Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Evo kako stoje stvari sa internet dodacima kod Telenora i Vipa. Možda nekom bude korisna informacija
Vip dodaci koji važe 1dan
10349a28057cf9458b2e18b5da25b163.jpg

Dodaci koji važe 7 dana
a624ac7c5d35f347d7fa4a2224a5cd31.jpg

Dodaci koji važe 30 dana
e63669294d5e8954369f712fc36efbc5.jpg

Kod Telenora svi internet dodaci važe 30 dana
eff033cfca861702469be41958236b7f.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni to dođe nekako skupo. Npr 4gb 700din. To je nečija cela pretplata. S druge strane neko 700din popuši za 2 dana. Nzm. Imam već paket u telenoru, net ne mogu da potrošim ali nemam 4g zbog fona. Skupo mi je da dodam taj vip net.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Dođi i probaj Vip - mesec dana neograničeni pozivi, poruke i internet, 0 dinara ☺️

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imam jedan Telenor prepaid broj registrovan na moje ime i iz razloga vrlo lične prirode (da ne idem sad u detalje) želeo bih da mi se isti trajno isključi. Rok važnosti mu je do avgusta sledeće godine, ali ja, zbog gore pomenutih razloga, ne bih čekao toliko dugo.

Zna li neko na koji način to mogu da obavim? Čini mi se da je jedan član ovog foruma imao sličan problem i da je odavno pisao o ovom problemu.

Unapred hvala na svakom odgovoru i sugestiji.
 
Imam jedan Telenor prepaid broj registrovan na moje ime i iz razloga vrlo lične prirode (da ne idem sad u detalje) želeo bih da mi se isti trajno isključi. Rok važnosti mu je do avgusta sledeće godine, ali ja, zbog gore pomenutih razloga, ne bih čekao toliko dugo.

Zna li neko na koji način to mogu da obavim? Čini mi se da je jedan član ovog foruma imao sličan problem i da je odavno pisao o ovom problemu.

Unapred hvala na svakom odgovoru i sugestiji.

Jesi zvao Telenor i pitao?
Pre ćeš tamo da dobiješ odgovor za to pitanje nego ovde.
 
Imam jedan Telenor prepaid broj registrovan na moje ime i iz razloga vrlo lične prirode (da ne idem sad u detalje) želeo bih da mi se isti trajno isključi. Rok važnosti mu je do avgusta sledeće godine, ali ja, zbog gore pomenutih razloga, ne bih čekao toliko dugo.

Zna li neko na koji način to mogu da obavim? Čini mi se da je jedan član ovog foruma imao sličan problem i da je odavno pisao o ovom problemu.

Unapred hvala na svakom odgovoru i sugestiji.
Trajno iskljuci, sta se pod tim podrazumeva?

Svi se prepaid brojevi pre ili kasnije reaktiviraju.
 
Bacis ga u kantu za djubre,i on vise ne postoji.Ni za tebe,ni za onog ko ga pozove.
 
Ili još lakše preusmeri pozive na neki nepostojeći broj i stavi karticu u fioku. Ali samo vodi računa da ima dovoljno kredita na računu, trenutno mimimum 30 dinara za jedan poziv.
Inače imaš dosta mogućnosti kod Telenora sa tim preusmeravanjima. Možeš da preusmeriš pozive na Vip ili Mts broj koji je nedostupan pa tako još više zbuniš pozivaoca.
WAS-LX1
 
Poslednja izmena:
Imam vip karticu iz promocije sweet, pre 1.5 mesec sam je aktivirao, sada ne mogu da ukucam pin broj, ukucam tacno ali nece da radi kartica, ima jos neko ovaj problem?

da li na vipu moze da se ukloni to da se stalno ukucava pin kad ukljucis tel?
 
Moze, to zavisi od SIM kartice, iskljucuje se u telefonu.
 
Hvala svima na odgovorima, ali kao što sam rekao u prethodnom postu, razlozi su intimne prirode i želim da ga skroz isključim, da broj bude deaktiviran, a ne nedostupan ili da preusmeravam pozive.
Pošto registrovan prepaid korisnik donekle ima slična prava kao i postpaid korisnik, ja sam planirao da se obratim operateru sa zahtevom da broj isključi iz mreže, tj. da ne bude više moj. Nadam se da postoji ta mogućnost.
 
Hvala svima na odgovorima, ali kao što sam rekao u prethodnom postu, razlozi su intimne prirode i želim da ga skroz isključim, da broj bude deaktiviran, a ne nedostupan ili da preusmeravam pozive.
Pošto registrovan prepaid korisnik donekle ima slična prava kao i postpaid korisnik, ja sam planirao da se obratim operateru sa zahtevom da broj isključi iz mreže, tj. da ne bude više moj. Nadam se da postoji ta mogućnost.

