Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Dok na Progresivu se reizdavanje ne naplaćuje i zadržava se stari broj MC?"

Odakle ti ovo ?
 
Ne znam, pitam, deluje logično

F1
Ljudi, malo ste skrenuli sa teme. Zatrpavate korisne informacije sa glupostima. Nova kartica ima novi broj. Naziv je reizdavanje jer je tako na početku zapisano. Inače je produženje.

Ne plaća se na progresiv, jer postoji mesečno održavanje. Za četiri godine održavanja se mali deo odvoji za karticu. Na starteru se plaća jer je održavanje besplatno.

Kome ne odgovara, ima slobodu da ode gde mu je bolje.
Nema potrebe za dezinformacijama na temi.
 
Dobro de, čemu nervoza, ne znam, pitam samo... Ok, sad je jasno, u oba slučaja reizdavanje sa novim brojem, samo se kod startera plaća a ovamo ne... Moje iskustvo sa karticama kod drugih banaka do sada je da su samo produžavane uz zadržavanje istog broja kartice, što je olakšavalo produženje istih kod online prodavnica...

F1
 
Ljudi, malo ste skrenuli sa teme. Zatrpavate korisne informacije sa glupostima. Nova kartica ima novi broj. Naziv je reizdavanje jer je tako na početku zapisano. Inače je produženje.

Ne plaća se na progresiv, jer postoji mesečno održavanje. Za četiri godine održavanja se mali deo odvoji za karticu. Na starteru se plaća jer je održavanje besplatno.

Kome ne odgovara, ima slobodu da ode gde mu je bolje.
Nema potrebe za dezinformacijama na temi.

Screenshot.jpg
 
Poslednja izmena:
Dodatno sam uneo zabunu.
Reizadata kartica nema veze sa starom. Novi broj, isti račun. Sa gledišta računa, kartica kao usluga je produžena. Sa gledišta kartice, dobija se nova sa novim brojem.
Ovo nije informacija od značaja. Online prodavnice prihvataju dodavanje nove kartice bez nadoknade i to može da se uradi za minut.
 
Za ovu vagu izgleda treba posebna tema i gde daje zvucnik, ja dosao skoro do kraja (broj lk) i idalje nista o zvucniku?
Jesi placao MasterCard/Maestro karticom?
https://www.vipmobile.rs/privatni/ponuda/promocije/mastercard

@Donadoni, nije isto. Izmena datuma vazenja kartica je instant, dodavanje nove kartice negde ne moze odmah, nego moras priloziti izvod cak. Za vecinu korisnika nebitno, kao i provizija za ino placanja, ali nije isto.
Ujedno moram pamtiti novu karticu skroz, umesto samo novog CVVa (datum vazenja je +4 godine, tako da je lak za pamcenje). Ja napamet znam 4 svoje kartice koje cesto koristim online, 3 od njih uopste ne nosim niti sam ih imao u rukama nakon prvog meseca :)
 
Poslednja izmena:
izdavali su mi Visa Internet svake 2 godine besplatno

Besplatno kažeš... A koliko su ti naplaćivali mesečno za održavanje računa? Biće da si platio oko 5000-7000 dinara za te dve godine, tako da ne da nije besplatno, nego je drastično skuplje nego na TB Starter paketu.

Inače, u TB, ko želi, uvek može reizdavanje kartice da plati 300 dinara umesto 500... ;)
 
Besplatno kažeš... A koliko su ti naplaćivali mesečno za održavanje računa? Biće da si platio oko 5000-7000 dinara za te dve godine, tako da ne da nije besplatno, nego je drastično skuplje nego na TB Starter paketu.

Inače, u TB, ko želi, uvek može reizdavanje kartice da plati 300 dinara umesto 500... ;)
Netačno, imao Vizu internet i Vizu klasik 3-4 godine pre otvaranja računa za koji sam plaćao održavanje...
Totalno besplatno...

F1
 
Besplatno kažeš... A koliko su ti naplaćivali mesečno za održavanje računa? Biće da si platio oko 5000-7000 dinara za te dve godine, tako da ne da nije besplatno, nego je drastično skuplje nego na TB Starter paketu.
Mislis? Da li bi bio ljubazan da kazes u kom to paralelnom univerzumu zivis?:)
Ja ti garantujem da nije ni dinara platio odrzavanje racuna za Visa Internet i Visa Electron u Intesi :)

Banke zaradjuju od koriscenja njihovih kartica. Kada ih koristite vani to moze biti poprilicna suma/%. Itekako moze sve biti besplatno i da banka nije u minusu.
Da je Intesa meni pokusala da naplati Hit racun, vrlo brzo bi me zvali zasto gasim i nudili da plate da ga koristim ;)
 
Izvinite na neinformisanosti, ali prvi put čujem da može da se koristi ne-poklon kartica neke banke bez otvaranja računa. Evo upravo kopam po sajtu Intese i ne vidim tako nešto. Jedino što sam našao je da se ne naplaćuje održavanje računa ako u tom mesecu nema prometa ili ako je na stanju manje od iznosa mesečnog održavanja, a oba ta slučaja su besmislena za neko normalno korišćenje platne kartice. I vidim još jedan izuzetak je studentski račun, ali nemamo svi <26 godina...

