Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Slazemo se oko toga, zato sam i napisao da je najbolji nacin da posalju uslove dogovora na mail :)

Sigurno je bilo situacija, kao sto si i ti morao, da se korisnici ubedjuju sa rehnickom podrskom sta je dogovoreno.
У праву си, заправо у више тема си писао добре ствари, па рекох ајде једном и да цитирам ,-)

Писао сам у теми за другог провајдера да само што ме нису назвали лажовом иако сам се позивао на тел разговор у коме сам тражио да се то сматра уговором
јер нећу бити кући кад буду долазили, а родитељи су ми били старији људи - па можеш мислити како се завршило... са друге стране када сам са истима имао расправу по раскиду уговора тражио сам преслушавање разговора од буквално два дана пре, па је онда било "упс јесте било тако", наравно све под претњом тужбе.
Усмени уговори важе у нашој земљи, проблем је катастрофа закона који не дозвољава кориснику да снима било кога, државне органе, приватне оператере итд. а ако само кажеш да ћеш то радити(пошто мораш да кажеш) они спуштају слушалицу, док са друге стране они све уредно снимају(па бришу шта не одговара ,-) )
Треба тражити промену закона тако да увек сме грађанин да снима фирме чијих је услуга корисник и државне установе, са забраном коришћења снимака ван суда(због троловања и злоупотребе).
То би многе довело у ред за час посла.

До тада, као што си ти рекао, све на папир и читање малих слова.
Мени скоро када су доносили уговоре за отварање рачуна и картице(ПШ) и МТС бокс, било је изволите седите, па полако ишчитао ,-)

ПС Извињавам се ако делује као мали "офтопик" али мислим да је ово битно за ову и све сличне теме.
Imaš jeftiniji predlog istog sadržaja? Osim MTSa mogu samo SBB, ali mi oni nisu povoljniji u ukupnom zbiru.
Зависи, ако хоћеш да се смараш да најављујеш раскид, потенцијално и носиш опрему, па да те зову назад - да можеш добити мало бољу понуду(погледај претходне стране), ако ти је то смор(мени би био) то ти је то.
 
Cim sam raskinuo ugovor zena pozvala i rekli joj da moze da predje na box4 i dobila 12meseci po 1 dinar. Nismo morali da cekamo mesec dana.
Da li mozes da pojasnis ovaj deo sa prelazenjem? Prelazenje sa cega kada ti je istekla ugovorna obaveza? Da li je pominjala tebe? Da li je sklopila novu ugovornu obavezu na isti broj telefona ili je dobila novi? Da li si imao prekid u koriscenju interneta i da li si razduzivao opremu?
 
Ја сам данас опет чачкао мечку на 733 и рекли су ми ако ја раскинем уговор а затим жена склопи нови, ако остане исти број телефона фиксни нема право на попуст 12 мес, а ако сачека месец дана па поднесе захтев за нови фиксни број добиће 10 х 1 дин...Ни ово ми се не свиђа. Захтев за ИДП број ми је одбијен јер морам прво сачекати да ми истекне уговорна обавеза, иако су ми и у Теленору и у МТС пословници рекли да поднесем захтев 10 дана пре истека уговорне обавезе... Све иде ка томе да ћу узети на крају 50% у Јетелу за телефон и 12 х 1 дин за хипернет.
 
Ја сам данас опет чачкао мечку на 733 и рекли су ми ако ја раскинем уговор а затим жена склопи нови, ако остане исти број телефона фиксни нема право на попуст 12 мес, а ако сачека месец дана па поднесе захтев за нови фиксни број добиће 10 х 1 дин...Ни ово ми се не свиђа. Захтев за ИДП број ми је одбијен јер морам прво сачекати да ми истекне уговорна обавеза, иако су ми и у Теленору и у МТС пословници рекли да поднесем захтев 10 дана пре истека уговорне обавезе... Све иде ка томе да ћу узети на крају 50% у Јетелу за телефон и 12 х 1 дин за хипернет.
Telenor iliti Yettel je u vise navrata objasnio na njihovoj temi da se IDP broj koristi samo u slucaju migracije, znaci tokom trajanja ugovorne obaveze za preuzimanje signala od strane Yettela. Kada ti ugovor istekne taj IDP broj ti ne treba. Moguce da ti je odbijen ako si ga podneo 10 dana uoci isteka jer dok bi ga oni odobrili ili sta vec, fakticki ne bi ni imao ugovornu obavezu kod njih.

