Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

^
definitvno odlična godina za filmove
Pored dva nevedena tu su Beksto iz Šošenka, Vrana, Profesionalac, Vuk, Intervju sa vampirom, uz to (od opuštenih) Maverik, Četiri venčanja i sahrana, Kralj lavova...
 
Poslednja izmena:
1994 - da se smrzneš

najviše kultnih filmova u jednoj godini

Forrest Gump - ma šta mislili o filmu - film je remek delo
The Shawshank Redemption - remek delo
Pulp Fiction - Quentin Tarantino
The Lion King - animirana legenda
Léon The Professional - Luc Besson / Jean Reno / Garry Oldman - svi u svom najboljem izdanju
Clerks - Kevin Smith i ekipa
Four Weddings and a Funeral - možda najbolji film Hugh Granta
Interview with the Vampire - Neil Jordan / Brad Pitt, Tom Cruise, Antonio Banderas
Natural Born Killers - režija Oliver Stoone / scenario Quentin tarantino / glumačka ekipa top
Speed - Jan De Bont / Keanu Reeves, Sandra Bullock
The Crow - možda ne toliko dobar koliko okužen nekom aurom

plus dosta solidnih ostvarenja

Shallow Grave - Danny Boyle
Ed Wood - Tim Burtoon / Johnny Depp
The Hudsucker Proxy - Coen Brothers / Tim Robbins
Quiz Show - Robert Redford / Ralph Fiennes, John Torturo
The Jungle Book - najbolja ekranizacija dotične priče

plus dosta komedija

Ri¢hie Ri¢h - dobra komedija sa Macaulay Culkin
D2: The Mighty Ducks - Emilio Estevez
Baby's Day Out
The Flintstones

plus čak tri filma gde igra Jim Carrey, i to još njegova možda najbolja tri filma ikad

Dumb and Dumber
Ace Ventura: Pet Detective
The Mask

Takva godina se neće ponoviti ikada.
 
Uh stvarno godina da se naježiš.
Ne znam zašto ali meni pulp fiction nije toliko legendaran koliko ostalima. Ne kažem da je film loš ali nikad mi nešto nije legao niti sam se oduševio koliko ostali. Inače koje bi vi filmove dodali na tu listu filmova koji su drugima odlični a vama ne baš toliko?
 
Odgledah Dune 2...super film...8.5/10...vizuelno odlicno, zvuk grmi... :D
Mozda bi bolje bilo da je malo duzi, neki delovi su nekako zbrzani, ali dobro...sve u svemu, super :D
 
Shaman malopre pravio listu animiranih filmova koje treba reprizirati 😜
 
Uh stvarno godina da se naježiš.
Ne znam zašto ali meni pulp fiction nije toliko legendaran koliko ostalima. Ne kažem da je film loš ali nikad mi nešto nije legao niti sam se oduševio koliko ostali. Inače koje bi vi filmove dodali na tu listu filmova koji su drugima odlični a vama ne baš toliko?
Nemojte me ljudi sada kada napisem KUM trilogija
Iako su remek dela i knjigu sam citao ali poodavno meni filmovi nisu ono wowo, mzoda zbog teme, mislim pre cu da gledam LOTR ili na primer https://www.imdb.com/title/tt0060196/
nego Kuma
 
@Oswajac
Nema se šta... Film mi je prespor. Prvih pola sata sam jedva pregurao, posle ide nešto lakše.
Znam, u kontekstu tog vremena je sve bilo sporije a danas sve užurbano. Bogu hvala pa naiđoše braća Gib da razmrdaju stvari malo.:)
 
Reprizirao sinoc Dinu 1, a danas odgledao Dinu 2 u bioskopu.

Dina 1 8.5/10
Dina 2 max 7/10

Koliko je Dina 1 zaokruzena celina, sa nekim normalnim tokom, toliko je Dina 2 zbrzana, u početku prespora, a onda tako sve zbrzano, sa dogadjajima koji ostaju neobjasnjeni, a onda se samo pojavi scena gde tačno vidiš da nedostaje nešto pre toga. Zbog svega toga je audio-vizuelni užitak ostao u drugom planu. Scene borbi su vrlo "mršave". Kako 1 na 1, tako i ona završna borba. Totalno je nedorečeno i tačno se vidi da fali jos bar 1 sat materijala. To sa prvim delom nije slucaj.

Aj da se nadamo da ce 3.deo biti kako treba.

Stilgar karikatura u fazonu "Zitija Brajanovog".
 
Tacno deluje kao da je postojao segment pred poslednjih 35 minuta filma koji je istrgnut. Meni je Stilgar hit, slika i prilika religijskih propagatora, ali je i komičan.Mada nemam nista protiv i smatram da je potrebna za kontrolu masa bez kompasa. Kao što je napisano 😅
 
Svakako, mnogo mi se više dopao Damsel nego Izgubljeno kraljevstvo - jedan je bajkovit baš kakav je trebao da bude a drugi je "bajkovit" baš kakvim ga nisu zamislili da bude.
 
Za ovakve filmove mozak ni ne treba. Kamoli još da ponavljam ovo smeće 😂 na koje nisam ni prvi put morao da bacim 2 sata dragocenog vikenda.
 
Gledao sve njih i sada kad si me podsetio i definitivno si me podsetio da su ako ništa drugo onda puno zabavniji od većine iz poslednjih nekoliko godina.
 
Кејбл гај уопште није комедија.
 
https://g.co/kgs/uNREJH4
The Stranger 2022
Preporuka 7/10
Snimljen prema istinitim dogadjajima.
Steta sto nije malo brzi film, ali kakve sam sve gluposti gledao u poslednje vreme ovaj se bas izdvaja


Sisu
https://g.co/kgs/ShAFbny
iskljucio sam posle 40min, ne znam ni kako sam toliko izdrzao
 

Reprizirao posle dosta vremena, fina zabava za nekog kome odgovara humor Kerija, možda repriziram još neki njegov film.
Me, Myself & Irene ako želiš duplu porciju Kerija.

Кејбл гај уопште није комедија.
Ma ne, komedija je domaći trejler gde Keri kroz špijunku umesto "Cable guy" kaže "Creeeevnaaa naaapaaast". Još se ježim toga.
 
Poslednja izmena:
Još uvek ne znam zašto su ga naši preveli "Crevna napast" 😁
I da, film nije samo komedija, nego je i više od toga.
 
Znam samo da sam ga pogledao skoro 10 godina kasnije po prvi put.
Bio sam klinac i nisam hteo da se traumiram filmovima o crevnim napastima tada.
 
Nazad
Vrh Dno