Šta je novo?

Pametne uticnice za pracenje potrosnje

Malo je ruzno da se vidi tako vani, ali dobro. Bolje da si sakrio u glavni RO ako ima mjesta i ide faza sa osiguraca samo prema bojleru.

Baci link odakle si narucio...
 
Ne znam, kad vidim kakav kip prekidac od indikatora kupatila bude posle koriscenja i to sa keramickim kucistem i onolikim kontaktima, imam crva sumnje sa ovim malim uredjajima i nekim relejcicima koliko su sigurni i dugotrajni. Da se struja prekida bez tereta pa hajde. Nije to sijalica od par mA.

Imam uredjaj za mjerenje potrosnje na glavnom RO (sa strujnim trafoom, jednofazni prikljucak) ali ne prekida i ne trpi nikakve velike struje.

Ne smijem da se usudim za klimu da stavim mjerac potrosnje, vjerovatno cu postaviti ali nece sluziti za prekidanje struje.
 
Neki forumaš je prije nekog vremena za Tapo utičnicu pisao da je integrisao u još neku aplikaciju, jer Tapo aplikacija loguje na pet minuta. Ako vidi ovo, nek javi koja bješe aplikacija. Unaprijed i unazad zahvalan.
 
@Running kontaktni prekidač mora izgledati tako nakon duže upotrebe. Za Sonoff nisam siguran ali mislim da prekida struju beskontaktno.
Ono što sam ja pronašao od iskustava je da se specifikacije poštuju, svega je par primera da se nešto desilo.
I bez uvrede, uvek se setim jednog starog majstora zavarivača koji je odmahivao glavom kad je prvi put video moderan inverter aparat, kaže pa ovo ništa ne valja ne može to da vari.
 
U R3 mini je rele tipa gn-1a-5l, i to stvarno jeste deklarisano za tu struju prekidanja, mene vise brine stezaljka (klema) da moze dobro (jako) da se stegne zica, jer to obicno bude lose kod tih mini prekidaca.
 
Stigao uređaj Wifi IR Tuya, opametio KMCC za 8,5 eura (7,5 kinezu što napravi, oglasi na ebayu i posla preko bijela svijeta + 1 euro našoj pošti što zaprimi paket i ja moram otići po njega🤕).
Ponavljam, ovdje je i dalje najjeftiniji IR ovog tipa 30 KM + 8 poštarina.
Ekstra radi posao, jednostavno za instalaciju. Uzeću i za dnevnu sobu, zgodno je za ljeto jer rijeko palim hlađenje, ali bolje je sat dva prije dolaska malo da osvježi kuću.

Inače nam pošta ima običaj da za bilo kakav kineski paket i paketić za koji je žuti brat već platio međunarodnu uslugu poštarine, pa makar vrijednost bila 0 ili bliska nuli, uzme 1 euro kao za uslugu zavođenja paketa i "praćenja unutar zemlje". To su izmislili ima priličan broj godina, i uvjeren sam da od tada ekstraprofita imaju na milione eura godišnje. Uz to, više ne mogu (neće) da ostavljaju pakete na adresi, nego svaki put klapaj u onu gužvu i čekaj. Da im se napomenem mame i ovaj put.
 
Na Krajinu i mislim, najgore što me na to sve zabode da moram ići i gužvarati se u pošti za paketić.
Masa ljudi je potpuno prestala naručivati sitniju robu, iz*ebu te za tih marku osamdeset, ideš, cimaš se, a tipa naručio si nešto od para markica vrijednosti.
 
Kod nas u CG isto uzimaju 1e, ali to nije za poštarinu nego kao porez ili carina, nisam siguran sad.
 
Pre nekoliko dana su mi stigli ovi (3 komada):
tuya1.JPG
Uzeo sam Tuya verziju a imaju i Zigbee. Za sada mi je brže bilo ovako pošto nemam još svoj hub.
Mislim da je ovo bolja varijanta od guranja nečega u utičnicu. Kulturno se postavi u elektro ormarić na DIN šinu.
Imam poseban ormarić za ove potrebe.
 
Daj link do ovih merača.
 
On se montira namesto postojećeg osigurača, ili si ga stavio u seriju?
 
Ovo I mene zanima, kako se montira?
 
Posle osigurača. Kao i bilo koji drugi prekidač. Samo što je ovaj pametan i može da meri potrošnju.
 