I ja slicno razmisljam kao ti tjs. da predjem na postpaid 50% i uzmem hipernet 12x1 RSD samo me plasi CG NAT za torentovanje pa se i dalje razmisljam sta mi je ciniti.
 
Da li je praksa pokazala da mts dugo drzi promociju 12 meseci po 1 dinar za Box 3 pakete? Nedavno su uveli optiku kod mene u zgradi gde je do sada bio samo SBB (sa njima mi ugovor istice tek na jesen) pa ne znam sta mi je ciniti. Na sajtu pise da promocija za Box vazi do 31. marta. Hvala
 
Produzavace jos promociju koja traje vec nekoliko godina.

Ionako moras da sacekas da puste signal, a to je diskutabilan vremenski period nakon uvodjenja instalacije za optiku 😃
 
Istice mi ugovorna obaveza za koji dan pa me interesuje da li bi mogao dobiti 100/10 vdsl je net u pitanju?
 

Prilozi

  • IMG_20220312_190659.jpg
    IMG_20220312_190659.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 58
Da li mozes da pojasnis ovaj deo sa prelazenjem? Prelazenje sa cega kada ti je istekla ugovorna obaveza? Da li je pominjala tebe? Da li je sklopila novu ugovornu obavezu na isti broj telefona ili je dobila novi? Da li si imao prekid u koriscenju interneta i da li si razduzivao opremu?
Da predje sa postpade broja na box 4. Imala je pre samo postpade broj u mts mrezi. Razduzio sam sve uradje i ugasio fiksni koji nikad nisam ni koristio. Ona je dobila novi fiksni broj.
 
@batat Da li će ti dati da uzmem taj paket : moooožda, da li bi ostvarivao tu brzinu : ne bi sigurno.
 
Moze li neko da mi objasni gde gresim sa huawei wifi extenderom?
rebalo bi da je sasvim jednostavno povezivanje, ali meni se pojavi TS-R2Ga mreze na kratko, bez interneta. Ima opticku vidljivost sa ruterom. Ne mogu da pristupim uredjaju prek oadrese 192.168.101.1, niti da se nakacim na njega.

Jednom sam uspeo da udjem u podesavanje, i umedjuvremenu je nestala mreza. Probao sam i factory reset vise puta :/
 
Vidi preko uputstva koje je slikao i ubacio na forum @M J, vrlo jednostavno se poveze i radi 😃

Q2..jpg



Q2.jpg
 
Sve sam to uradio, extender svetli belo, znaci da je ok konektovan. Jedino ako sam pogresno razumeo, pa extender kad se nakaci ima isti SSID kao stara mreza? Kako se u tom slucaju kacim direktno na ruter?
 
Aha, to vec ima smisla. Znaci li to automatski da ne mogu da se kacim na ruter, vec samo na extender?
 
Isti je SSID, ali procitaj ovde sta je pisano, mozda ti odgovara

Kao što rekoh samo LAN2. Proveri da li je uopšte extender dobro prošao povezivanje. Extender dobija svoju IP, preko nje se ulogujes u njegov interfejs.
ovako treba da izgleda ako je uspešno povezan.
I ne nema nikakva dodatna opcija niti petljanje da ruterom ako si pratio WPS uparivanja sa extender.

Hteo da prijavim, medjutim zbog novogodisnjih praznika, cekao sam 43 minuta na vezi :D Na kraju sam odustao.
Sreca setio sam se da pogledam malo po ruteru podesavanja.

Morao sam za Internet i IPTV portove da bindujem SSID 1 i SSID 5 da bi proradilo. Cudi me da to automatski nije odradilo, al moguce sto sam stari korisnik, pa nisam tad ni trazio extender... U svakom slucaju neka neko isproba jos pa neka javi dal radi kod njega :)

A bilo bi super i da neki lik koji se razume u ove lelekom uredjaje potvrdi da je ovo ispravno xD

Extender radi OOTB za sve one koji nisu "dzarali" po ONT. Pisali smo na drugoj temi, i kolega uros86 je imao isti problem kao i ti.
 
