Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ako ima neki promoter iz BGa, neka mi piše u PP
 
U call centru su mi rekli da bih trebao ta 2 meseca po 1 din i plus ova 4 do isteka ?
mislim da ne
samo ili ta prva 2 ili ta zadnja 4 meseca
nazovi Efektivu i raspitaj se
ako se uclanis kod njih , a to je neka smesna cifra za god dana , oni ce sve sami da ti srede prigovor , zalbu , pravnu pomoc
 
Koja komedija danas :))

Pisao sam vec da me je pre nekih 10 dana zvao nepoznat broj i ponudio 7 polu meseci, sto je napredak od 3 polu meseca koje sam dobio pre mesec dana od kol centra... Danas me zove neki klinac i predstavio se kao telekom srbija... Istice vam ugovor blabla i ja ga prekinem i kazem druze zvali su me i nudili 7 polu meseci sto mi nije odgovaralo... Cekam 12 meseci po 1RSD ili idem u telenor... A cujes njega vec su vas zvali, mi mozemo samo 1 polu mesec da vam ponudimo pauza pa na kraju ae nista onda cao cao :))
 
Mene su isto zvali za 7 meseci upola cene i izgleda da cu morati da prihvatim to obzirom da mi treba staticka IP adresa koju telenor nema u ponudi.
Nadam se da nece u medjuvremenu da urade reroll na 1 mesec upola cenu ko tebi :D
 
Danas me isto zvali sa 064/733 ostanak na Box4 Plavi uz 7 meseci 50% popusta odbijen, tražio sam izričito 12m po 1rsd ili gasim usluge. Ugovor ističe 31.3., naravno nisu dali 12m po 1rsd i stigao mi je sms da će raskid biti realizovan kad vratim opremu. Tako da 31.3. vraćam opremu pa ćemo da vidimo :)
 
Mene opet zvali danas za 7 meseci upola cene. Prohvatio. Pobedilo je to samo sto telenor nema staticku ip adresu bez koje ne mogu da radim.

Nego mi detalj nesiguran i dalje, rekli mi u novom ugovoru ima da pise 1 mesec upola cene i to potpisujem a sistemski stojace 7? Wth :D kao sigurnost mi je sms poruka koju sam dobio da je sve onako kako smo se dogovorili preko telefona :D Ne znam dal je slicno neko imao situaciju?
 
Jesam ja. Dobio 12 meseci po din, a u ugovoru pisalo 6. Pošto im ne verujem, napisao email da potvrdim i sa računom u pdfu stigao odgovor da će nakon aktuelne ponude, koja je tad bila 6 meseci, biti još 6.
 
Uglavnom su i pre tako funkcionisali, ali su ispostovali svaki dogovor za umanjenje.
 
Uglavnom su i pre tako funkcionisali, ali su ispostovali svaki dogovor za umanjenje.
Ja sam konkretno imao problem u toku prethodne ugovorne obaveze. Dobio sam 8 meseci po 1 dinar, u ugovoru je pisalo 6.

U to vreme MTS je (opet) prelazio na novi sistem, i meni su stigli puni računi za 7 i 8 mesec.

Posle nebrojenih žalbi na kraju su popustili i umanjili dva naredna računa.

Ako želite dobro svojim živcima nabavite neku vrstu potvrde od Mts-a da ste dogovorili to što ste dogovorili.
 
Najbolji nacin je uvek da posalju i uslove dogovora na mail, ali za svaki prethodni ugovor, bilo ih je nekoliko, su ispostovali sve dogovoreno, iako je u ugovoru pisala samo zvanicna ponuda. Jednom su za jedan mesec nesto pogresno obracunali i odmah su zvali, izinuli se i rekli da ce umanjiti sledeci racun :)

Vec godinama se pise u MTS temama da im je to model ponasanja i da ugovor ne sadrzi, najcesce, sve sto je dogovoreno u posebnoj ponudi :)
 
Najbolji nacin je uvek da posalju i uslove dogovora na mail, ali za svaki prethodni ugovor, bilo ih je nekoliko, su ispostovali sve dogovoreno, iako je u ugovoru pisala samo zvanicna ponuda. Jednom su za jedan mesec nesto pogresno obracunali i odmah su zvali, izinuli se i rekli da ce umanjiti sledeci racun :)

Vec godinama se pise u MTS temama da im je to model ponasanja i da ugovor ne sadrzi, najcesce, sve sto je dogovoreno u posebnoj ponudi :)
To je tvoje iskustvo, i drago mi je da je dobro.

I dalje smatram da ako potpisujete ugovor u kome su pisani uslovi lošiji od onoga što je rečeno usmeno, dobro je da dobijete neku pisanu potvrdu o tome, ili da budete svesni da ukoliko dođe do nekakvih problema, relevantan je samo pisani ugovor.
 
