Šta je novo?

Pametni satovi sa Aliexpressa

Zeblaze Vibe 7 pro, u mojim rukama nakon 21 dana, bilo bi i ranije da u Srbiju nije stigao u petak, pa sam morao da čekam utorak. Sat izgleda moćno za proizvod plaćen 18 dolara, ekran je odličan. Narukvica malo šira i tvrdja u odnosu na Vibe 7 koji sam pre Nove godine kupio sinu, pa sam iz zamenio (klinac nije provalio :D). Odličan za razgovor, moćan zvučnik, dobra vibracija, ima naravno sitne mane i nedostatke po pitanju funkcionalnosti nekih opcija, ali ta zamerka se može naći za svaki sat.
 
6 je najnoviji, sad koliko su kvalitetni ne znam, nikad nisam video uzivo.
Pogledaj redmi watch 4, kosta malo vise od honora, po meni dizajn odlican, mnogo lep sat.

ja mislim da je Honor Band 7 poslednji. Meni se dopada oblik kao Xiaomi Mi Band 8.



Kod Honor a me nervira samo dugme sa strane. redmi watch 4 mi se ne uklapa sa izgledom
 
Mhm dobro.
Pogledaj na netu kakav je u odnosu na mi band 8 i uzmi koji je bolji.
 
Da li btalk 2 lite ili vibe 7 pro mogu da prikazuju navigaciju? Tipa namestim navigaciju na telefonu i na satu da vidim da je sledeće skretanje za 400m u levoj traci?
 
@Masinac
ne, nemoze da prikazuje navigaciju, niti bilo kakve mape.
moze da prikazuje tekstualna obavestenja sa navigacije,
sto prilicno smara tako da sam to ugasio.

U autu ti zaista ne treba navigacija na satu, jedino ako si nesto drugo zamislio.

Ovo su jednostavni satovi, lepi, dobro drzi baterija, dobar ekran, meri koliko si danas pesacio, koliko si spavao, ima notifikacije iz svih aplikacija, i vrlo zgodan za telefoniranje...
Vise od toga ne treba ocekivati, a uglavnom vecina ljudi samo ovo i koristi.

Ovo nije sat za plivanje, trcanje, biciklizam navigaciju i slicne sportove, niti je ovo jeftina opcija za te stvari...
budite realni, takav sat ipak kosta mnogo vise, a ovo vredi vise nego sto kosta.
 
Poslednja izmena:
Je l može link, poručio bih i ja...
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $14.56 64% Off | New Zeblaze Btalk 2 Lite Voice Calling Smart Watch Large 1.39 HD Display 24H Health Monitor 100 Workout Modes for Men
Ja sam ovde uzeo ali tad je bio 12$
IMG_0524.jpeg
 
Jedina mana je sto se sat aktivira kad god pustiš nešto i zvuk ide na njega kao na BT zvucnik…tako da sam počeo da gasim BT mnogo smara….
 
Vredi li ovaj zeblaze gts 3 pro, i moze li da se uzme umesto mi smart band 7 pro? U sustini mi ne treba bog zna sta, da prati puls i broji korake. Koji ima bolji displej, i koji je fluidniji?
 
^pa za 15-16$ vredi, mene najviše odbija zbog veličine (1.97"), a razlike izmedju ovih amoled i lite verzija je bakara opisao na prethodnoj strani (različite aplikacije i neke funkcije itd).

Odavno sam se odvikao od satova, pogotovo ovih velikih, tako da poslednje 2-3 godine koristim miband 5 i dalje radi kao prvog dana, pa čak i baterija nije mnogo popustila (koraci, puls, spavanje i naravno notifikacije za pozive i poruke).
 
meni recimo najvise smeta donje dugme koje nema nikakvu funkciju na vibe 7 a to niko nije ovde ni komentarisao, a verujem da je isti slucaj i sa ostalim amoled modelima.
Kako donje dugme nema funkciju?
Donje dugme pali ekran, gasi ekran i back je za stavke u meniju
Gornje dugme samo pali ekran i ulazi/izlazi iz meni-ja

Bez donjeg dugmeta ne možeš ručno da ugasiš ekran.
 
Razmisljam da uzmem Zablaze sat ali sve Pro verzije su bas povelike, osim razlika u Amoled displeju bas i ne vidim neke velike razlike. Btalk 3 sam gledao za 1900 din mi se cini ok.
 
Uzeo Zeblaze 7 Pro. Uzivo iskreno nije nesto mnogo velik. Sat ovako vredi vise nego sto mu je cena. Jedina stvar koja me nervira a koju ne mogu da provalim kako da resim je sledece: Ako imam bluetooth slusalice ukljucene (ili 3,5mm), da li je moguce da primam pozive preko sata, ali da sam zvuk ide preko slusalica?
 
Juče stigao:

Kao i Zeblaze GTR 3 Pro (imam i njega i Huawei GT3) - sat vredi mnogo više nego što košta. (Takav utisak ostavlja).
Kućište je plastično, staklo je konkavno pa ne može zaštitno staklo da prijanja lepo ali plastični filmovi mogu.
Aplikacija je toliko konfuzna da bez YT videa nisam uspeo da pronađem kako se menjaju "watch-faces".

No sve mane su oproštene prilikom plaćanja.
 
Po ovom video zeblaze gtr 3 pro ima bolji ekran
 
Tako je.
I ako su oba AMOLED, Zeblaze GTR 3 Pro:
466*466 pixels, 326 PPI

Ovaj "Ola Esporte":
360*360

Tu mi je i SENBONO HK89 koji je naizgled isti kao ovaj "no name" ali nisam još stigao da ga propisno isprobam. :)
 

Prilozi

  • IMG_20240229_190456461.jpg
    IMG_20240229_190456461.jpg
    216.9 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20240229_190538115.jpg
    IMG_20240229_190538115.jpg
    157.4 KB · Pregleda: 70
Ja bih neki od tih jeftinijih uzeo za žensku osobu, koja sada ima redmi narukvicu. Ima li neki proveren u tom smislu, roze boja poželjno?
 
Senbono je potpuno isti HK89,ista kutija,samo je kod mene bila stavljena i nalepnica Senbono.

Koji je taj Ela Sport,link,kakav je?Po videu isti HK89,sem sto meri i temperaturu.

Za zensku osobu moze taj Senbono HK89.

Postoji i Senbono verzija koja se zove Max11,potpuno isti sem crvenog tastera.


Po meni trenutno najbolja kupovina su Zeblaze i Senbono.


 
Poslednja izmena:
Sad je i mene zaintrigirao ovaj Zeblaze gtr 3 pro da uzmem za sestru, vidim ima ga i na KP za oko 4,5 do 5k dinara. :unsure:
 
Bio je zeblaze btalk 2 lite za 1500 din juce sto smatram da je ok velicina za dame a i nahvalio ga je kolega par strana iza. Sebi sam porucio btalk 3 prvenstveno zbog dimenzija pa cemo videti. Svaki mesec po jedan i nije neka lova :), sto kaze kolega na KP pa makar po nabavnoj ceni i otici ce. 7 pro je juce bio za 2400 din. malo je falilo i njega da porucim pa ako je prevelik na KP.
 

Prilozi

  • firefox_xfUZSJ3RxA.png
    firefox_xfUZSJ3RxA.png
    70.6 KB · Pregleda: 52
Sad je i mene zaintrigirao ovaj Zeblaze gtr 3 pro da uzmem za sestru, vidim ima ga i na KP za oko 4,5 do 5k dinara. :unsure:
Preporuka za njega odličan ne i uzmi ga na aliju za 2000 zasta placas 4-5k na KP imas 2 za 1, taman obradujes i sebe nečim
 
Neki predlog za neki dječiji pametni sat? Poželjno bi bilo sa ima sim slot,da je baterija bar 3 dana i zadnje ne toliko važno da ima možda mogućnost gps praćenja? Uzeo sam jedan,pokajao sam se,baterija jedva dan drži i nema gps,a sim kartica za dijete je bez interneta.
 
Previse je to zahteva za kineski sat sa aliexpresa koji ocekujes da bude jeftin.
Ako sat ima sim karticu i GPS baterija ne moze trajati ni 3 dana a verovatno ni dan,

Ako kartica nema internet onda mu dzaba sto ima ili nema GPS,
drugim recima imas niz nerealnih zahteva koji nisu medjusobno kompatibilni
tako da taj sat sto vec imate je sasvim u skladu sa tim.
 
Ni jedan taj sat ne može da šalje lokaciju ako nema internet, ja sam odustao od tih kineskih i uzeo lepo u Yettel-u i rešio stvar….
 
Ja poručih 2kom zeblaze btalk plus za klince.

1000004093.png
 
U btalk ne ide SIM kartica mogu samo da se upare preko BT sa nekim telefonom pa da primaju pozive sa tog telefona…..
 
Nazad
Vrh Dno