Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Poor Things
Dobar je, mada sam očekivao više, naročito u zadnjih pola sata filma, svakako se izdvaja od nekog proseka. Ema i Defo dobri.
 
Super Dark Times (2017)

Dobra psihološka drama koja mi gubi konce u poslednjoj trećini filma i iako bez originalnog scenarija, film poseduje dozu uverljivosti kako samom pričom, tako i konceptualno. Prikazom vremenskog perioda (rane devedesete) i sve ono što je to razdoblje nosilo.

Zašto mi je ovo mogao biti odličan film, ali ipak nije? Odgovor leži u liku Josh-a (Charlie Tahan), koji je opisan i predstavljen na takav način da mi se njegovo postupanje u prve dve trećine filma i sam mentalni sklop, nikako ne uklapaju u nekoga u završnici. Stvarnost ipak pokazuje drugačije, da i od normalnog deteta u adolescenskom dobu može svašta da se očekuje, ali moglo se u filmu malo nagovestiti kroz neke detalje, postupke ili slično, ali činjenica da mi je to na kraju ubilo film koji je zaista imao kvaliteta.. Ovaj klaster mlađih glumaca je stvarno bio za pohvalu, prosto je neverovatno kako uvuku u priču, stvarajući u isto vreme i nelagodu (pomisao da smo sudioniic) i dozu olakšanja jer smo ipak samo posmatrači. Bez obzira na ne toliko loš, koliko tjah kraj, ipak ga vredi pogledati.
 
Vanilla sky
Odličan film, mada veći deo filma budeš zbunjen. Tom Kruz definitivno ima dobre nf filmove. Preporuka.
Može se reći prekretnica.
Posle je šutnuo Kidman, počeo da izigrava superheroje u skoro svakom filmu i potpuno prolupao zahvaljujući sekti svoje prve žene.
 
Изашао ремастерован у 4К "осми путник" (код нас познат и као Alien 😁), па сам се подсетио. Одличан филм, нема шта.
Иако данашњи Sci-Fi филмови изгледају ваааауууу (у смислу ефеката), ови без CGI су ми некако дражи, а и култни су. Следећи на реду је Амбис који је исто ремастерован у 4К.
Штета што немам добар звучни систем да употпуним угођај, али ОК. Разлог више да се понове када се набави пристојан саунд-бар ;)
 
^ Lepo bogami došao je i on na red da ga oskrnave. Daću mu ipak šansu čisto zbog Gyllenhaala.
----------
Obnovio, korektno je ostario.

p.s. Drago mi je da ne vidim komentare za Madame Web, sve češće ni pljuvanje ne zaslužuju..
 
Jel postoji u Beogradu ili Novom Sadu neki bioskop koji prikazuje starije filmove? Verujem da sam nešto propustio, pa kontam da je bolji pogledati ih u bioskopu.
 
Jel postoji u Beogradu ili Novom Sadu neki bioskop koji prikazuje starije filmove? Verujem da sam nešto propustio, pa kontam da je bolji pogledati ih u bioskopu.
Zvezda u Beogradu pusta cesto neke kultne i starije filmove, pa mozes da ih zapratis na fejsbuku/instagramu, pa kada naleti nesto sto nisi gledao, da odes da vidis. :)
 
Road House je cista zabava - tako je pravljen i kao takav je odlican. Old school, bez ikakvih pretenzija za nesto drugo. Ne razumem kako i sta ste oceklivali.
 
Road house, ok kad znas da ne ocekujes mnogo. Doktorica u originalu je bila :love:, ova je meh.
 

Ne znam sta da mislim o filmu, nekako je zanimljiv i naporan u isto vreme :D
Dosta mi je kvarilo utisak to sto je film nekako previse mracan i taman, jos je snimljen u nekom ultrawide aspect ratio-u koji mi nikako nije odgovarao dok sam ga gledao.

6,5/10
 
The Zone of Interest
Izuzetan film. Apsolutno negledljiv za nekog ko nema znanje o temi.

Sticajem okolnosti imao sam priliku da posetim Aušvic i memorijalni muzej, verujem da je doživljaj filma drugačiji i siromašniji za one koji nisu bili u toj prilici.
 
Varalica sa Tindera, netflixov dokumentarac po isitnitoj priči, bezveze naleteh na njega. Dva sata proleteše. Nekima, pogotovo ženama, može biti i poučan.
 
Не знам како сам пропустио овај предиван филм.

Нисам ни знао до сада за њега. Погледао га данас и заиста се одушевио, да сам 20 година млађи вероватно бих му се дивио још више.
 
Ko je upucen u lik i delo Roberta Neste Marlija, nece nista propustiti ako preskoci, ali nije zgoreg da se obnovi gradivo. Ko nije, topla preporuka da se pogleda. Lagan film za opusteno vece. 6/10. Prevod nisam nasao, a ni engleski nije puno od pomoci jer je titl patois.
💚💛❤️
 
Изашао ремастерован у 4К "осми путник" (код нас познат и као Alien 😁), па сам се подсетио. Одличан филм, нема шта.
Иако данашњи Sci-Fi филмови изгледају ваааауууу (у смислу ефеката), ови без CGI су ми некако дражи, а и култни су. Следећи на реду је Амбис који је исто ремастерован у 4К.
Штета што немам добар звучни систем да употпуним угођај, али ОК. Разлог више да се понове када се набави пристојан саунд-бар ;)

Nije izašao alien (koji postoji odavno u 4K) već alienS.
 
Nazad
Vrh Dno