Slazemo se oko toga, zato sam i napisao da je najbolji nacin da posalju uslove dogovora na mail :)

Sigurno je bilo situacija, kao sto si i ti morao, da se korisnici ubedjuju sa rehnickom podrskom sta je dogovoreno.
 
Zbog tehnickih mogucnosti(udaljenost od centrale 1200m itd..) ne mogu da imam vise od 10Mbs i uz dva TV-a protok koji ostane za internet je mizerija. Danas zvao telekom jer sam cuo za neke varijante hiridnog rutera s kojim bih mogao da ostvarim protok bar do 30Mbs, i kazu da to nije u ponudi....dodatne informacije mogu dobiti od tehnicke sluzbe....
Tanjir ne dolazi u obzir da montiram..
 
Zbog tehnickih mogucnosti(udaljenost od centrale 1200m itd..) ne mogu da imam vise od 10Mbs i uz dva TV-a protok koji ostane za internet je mizerija. Danas zvao telekom jer sam cuo za neke varijante hiridnog rutera s kojim bih mogao da ostvarim protok bar do 30Mbs, i kazu da to nije u ponudi....dodatne informacije mogu dobiti od tehnicke sluzbe....
Tanjir ne dolazi u obzir da montiram..
Bas cudno. Ja dok sam bio u mts-u daljina ista kao ti mislim (1175m).Znam jer je toliko izmerio serviser kada mi je menjao paricu (imao problem sa paricom) . Oni metalni mts-ovi saducici na ulici (tako je bar u mojoj ulici). Imao sam paket 20/4. Download je bio ok 18-19 Mbps ali imao sam problema sa uploadom jedva 1.3 Mbps. Dugo godina sam imao onaj njihov adsl 10/2 i pri potpisivanju novog ugovora bio sam uporan da me stave na veci paket 20/4 da vidimo koliko moze da izvuce. Vidi probaj da ih zamolis da bar pokusaju a ne tako bez provere. Mozda ces imati gubitke ali vredi probati. Inace hibridni ruter su izbacili jer se nije dobro pokazao i to mi je bila opcija da bar povecam upload.
 
Ево и мог апдејта, с обзиром да ми Бокс 4 истиче 13.3 данас сам отишао до пословнице и поднео захтев за издавање ИДП кода. Као и многе, већ су ме у пар наврата контактирали и нудили 3/4/7 месеци по 50% али сам одбијао. Надам се да ће сада када виде да сам заиста кренуо у миграцију на Јетел да се опамете и да понуде 12м по 1 динар. Ако не дају, стварно ћу отићи у Јетел. Тамо су ми иначе потврдили да ће ми након 73 сата у постпејду бити омогућен попуст од 50% на 24 месеца за мобилну, а за интернет већ имају сасвим ок понуду 12 месеци по динар и онда око 2300 месечно..
 
Ево и мог апдејта, с обзиром да ми Бокс 4 истиче 13.3 данас сам отишао до пословнице и поднео захтев за издавање ИДП кода. Као и многе, већ су ме у пар наврата контактирали и нудили 3/4/7 месеци по 50% али сам одбијао. Надам се да ће сада када виде да сам заиста кренуо у миграцију на Јетел да се опамете и да понуде 12м по 1 динар. Ако не дају, стварно ћу отићи у Јетел. Тамо су ми иначе потврдили да ће ми након 73 сата у постпејду бити омогућен попуст од 50% на 24 месеца за мобилну, а за интернет већ имају сасвим ок понуду 12 месеци по динар и онда око 2300 месечно..
Javi sta si uradio obavezno, ako uspes da idem i ja tim putem :)
Jesam ja. Dobio 12 meseci po din, a u ugovoru pisalo 6. Pošto im ne verujem, napisao email da potvrdim i sa računom u pdfu stigao odgovor da će nakon aktuelne ponude, koja je tad bila 6 meseci, biti još 6.
Kako si uspeo da ih izmajmunises da daju 12m po 1 rsd? Jel skorije bilo ili nekad pre?
 
