Šta je novo?

Pametne uticnice za pracenje potrosnje

ribolovacr

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruke
914
Poena
235
Ima li negde da se kupi pametna uticnica koja izdrzava 3kw TA pec. Probao sam prosto od 16A i posle kraceg vremena se zagreje i ugasi. Pretpostavljam da bi od 20A neka kvalitetnija radila. Ako ima neko iskustvo i link bio bih zahvalan.
 
Nasao prosto od 16A i 20A. Rade sa smart life aplikacijom. Nakacio sam ta peci i klime na njih pa cu da uporedim efikasnost jednih i drugih.
Cena 1150din i 1700 din za 20a.
Moze lock teme ili brisanje.
Hvala
 


Xaomi dvojka, iznenadio sam se koliko dobro sve radi. Najbolji odnos cene i kvaliteta 😁

Trenutno ih nema, nadam se da ce stici da uzmem jos makar jednu/dve...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231107-231453_Gallery.jpg
    Screenshot_20231107-231453_Gallery.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 223
  • Screenshot_20231107-232518_Mi Home.jpg
    Screenshot_20231107-232518_Mi Home.jpg
    43.2 KB · Pregleda: 210
Koliko vidim, ova uticnica je oko 2500 dinara, a deluje mi da je TP_Link Tapo dosta bolji.
Imam 2 ovakve genericke sa istim tim opcijama i platio sam ih oko 1500 dinara.
Samo Tapo ima grafik trenutne snage pored ovog prostog grafikona potrosnje po satu koji svi imaju.
 
Koliko vidim, ova uticnica je oko 2500 dinara, a deluje mi da je TP_Link Tapo dosta bolji.
Imam 2 ovakve genericke sa istim tim opcijama i platio sam ih oko 1500 dinara.
Samo Tapo ima grafik trenutne snage pored ovog prostog grafikona potrosnje po satu koji svi imaju.
Imaju li dijagram potrosnje po jedinici vremena u toku jednog dana za svaki dan?
 
Moram uzeti ovaj jedan Tapo zbog prikaza ove potrosnje.
 
Tapo je za struju do 2kW (10A), ima na “bazzar”.
 
Znaci otpada u startu pegla jer je preko 2kw.
Kakve su tuya? Taman dobijam ovih dana senzore
Ja imam 2 komada..Proizvodjac "Prosto" , mislim da su oko 1200-1300 din. Uzeo ove godine da merim koliko energije na grejanju mi "pojedu" dve razlicite sobe pa cu na osnovu toga biti pametniji narednih godina kad budem renovirao deo kuce i radio na izolaciji... Zadovoljan sam , lepo rade uticnice. Moze da se vidi trenutna potrosnja i napon mreze. Potrosnja na dnevnom i mesecnom nivou a ako se aktivira (a verovatno i plati) premium opcija onda mozes i da namestis i pratis tacnu potrosnju struje u novcu i jos svasta nesto.... Jedna uticnica je udaljena nekih 7m od wi fi rutera i kroz dva zida je uhvatila signal , pokazuje stalno pop up notifikaciju da je signal slab ali i pored toga uticnica radi sve normalno.
 
Vidim neke prodavnice imaju Xiaomi Mi Smart Plug. Jel to ista stvar ili ima nerke razlike izmedju ovih verzija?
Mislim da je to 1, čekam u radnji baš da stigne 2.

Ima razlike, 1 nema porošnju itd.

2 je top.
 
Upravo tako, ja imam P115 i jedina je koja ima ovaj grafikon.
Sve ostale su identicne i rade preko iste(Smart Life) aplikaciju ili nekog reskina te aplikacije.
TP-Link app i ako je slicna njima, drugacija je i jedina ne moze da se poveze na Smart Life aplikaciju, sto znaci da definitivno nije genericki Kinez.
Ova Xiaomi mi deluje precenjeno, iskreno.
Evo par slika
 

