Šta je novo?

Pametne uticnice za pracenje potrosnje

To je rebrendiranje uredjaja, srpski brend koji rebrendira genericke kineske uredjaje.
Imas brdo takvih brendova za sve zivo, nije to nista spec drugacije.
Ovo sto prikazuje je home assistant, dodao sam uticnicu u home assistant i refresh time je umesto 5min, oko 4-5 sec tako da mi grafikon bude u detaljnu nekada kada zelim da vidim.
U HACS skines "Tapo Controller" i mocices da dodas P115
Jel ovaj Home Assistant?
Meni trazi adresu servera i ne mogu dalje?
 

Prilozi

  • IMG_2716.png
    IMG_2716.png
    285 KB · Pregleda: 69
To je rebrendiranje uredjaja, srpski brend koji rebrendira genericke kineske uredjaje.
Imas brdo takvih brendova za sve zivo, nije to nista spec drugacije.

Jel ovaj Home Assistant?
Meni trazi adresu servera i ne mogu dalje?
home assisntant je operativni sistem koji se instalira na server. To ti je kao lokalna tuya.
Aplikacija služi samo za pristup tom tvom ličnom serveru.
 
Ok, previse sam ja neinformisan o radu smart uredjaja da bih skontao o cemu pises :D
Posluzive i TP-Link aplikacija sasvim ok :)
Hvala svakako.
 
Ja imam par Shelly uticnica sa merenjem potrosnje, i skroz su korektne.

Bez merenja potrosnje vec godinama koristim Ikea zigbee na Home Assistantu. Za 12 evra koliko kostaju, ekstra su.
 
To je rebrendiranje uredjaja, srpski brend koji rebrendira genericke kineske uredjaje.
Imas brdo takvih brendova za sve zivo, nije to nista spec drugacije.

Jel ovaj Home Assistant?
Meni trazi adresu servera i ne mogu dalje?
Da bi to moglo da radi mora da hostujes home assistant negde [Obicno vecina to radi lokalno (self host)].
Ja imam homelab pa tamo i hostujem home assistant, mozes i da self hostujes na Windowsu ako zelis, instaliras tipa VirtualBox ili Vmware i napravis virtuelnu masinu sa Debian ili Ubuntu distrom i onda instaliras home assistant, ja koristim Proxmox na serverima tako da sam iskoristio skriptu https://tteck.github.io/Proxmox.
A mozes i na raspberry pi da self hostujes aplikacije kao sto su HA[Home Assistant]
 
Te utičnice za praćenje potrošnje postoje sa jačim i slabijim relejima, tako da te što su izgorele su verovatno te slabije.

Mada i to verovatno može da se popravi ako se zamene releji.

Nemam pojma ni zašto postoje slabije kada je cena releja bukvalno ista, možda neko uštedi 2 centi
 
Te utičnice za praćenje potrošnje postoje sa jačim i slabijim relejima, tako da te što su izgorele su verovatno te slabije.

Mada i to verovatno može da se popravi ako se zamene releji.

Nemam pojma ni zašto postoje slabije kada je cena releja bukvalno ista, možda neko uštedi 2 centi
Isti su releji i na onim od 20a. I tu sam imao jednu kupljenu na kp. Isto njesra.
 
Pa o tome i pričam dobio si slabije rele na lažno deklarisano jačem uređaju
 
Pa o tome i pričam dobio si slabije rele na lažno deklarisano jačem uređaju
Ne razumes. Kupio sam u elektro radnji prosto od 16A. Unutra jesu releji na kojima pise 16A ali blage veze nema to sa 16A. Isto kao prekidaci za kvarcne grejalice. Pise na njima 16A a realno su 2A i crknu posle mesec dana. Ona preko KP jeste lose obelezena, ali isto relej kao grasak. Kinezi krastavac.
 
Imam i ja neke aubess zigbee prekidače za doznu koji mere potrošnu. Unutra je 16A relej koji je dublo niži od 8A releja, a čak i footprint je manji, dakle zapremina je manje od pola. Nek je i fantastično napakovan, ali ne može da bude 16A.
 
