Šta je novo?

Pametne uticnice za pracenje potrosnje

Ja koristim dve WooX R6118 one prikazuju napon... Imao sam neki vaucer za Gigu i ajde da iskoristim :LOL: onako su 2500.-
Screenshot_20240213-213852~2.png
 
Mozda dodaju u neki fw update, glupo sto nema.
Napon ti je u principu nebitan. Ne pokazuju ni jacinu struje. Jako lepo i detaljno prikazuju potrosnju. Potrosnja moze da se analizira po minutima u formi dijagrama sa krivom. Mozes da vidis sve bitno.
 
Svi meraci koje sam imao mere napon a znaci mi jer varira kod mene ponekad i tu bih mogao da vidim. Ovako moram drugi da koristim.
Da bi pokazala snagu, uticnica mora da izmeri napon i jacunu struje. Znaci meri ona to ali softver ne prikazuje podatke. krastavac
 
Šta bi bilo najbolje rešenje za bojler (veliki redovan bojler, ne protočni)? Sonoff Pow R3 od 16A?
Od mogućnosti mi ne treba bog zna šta, da gasi i pali u zadato vreme plus da to radi i online i offline. Ovo drugo nije obavezno ali jeste vrlo poželjno.
Ja par godina ovo ali sam nasao 20 A isto je tuya ali se zice spajaju direkt, nije uticnica, ovo sam spojio unutar poklopca, na dovod struje, 2 minuta posla, a malo je i stane. Uzeo sam a mjeracem potrosnje jer je razlika u cijeni smijesna, ima na aliekspresu za par dolara
 

Prilozi

  • tuya-mini-1-channel-16a-wifi-smart-switch.jpg
    tuya-mini-1-channel-16a-wifi-smart-switch.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 39
Bojler trosi 2kw na sat. Bolje uzeti shelly. Sto je sigurno sigurno.
 
Ja par godina ovo ali sam nasao 20 A isto je tuya ali se zice spajaju direkt, nije uticnica, ovo sam spojio unutar poklopca, na dovod struje, 2 minuta posla, a malo je i stane. Uzeo sam a mjeracem potrosnje jer je razlika u cijeni smijesna, ima na aliekspresu za par dolara
Kog poklopca? Od bojlera?

I ja mislim da taj Shelly nije neko zvucno ime i Bog zna sta bolji od kineza, ako je ikako i sigurniji.
 
Poslednja izmena:
Tri i po puta je skuplji od kineza ali verovatno ću ići na njega, i zbog garancije i zbog čekanja na dostavu iz Kine.

Edit: Može li SONOFF MINI R3? On mi izgleda kao slična priča a jeftiniji je nekih 1000 din od Shelly-a.
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam na ovim tuya releima ima kontakti i za prekidac.
 
Da da sa donje strane onaj poklopac sto otvoris kada mjenjas grijac ili termostat
Kuršlus u najavi brate ako procuri bojler i nakapa na to. Svejedno, i da ne procuri sigurno ima vlage od kondenza, a pise ti u uputstvu drzati dalje od izvora vlage, toplote i sl.
 
Ja par godina ovo ali sam nasao 20 A isto je tuya ali se zice spajaju direkt, nije uticnica, ovo sam spojio unutar poklopca, na dovod struje, 2 minuta posla, a malo je i stane. Uzeo sam a mjeracem potrosnje jer je razlika u cijeni smijesna, ima na aliekspresu za par dolara
U kupatili se ništa ne montira van neke zaštite pogotovo ne elektronski uredjaji, kratak spoj i da bude ništa strašno, ali opasnost od strujnog udara to je opasno i sa time se netreba igrati. Ako hoćeš vezati taj merač potrošnje to uradi u RO, mnogo ti je lakše i 100 puta bezbednije. Ako je instalacija radjena kako treba do bojlera je puštena posebna faza koja se ne deli ni sa jednim drugim potrošačem.
 
