Šta je novo?

Pametni satovi sa Aliexpressa

Pa da, imaju telefone, ali ih često ne čuju u rancu ili torbi. Nadam se da notifikacije i pozivi rade ok. Napisaću kada stignu. Kasnije sam dobio ponudu za gts3 plus za 1439din na super deals ali nema veze.
 
Ni jedan taj sat ne može da šalje lokaciju ako nema internet, ja sam odustao od tih kineskih i uzeo lepo u Yettel-u i rešio stvar….
Tako sam i ja mislio da ni jedan od tih satova ne šalje lokaciju. Ništa,barem onda da uzmem nešto sa jačom baterijom. Rano mi je još za mjesečnu ugovor karticu,uzeo sam ćerki karticu kod nas u CG ima tarifa sekunda,pretplata 0 mjesečno održavanje 0 samo koliko potrošiš. To je to za sad pa ćemo vremenom morati preći na ugovor.
Nisam vidjeo da ima tema za satiće,hvala na odgovorima.
 
IMG_0630.jpeg
Video sam na imas ovo na Ananasu trenutno na akciji piše da ima slot za SIM i GPS jedino bi morao onda da još nekako da ubaciš net na tu karticu kroz onaj mesečni dodatak….za to praćenje GPS ne treba ti više od 1gb za ceo mesec kao sto daje Yettel uz smart satice.
 
Stigao Zablaze Btalk 2 light.
bakara je već dosta pisao o ovom satu u temi i slažem se sa prednostima i manama koje je naveo pa ko se razmišlja neka prelista ranije postove.
Ekran je IPS i skroz je OK. Meni je osvetljenje podešeno "na pola" i prikaz je skroz korektan. Narukvica me iznenadila, prilično mekana i meni ne smeta, mada sam već poručio još 4-5 komada pa ću videti kako će leći te zamenske. Naručen ovaj najviše zbog veličine sata i mislim da sam pogodio ono što meni odgovara. Videću i kako drži baterija, sinoć napunio na 100% i evo posle 8-9h je već na 90%. Skinove pregledao na brzinu, ima ih dosta, ali nijedan mi nešto nije wow, uglavnom šareniš.
Iskočio povoljno i Btalk 3 pa čekam da stigne i taj, trebalo bi da su isti satovi osim izgleda naravno.

@bakara da li znaš gde se isključuje opcija -raise to wake- i da li uopšte postoji ta opcija.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    149.2 KB · Pregleda: 72
  • 1.jpg
    1.jpg
    150.7 KB · Pregleda: 63
  • 3.jpg
    3.jpg
    108.6 KB · Pregleda: 119
Mislim da se raise to wake isključuje u aplikaciji.
Baterija drži odlično, i watch face ima sasvim korektnu galeriju za digitalne satove, dok recimo vibe 7 pro su većinom analogni što mi smeta.
 
^ u pravu si, opcija u aplikaciji je Quick View (y)
 
Navadili ste me, nekad sam imao GT2pro sad porucih Btalk 3 i ares 3 pro i zeni gts lite pa ce da vidimo sta ce ostati a sta cu proslediti na kraju :)
 
Ja trenutno koristim Huawei Watch 3 pro pa sam narucio Vibe 7 pro i cekam da ga odglave sa nase carine.

Sat mi u zadnje vreme treba samo za notifikacije i vreme tako da Huawei sa metalnom narukvicom ostaje za neke svecanije prilike a Vibe 7 pro ide kao svakodnevni sat. Znam da je Huawei kvalitetniji i bolji sat ali hocu da probam ovo cudo od 25€. Jeste Vibe losiji ali nije 10 puta losiji koliko je jeftiniji od Huawei-a.

Za ekstremnije uslove tu je Casio GShock tako da sam obezbedjen za sve prilike 😀
 
Kinezi i jesu napravili jednostavan jeftin sat za svaki dan koji lepo stoji, pokazuje vreme i notifikacije i sluzi da se javite na njega.
 