Aha, to vec ima smisla. Znaci li to automatski da ne mogu da se kacim na ruter, vec samo na extender?
Ne, posto u ovom slucaju imas dva uredjaja sa istim SSID-ijem (nazivom WiFI mreze) telefon ce se automatski zakaciti na uredjaj gde je jaci signal (ili na ruter ili na extender).
 
Ukapirao sam, hvala. Čini mi se da je ipak bolje direktno na ruter u mom slučaju.
 
Koliko treba da se saceka nakon nba league pass prijave da bi se aktivirao paket? Jutros sam aktivirao onaj paket od 3 meca mesecno, na box3. Sada probao da aktiviram na nba.com, ali mi na onom mts prozorcetu gde se unose podaci iskoci da nemam pretplatu.
 
Kako da namestim na ruteru da se ne budi kada ni jedan uredjaj nije aktivan nego da uvek ima otvoren net. Neki je napisao sada ne mogu da nadjem na forumu. Hvala unapred. U pitanju je ruter 5O2
 
Izbegavajte potpisivanje ugovora "preko telefona" sa MTS lopovima. Postpaid ugovor sa Omorika 1 paketom potpisan 26.02.2021.god. Neka 2-3 meseca pre isteka ugovora zove me MTS-ova sluzbenica i pita jesam zadovoljan paketom, ako jesam Omorika 1 se prebacuje na Omorika 3 (posto Omorika 1 prestaje da vazi) i cena je visa. Ja joj objasnjavam da nemam potrebu za takvim paketom i dovogovorimo se da nakon isteka ugovora da mi krene ugovor sa Morava 300 paketom. Meni stize uvecan racun i aj odmah odlazim u moj mts portal i vidim da sam jos uvek Omorika 1 paket. Obracam im se na mail i ulazem prigovor i objasnjavam sve ovo gore navedeno i oni me oladili u fazonu niste produzili ugovor pa vam se cena nastavlja kao da niste produzili/potpisali nov ugovor. Eto, ja sad nemam dokaz da me je neko zvao, i prevaslali me samo tako, pa nek bude drugima za nauk sa kakvim ljudima imaju posla i da za sve imaju pisani trag.
 
Pa nema promene paketa i usluga koje su deo paketa bez potpisivanja novog ugovora ili aneksa.
 
^
Niko to ne dovodi u pitanje. Sustina poruke je da zovu i dogovaraju a onda se prave ludi, na stetu korisnika. A ti ne mozes nikako da dokazes sta si dogovorio sa njima jer nema pisanog traga.
 
Ne mogu usmeno da menjaju ugovore i cenu. Da li si potpisao novu UO, da li je proslo 14 dana od potpisa?
Mojoj zeni isto pokusali da prebace na O3 iako ima jos 2 meseca O1.
Pisao sam vec, telefonom obecali da se ne menjaju uslovi ako potpise. Nisu ispostovali dogovor i ponistili smo novu UO.
Vratila se na stari paket ali joj je stigo uvecani racun od dosadasnjeg. Nakon prigovora priznali gresku i najavili novi racun sa starom cenom.
Tako da tebe ne interesuje sta su oni obecavali telefonom bitno je sta pise na papiru.
 
