Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

@b_dasic
Steta pa nece biti tako, vec ce to ici na stetu gradjana

@rafiki
MTS brise kredit, mislim, ako nema uplate tri meseca.. A gase karticu ukoliko je proslo min 12 meseci od poslednje uplate. Sobzirom da je njemu ugasena na pola tog vremenskog roka, to je njihova greska. Svi grese sto je normalno. Ali normalno bi bilo da su mu aktivirali karticu bez obaveze od 3 meseca na postpaidu. U normalnoj drzavi bi mogao dobiti i nadoknadu za ugasenu karticu.

Sve ja tebe razumem. Drzava tera mnogo *****nih stvari. Guraju pricu oko bezbednosti, a eto i sam kazes da ne treba za wifi.. Dakle glavni kriterijum pada u vodu. Ukoliko vec forsiraju oko LK onda da se lepo definise i ugovor (sta mora da sadrzi, godisnja clanarina, koje su obaveze operatera i korisnika, kazne itd..). Pa recimo kad bi opet calu ukinuli karticu, to bi onda bilo krsenje ugovora i tuzba.. A onda i ukidanje obaveze dopune kredita, svaka tri meseca

Iskreno, mislim da ce ovo gurati par meseci i onda ce po starom.
 
Diferno
Podrzavam stav. Ja sam uvek koristio samo pripejd i postpejd koji su bili registrovani na mene i ni na kog drugog, i tako bi i da ostane. Ne volim da koristim "tudje" kartice (mada smo mi svi korisnici a ne i vlasnici). Hoću da ostanu tzv. moji. pričao ne pričao. To naravno košta, i to je u redu. Ne zato što ne mogu da javim ljudima da menjam broj, ili je broj lak za pamćenje, nego ne volim da koristim broj koji su drugi koristili.

Pripejd jos uvek ima logiku zašto postoji, mada operateri žele da vezuju ljude ugovorom. To je njihov interes, mada mislim i na pripejdu (još uvek) zaradjuju. Dosta starijih ljudi je na pripejdu, i ne samo oni. Ljudi na proputovanju, jer je lakše, šta ga briga što košta, treba mu odmah za par dana da koristi i ćao.

Да је свет поштен (укључујући оператере који јесу поштени, али „са задршком", тј. имају „прорачуне у поздини", да не кажем "испод жита" ;) ), не би било проблема ни без регистрације, ни са ;)
 
Poslednja izmena:
Meni je vip broj registrovan čim sam otišla da zamenim za 4g karticu. Nisam mogla da zamenim bez ugovora.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Meni je vip broj registrovan čim sam otišla da zamenim za 4g karticu. Nisam mogla da zamenim bez ugovora.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Mozda mora zbog 4g? A i sto si morala da zamenis za 4g? Tvoja nije podrzavala?
 
Ne. Kupila sam je pre par meseci kad je bila ona promocija net za čet. Onda sam zvala korisnički servis da mi provere i rekli su da je to obična sim kartica i da moram da je zamenim. U poslovnici sam potpisala pripejd ugovor i dobila novu karticu. Znači još pre nego što je bilo poznato da će svi morati da registruju svoje kartice. U stvari će i morati ako hoće brzi internet. Ne verujem da će uslovljavati isključenjem kartice ako nije registrovana.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Nije to pitanje paranoje. U pitanju je totalitarizam
 
Paranoja ljudi, a ne onih ko ovo donosi.
 
Pa koji je razlog registracije prepaid broja ?
 
Ja imam 4 kartice pripejd koje 1x u 12 meseci dopunim sa 200 dinara. Jedna je prva telekom Srbija iz 1998, druga je 063 Mobtel, jedna sa vipa moj broj po izboru, i moja druga mts kartica. Naravno od 2008 koristim postpejd kod mts-a, i kod vipa paralelno od 2014. Ali eto, 1x godišnje dam 800 din za te 4 kartice, nije neka cifra. Ako poskupe, tj skrate rok važenja, biće interesantno :)

Već su skratili rok za važenje kredita. Proveri kartice.

Pa koji je razlog registracije prepaid broja ?

Kriminal.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa koji je razlog registracije prepaid broja ?

Razlog je što treba tako i to je to.

Da otvoriš račun u banci, treba LK, šta će im ? Bilo bi lepo da se i tu ne daje, šta bi se sve radilo :)

Da na primer kupiš sezonsku kartu, za bilo šta, ide kopija LK. Šta će im...

Milion primera.

Opet kažem, podržavam ovaj potez, i ne razumem paranoju ljudi oko toga. Kad mi je pre 2 godine trebala mtel pripaid kartica, paranoja ljudi, dok nisam otišao i kupio.

To je samo moj stav. I to je to.

edit: Eto aca odgovorio, jednom rečju, ja sam ga malo što se kaže uvio :)
 
Poslednja izmena:
Porediti banku gde drzis parei uzimas pozajmicu, sa prepaidom je suludo.

Ja ne podrzavam ovo jer ne treba da je tako, i to je to :)..

Pozdrav
 
Moraš da daš argument protiv, ja sam dao za. Ako si paranoičan, nemoj da koristiš telefon, onaj ko treba da te prati pratiće te i bez da si registrovan.

Sa povećanjem "stranaca" bez ličnih karti koji koriste naše kartice, put kriminalu je široko otvoren.
 
Da li neko zna šta se dešava sa GLOBAL TEL mrežom ? Najavili su uvođenje kartica početkom godina ,i od tada ,od njih ni traga,ni glasa.
 
Moraš da daš argument protiv, ja sam dao za. Ako si paranoičan, nemoj da koristiš telefon, onaj ko treba da te prati pratiće te i bez da si registrovan.

Sa povećanjem "stranaca" bez ličnih karti koji koriste naše kartice, put kriminalu je široko otvoren.

Glavni argument i drzave je kriminal. Ali registracija prepaida to nece smanjiti, niti zaustaviti. Tako da tvoj razlog pada u vodu. Ja da sam paranoican ne bih koristio ni internet. I siguran sam da snimaju moje poruke preko postpaida.
Ali navesti kriminal kao razlog je besmislica.
Sta ako kriminalci koriste gnupg ili kriptuju na drugi nacin svoje poruke. Pa i da presretnu poruku mogu samo da bulje..

spominjes strance "bez licnih karti". Pa eto ti primera. Kako to da stranci mogu da se setaju bez licne karte i bilo kakvog dokimenta, u zemlji u kojoj je zakonom definisano da moras imati lk ili pasos, a ja rodjen u ovoj zemlji ne mogu tako da se setkam. Kriminal se sprecava na drugaciji nacin..

Ja sam naveo razloge protiv. To su stvari koje treba uvesti, da bi bilo opravdano registrovati prepaid sa lk..
 
Poslednja izmena:
Ja ne videh razlog, izvini ako nisam pročitao, samo tvoje protivljenje državi. Gde god sam putovao, u koju god zemlju da sam bio svuda sam morao da dam pasoš pri kupovini prepaid kartice. Registracija kartica možda neće smanjiti kriminal ali ga definitivno neće povećati.
 
Poslednja izmena:
joj sto dramite oko LK.. uzeo sam broj davno uz LK i zaista nema razloga za dramu.. ako neces da dajes LK onda ne koristi brate tel..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Praktično svugde je potrebna registracija kartice. Ja smatram da je to OK.
Za ljude koni žive u inostranstvu a žele da zadrže broj koji su imali ovde, mislim da je OK opcija da prebace na neki postpaid paket tipa Start u Telenoru ili ekvivalentan u Vip ili Mts. Uplate kad su ovde npr. 25eur i mirni su godinu dana...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kad već sve registrujemo kod operatera ja hoću da jednim ugovorom zabranim bilo kakvo reklamiranje, anketiranje i topšopovanje na mom broju telefona a ne da blokiram brojeve i ne javljam se na nepoznate... Mislim da je to uznemiravanje i treba na sud...

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Ukoliko želiš možeš da ih tužiš, ali ipak je mnogo lakša opcija ono oko blokade :)
 
Glavni argument i drzave je kriminal. Ali registracija prepaida to nece smanjiti, niti zaustaviti. Tako da tvoj razlog pada u vodu. Ja da sam paranoican ne bih koristio ni internet. I siguran sam da snimaju moje poruke preko postpaida.
Ali navesti kriminal kao razlog je besmislica.
Sta ako kriminalci koriste gnupg ili kriptuju na drugi nacin svoje poruke. Pa i da presretnu poruku mogu samo da bulje..

spominjes strance "bez licnih karti". Pa eto ti primera. Kako to da stranci mogu da se setaju bez licne karte i bilo kakvog dokimenta, u zemlji u kojoj je zakonom definisano da moras imati lk ili pasos, a ja rodjen u ovoj zemlji ne mogu tako da se setkam. Kriminal se sprecava na drugaciji nacin..

Ja sam naveo razloge protiv. To su stvari koje treba uvesti, da bi bilo opravdano registrovati prepaid sa lk..

Слажем се... Код нас се баце на решавање најмањих проблема (као што је овај са нерегистрованим припејд картицама), а до стварних и најозбиљнијих (којих је данас на претек), не стигну никад!
 
Poslednja izmena:
Слажем се... Код нас се баце на решавање најмањих проблема (као што је овај са нерегистрованим припејд картицама), а до стварних и најозбиљнијих (којих је данас на претек), не стигну никад!

Bas tako

Kad već sve registrujemo kod operatera ja hoću da jednim ugovorom zabranim bilo kakvo reklamiranje, anketiranje i topšopovanje na mom broju telefona a ne da blokiram brojeve i ne javljam se na nepoznate... Mislim da je to uznemiravanje i treba na sud...

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

KAzem ja. Mnogo stvari treba uvesti i definisati, pa tek onda registracija LK. Al mozemo sad da polemisemo vecno :)... Svako ima svoj stav i kriterijum
 
Kad već sve registrujemo kod operatera ja hoću da jednim ugovorom zabranim bilo kakvo reklamiranje, anketiranje i topšopovanje na mom broju telefona a ne da blokiram brojeve i ne javljam se na nepoznate... Mislim da je to uznemiravanje i treba na sud...

Slažem se u potpunosti.

Слажем се... Код нас се баце на решавање најмањих проблема (као што је овај са нерегистрованим припејд картицама), а до стварних и најозбиљнијих (којих је данас на претек), не стигну никад!

Neće da ih rešavaju.
 
Nije da nece nego ne smeju :D
 
Malopre sam ukucao dopunu sa vaučera na karticu koja je aktivirana prošle nedelje. Telenora mreža je u pitanju. Možda nekom bude korisna informacija o roku važenja kredita i kartice
76cb706001666ad55ef5d05443d6fc6e.jpg


WAS-LX1
 
Slučajno danas naleteh na podatak na Telenorovom sajtu da su od maja ograničili internet saobraćaj za Facebook, iako i dalje na mnogim mestima njihovom sajtu stoji da je neograničen. Isto su ograničili i saobraćaj za Twitter, tako da su za oba servisa sada dostupna 2 GB saobraćaja.

"Od maja 2017. godine, za korišćenje Facebook-a, Telenor pruža 2GB internet saobraćaja, isključivo za ovaj servis"

Još nešto: dok su prošle godine davali neograničen Facebook, korisnik je morao da na svakih mesec dana aktivira Facebook putem njihovog portala ili aplikacije. Ja sam početkom aprila morao da ga aktiviram putem slobodnog slota (na portalu ili aplikaciji), jer kao što rekoh korisnik je morao da obnavlja uslugu svakih mesec dana, a drugi izbor osim slota nisam imao. A u Uslovima korišćenja stoji sledeća tačka koja unosi dodatnu zbrku:

"Ukoliko ti je aktivirana kampanja u okviru koje ti je dostupan besplatan internet za Facebook do kraja naredne godine, aktivacijom Facebook aplikacije u slotu gubiš prava za povratak u kampanju"


https://www.telenor.rs/sr/o-telenoru/o-nama/uslovi-koriscenja/facebook-uslovi-koriscenja/
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi informacija, želim da pređem sa jednog adsl operatera za drugi i u tom periodu tranzicije treba mi internet ćalu samo za mejl da proverava na kompu. Šta mi je najpametnije da uplatim, šta ima trenutno što se tiče prepaid kartica i interneta?
Imam onaj usb 3g modem pa sam mislio to da iskoristim pošto komp nema wireless karticu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Nova Vip kartica ima 4GB interneta i košta 300 dinara. Za mail sasvim dovoljno, pod uslovom da ti je usb modem otključan za sve mreže.

WAS-LX1
 
Vrh Dno