Za mene licno, pored GT2 pro sto imam, nosim i Amzafit GTS3, mnogo lep i elegantan sat, s aodlicnom baterijom i ekranom
 
Za povezivanje telefona i sata, koristim Zepp apk, sto se tice skinova, u play prodavnici ima par dobrih apk sa zaista mnogo skinova. Baterija mi gura u zavisnosti od skina na telefonu, od 4 do 6 dana, bez problema
 
Skinem te apk sa sinovima ali imam problem da ih instaliram.
Piše mi da moram prvo da se povežem sa zepp apk pa da prebacujem.
Sve vreme imam konekciju.
Nešto sam gledao na YT, izgleda da mora "pomoću štapa i kanapa"
 
B talk 3 ili Vibe 7 pro? Ne bih odma da narucujem oba, pa cisto da vidim koji bi bio vas izbor?
 
to su dva potpuno razlicita modela, ja sam ih prilicno detaljno uporedio.
 
Procitao sam sve. Po tebi je b talk bolji?
Razlika izmedju btalk 2 lite i btalk 3 je verovatno jako mala?
Vibe 7 pro ima odlican izgled i iskreno privlaci, ali recimo ona opcija "do not disturb" jel moguce da nema?
O skinovima manje vise, moze se naci i za jedan i za drugi.
I naravno baterija, recimo da je 4,5 dana dovoljno i to i jedan i drugi nude.
 
Sve zavisi sta hoces od sata...
Lepsi je vibe 7 pro, btalk je diskretniji ali njegov ekran je takodje odlican
AOD ima samo vibe 7pro tako da ako to hoces nemas izbora.
DND nema pa ga svako vece gasim rucno, nema cak ni u koje vreme hoces da bude aktivan AOD a kada da gasi, to je stvarno ozbiljan softverski propust.
Razgovori su takodje bar duplo bolji na btalk2, notifikacije su takodje bolje jer se odmah vidi cela poruka.
Sve je softverski bolje uradjeno na btalk.

baterija na oba drzi odlicno cak i kada se koristi AOD, sto s etoga tice nema brige.
meni je vibe 7pro lepsi i mnogo lepo mu izgleda AOD tako da ces sve mane zaboraviti.

i na kraju oba sata su dobra, neces pogresiti koji god da uzmes.

Nisam proucavao da li ima neki sat sa amloedom da koristi dafit aplikaciju, i metalno kuciste, to bi sigurno kupio.
 
Narucio sam vibe 7pro, pa javljam utiske kada stigne , trebace mu 20 tak dana sigurno.
Koliko je otporan na vodu?
 
To mora neko drugi da ti kaze, ne kupam se nikad sa satom.
 
Sada je Honor gs pro opet oko 55$. Sa opcijom coins i trenutnim Ali kuponom izadje baš povoljno. On valjda ima gps.
Nisam kupio, samo kliknuo da vidim koliko je sa ovim kuponima itd.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240321_094915_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240321_094915_AliExpress.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 74
da li imas GPS ?

Daj link gde si pazario
Nema GPS
Ako ti treba GPS bolje da gledas neke druge satove.

dosta satova sam promenio i 99% GPS se na satu ni ne koristi.

Danas sam testirao Colmi P68, i ovo je jedan jako zanimljiv model pa cu opisati karakteristike.

vec sam pomenuo da mislim da se uglavnom radi o dva razlicita proizvodjaca i ovde mislim da je u pitanju isti proizvodjac kao za btalk 2 lite samo sto ovog puta sat potpisuje Colmi

-pakovanje skromno, dosta skromnije nego zeblaze, punjac je magnetni, kabl deblji i kvalitetniji kao kod btalk2 (nisu isti), dobije se dve maramice za brisanje
-Ovo je cetvrtasti model klasicnog dizajna za smart watch, jedno pravougaono funkcionalno dugme sa desne strane.
Sto je po meni jako dobro a ne stavljati bespotrebno dva dugmeta gde drugo dugme skoro da nema nikakvu funkciju.
Mozda je nekome ipak lepsi okrugli sat, stvar ukusa.
-kuciste plasticno, lagano, kvalitetno.
-narukvica od mekane gume, nije tvrda guma kao na vibe 7, na narukvici pise Colmi, lep detalj.
-sat ima Amoled ekran i AOD sa dva moda stedljivog rada analogni i digitalni. Ruzniji u poredjenju sa vibe 7 pro ali sasvim dobar.
Displej se vidi dobro u svim rezimima.
-DND prisutan, sve moze da se podesi
-Ima puls, spo2, pritisak, alarm, pedometar, kalkulator, stopericu...apsolutno sve sto treba.
-rise to wake takodje moze uredno da se podesi
-watch face galerija, dosta skromna i u odnosu na vibe 7 pro i u odnosu na btalk2 lite
-razgovori preko sata lepo funkcionisu, zvuk se lepo cuje moze da se pojaca i utisa
-vibracija na ovom satu radi najbolje od ova 3 modela, besumna je postoji jaci i slabiji mod. Takodje moze da se podesi da zvoni sa zvukom i vibracijom, vibracija ili mute.
-softverski ovaj sat je najbolji od ovih kineza.
-koristi da fit aplikaciju.
 
Nema GPS
Ako ti treba GPS bolje da gledas neke druge satove.

dosta satova sam promenio i 99% GPS se na satu ni ne koristi.

Danas sam testirao Colmi P68, i ovo je jedan jako zanimljiv model pa cu opisati karakteristike.

vec sam pomenuo da mislim da se uglavnom radi o dva razlicita proizvodjaca i ovde mislim da je u pitanju isti proizvodjac kao za btalk 2 lite samo sto ovog puta sat potpisuje Colmi

-pakovanje skromno, dosta skromnije nego zeblaze, punjac je magnetni, kabl deblji i kvalitetniji kao kod btalk2 (nisu isti), dobije se dve maramice za brisanje
-Ovo je cetvrtasti model klasicnog dizajna za smart watch, jedno pravougaono funkcionalno dugme sa desne strane.
Sto je po meni jako dobro a ne stavljati bespotrebno dva dugmeta gde drugo dugme skoro da nema nikakvu funkciju.
Mozda je nekome ipak lepsi okrugli sat, stvar ukusa.
-kuciste plasticno, lagano, kvalitetno.
-narukvica od mekane gume, nije tvrda guma kao na vibe 7, na narukvici pise Colmi, lep detalj.
-sat ima Amoled ekran i AOD sa dva moda stedljivog rada analogni i digitalni. Ruzniji u poredjenju sa vibe 7 pro ali sasvim dobar.
Displej se vidi dobro u svim rezimima.
-DND prisutan, sve moze da se podesi
-Ima puls, spo2, pritisak, alarm, pedometar, kalkulator, stopericu...apsolutno sve sto treba.
-rise to wake takodje moze uredno da se podesi
-watch face galerija, dosta skromna i u odnosu na vibe 7 pro i u odnosu na btalk2 lite
-razgovori preko sata lepo funkcionisu, zvuk se lepo cuje moze da se pojaca i utisa
-vibracija na ovom satu radi najbolje od ova 3 modela, besumna je postoji jaci i slabiji mod. Takodje moze da se podesi da zvoni sa zvukom i vibracijom, vibracija ili mute.
-softverski ovaj sat je najbolji od ovih kineza.
-koristi da fit aplikaciju.

Sa uživanjem sam pročitao ovaj tvoj post. Odlične informacije . Gde je najbolje da za suprugu kupim jedan plavi ?

Colmi P68.jpg
 
Meni vec 12 dana stoji na carini u NS a trebalo je da stigne do 21 marta jer je ekspresno stigao u Srbiju a onda ni makac sa carine...
Ma ne brini za to, stici ce. Meni su stigle skoro nalepnice za deciju sobu isto sam cekao oko 20 dana... Znas kako kod nas stvari funkcionisu, sporo ,ali ide nekako😂
 
Sada je Honor gs pro opet oko 55$. Sa opcijom coins i trenutnim Ali kuponom izadje baš povoljno. On valjda ima gps.
Nisam kupio, samo kliknuo da vidim koliko je sa ovim kuponima itd.
Za taj novac vredi svaki dinar više u odnosu na ove 10-20$ modele, naravno za one kojima sat zapravo treba za bilo šta više nego modni detalj, za to i Vibe 7 i ostali izgledaju sasvim pristojno.
 
@bakara Ја поручих "Colmi P68" изашао ме 3$ са купонима. Имао сам раније "Apple watch" и таман да се мало присетим тог облика.
 
Nazad
Vrh Dno