Šta je novo?

Pametne uticnice za pracenje potrosnje

Jel imao neko problem u vezi Tuya smart utičnica, naime radila mesec dana i više ne pokazuje dnevnu potrošnju, samo trenutnu? Radi ostalo sve samo ono najbitnije da meri dnevnu i mesečnu potrošnju ne.
Isti slučaj, 31.12. Nisu radile dve, a 01.01. Proradile. Znao sam da je nesto u softveru problem, jer nemoguce je da crknu obe istovremeno i bio sam u pravu.
 
Ja bacio Aubess mali power monitor cim je stigao iz Kine. Naime, kad sam stezao kontakt pod saraf, toliko je mekan onaj metal da se iskrivio.

Rasklopio ga, vidim pise 10A gdje se prikljucuju kontakti, a ne 16 koliko pise na kutijici. Kvalitet ocito nikakav, samo treba neko s.anje da napravi.

Kao sto rekoh ovo su ozbiljnije struje da se prcka sa kinezima.

Sto se mene tice, samo strujni trafo...tako mjerim potrosnju za cijeli stan, ali nema opcije prekidanja naravno👍
 
Ovo drugo je samo mjerenje, nema prekidanja strujnog kola, mozda ti ne odgovara.
 
Ovo drugo je samo mjerenje, nema prekidanja strujnog kola, mozda ti ne odgovara.
Pronašao sam, vidim da je samo za merenje. Cena je malo jača, za te pare bolje da kupim proverenu Tapo p115 koju svi hvale.
 
Stigao mi je jedan Tapoo 115. Mogu vam reci da su prvi utisci jako pozitivni. Pocev od pakovanja do samog uredjaja vidi se razlika u odnosu na prosto i slicne. Sam uredjaj je znatno tezi od prosta i deluje mnogo kvalitetnije. App je intuitivan i ima vise opcija od smart life aplikacije. Videcu kroz vreme kako se ponasa ali je utisak kvaliteta prisutan.
 
Stigao mi je jedan Tapoo 115. Mogu vam reci da su prvi utisci jako pozitivni. Pocev od pakovanja do samog uredjaja vidi se razlika u odnosu na prosto i slicne. Sam uredjaj je znatno tezi od prosta i deluje mnogo kvalitetnije. App je intuitivan i ima vise opcija od smart life aplikacije. Videcu kroz vreme kako se ponasa ali je utisak kvaliteta prisutan.
Gde si je kupio? Kp?
 
Imate u Netixu tapo kolko hocete provereno kupio jos jesenas Netix nece da se zeza sa furdama i sa kopijama uvozi sve TP linkovo tako da nema skarta u serijama
 
UKLJUCIM JUCE 3 razlicite uticnice da proverim preciznost i polazale su identicnu potrosnju danas za 18 sati.
Jedna je Prosto, jedna je Tapo P115 i jedna ne znam ni ja, ali isto kao i Prosto, nemaju svoju app, za ralziku od Tapo.
 

Prilozi

  • IMG_2882.jpeg
    IMG_2882.jpeg
    208.5 KB · Pregleda: 143
  • IMG_2881.png
    IMG_2881.png
    96.8 KB · Pregleda: 144
  • IMG_2880.png
    IMG_2880.png
    122.7 KB · Pregleda: 112
  • IMG_2879.png
    IMG_2879.png
    122.5 KB · Pregleda: 121
Uzimao sam Athom ESPHome based. 2 kom sam na akcijama na AE placao 26€.Ali ako dozna nije bas tesna moze se uzeti shelly PM,to je 16A. Sonoff mini R4(uradi se flash) je ipak samo 10A, pa je ipak neka ogranicena primena.
 
Duduk sam na polju pametnih uticnica, a vidim da se u marketingu obecava sve i svasta.
Ukratko moze li, i naravno koliko kosta, wifi uticnica koja bi mogla da "opameti" klimu koja nema wifi, to jeste da je samo upali na daljinu? Za gašenje i dalje je lako.
 
Jel zna neko da li ima opcija da se promeni pocetak nedelje(da prvi dan nedelje bude ponedeljak) u xiaomi mi home aplikaciji?
 
Hvala puno. Znači i ova ptuja moze odraditi?

Link
Meni u suštini treba da par puta sedmično upalim malo klimu u prostoru ispod kuce, jer se koristi u tri puta po dva sata, i nema vajde stalno grijati.
 
Nema potrebe da se zezas i kupujes kod tudjina, brze i jeftinije ces kod nas proci.
Imas Wise IR daljinski kontroler, bas tako kucaj u guglu, 700 kinti, meni je super funkcionisao za Fujitsu Luca.
 
Znam ja gdje zivim, ovdje je taj wise 25 eura, aovaj sa linka 20 😂😂😂
 
Ne kažem da nije kod vas, ovdje je 43 KM plus 8 poštarina...
 
Nazad
Vrh Dno