Prilozi

  • IMG_2530.jpeg
    IMG_2530.jpeg
    224.4 KB · Pregleda: 107
  • IMG_2531.jpeg
    IMG_2531.jpeg
    195.8 KB · Pregleda: 87
  • IMG_2533.jpeg
    IMG_2533.jpeg
    289.1 KB · Pregleda: 102
  • IMG_2534.png
    IMG_2534.png
    100.1 KB · Pregleda: 99
  • IMG_2535.png
    IMG_2535.png
    101 KB · Pregleda: 94
  • IMG_2536.png
    IMG_2536.png
    90 KB · Pregleda: 97
  • IMG_2537.png
    IMG_2537.png
    128.6 KB · Pregleda: 93
  • IMG_2538.png
    IMG_2538.png
    131.1 KB · Pregleda: 85
  • IMG_2539.png
    IMG_2539.png
    133 KB · Pregleda: 125
Poslednja izmena:
Upravo tako, ja imam P115 i jedina je koja ima ovaj grafikon.
Sve ostale su identicne i rade preko iste(Smart Life) aplikaciju ili nekog reskina te aplikacije.
TP-Link app i ako je slicna njima, drugacija je i jedina ne moze da se poveze na Smart Life aplikaciju, sto znaci da definitivno nije genericki Kinez.
Ova Xiaomi mi deluje precenjeno, iskreno.
Evo par slika
Koju uticnicu koristis sa najvise features? Zelim da uzmem par njih, bitno mi je da ima najvise opcija/fjucersa, znaci da mogu videti po satu, danu itd. Naravno sa dugom istorijom, npr posle 2-3 god da se moze videti sva statistika. Okaci mi ime pa cu ja uzeti preko aliexpress ili kupujemprodajem.
 
Ima li negde da se kupi pametna uticnica koja izdrzava 3kw TA pec. Probao sam prosto od 16A i posle kraceg vremena se zagreje i ugasi. Pretpostavljam da bi od 20A neka kvalitetnija radila. Ako ima neko iskustvo i link bio bih zahvalan.

16A*230v = 3.6kW
Ako 16A smart utičnica ne može da izdrži 3kW onda je teško đubre.

Ja za 2kW+ potrošače koristim Shelly 1PM relej u utičnici.
Za ostalo kombinacija Shelly SmartPlug (10A) i Broadlink (16A).
 
Stavio sam prosto od 20A i radi. 🙂
 
16A uopste nije mala struja za šuko utikac, vec maksimalna, iako relej smart plug-a uspe da izdrzi, zagrevaju se viljuske utikaca kada je u pitanju trajno opterecenje od nekoliko sati. U ovom slucaju imas duplo viljuske utikaca (potrosac * smart plug), pa se sve skupa zagreva. Meni licno je uvek bolja opcija stegnuta zica stalnog prikljucka (ili na klemi releja) nego ove šuko zajebancije, za ozbiljne potrosace tipa grejaci, 3kW ili vise.
 
Koju uticnicu koristis sa najvise features? Zelim da uzmem par njih, bitno mi je da ima najvise opcija/fjucersa, znaci da mogu videti po satu, danu itd. Naravno sa dugom istorijom, npr posle 2-3 god da se moze videti sva statistika. Okaci mi ime pa cu ja uzeti preko aliexpress ili kupujemprodajem.
Tp-Link Tapo P115, jedina pokazuje grafikon snage koju uredjaj vuce iz zida, sto se vidi gore na slikama.
Dodatno, imas ovako kalendar potrosnje:
 

Prilozi

  • IMG_2550.png
    IMG_2550.png
    138.9 KB · Pregleda: 126

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    60.7 KB · Pregleda: 151
Xaomi dvojka stize tek krajem decembra, pitah mailom xaomi...

Porucih i ja tuju 20A da probam jos koji brend kako radi. 6.12. Rok za dostavu.
 
Ja za TA peć od 2.5kW koristim već nekoliko sezona Broadlink SP3 16A smart utičnicu sa merenjem potrošnje i fantastično se pokazala do sada. Za TA peć od 3.5kW nisam hteo ni da razmišljam, napravio sam tajmer sa Sonoff POW R2 prekidačem i kontaktorom, ovaj sklop ne meri potrošnju, ali to mi nije ni bitno.
 
Sonoff POW R2 može da meri struju koja prodje kroz njega, ali u ovakvom sistemu meri samo struju utrošenu na ON/OFF kontaktora. :)
Ništa drugo u tom trenutku, manje pametno, nisam imao pri ruci...
 
Nazad
Vrh Dno