Ево да довршим своју причу везано за Бокс 4 пакет плави. Дакле, уговорна обавеза је истекла 16.3, истог дана око 16ч сам отишао до пословнице МТС и тражио ИДП број због преласка на Јетел. Попунили захтев, потписали. Сутрадан ујутро ме звали са 733, поново нудили 7 месеци 50%, ја сам рекао, или 12 месеци по динар или одо јер је код Јетела 12 месеци по динар.. Госпођа ми је одговорила да разуме, али да је то максимално што могу да понуде. Тако да сам јој потврдио да не прихватам понуду. После неких сат времена дошао је мејл потврдан од мтс са ИДП кодом и у наредних пар сати бокс пакет се расформирао на порталу на фиксну линију, кућни интернет, ирис тв и оморику 6. Онда сам отишао у Јетел дакле 17.3 и тражио миграцију на хипернет, брзо смо све попунили, уписали добијени ИДП код и екипа за замену рутера ми је заказана за 19.3. Након тога смо поднели захтев за пренос броја у Јетел, у припејд, јер се након пар дана у припејду отвара добро позната опција 50% попуста на претплату, у мом случају узећу Дата+ (15Гб + 400 мин свим мрежама) за 1125 дин. Након пар сати, око 18, поново су ме звали са 733, овај пут са понудом за мобилни, оно што су ми понудили је Оморика 3 са повлашћеном ценом од 999 дин и сваког месеца додатних 10Гб. Дакле испало би да би ме тај пакет коштао 999 дин за 13Гб нета и неограничено минута. Пренос броја је заказан за 22.3 и остало је да се чујемо још једном сутра (18.3) како бих јој саопштио коначну одлуку која ће бити да прелазим ипак у Јетел, из разлога што кад имам и Хипернет и Јетел мобилни имам дупло већу брзину нета (300мбпс уместо 150) и мању цену хипернета за 200 дин (оних других 12 емсеци), коју ја преливам на мобилни тако да у некој мојој математици за 1025 дин добијам Дата+ што ми одговара. Ето, можда неком буде корисно..
 
Ево да довршим своју причу везано за Бокс 4 пакет плави. Дакле, уговорна обавеза је истекла 16.3, истог дана око 16ч сам отишао до пословнице МТС и тражио ИДП број због преласка на Јетел. Попунили захтев, потписали. Сутрадан ујутро ме звали са 733, поново нудили 7 месеци 50%, ја сам рекао, или 12 месеци по динар или одо јер је код Јетела 12 месеци по динар.. Госпођа ми је одговорила да разуме, али да је то максимално што могу да понуде. Тако да сам јој потврдио да не прихватам понуду. После неких сат времена дошао је мејл потврдан од мтс са ИДП кодом и у наредних пар сати бокс пакет се расформирао на порталу на фиксну линију, кућни интернет, ирис тв и оморику 6. Онда сам отишао у Јетел дакле 17.3 и тражио миграцију на хипернет, брзо смо све попунили, уписали добијени ИДП код и екипа за замену рутера ми је заказана за 19.3. Након тога смо поднели захтев за пренос броја у Јетел, у припејд, јер се након пар дана у припејду отвара добро позната опција 50% попуста на претплату, у мом случају узећу Дата+ (15Гб + 400 мин свим мрежама) за 1125 дин. Након пар сати, око 18, поново су ме звали са 733, овај пут са понудом за мобилни, оно што су ми понудили је Оморика 3 са повлашћеном ценом од 999 дин и сваког месеца додатних 10Гб. Дакле испало би да би ме тај пакет коштао 999 дин за 13Гб нета и неограничено минута. Пренос броја је заказан за 22.3 и остало је да се чујемо још једном сутра (18.3) како бих јој саопштио коначну одлуку која ће бити да прелазим ипак у Јетел, из разлога што кад имам и Хипернет и Јетел мобилни имам дупло већу брзину нета (300мбпс уместо 150) и мању цену хипернета за 200 дин (оних других 12 емсеци), коју ја преливам на мобилни тако да у некој мојој математици за 1025 дин добијам Дата+ што ми одговара. Ето, можда неком буде корисно..
Hvala na iscrpnom i detaljnom objašnjenju situacije :) Znači ni IDP ne doprinosi da ponude 12m po 1rsd. Ništa onda idem na gašenje Boxa na mesec dana pa ćemo se sresti kao novi korisnici :)
 
Postoji li mogucnost kombinovanja BOX usluga, a ne koriscenja predefinisanih paketa?
Zelim da uzmem Box4, ali nemam potrebe za tolikim brojem kanala i GB na mobilnom (Box4Beli) ali mi treba brzi net.

Znaci vise bi mi odgovarao Net400, ali Omorika 3. Nisam siguran da li bi dali takvu neku konverziju unutar paketa.
Net400 je samo 400rsd skuplji od Net200 kada se uzima odvojeno, a Omorika 15 je skoro 700rsd vise od Omorike3

EDIT:
Btw - Nema instalacije novih aplikacija na STB? (Stremio, SBB, VLC itd.)
Navikao se na Orionov-e Laki boxeve koji koriste samo njihov custom Launcher.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno