Šta je novo?

Veš mašine

Je l ima neka ok masina tu do 40 000 - 50 000 din sad na ovim "popustima"
 
Je l ok ova ves masina za ove pare ?
 

Prilozi

  • 20221125_163556.jpg
    20221125_163556.jpg
    149.4 KB · Pregleda: 60
Da li neko ima iskustva sa Haier mašinama?
Dvoumim se izmedju
Ariston hotspot AQD972F697 EUN
I
Haier HWD90-B14959U1 S

Kakvi su servisi za ova dva brenda?
 
Imam ja ovu Haier. Pisao sam pre par stranica ukratko, a i pitaj sta te zanima. Mislim da je puno bolja od Ariston. Pošto su kupili Candy, njihovi su serviseri. Toliko znam sa papira bar.
 
Ima li neko ideju kako prati čaršav sa lastihom za francuski? Uđe ostali veš, napravi se lopta, mašina počne da skače prilikom centrifuge a veš koji uđe unutar čaršafa bude previše izgužvan.
 
I mi smo imali taj problem (nema mašine koja neće da trese sa ovakvim punjenjem).

Kupili smo na Ali-ju neke ovakve štipaljke. Iako im to nije osnovna namena, mi njima zatvorimo čaršav da se ne može napuniti drugim vešom te stvoriti efekat džaka.
Od tada nema problema sa pranjem ovakvog čaršava.

Gledamo još i da stavljamo veš slične moći upijanja zajedno.
Npr, imamo i frotirsku podlogu za dušek za bračni krevet istog tipa (sa lastišem da obuhvati dušek).
I njega "zatvorimo" ovakvim štipaljkama, a peremo ga sa peškirima. Frotiri sa frotirima. Ni tada ništa ne trese.
 
Ima li neko ideju kako prati čaršav sa lastihom za francuski? Uđe ostali veš, napravi se lopta, mašina počne da skače prilikom centrifuge a veš koji uđe unutar čaršafa bude previše izgužvan.
Jednostavno zavežeš čaršav jednim krajem za drugi
 
Imam ja ovu Haier. Pisao sam pre par stranica ukratko, a i pitaj sta te zanima. Mislim da je puno bolja od Ariston. Pošto su kupili Candy, njihovi su serviseri. Toliko znam sa papira bar.
Ariston mi više odgovara, jer se vrata otvaraju sa leva na desno ( obrnuto od svih drugih) što u mom malom kupatilu igra ogromnu ulogu. Pravljena je za EU tržište , što me teši.
Sad je u igri i neka LG slim, 7/5 kg koja je tipa 15/ 20.000 skuplja, ali mi se sigurno uklapa u prostor i imam iskustvo sa njom.
Haier mi je veliki i nisam ga pre koristila( kao ni Ariston), mada je vrv najkvalitetniji i najbolji odnos cena/ kvalitet.
Ne znam, nisam pametna🤔
 
Imas i manji Haier, 8/5kg. Za LG nemam iskustva ali sam takođe čuo da ga hvale u domenu kombinovanih mašina.
 
Poslednja izmena:
Prvi put kupujem tehniku i sve mi je ovo kao dzungla😳 Koja radnja je najpouzdanija? Skapirala sam da Tehnomaniju treba zaobići, kakva su iskustva sa Tehnomedia?
 
Prvi put kupujem tehniku i sve mi je ovo kao dzungla😳 Koja radnja je najpouzdanija? Skapirala sam da Tehnomaniju treba zaobići, kakva su iskustva sa Tehnomedia?
Neznam odakle si ali Svetlost Niš ja kod njih kupujem sve od tih kućnih uredjaja, njihove prodavnice ima i po drugim gradovima.
 
Naprotiv, LG kombinovane mašine, kao i njihove mašine za pranje, važe za odlične uređaje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam propratio bas dosta ljudi koji su uzeli i kazu da su jako lose kao i samsung.Mislim da je Bosch dosta bolji izbor po svemu sto sam mogao da cujem i vidim.😅
 
Manje-više u sličnom su rangu. Može da zavisi od serije, modela i sl.
 
Prvi put kupujem tehniku i sve mi je ovo kao dzungla😳 Koja radnja je najpouzdanija? Skapirala sam da Tehnomaniju treba zaobići, kakva su iskustva sa Tehnomedia?
Samo da se dotaknem ovog...moram da kazem
Tehnomanija i Emezzeta trenutno imaju ubedljivo najneljubaznije prodavce u Srbiji.

Toliko su neotesani, grubi i neinformisani da nemam dovoljno reci sta bi napisao.

Sa druge strane Gigatron ima jako prijatne prodavce, i tehnomedia je solidna.
nesto opasno skripi u rukovodstvu i nezadovoljstvu radnika one prve dve firme.
Taj FO drcan stav prodavca i njihovih sefova prema musterijama je nedopustiv.
 
Imam pitanje dali neko zna dobru kombinovanu masinu da je dubina manja od 55-60cm?
 
Gorenje WD2A164ADS Mašina za pranje i sušenje veša, kupio bih ovu kombinovanu masinu, ako neko ima iskustva sa gorenjem novije generacije, znacilo bi mi puno.
 
Da li neko zna razliku između sledećih Boschovih modela:

WDU8H541EU

WDU8H542EU

WDU8H543EU


Sve tri se vide na Boschovom sajtu, ali samo ova srednja, sa dvojkom u oznaci, nalazi se u katalogu. Sve tri se pak nude kod prodavaca, za različite pare. Pretpostavljam da je reč o nekoj reviziji, pa rezonujem da je trojka najnovija, ali šta znam...
 
Zdravo, nisam mogao da pronadjem mnogo informacija o masinama sa gornjim punjenjem, pa me zanima ima li neko znanja/iskustva da mi kaze kakve su ovde dve masine? Da li je mozda bolje uzeti neku " jednostavniju" - sa manje elektronike i opcija?

www.tehnomedia.rs/bela-tehnika/masina-za-pranje-vesa/aeg-ltn7e272e.html

 
ja trenutno imam gorenje ves masinu sa gornjim punjenjem, nije se pokvarila ni jednom za 10 godina, ali limarija joj je otisla nacisto, korozija na sve strane. inace od opcija gledaj da ima tajmer da mozes da palis nocu po jeftinoj struji.
 
Имам веш машину Beko WTE 7636 XA. Када перем навлаку за јорган/ћебе и још нешто веш. Сав тај веш али буквално сав веш неким чудом заврши у тој навлаци још машина направи и чвор. 😀

Да ли се то и другима дешава?
 
Meni , imam WTV 7622 XCW samo sa presvlakom za fransuski sa lastihom, sav ves udje unutra napravi loptu i krene da skace kao luda

Dali su predloge da se zaveze jedan kraj carsava za drugi ili da se koriste stipaljke
 
Samo da se dotaknem ovog...moram da kazem
Tehnomanija i Emezzeta trenutno imaju ubedljivo najneljubaznije prodavce u Srbiji.

Toliko su neotesani, grubi i neinformisani da nemam dovoljno reci sta bi napisao.

Sa druge strane Gigatron ima jako prijatne prodavce, i tehnomedia je solidna.
nesto opasno skripi u rukovodstvu i nezadovoljstvu radnika one prve dve firme.
Taj FO drcan stav prodavca i njihovih sefova prema musterijama je nedopustiv.
tehnoman ti je od neshe roming-a, (covek uvozio fiksne panasonic telefone a sad drzi maltene monopol,pa ti meni reci kako?) ako pratis desevanja videces da nema win wina on je prodat tehnomaniji a vodio ga je kokeza tj ceo alti ... znaci kombinacija ubi boze..
samo iz tog razloga bi trebalo izbegavati ovu pricu. gigatron je svoj i tejnomedija je svoja..verovatno i tu ima nekih precica i shady dilova ali ni blizu kao kod ove ekipe..
do pre nekih 8-9 godina i tehnomanija je bila normalna porodicna beogradska kompanija u vlasnistvu slobodana sijana i imao je covek par radnji u beogradu i novom sadu i verovatno su ga stisli i oteli kao sve sto otimaju,.i kriju se iza imena tehnomanija,a ljudi kao bez imalo mozga idu i kupuju..stvarno ne znam sta bi vise rekao,na zalost to nam je nasa surova realnost,jebiga..

sto se masina tice meni je lg odlicna i bosch od cetvrte serije pa nagore i to je to uglavnom,ako je neki drugi brend makar da ima inverter motor..a to sto se tice servisa samo elektronika se popravlja mehanika se ne isplati tako da je mozda pozeljno obratiti paznju kad je akcija sa produzenom g. 5 god za lg , bosch.
 
Jel normalno ponašanje Gorenje veš mašine, da joj se bubanj njiše napred-nazad, pa čak i levo desno, dok je prazna?

Ne znam kako bih to opisao drugačije, znači bukvalno da rukom guram bubanj i da se on pomera, majka je ubeđena da je otpustilo nešto, nismo doduše još uključivali veš mašinu, nakon što smo primetili tu "anomaliju" pa nemam predstavu da li nešto u toku rada iste lupa...
 
Normalno za sve veš mašine, oduvek. Bubanj visi na oprugama i amortizerima.
 
Nazad
Vrh Dno