Pošto sam očigledno nešto prevideo, otkrijte tajnu nama smrtnicima kako imate besplatni račun ili bar karticu u Intesi. Ja sam mislio da je TB jedina banka gde može da se ima besplatni račun.
 
Izvinite na neinformisanosti, ali prvi put čujem da može da se koristi ne-poklon kartica neke banke bez otvaranja računa. Evo upravo kopam po sajtu Intese i ne vidim tako nešto. Jedino što sam našao je da se ne naplaćuje održavanje računa ako u tom mesecu nema prometa ili ako je na stanju manje od iznosa mesečnog održavanja, a oba ta slučaja su besmislena za neko normalno korišćenje platne kartice. I vidim još jedan izuzetak je studentski račun, ali nemamo svi <26 godina...

Pošto sam očigledno nešto prevideo, otkrijte tajnu nama smrtnicima kako imate besplatni račun ili bar karticu u Intesi. Ja sam mislio da je TB jedina banka gde može da se ima besplatni račun.
Pazi Visa Internet je bila free, za ostale ne znam. Za mene je najbolja banka bila erste ali to je druga prica.
Elem na konto tb, nije ona besplatna makar ne kako mislis. Kad se dese problemi ili bilo sta drugo, tb ti dodje kao vikanje u bunar, dok oni rese problem ti mozes da otputujes na mesec.
Inace studentske kartice mogu da se koriste i do 30 godine ali je tu problem primanje plate i korišćenje ostalih povlastica kome trebaju

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Izvinite na neinformisanosti, ali prvi put čujem da može da se koristi ne-poklon kartica neke banke bez otvaranja računa. Evo upravo kopam po sajtu Intese i ne vidim tako nešto. Jedino što sam našao je da se ne naplaćuje održavanje računa ako u tom mesecu nema prometa ili ako je na stanju manje od iznosa mesečnog održavanja, a oba ta slučaja su besmislena za neko normalno korišćenje platne kartice. I vidim još jedan izuzetak je studentski račun, ali nemamo svi <26 godina...

Pošto sam očigledno nešto prevideo, otkrijte tajnu nama smrtnicima kako imate besplatni račun ili bar karticu u Intesi. Ja sam mislio da je TB jedina banka gde može da se ima besplatni račun.
Imas temu o Platnim karticama i FAQ. Nemoj da se ponavljaju pitanja i odogovori ovde, postoje vec tamo odgovori na ovo sto si pitao.
 
Za vecinu korisnika nebitno, kao i provizija za ino placanja, ali nije isto.
Ujedno moram pamtiti novu karticu skroz, umesto samo novog CVVa (datum vazenja je +4 godine, tako da je lak za pamcenje). Ja napamet znam 4 svoje kartice koje cesto koristim online, 3 od njih uopste ne nosim niti sam ih imao u rukama nakon prvog meseca
Јесте закомликовали као што Донадони рече:D и онда као шлаг на торту кажеш да је Хит бесплатан,што наравно не важи скоро па ни за кога.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovde se mesa kartica vezana za tekuci racun u punom smislu i kartica koja sluzi iskljucivo za online devizna placanja.

Telenor banku ne koristim kao primarnu ali gde ima besplatan paket tekuci racun sa sve karticom pa da odma' prelazimo.

Ne postoji nista za DZ, placa se manje ili vise ko se kako snadje ili bude imao srece.
 
Kako nema? Nije da krijem koje kartice mogu biti DZ.

E sad mozda meni stvarno ostavljaju za DZ zbog prometa po kartici (jer od odrzavanja ne bi mogli toliko da zarade), ali vec nekoliko puta ti ponavljam da banka (moze da) zaradjuje i kada ti PLATI da koristis karticu.
Telenor je mislio da ce moci i u banci da ide logikom da ce se ljudi smoriti da prenesu racun, kao sto je slucaj sa operaterom :)
 
Mislis? Ja ti garantujem da nije ni dinara platio odrzavanje racuna za Visa Internet i Visa Electron u Intesi.

Tačno je da se ne plaća održavanje računa ali je takođe tačno da banka rezerviše 6% više sredstava i ta sredstva koristi narednih sedam dana, pa ih onda vrati.
 
@Donadoni, nije isto. Izmena datuma vazenja kartica je instant, dodavanje nove kartice negde ne moze odmah, nego moras priloziti izvod cak. Za vecinu korisnika nebitno, kao i provizija za ino placanja, ali nije isto.
Ujedno moram pamtiti novu karticu skroz, umesto samo novog CVVa (datum vazenja je +4 godine, tako da je lak za pamcenje). Ja napamet znam 4 svoje kartice koje cesto koristim online, 3 od njih uopste ne nosim niti sam ih imao u rukama nakon prvog meseca :)

Upravo zato mi i nastaje problem i dodatni troškovi, jer se menja broj.
 
Tačno je da se ne plaća održavanje računa ali je takođe tačno da banka rezerviše 6% više sredstava i ta sredstva koristi narednih sedam dana, pa ih onda vrati.

Pa sad.... taj rezervisan novac je kod njih, i oni ga svejedno koriste. Rezervisan ili ne.
 
A jel moze ako se otvori Klasik racun i dakle dobije samo Dina da se koristi stednja ili je ona vezana za MasterCard?
 
A izem ih, promena paketa nije trenutna, već važi od idućeg meseca.
 
To je samo prvi meseci bagovala, pa je moglo instant da se predje na Progresiv.

Moze stednja sa bilo kojom karticom.

Inace, za Dinu... fora je da je na pocetku limit 100.000, a 600.000 mesecni. Slicno MCu. Zaboravio sam da sam MC limit odavno podigao na max., pa sam pomislio da je Dina limitirana.
Limiti za Dinu se menjaju pozivom call centru.
 
Кад је то било давно,а и морали су да реагују јер су овдје и чули за те иновације.:D
 
Upravo mi je stigla poruka od Telenor banke da od 22. 10. počinje instant plaćanje.
 
Mislim da to stize za svaku banku. Meni je stiglo za aik banku. Koliki sam razumeo do 300.000 i subotom i nedeljim ako se uplati preko ebankinga, odmah leze na racun na koji se salje? 365 dana u godini od 00-24
 
Ja sam iskreno (prvi put?) zbunjen necime u bankama :) Po tarifniku sa sajta, koji vazi od 22.10. nema Instant placanja? Kao da se stavka "Hitno" odnosi i na njega (a onda je to papreno - 200din preko eBankinga).
Nije sve preko eBankinga instant u zelji 24/7/365! Samo Instant placanja (moguce da nece update-ovati uopste app, nego da ce Hitno biti oznaka za Instant placanja - skroz neisplativo u TB, ako je ovako kako sam shvatio).
 
Ništa me ne bi čudilo da TB naplaćuje, uostalom i logično je...U MTB je IP za račun plus besplatno , zašto onda ne bi TB naplaćivala za starter...E, sad, kolika cifra, to je druga stvar...

F1
 
Nažalost u pravu ste. Instant plaćanje će se tarifirati kao hitni nalog, to stoji u aneksu.

Ova usluga će biti dostupna putem mobilne i internet aplikacije u svakom trenutku, kao i u ekspozituri Banke u toku radnog vremena ekspoziture. Nalozi koji ne budu bili označeni kao instant-hitno će se realizovati kao i do sada, putem kliring platnog sistema NBS odnosno u skladu sa Terminskim planom.
 
Poslednja izmena:
Ništa me ne bi čudilo da TB naplaćuje, uostalom i logično je...U MTB je IP za račun plus besplatno , zašto onda ne bi TB naplaćivala za starter...E, sad, kolika cifra, to je druga stvar...
Zasto je ovo logicno?

Tarifa se poprilicno razlikuje u bankama. RF naplacuje IP kao da je obican RTCG nalog (Hitno). U KB je tarifa dosta sarofila. U TB je 200din fixno, ako sam dobro razumeo tarifnik (mislim da nisam! ili da nisu update-ovali jos uvek za IP)


Jadan moj Inbox i jadan ja sada.... imam 50+ obavestenja za IP + ono za funkcionere.... Google ce me bombardovati reklamama za "funkcionalno bankarstvo" :D
 
Pa pre bih poredio TB i MTB , nego sa ostalim bankama, ali da vidimo... Ne vidim nijedan razlog iskreno zašto bi se IP naplaćivao korisnicima tekućih, koji uredno plaćaju održavanje, ali nisam video nijedan razlog zašto bi se obični nalozi preko ebanka naplaćivali, pa su uveli ograničenje i počeli sa naplatom istih u KBu...

F1
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno