Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

Pitao sam na podforumu Opšta diskusija i sad sam prebacio pitanje na ovaj, za Fujitsu.
Da podsjetim:
Lucu sam kupio u oktobru '20., ali je SJ iz aprila '17. a UJ iz marta '16.
Pitam:
  • Da li je tu prvobitni (kritični) zupčanik ili onaj kasnije rađen (ojačan)?
  • U kom periodu se proizvodio LUCA model (ili se još rade)?

Preporučeno (Ddee) mi je da uslikam taj zupčanik, pa evo šaljem slike.
 

Prilozi

  • Fujitsu Luca - zupcanik2.JPG
    Fujitsu Luca - zupcanik2.JPG
    73.3 KB · Pregleda: 128
  • Fujitsu Luca - zupcanik1.JPG
    Fujitsu Luca - zupcanik1.JPG
    85.2 KB · Pregleda: 91
Meni izgleda kao onaj NEojačani!
Sklon pucanju.
Ako je tako, gdje bih mogao nabaviti taj poboljšani, da imam u rezervi?
Ne znam da ima u BiH, kod Čovića. Možda kod Dule u NS?
 
Zupčanik u Srbiji možeš da nabaviš u Viacom-u.U BiH verovatno kod Čovića.
 
Kad uvećam sliku, možda je ipak onaj ojačani?
 

Prilozi

  • z.png
    z.png
    413 KB · Pregleda: 93
Nekad je neko postavio sliku sa oba i označio taj "ojačani", pa na koji liči?
 

Prilozi

  • zz.jpg
    zz.jpg
    7.9 KB · Pregleda: 115
Budi siguran da ni taj "ojacani" nije, i ne moze biti, vecan, u jednom lose projektovanom sklopu. Ne kosta to "milion" pa da je toliko "biti ili ne biti" drama. Kupi jedan da imas u rezervi (makar to krstio i sa "neka ga, nek stoji, zlu ne trebalo") i skini brigu oko toga sa dnevnog reda.
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se da je neko prijavio pucanje tog zupčanika na LTCA klimi iako imaju isti pokretni panel na unutrašnjoj jedinici.Taj problem sa zupčanikom je lako rešiv.
 
Na mojoj LUCA se čuje to "pucanje" kad se zavtvara prednji panel.
Srećom to radim relativno retko, pa mi nije veliki problem.
Još na početku sam našao ovaj model za 3d štampanje, pošto je očigledno to trebalo još nekom

 
@proletera da pitam, vezano za boljku Luce da se zna lako ljeti usmrditi.
S obzirom da za hlađenjem ima rijetko potrebe, možda sveukupno 15-20-ak dana godišnje i ne u komadu, da li je bolje promjenom koda podesiti da ventilator stalno radi pri hlađenju (49-00) ili to ne dirati, već nakon hlađenja pustiti pola sata ventilator?
@gfx
Baš tako, da se ne čeka ko zna koliko i odakle, imati 1 komad u rezervi.
 
Zapravo bi trebalo oba, i da ne gasi vent kada ugasi turbinu i ostaviti barem 10ak min vent da osusi nakon prekida hladjenja.
 
Obavezno podesi da turbina radi stalno.Kad ugasiš klimu možeš da uključiš samo fan i tajmer da ugasi na primer za pola sata da osuši turbinu i izmenjivač.Možeš i nekim sredstvom za dezinfekciju klima u sezoni hlađenja da isprskaš izmenjivač i turbinu prema uputstvu.Ali bi trebalo hemijom i vodom bar jednom godišnje oprati klimu.
 
Kako se podešava da turbina stalno radi?
 
Imaš u ovoj temi uputstvo. Ja sam podesio i radi bez gašenja turbine. A kad hoću da ugasim klimu ne prebacujem na mod ventilatora već povećam temperaturu na 28 i držim jedno 15 minuta, onda gasim.
Kad je klima ovako podešena uočio sam da nema vode da kaplje na kondenz crevo, dali je zbog toga ili nema vlage u vazduhu ne znam. Doduše meni je ovako podešeno možda nedelju dana pa nisam baš tipičan predstavnik.
 
Kada ti je klima tako podesena, isto ti je kao da si je prebacio na ventilator mod.
 
Da ali za razliku od ventilator moda, ovako podešena i hladi dk ventilator mod ne hladi već samo vrti vazduh. Evo setovana na 24 stepena i troši 140w/h, znači radi kompresor. A ma i kad je hvatam na 12w/h, tad verovatno ne radi kompresor.
Jedino što ne izbacuje vodu.
 
Mogu samo da zamislim kako hladi i kolika je razlika u odnosu na ventilator mod kada je podesis "tako"...

A kad hoću da ugasim klimu ne prebacujem na mod ventilatora već povećam temperaturu na 28 i držim jedno 15 minuta, onda gasim.
Kad je klima ovako podešena uočio sam da nema vode da kaplje na kondenz crevo, dali je zbog toga ili nema vlage u vazduhu ne znam....
 
Mogu samo da zamislim kako hladi i kolika je razlika u odnosu na ventilator mod kada je podesis "tako"...
Da ali za razliku od ventilator moda, ovako podešena i hladi dk ventilator mod ne hladi već samo vrti vazduh. Evo setovana na 24 stepena i troši 140w/h, znači radi kompresor. A ma i kad je hvatam na 12w/h, tad verovatno ne radi kompresor.
Jedino što ne izbacuje vodu.
GFx jel sad malo jasnija razlika?
 
Ja sam podesio i radi bez gašenja turbine. A kad hoću da ugasim klimu ne prebacujem na mod ventilatora već povećam temperaturu na 28 i držim jedno 15 minuta, onda gasim.
Kad je klima ovako podešena uočio sam da nema vode da kaplje na kondenz crevo
, dali je zbog toga ili nema vlage u vazduhu ne znam.

Kada ti je klima tako podesena, isto ti je kao da si je prebacio na ventilator mod.

A tebi?
 
Domaćin se malo zbunio pa izgleda ne zna rečima da objasni šta želi, ili stvarno nema pojma o čemu piše...
 
U ventilator modu nisam video da kompresor radi dok na hlađenju pri takvom podešavanju radi. I na ovu temu nemam šta više da dodam. A tebi kamikazo obrćavam sledeće: zato što si jako bezobrazan otići ću na elit i obrisati profil. I nek se zna da sam ga brisao samo zbog tebe i tvog bezobrazluka. Pozzz.
 
Meni sad nije jasno, kako se isparivač suši, ako kompresor radi. Kod mene sa aktivnim programom isušivanja, kompresor ne radi, a turbina se vrti sporo (kao na noćnom modu)
 
U ventilator modu nisam video da kompresor radi dok na hlađenju pri takvom podešavanju radi. I na ovu temu nemam šta više da dodam. A tebi kamikazo obrćavam sledeće: zato što si jako bezobrazan otići ću na elit i obrisati profil. I nek se zna da sam ga brisao samo zbog tebe i tvog bezobrazluka. Pozzz.
Eto ti jedan lajk da znaš koliko me briga za elit, i da znaš da nemaš pojma o čemu pričaš kao po običaju.
 
Evo, pre sat vremena sam uključio klimu i sada vuče iz utičnice 300w/h a ono bitno je da sada voda kaplje iz kondenz creva. Znači što se tiče podešavanja rada turbine u modu hlađenja, sve je normalno. Videćemo tokom vremena dali je ovo podešavanje imalo željeni efekat.
Kako se podešava da turbina stalno radi?
Jesi uspeo?
 
Poslednja izmena:
Fujitsu KMTA 12 setovana na 24 stepena C, brzina fan 4, potrošnja 103w/h pri spoljnoj od 28 stepeni C.
 
Fan 4 ili High na hlađenju protok vazduha 700m3/h sa 1.110 obrtaja turbine u minuti.
 
Stabilisala se na 91w/h.
 

Prilozi

  • Photo0019.jpg
    Photo0019.jpg
    30 KB · Pregleda: 63
Nazad
Vrh Dno