Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Danas stigla u ruke

LA0572XXXXXHU - Narucena 14.01., stigla do GPC Nis 29.01. i nije carinjena, preuzeta 31.01.

Naravno gospodjine Choice sitnice, mene i moju tehniku ne mase za sad na carini :)
 
Danas stigla u ruke

LA0572XXXXXHU - Narucena 14.01., stigla do GPC Nis 29.01. i nije carinjena, preuzeta 31.01.

Naravno gospodjine Choice sitnice, mene i moju tehniku ne mase za sad na carini :)
Mene carine(tj PDV)kada narucim sa Cutesliving i slicni posto oni pisu realnu cenu,zadnja 45 dolara a idioti u Madjarskoj prelepili i napisali 45 evra.U BG ocarine bar mene za 3-4 dana.
 
Za auto kameru mi je prolazno vreme na carini bilo oko 32 dana, tako da 3-4 dana za sad mi juznije mozemo da vidimo samo ako ne podleze carinjenju :)

Ali opet, bolje kasno nego nikad.
 
Мислим да ће до краја недеље Нишка царина да избаци доста пакета. Не знам шта су урадили, али почињу људима да стижу пакети.
 
Ja ocekujem 30 dana od momenta kad napipa carinu, ako stigne brze, super.
 
Da da, zivnula malo Niska carina, evo i mog paketa.

SCR-20240131-tori.png
 
stizu paketi mesec dva po zavrsetku garantnog vremena... bukvalno sam zaboravio na neke stvari koje sam narucio iz kine,trazio od kineza svasta...ipak kod nasih je bio problem
 
Stigla juce LA posiljka - 11 dana od prispeca u NS. 550 din troskovi za multimediju. Dobro sam prosao - nisu je procenili vise od prave cene.
 
Stigla juce LA posiljka - 11 dana od prispeca u NS. 550 din troskovi za multimediju. Dobro sam prosao - nisu je procenili vise od prave cene.
Koji status racunas kao prispece u NS? Posto imam par posiljki sa statusom:
23.01.2024 09:44:5311003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
nesto mi u glavi da nije nikad ovoliko bilo cekanje, al mozda i gresim...
 
@petarboj

Stvarno nema smisla - imate na desetine primera i necete da pogledate :(

Ako posiljku zadrze na carini , moze da stoji i duze od mesec dana.

Statusi za NS

NS.jpg
ns 01 02 24.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji status racunas kao prispece u NS? Posto imam par posiljki sa statusom:
23.01.2024 09:44:5311003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАЗa цaрину
nesto mi u glavi da nije nikad ovoliko bilo cekanje, al mozda i gresim...
Otkud ti to, u NS je deset(ak) dana čekanja normalna stvar. A bivalo je i daleko više ne mali broj puta, preko dvadeset pa i trideset dana.
Screenshot_20240201-155058~2.png
 
@sasa022

Stvarno nema smisla ni toliko smarati pa opet to radiš po hiljaditi put.

@Poolmaker

Hvala za ovaj status, znači tu je, blizu.

Proverio sam prethodnih par mojih pošiljki i bilo je do 5 dana od izmenične do izlaza sa carine... Pretpostavljam da im je stigao ovaj zaglavljeni kontingent pa je gužva...
 
Covek ne smara samo kaze da malo pogledate temu jer se pisalo već o tome, zatrpava se tema istim pitanjima koja su već postavljena i odgovorena.
 
Lepo sam direktno pitao čoveka koji je rekao da mu je danas stigao paket jer me zanimalo trenutno stanje u NS. Kao i većina ljudi ovde, dolazim po informaciju o trenutnom stanju u poštama širom Srbije i ne vidim ništa loše u tome. Takvih korisnika ima mnogo više i lakše je pogledati poslednjih par postova i videti kolika su čekanja nego koristiti neke generatore, to mi je totalni overkill, pogotovo na telefonu dok sam kući.

@sasa022
Tek sam sad video, hvala za ovaj la056 status
 
Poslednja izmena:
1706806467558.png
Porucena multimedija za auto 20. januara, pretpostavljam da je sutra il preksutra kod mene.
 
I moja takođe dobila danas status RSBGC LA0573,mada je pošiljka stigla 30.01.a oni tek danas uneli u sistem kao prispela.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240201_190623.jpg
    Screenshot_20240201_190623.jpg
    168.1 KB · Pregleda: 11
Mogu i UA...HU da stignu za 8-10 dana

* - postoji vise istih 168 primera
u168.jpg


Videcemo da li ce i UA169,170.... posiljke sto idu u Srbiju odmah proslediti ili ce sad danima stajati u Budimpesti...
( ka EU zemljama u regionu nema zastoja )


 
Poslednja izmena:
Ovo sa UA..HU posiljkama je bas šareno da kazem sto se tice brzine dostave na kucnu adresu.. UA1455...HU stoji sa statusom Arrived at local delivery center od 14.1 a porucena 21.12 i jos jedna UA1285...HU porucena 24.11 ima status Arrived at local delivery center 30.1 valjda ce uskoro uskociti u moje sanduce na Cukarici :D

Inace nisam procitao nigde da se nesto desava lose u kini, za nepunih 7 dana jedna prodavnica gde sam pazario razne stvarcice za telefone i ima 30k pratilaca ocene sve top jednostavno se ugasila, druga prodavnica sa 26k pratilaca uklonila sve proizvode i stavila obavestenje "This store is on vacation leave - stay tuned!" bez ikakvih datuma, treca isto kao ova prethodna i sve to za nepunih 7 dana i sve su top prodavci, jel sam nesto propustio ili? :unsure:
 
Kad pošiljka konačno stigne u poštu stoji 20 dana, od kog dana naplaćuju ležarinu?
 
Da li ima neko iz Niša da su mu dostavljene pošiljke sa datumom ispod ( UAxxxHU). Imam 12 pošiljki ništa ne stiže :(
Dec 22, 2023 Arrived at local delivery center
Dec 26, 2023 Arrived at local delivery center
 
Da li ima neko iz Niša da su mu dostavljene pošiljke sa datumom ispod ( UAxxxHU). Imam 12 pošiljki ništa ne stiže :(
Dec 22, 2023 Arrived at local delivery center
Dec 26, 2023 Arrived at local delivery center
Niška carina je užas spora i sve pregledava. Ja imam i ranije statuse od toga i nisu stigli jos uvek. Moj poštar kaže da su u glavnom poštanskom centru tj. na carini i da će doneti čim stignu kod njega u lokalnu poštu. Takođe mi ništa što je skuplje od 20€ nikad ne prođe bez PDVa.
 
Niška carina popunjava rupe u budžetu. Čekao mesec dana da otvore minijaturni paket sa nekoliko turpijica za nokte, koje je poručila supruga. Vrednost par dolara, ali poslato kao registrovana pošiljka. Znam da imaju prava na to, ali ovako nije bilo do pre par meseci, bar za ne za ove manje pakete.
 
Nazad
Vrh Dno