Verovatno može,ali kada istekne rok kartice jedno vreme će sigurno biti nepostojeći pa će ga opet ubaciti u opcicaj posle nekog vremena.
 
Hvala svima na odgovorima, ali kao što sam rekao u prethodnom postu, razlozi su intimne prirode i želim da ga skroz isključim, da broj bude deaktiviran, a ne nedostupan ili da preusmeravam pozive.
Pošto registrovan prepaid korisnik donekle ima slična prava kao i postpaid korisnik, ja sam planirao da se obratim operateru sa zahtevom da broj isključi iz mreže, tj. da ne bude više moj. Nadam se da postoji ta mogućnost.

Pokusavam da razumem sta zelis da uradis ali mi nesto ne ide od ruke.
Ne vidim razloge za to osim ako te neko iz Telenora ne uznemirava jer zna da je broj tvoj.
Polomis karticu na pola i zavrsio si sa brojem. Ako se nekad predomislis, mozes ga ponovo aktivirati jer je registrovan na tebe.
 
Cemu toliko pikanje u covekov zivot?
Dajte predlog ako znate, ako ne, ana forum je otvoren i dalje, koliko se secam, a radi i Farma :)
 
Imam jedan Telenor prepaid broj registrovan na moje ime i iz razloga vrlo lične prirode (da ne idem sad u detalje) želeo bih da mi se isti trajno isključi. Rok važnosti mu je do avgusta sledeće godine, ali ja, zbog gore pomenutih razloga, ne bih čekao toliko dugo.

Zna li neko na koji način to mogu da obavim? Čini mi se da je jedan član ovog foruma imao sličan problem i da je odavno pisao o ovom problemu.

Unapred hvala na svakom odgovoru i sugestiji.

evo ovako

Evo problem sa Telenor prepaidom, posto kazete da ima najmanje zalbi.
Naime, svoj postpaid broj sam pre pola godine prebacio na prepaid.
Resim da ga ugasim skroz, podnesem zahtev u poslovnici i kao realizovace u roku 24 sata.
Ne zavrse oni to, ja pozovem da vidim sta je prob i kazu mi da ne mogu da ugase prepaid, a zahtev nije zaveden.
E onda smo presli na dalju prepisku koja ce ukljucivati i RATEL...
I onda stize odg da ce mi izaci u susret iako to ne moze i da odnesem karticu u poslovnicu.
Dakle, da nisam bio uporan, ne bih zavrsio...
 
Hvala svima na savetima, posebno nemanjabgd84
Javljam ako uspem nešto da uradim.
Pozdrav :)
 
Postoji li neka mogućnost odjave da mi vip više ne šalje dosadne poruke o promocijama i dodatnim sms-ovima? Pripejd je u pitanju.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Meni prepaid broj na Telenoru uopste ne daje 4g?!
Cak ni manualno skeniranje ne daje izbor 4g!?
 
Nemas uSIM karticu ako skeniranje ne daje.
A za prepaid treba aktivirati 4G u Moj Telenor.

Sve nove Telenor i VIP prepaid kartice su uSIM (ne znaci sve novokupljene, nego sve uradjene u zadnjih skoro godinu dana, mozda ima zaostalih koje nisu uSIM), ako nije, frei zamena u poslovnici.
 
Mozda je skoro kupljena, ali ima mnogo zaostalih.

Pa OMWT je skoro kupio Telenor dopunu na kojoj pise telenor.co.yu, a te kartice se ne rade 10 godina :)
 
Nova kartica i kontaktirao i cc i bio u poslovnici da se zalim...Lepa brljotina...
Aktiviraj preko Moj Telenor aplikacije. Potraži pod Usluge =>>Ostale usluge=>>4G. Već je pisano o tome, MORA da se aktivira a u poslovnicama nemaju pojma o tome (većina) ili ih zabole (manji broj njih koji znaju) pošto je to pripejd i ne boduje se na kraju meseca.

WAS-LX1
 
Ako si trazio da provere da li je 4G kartica i rekli su da jeste (to znaju da provere i mogu), onda je ovo sto omtw kaze, mora aktivacija 4Ga iz aplikacije (moze verovatno i negde USSD kodom ili SMSom, ali ko ce traziti sada :))

Ali ako ti manuelno skeniranje ne daje 4G NIJEDNE mreze, onda sam siguran da nemas uSIM karticu.
 
Ma daje mi druge 4g mreze, a sami su mi rekli da im u sistremu stoji da mi je 4g usluga aktivirana.
Otisao sam i u app i cekirao i tamo, ali sam i dalje na h+.
Hebes ga posle2 dana reklamacija...
 
Ako ti prikazuje druge 4G mreze a ne Telenor, ocigledno nema Telenor 4G kod tebe, zar ne?
 
LTE800 imas na fonu?
Kod Tasa ima okolo ali ne znam koja frekv.
 
Vrh Dno