Šta je novo?

Pametni satovi sa Aliexpressa

To je navodno do vibera. Prikazuje notifikaciju ali ne i sadržaj
 
Jel neko probao ove Zeblaze satove da upari za iPhone?
 
Evo stigao upravo sat, narucen u petak.
Povezujem ga pa javljam utiske uskoro.
 
super, pisi utiske.
Sumnjam, ali ipak da pitam;
da li taj vibe 7 pro moze sa stravom da se poveze?
 
Klikn'o sam i ja Vibe 7 Pro po ceni od 17.95 dolara, pa da vidimo...
 
super, pisi utiske.
Sumnjam, ali ipak da pitam;
da li taj vibe 7 pro moze sa stravom da se poveze?
Evo posle nekih 12h kratak review.
Sat izgleda kvalitetno i masivno. Dosao je sa 80% baterije, trenutno je na 60% sa konstantnim cackanjem. AoD sam malo probao ali iako sam smanjio brightness na minimum, nocu je dosta jako osvetljenje, pa sam ga za sad ugasio. Navikao sam na svim satovima da samo koristim raise to wake.
Posto poslednje 3god. nosim Apple Watch SE 44mm, nije fer ih porediti, ali slican je npr sa starim Amazfit Verge-om ili cak GT2 Pro koje sam imao pre AW. Opcija nema preterano, dovoljno za neku osnovnu upotrebu, notifikacije stizu sve ali nisu cele poruke vidljive (tako mi je i bilo Vergeu i GT2 Pro). Mozda mi fale notifikacije za kalendar/outlook, ali toga nema u izboru, vecinom su messaging app izlistane. Widgeti na pocetnom ekranu ne mogu da se menjaju niti mogu da se pokrenu odatle, nego kroz meni (npr vremenska prognoza). Watchface-ova ima dosta, vecina kicastih neki ali naci ce svako sebi neki. Sportske modove nisam probao jos, vidim da imaju neki vezani za teretanu pa cu probati kad odem. Vibracija je dosta jaca nego na AW, i na soft modu, jer npr koristim alarm za jutarnje budjenje. Nocas me je svaka poruka probudila :)
Sve u svemu, za sada, prijatno iznenadjenje za 20ak eura.

1707374021262.png
 
Da li ima neki ne preskup smartwatch koji može opstat satima u slanoj vodi? Ronjenje do 3-4m ništa preduboko. Zahvalan na infu ako ko zna
 
Deluju nekako bas jeftino(kineski) u odnosu na Zeblaze i Mibro modele
 
Kako jeftino kad su skuplji :ROFLMAO:

Realno mogu kinezi ovo jos bolje da naprave, dosta su se promenili smart satovi poznatih brendova.
 
Ja imam dva ovakva sata "Melanda" i za sada sam zadovoljan.Imao sam pre njega Huawei GT2.
G22 bolje meri otkucaje srca znaci u sekundi promeni ovaj ne....precizniji je GT2.
Meri i kineski ali ne kao GT2 i druga stvar u korist GT2 je baterija koja je trajala brat bratu 2 nedelje, ovde traje oko 2 i po do 6 dana max.
Pricanje preko sata je odlicno kao i kod Gt2 i ostale stvari su sasvim OK.
Za te pare odlican sat.
Sve najbolje.

Watchhhh.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
image.jpg
GTR 3 Pro vrhunski ekran
BTalk 2 lite ok za 12€
Za neki dan kad ih malo istestiram pišem još utisaka
 
Evo da napisem ja malo poredjenje posto sada imam btalk 2 lite i vibe 7 pro.

Za pocetak sada sam siguran da ta dva sata prave razlicite kompanije a zeblaze samo potpisuje posto su u neki stvarima specificno razliciti sto ne bi nikako bio slucaj da ih proizvodi ista kompanija.

-pakovanje je razlicito, vibe 7 pro ima bogatije pakovanje, mada btalk ima sasvim dobro pakovanje
-kablic od punjaca je razlicit btalk ima deblji i kvaliteniji kabl za punjac,
-aplikacije su potpuno razlicite vibe 7 pro koristi fitcloud pro, a btalk da fit. Ova druga je ipak bolja.

-Kvalitet izrade je naravno na strani vibe 7 pro modela, metalno kuciste i svaki sraf je na njemu pravi.
-narukvica, kod oba modela su silikonske 22mm slicnog kvaliteta, na btalk je meksa.

-Na kucistu ima dva dugmeta, donje dugme na vibe 7 ne znam koju funkciju ima jer radi potpuno isto sto i gornje dugme?

na btalk donje dugme sluzi da se odmah aktiviraju aktivnosti, u sustini potpuno nepotrebno na oba modela, ali je na btalk to funkcionalnije odradjeno.
da se ja pitam na oba bih izbacio donje dugme ili napravio da se moze napraviti konkretna precica.

-kvalitet razgovora, btalk bolji zvuk ima, ali oba su sasvim dobra.

-ekran ima bolji vibe 7 pro, odlican je
ali i btalk takodje ima odlican ekran na kome je sve krupnije i jasnije prikazano.
recimo sekundara na btalk kako klizi preko ekrana ja ni jedan watch face takav nisam slican nasao da tako klizi na vibe 7 pro.