Velicina jenproblem a i brzina jer sporo preklapaju pa im brze izgore i ovako slabi kontakti. To mi rece drugar iz elektro struke koji ih je gledao.
 
To su mikro relei, oni i jesu minijaturni, fizička veličina nema veze sa deklarisanom snagom
 
Pise da radi preko Tuya aplikacije. Ima li pracenje trenutne potrosnje, kao i akumulirane?
 

Prilozi

  • 297DC599-13A2-43A0-9547-3E358499A44F.jpeg
    297DC599-13A2-43A0-9547-3E358499A44F.jpeg
    151.3 KB · Pregleda: 57
Meni radi bez problema vec 3-4 godine, 24/7 je ukljucena. U prvo vreme sam je bas forsirao.

Uvezli loseg Kineza ovaj put.
 
Ne razumes. Kupio sam u elektro radnji prosto od 16A. Unutra jesu releji na kojima pise 16A ali blage veze nema to sa 16A. Isto kao prekidaci za kvarcne grejalice. Pise na njima 16A a realno su 2A i crknu posle mesec dana. Ona preko KP jeste lose obelezena, ali isto relej kao grasak. Kinezi krastavac.
Mozda gresim ali mislim da su lemovi izuzetno losi. Na visim temperaturma se tope, nema ih, brzo crknu. Za svakio iole ozbiljniji prekidac, moras uzimati neki ozbiljan brend.
 
"mislis" da su lemovi losi?

ne ide struja potrosaca kroz lemove nego kroz rele, on je prvi na udaru, za to i sluzi.
 
Pise da radi preko Tuya aplikacije. Ima li pracenje trenutne potrosnje, kao i akumulirane?
Kazi mi molim te koja je cijena? Gdje ima da se uzme (kontam da nije reklama da se napise, u tom slucaju moze na PM). Commel ima korektne proizvode, iako su takodje klasicni Kinezi, bar za ovakav tip uredjaja/robe...
 
Ove smart uticnice koje prezive 16A stalnog opterecenja spasava samo sto imaju ugradjen senzor toplote pa ih automatski gasi elektronika kad se pregreju, inace bi se topilo kao i najobicniji suko utikac bez relea nakon visegodisnjeg opterecenja i loseg/oslabljenog kontakta same suko viljuske utikaca.

A kad kinez deklarise suko uticnicu na 20A, to moze da bude bilo sta, jer uvek i samo, maksimalno dozvoljena struja za suko je 16A.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem u vezi Tuya smart utičnica, naime radila mesec dana i više ne pokazuje dnevnu potrošnju, samo trenutnu? Radi ostalo sve samo ono najbitnije da meri dnevnu i mesečnu potrošnju ne.
 
Шуко није предвиђен за стално велико оптерећење уз честа прикључивања и искључивања, велики проблем у последње време праве они што пуне аутомобиле на тај начин. Срећом већина примети оштећене и нагорене контакте пре него што направе прави пожар.
 
Ja je koristim za inverter i utičnica više od 1kw/h nikad nije povukla. A piše da može do 20A. Najače je to što su dve utičnice startovane pre 1 mesec i 3 dana i na obe se javio isti problem juče.
 
Jel imao neko problem u vezi Tuya smart utičnica, naime radila mesec dana i više ne pokazuje dnevnu potrošnju, samo trenutnu? Radi ostalo sve samo ono najbitnije da meri dnevnu i mesečnu potrošnju ne.
Dnevna potrošnja treba da je dole u statistici pod određenim datumom.
Otvori statistiku pa nadji datum koji tražiš.Screenshot_2023-12-31-10-30-36-82_d448303990bb92d03c4d800220c6084a.jpg
 
Шуко је према стандардима до 16А, све декларисано преко тога је неозбиљно,самим тим за избегавање.
 
Juče stalo na jednoj na 30.12 0.2kw/h a na drugoj na 0.5. Nije prebacilo na 31. Probao da je restartujem ponovo priključim ništa. Meri trenutnu potrošnju ali ne dnevnu. Najače je to što su obe prekinule sa radom u istom danu.
 
Raskaci ih sa aplikacije i povezi opet, nastavlja da prati i dalje potrosnju tu gde si stao.
 
Nazad
Vrh Dno