Pre nekoliko dana su mi stigli ovi (3 komada):
Pogledajte prilog 433283
Uzeo sam Tuya verziju a imaju i Zigbee. Za sada mi je brže bilo ovako pošto nemam još svoj hub.
Mislim da je ovo bolja varijanta od guranja nečega u utičnicu. Kulturno se postavi u elektro ormarić na DIN šinu.
Imam poseban ormarić za ove potrebe.
Kako si zadovoljan njihovom aplikacijom? Pretpostavljam da radi posao, nema tu puno filozofije, ali rekoh ako ima nesto sto bas srecu kvari...
Da li u "Loop Timing" modu moze da se podesi da ukljucuje/iskljucuje napajanje vise puta u toku istog dana, kao i da se biraju/programiraju samo odredjeni dani u toku nedjelje?
 
Aplikacija je OK, ali ništa posebno.
Tajmer možeš da podesiš na nedeljnom nivou. Izabereš dane u nedelji i biraš sat i minut i da li da se upali ili ugasi tada. Kreiraš koliko takvih akcija hoćeš. Dakle, može više puta u toku istog dana. Meni su ovakve funkcionalnosti dovoljne pošto koristim samo za noćnu/dnevnu tarifu za bojler.
Aplikacija je SmartLife na Androidu i shvatio sam da svaki ovaj Tuya uređaj ima svoju aplikaciju u okviru SmartLife. Imam 3 vrste prekidača/merača i svaki ima svoj interfejs (imam 5 uređaja ukupno).
Kod svakog me nervira što je dugme sa prekidanje u prvom planu. Super je to ako koristiš uređaj kao prekidač preko mobilnog, ali meni je prvenstveno namena da mi meri potrošnju struje. I svaki put pazim da slučajno ne pritisnem taj veliki virtuelni taster. Na jedan sam povezao toplotnu pumpu i treba da radi sve vreme. Nezgodno je ako je slučajno ugasim pa ponovo upalim. Za bojler nije strašno.

Najviše mi nedostaje opcija za nekakav download podatka. Takođe, besplatni Tuya nalog omogućava samo dnevni pregled po satima do 7 dana unazad. Duža istorija se plaća. Ne znam kako je za podatke na nivou dana ili meseca. Za sada imam sve podatke od 31. januara kada sam postavio prvi uređaj.

I svaki prozvođač drugačije radi kada nestane Internet konekcije. Ovaj koji mi je povezan na bojler ne beleži za to vreme ništa. Ovaj na TP pamti i sve upiše u sat kad dođe konekcija. Ova tri sa slike sam tek postavio i ne znam još kako se ponašaju u tom slučaju.
 
Kako preko Tuya naloga moze da se vidi potrošnja po satima u aplikaciji?
 
Aplikacija je OK, ali ništa posebno.
Tajmer možeš da podesiš na nedeljnom nivou. Izabereš dane u nedelji i biraš sat i minut i da li da se upali ili ugasi tada. Kreiraš koliko takvih akcija hoćeš. Dakle, može više puta u toku istog dana. Meni su ovakve funkcionalnosti dovoljne pošto koristim samo za noćnu/dnevnu tarifu za bojler.
Aplikacija je SmartLife na Androidu i shvatio sam da svaki ovaj Tuya uređaj ima svoju aplikaciju u okviru SmartLife. Imam 3 vrste prekidača/merača i svaki ima svoj interfejs (imam 5 uređaja ukupno).
Kod svakog me nervira što je dugme sa prekidanje u prvom planu. Super je to ako koristiš uređaj kao prekidač preko mobilnog, ali meni je prvenstveno namena da mi meri potrošnju struje. I svaki put pazim da slučajno ne pritisnem taj veliki virtuelni taster. Na jedan sam povezao toplotnu pumpu i treba da radi sve vreme. Nezgodno je ako je slučajno ugasim pa ponovo upalim. Za bojler nije strašno.

Najviše mi nedostaje opcija za nekakav download podatka. Takođe, besplatni Tuya nalog omogućava samo dnevni pregled po satima do 7 dana unazad. Duža istorija se plaća. Ne znam kako je za podatke na nivou dana ili meseca. Za sada imam sve podatke od 31. januara kada sam postavio prvi uređaj.

I svaki prozvođač drugačije radi kada nestane Internet konekcije. Ovaj koji mi je povezan na bojler ne beleži za to vreme ništa. Ovaj na TP pamti i sve upiše u sat kad dođe konekcija. Ova tri sa slike sam tek postavio i ne znam još kako se ponašaju u tom slučaju.
Hvala puno na detaljno podijeljenom iskustvu, jako korisne informacije.
Mislim da cu i ja poruciti par komada sa linka koji si ostavio...
 
Nazad
Vrh Dno