Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Da li ima neko iz Niša da su mu dostavljene pošiljke sa datumom ispod ( UAxxxHU). Imam 12 pošiljki ništa ne stiže :(
Dec 22, 2023 Arrived at local delivery center
Dec 26, 2023 Arrived at local delivery center
Ma imam ja iz Oktobar i Novembar pa nista ( nije Nis ) stiglo danas ,Order date: Jan 13, 2024 LAxxxxHU , sve stize novije
 
Kakav je to kod za praćenje SYRM pa 9 brojeva,to do sada nikada nisam imao?
Kinez mi šalje nešto kao zamenu za neispravno što mi je stiglo,znači nije klasična kupovina.
 
SunYou, posle nekih 10 dana dobiješ alternativni broj, najčešće ide preko Litvanija. Prati na Postal Ninja I tamo ćeš videti drugi broj za praćenje.
 
Imam pitanje ljudi, jel se vrsi ponekad otprema iz RSBEGC u lokalnu postu subotom? Hvala unapred!
 
Kod mene stigne u subotu ali je lokalna pošta ne unese u sistem već čeka Ponedeljak.
 
Niš izgleda stigli do 13.01
Čekam još dve od 19.01.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-02-13-58-08-542_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-02-13-58-08-542_com.android.chrome.jpg
    96.7 KB · Pregleda: 29
Ovo sa UA..HU posiljkama je bas šareno.....

Inace nisam procitao nigde da se nesto desava lose u kini, za nepunih 7 dana jedna prodavnica gde sam pazario razne stvarcice za telefone i ima 30k pratilaca ocene sve top jednostavno se ugasila.....

Sareno je i sa LA...HU :).
Posiljke do Srbije stizu za 20 do 70 dana.Ista je situacija i prema ostalim destinacijama u regionu.

Mnogo sarenija je situacija u Srbiji - negde od GPC-a do urucenja Ux...xx pradje par dana , a negde par meseci :(

Preko LPC SM je pocela isporuka UA...HU koje su oko 20.1 dobile status Arrived at local delivery center.


Ide proslava Lunarne nove godine , pa neki ranije odu na odmor , a neki se pripremaju za veliku rasprodaju
- povuku kompletnu ponudu i postave novu i nove cene
Ko prati moze da zakljuci da li su stvarno akcijske ili su ostale stare , a desava se da budu i vece od standardnih stalnih cena.

@olimpik

Sada su posle dugo vremena popustili u NS i sad forsiraju Nis

@Darko95

Desava se to i u Madjarskoj - posiljke stoje danima bez evidencije :(

@offline71

Kao sto kaze @tobacco road , to su registrovane SunYou posiljke i naknadno dobiju Lx...xx kod

 
Anker slušalice naručene 10.01.2024. se pojavile danas u našoj pošti
Screenshot_20240202_152250.jpg
LSxxxxxNL
 
LA05484..HU

Poruceno 23.11.2023 stiglo danas. Vrednost 12EUR ocarinjeno PDV 20% + 160 RSD ( ovo pretpostavljam da je otvaranje posiljke ) carina NS

1706884047364.png
 
Nije ocarinjeno samo je naplacen pdv na iznos proizvoda. Imaju pravo po zakonu, e sada sto nekad naplate a nekad ne to je druga stvar.
 
Da, tako je bilo uvek a i sada, kada posumnjaju da ide na pregled oni ga ostave za carinu, ako ga ne carine onda ga oporezuju.
 
Pristizu i stare UA...HU (posta Miljakovac, Beograd), 4 smotane u komplet. Najstarija od 4. oktobra, pa do 14. novembra.

+ dve registrovane, jedna jako stara i jedna nova.
Jan 8, 2024 LA056...HU - podignuta 1. februara 2024
Nov 17, 2023 LA055...HU - 31.1. 2024
 
Stigla jedna UAxxxHU sa poslednjim statusom*Arrived at local delivery centar" od 22.01.2024.
 
Da, tako je bilo uvek a i sada, kada posumnjaju da ide na pregled oni ga ostave za carinu, ako ga ne carine onda ga oporezuju.
Nije tako, bar ne za NS carinu. 5/6 posljednjih LA paketa mi je imalo status za carinu, ni za jedan nije naplaćen niti pdv, niti carina.
 
Očigledno je Novi Sad država za sebe.
 
Jel uvek kad stoji "Za carinu" znaci da se paket otvara i da se naplacuje PDV (+ carina)? A kad iz izmenicne poste ide starus otprema i RSBEGC znaci da je izbegnuto otvaranje paketa?
To uvek stoji, jer paket uvek odlazi na carinu. Hoće li ga tamo otvarati ili ne zavisi od više stvari, uključujući i koji je carinik na dužnosti.
Generalno pošiljke van Kine i sa ebaya dosta češće otvaraju ali i sa aliexpressa otvaraju čim vide na skeneru da je nešto iole vrednije, da je veći paket i tako dalje.
Da su u mogućnosti otvarali bi oni svaki paket.. kasu valja napuniti.. :mad:
 
Dakle ne znamo da li se naplaćuje bilo šta dok poštar ne donese paket i papir za naplatu
 
@tobacco road

NS - bio i bice o_O

Preko kog LPC-a ti stizu posiljke ?

@Darko95

Da , jer jos uvek sve zavisi od toga kako je carinik raspolozen i sta mu je naredjeno da radi...

( trenutno su "treniranje strogoce" preselili iz NS u Nis )
 
Jel uvek kad stoji "Za carinu" znaci da se paket otvara i da se naplacuje PDV (+ carina)? A kad iz izmenicne poste ide starus otprema i RSBEGC znaci da je izbegnuto otvaranje paketa?

Ne, ponekad samo udare pecat "Ne podleze carinjenju" i stize ti bez da ista platis. Za posiljke vrednosti ispod 50 eura placa se PDV + otvaranje posiljke, a za posiljke preko 50 eura naplacuje se PDV 20% pa na to sve carina 10% i naravno otvaranje posiljke. To vazi ukoliko su posiljke poslate od strane lica koje se bavi prodajom ( nrp prodavnice na Aliju ). Ovde bih samo napomenuo da
posiljke koje su poslate od strane fizickog lica drugom fizickom licu za koje nema obaveze placanja ( npr salje rodjak ) ukupne vrednosti do 70 eura su oslobodjenje carinskih dazbina ( PDV i carina )

Ovo je po zakonu i nema sta da se bunimo :) Ja sam samo naveo da sam platio da znate da moze da se ocekuje jer je @olimpik naveo da su poceli sve da gledaju ( sve posiljke u decembru su mi prosle bez placanja PDV - wink wink - i kao sto rece @Poolmaker u svim tim slucajevima status Otprema je bio dan ili dva posle statusa Za carinu )

Svakako pre porucivanja proracunam da li, u slucaju potrebe placanja dazbina, mi je isplativo i shodno tome narucujem.

Ne znamo da li se ista naplacuje dok ne donese postar. U slucaju da je pogresno naplaceno svakako moze da se podnese zalba gde se podnesu dokazi o stvarnom placanju robe ( screenshoot, izvod iz banke, itd.. ) i onda se carinski postupak ponavlja. Ovo iziskuje placanje takse za podnosenje zalbe i advokat mi kaze da se u slucaju prihvatnja zalbe moze traziti i povracaj troskova takse.

Imam jos jednu registrovanu i par neregistrovanih koje ocekujem, pa cemo videti kakva je situacija dalje :D
 
Samo treba napomenuti da nakon žalbe šansa da ti naplate pdv na svaku sljedeću pošiljku skače na 100%.
 
Ne, ponekad samo udare pecat "Ne podleze carinjenju" i stize ti bez da ista platis. Za posiljke vrednosti ispod 50 eura placa se PDV + otvaranje posiljke, a za posiljke preko 50 eura naplacuje se PDV 20% pa na to sve carina 10% i naravno otvaranje posiljke. To vazi ukoliko su posiljke poslate od strane lica koje se bavi prodajom ( nrp prodavnice na Aliju ). Ovde bih samo napomenuo da
posiljke koje su poslate od strane fizickog lica drugom fizickom licu za koje nema obaveze placanja ( npr salje rodjak ) ukupne vrednosti do 70 eura su oslobodjenje carinskih dazbina ( PDV i carina )

Ovo je po zakonu i nema sta da se bunimo :) Ja sam samo naveo da sam platio da znate da moze da se ocekuje jer je @olimpik naveo da su poceli sve da gledaju ( sve posiljke u decembru su mi prosle bez placanja PDV - wink wink - i kao sto rece @Poolmaker u svim tim slucajevima status Otprema je bio dan ili dva posle statusa Za carinu )

Svakako pre porucivanja proracunam da li, u slucaju potrebe placanja dazbina, mi je isplativo i shodno tome narucujem.

Ne znamo da li se ista naplacuje dok ne donese postar. U slucaju da je pogresno naplaceno svakako moze da se podnese zalba gde se podnesu dokazi o stvarnom placanju robe ( screenshoot, izvod iz banke, itd.. ) i onda se carinski postupak ponavlja. Ovo iziskuje placanje takse za podnosenje zalbe i advokat mi kaze da se u slucaju prihvatnja zalbe moze traziti i povracaj troskova takse.

Imam jos jednu registrovanu i par neregistrovanih koje ocekujem, pa cemo videti kakva je situacija dalje :D
Znam sve to, samo sam hteo da vidim da li se moze znati da li ce naplatiti PDV i otvaranje paketa pre nego sto postar donese
 
Danas status 10200 ГПЦ БЕОГРАД, stize u ponedeljak izgleda.
 
Mozda i kod mene bude ponedeljak, mada pre bih rekao par dana kasnije
Screenshot_2024-02-03-11-06-06-640_com.android.chrome-edit.jpg
 
Subotom ne rade dostavu registrovanih pošiljki, tako da će doneti u Ponedeljak. Kod mene je otpremljena pošiljka iz GPC u LPC ali ga moja pošta nije unela u sistem jer je ostavljen za prvi radni dan a to je Ponedeljak. Sada ubacuju UAxxxHU pošiljke, bio blizu pošte i ubacili jednu UAxxxHU sa zadnjim statusom od 23.01.2024.
 
Narucio 5.11.23 cetiri stvari prva stigla posle mesec , druga krajem godine . Poslednje dve juce (2.2.24)
Tako da stize sve ali kasni.Sa Alija
 
Subotom ne rade dostavu registrovanih pošiljki, tako da će doneti u Ponedeljak. Kod mene je otpremljena pošiljka iz GPC u LPC ali ga moja pošta nije unela u sistem jer je ostavljen za prvi radni dan a to je Ponedeljak. Sada ubacuju UAxxxHU pošiljke, bio blizu pošte i ubacili jednu UAxxxHU sa zadnjim statusom od 23.01.2024.
Danas stigle 4 UA HU Naruceno 30.9 isto u paketomatu sve zalepljene jedna na drugu
 
Nazad
Vrh Dno