U kupatili se ništa ne montira van neke zaštite pogotovo ne elektronski uredjaji, kratak spoj i da bude ništa strašno, ali opasnost od strujnog udara to je opasno i sa time se netreba igrati. Ako hoćeš vezati taj merač potrošnje to uradi u RO, mnogo ti je lakše i 100 puta bezbednije. Ako je instalacija radjena kako treba do bojlera je puštena posebna faza koja se ne deli ni sa jednim drugim potrošačem.
Ne znam sad konkretno o cemu pricate ali kada je bojler spojen normalno (bez mjerača) žice iz dovoda struje (zida) su spojene u bojler. Sada samo izmedju žica i bojlera ima ovaj prekidač, ne znam kako on može izazvati ikakvu opasnost dodatnu koja ne postoji kada je bojler spojen bez njega.... pogotovo jer sam stavio 20A a može proći i 10
Sakriven je unutar kutije bojlera gdje su i ostale stvari oko struje bojlera...
 
Tuya je predviđen da ide u razvodnu kutiju. Ima izlaz za prekidač. Indikator u tom slučaju ne bi svetleo jer su izlazi za prekidač bez napona, samo su signalni. Koristio sam ih za neke led sijalice, za bojler se nisam usudio. Kada se poveze u razvodnu kutiju onda ostane funkcija prekidača. U drugom slučaju ako je ugašen bojler preko aplikacije nećeš moći da ga upalis preko prekidača osim ako imas pristup Tuya pa pritisnes fizički taster na njemu. Testirao sam i na radijatoru od 2.5kw, nije bilo problema, ali to samo dok sam bio prisutan, da vidim kako će se ponašati. Ja imam od 16A.
 
Druze u bojleru nemas elektronike iz tih razloga. Taj uredjaj pod dejstvom vlage moze prouzrokovati neki spoj, kratak spoj ili prouzrokovati pozar.

Mnogo je veca sansa da to prouzrokuje elektronika nakacena na kabl, nego goli kabl.

Fino su napisali u uputstvu drzati dalje od izvora toplote i vlage. U bojleru imas i jedno i drugo.

Mislim, meni je svejedno, kod tebe je u bojleru, samo znam da ja to u kuoatilo nikad ne bih stavljao, samo negdje zasticeno potpuno od vlage, toplote i sl. poput razvodnih kutija.
 
Druze u bojleru nemas elektronike iz tih razloga. Taj uredjaj pod dejstvom vlage moze prouzrokovati neki spoj, kratak spoj ili prouzrokovati pozar.

Mnogo je veca sansa da to prouzrokuje elektronika nakacena na kabl, nego goli kabl.

Fino su napisali u uputstvu drzati dalje od izvora toplote i vlage. U bojleru imas i jedno i drugo.

Mislim, meni je svejedno, kod tebe je u bojleru, samo znam da ja to u kuoatilo nikad ne bih stavljao, samo negdje zasticeno potpuno od vlage, toplote i sl. poput razvodnih kutija.
Kod mene radi vec 3 godine. Imao sam priliku vidjeti ove nove "pametne"bojlere, nista posebno drugacije nije ni kod njih odradjeno.
Ali malo ste me ustrasili
 
Sama elektronika je osetljiva na vlagu.
Moj ti je savet da ga vežeš u spratni RO ili glavni RO.
Ako znaš koji ti je osigurač za bojler, njega isključi i proveri da li je taj osigurač baš za njega, da nema još neki potrošač koji je vezan na njega.
Ako je samo osigurač za bojler sve je lako, odvodnu žicu tj. fazu veži i na drugu klemu veži nulu i tako će raditi. Samo neznam da li će meriti tačno pošto će se nula deliti. Ali tebi je lako da to utvrdiš jer kako je sad montiran ti znaš koliko ti bojler troši struju pa ćeš tako lako uporedi, i ako se poklapaju potrošnje to je to.
 
Šta bi bilo najbolje rešenje za bojler (veliki redovan bojler, ne protočni)? Sonoff Pow R3 od 16A?
Od mogućnosti mi ne treba bog zna šta, da gasi i pali u zadato vreme plus da to radi i online i offline. Ovo drugo nije obavezno ali jeste vrlo poželjno.
Slobodno uzmi taj sonoff
 
Nazad
Vrh Dno