AOD, tu vibe 7 pro kida, ali su mudro napravili da mozete koristiti samo dva stedljiva moda AOD, ne mozete da postavite custom, nemam zamerku na to.
Jako dobro resenje.

lose stvari;
-btalk ima do not disturb, vibe 7 pro nema... nemam pojma kako i zasto?
-Power saving mod u btalk mozete namestiti od kada do kada, vibe 7 pro to nema
-calculator, vibe 7 pro nema, btalk ima...aj prezivecu, ali nema razloga da ga nema.
-merenje pulsa, kod btalk moze da se podesi da li ce da meri stalno na 10, 30min... kod vibe 7 pro ima samo, meri - ne meri u odredjeno doba dana.

U principu oba sata su jako dobra, ali su i sasvim razliciti u nekim stvarima i dobro bi bilo da ima neka nezvanicna aplikacija.

i napomena:
Ove oznake kod satova u vidu "lite" ili "pro" "2,3" apsolutno ne oznacavaju da taj sat ima nesto vise od ovog drugog jednostavno su dizajnerski razliciti ili su razliciti proizvodjaci.
ko ih kupi bice svakako zadovoljan kupovinom, a ja cu da kupim definitivno jos jedan toliko mi se svidjaju.

Da li za vibe 7 pro ima jos neka app koja radi osim fitcloud pro?
 
Poslednja izmena:
poz svima . interesuje me neki smart watch u rasponu od 40 do 80 e .treba mi da ga povezem sa iphone 13 pa koja bi po vama bila najbolja opcija u tom cenovnom rangu? hvala unapred
 
Kako je najviše vas uzelo baš Zablaze satove, uglavnom sam samo njih i gledao.
Koliko sam video, razlike u nazivu se odnose na ekrane i aplikaciju koju koriste. Izgleda da svi PRO modeli imaju amoled ekrane i koriste Fitcloud pro app, a Lite imaju IPS i za njih je app Da fit. (pričam za modele od 10-25$)
Vibe 7 pro i Ares pro mi deluju robusno pa gledam ove "manje" modele, a kod njih mi je mana što nijedan nije amoled. Razmišljam izmedju btalk 2 lite i btalk 3.

@bakara
ako su oba sata i dalje kod tebe bilo bi lepo jednu uporednu sliku da napraviš, onako na ruci :)
 
drugari, koji Honor Band je napravljen kvalitetno ? Šta mi preporučujete ?
 
Koliko sam video, razlike u nazivu se odnose na ekrane i aplikaciju koju koriste. Izgleda da svi PRO modeli imaju amoled ekrane i koriste Fitcloud pro app, a Lite imaju IPS i za njih je app Da fit. (pričam za modele od 10-25$)
Vibe 7 pro i Ares pro mi deluju robusno pa gledam ove "manje" modele, a kod njih mi je mana što nijedan nije amoled. Razmišljam izmedju btalk 2 lite i btalk 3.
Da, upravo tako, Pro modeli su od jedne kompanije a "lite" modeli od druge, to cini najvecu razliku.

Da me pitas koji bolji, ne znam, razlike su minimalne i jedni i drugi imaju stvari koje mi se svidjaju i koje bi voleo da vidim kod ovog drugog.

Najbitnija stvar je sto im je funkcionalnost potpuno ista, znaci odaberi sat koji se tebi svidja po dizajnu, a ekran treba najmanje da te brine jer i taj IPS je iznenadjujuce dobar.

S druge strane amoled ako ti se svidja AOD, nema opciju da nocu ne sija pa ce to vrlo da ti smeta :D
Jednostavno "da fit" je ipak bolja aplikacija od "fitcloud pro" koji ima amoled ekrane.
meni recimo najvise smeta donje dugme koje nema nikakvu funkciju na vibe 7 a to niko nije ovde ni komentarisao, a verujem da je isti slucaj i sa ostalim amoled modelima.

btalk 2 lite vise nije kod mene ali jos jedna bitna stvar kod njega je sto on jedini da kazem od tih "jeftinijih" posto je razlika u par dolara ima 400mah bateriju

a 400mah baterija stvarno moze dugo da drzi za razliku od onih manjih od 250mah

Sto se cene od 12$ tice to treba da se nabode (ja sam platio 22$), posto kinezi svaki cas menjaju cene pa isti sat mozete da kupite i za 10$ i za 25$ kako kome zapadne.
 
Poručio btalk 2 lite, oko 11-12€.
Pitanje vezano za narukvice, da li odgovaraju sve od 20mm sa onim kačenjem kao na btalk2?

@M J
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€13.74 64%OFF | New Zeblaze Btalk 2 Lite Voice Calling Smart Watch Large 1.39 HD Display 24H Health Monitor 100 Workout Modes for Men
/SPOILER]

Zaprati pa kad se pojavi na superdelas ili coins biće i manja cena, mada nije ni ovako mnogo.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Da 22mm 👍
 
Nazad
Vrh Dno