Ja sam npr imao prvo 12 meseci po dinar, pa kad je isticalo 12 meseci po dinar, prebacio sam se sa ADSL na optiku i dobio 6 meseci po dinar :D Kapiram da i da hocu da dobijem mesec za dzabe ne bi bilo izvodljivo :D
 
Ja sam npr imao prvo 12 meseci po dinar, pa kad je isticalo 12 meseci po dinar, prebacio sam se sa ADSL na optiku i dobio 6 meseci po dinar :D Kapiram da i da hocu da dobijem mesec za dzabe ne bi bilo izvodljivo :D
Kako si na ADSL dobio 12m po dinar? Ja sam trenutno na VDSL 50/8 i za prelazak na optiku mi daju za sad samo 7 mes po 50% popusta... :D
 
Bas cudno. Ja dok sam bio u mts-u daljina ista kao ti mislim (1175m).Znam jer je toliko izmerio serviser kada mi je menjao paricu (imao problem sa paricom) . Oni metalni mts-ovi saducici na ulici (tako je bar u mojoj ulici). Imao sam paket 20/4. Download je bio ok 18-19 Mbps ali imao sam problema sa uploadom jedva 1.3 Mbps. Dugo godina sam imao onaj njihov adsl 10/2 i pri potpisivanju novog ugovora bio sam uporan da me stave na veci paket 20/4 da vidimo koliko moze da izvuce. Vidi probaj da ih zamolis da bar pokusaju a ne tako bez provere. Mozda ces imati gubitke ali vredi probati. Inace hibridni ruter su izbacili jer se nije dobro pokazao i to mi je bila opcija da bar povecam upload.
Javili su mi se iz tehnicke sluzbe tada i predocili mi opcije:
- s obzirom da STB imam na dva TV-a ukoliko se odreknem jednog gurace 20Mbs
-ako zelim da oba zadrzim, jedina solucija d apodignu protok je 'tanjir', sto ne dolazi u obzir.

Elem, juce sam malo gledao druge solucije i ova mi se najvise svidela:

Ugovor mi istice pocetkom juna, da li neko zna jel postoji mogucnost prevremenog raskida(da ne trazim ugovor i da ga detaljno citam..), a bez placanja preostalih racuna do isteka ugovora?
 
Javili su mi se iz tehnicke sluzbe tada i predocili mi opcije:
- s obzirom da STB imam na dva TV-a ukoliko se odreknem jednog gurace 20Mbs
-ako zelim da oba zadrzim, jedina solucija d apodignu protok je 'tanjir', sto ne dolazi u obzir.

Elem, juce sam malo gledao druge solucije i ova mi se najvise svidela:

Ugovor mi istice pocetkom juna, da li neko zna jel postoji mogucnost prevremenog raskida(da ne trazim ugovor i da ga detaljno citam..), a bez placanja preostalih racuna do isteka ugovora?
Ipak sacekaj da ti istekne ugovor. Jer u protivnom naplatice ti preostale mesece. E sada postoje nacini da se raskine i pre toga (ne isporucuju uslugu koju placas, imas problema sa njihovim uslugama...). Ali to ganjanje sa njima moze ici u nedogled. Bolje sacekaj da prodju tih 3 meseca.
 
Kako si uspeo da ih izmajmunises da daju 12m po 1 rsd? Jel skorije bilo ili nekad pre?
Bilo pre godinu i po. Tad nije ni postojala ova promocija za 12 meseci po din na optici, 6 je bilo maksimalno. Uglavnom bio kod sbba, pa su mi za prelazak kod njih na vdsl dali još 3 meseca na tih 6. Meni odgovaralo, otišao u poslovnicu da potpišem i izgleda da sam im bio simpatičan :) pa su mi na sve to dali još 3 meseca po din.

Posle mesec - dva je počela promocija 12 meseci po din.
 
Presao na box 3 optiku sa sbb-a. Internet kao internet znatno brzi ali totalno nepotrebna razlika u brzini cak i nekom kao meni ko radi dva razlicita posla preko neta.

Tv na mts-u tj slika losija od sbb-a i to u svakom mogucem smislu:

Beli/svetli delovi npr lica isprani totalno/presvetli da se ponekad ni konture lica nerazaznaju.

Znaci to svetlo a sve ostale boje prigusene kao da sam brightness smanjio za 30% u odnosu na sbb.

Sami kanali u manjoj rezoluciji/manje cista slika(fox,hbo,cinemax...kanali).

Jedina prednost po pitanju tv-a je to da arena kanali imaju bolju sliku od sportklub kanala u smislu rezolucije ali opet mnogo prigusene boje i na kraju i to izgleda losije od sportklubovih kanala
 
Danas sam potpisao novi ugovor sa MTS-om. Prošli je bio Box4 plavi po 4800 din/mesečno. Nudili su mi "isti" paket, za 5000 din, sa 7 meseci upola cene. Sad je u paketu "Omorika 15" i wifi extender. Pošto mi to nije bitno, tražio sam moj dosadašnji paket koji su nazvali Box4 plavi lite po 4600 din/m. Uz malo natezanja dali su 5 meseci upola cene.
 
Danas sam potpisao novi ugovor sa MTS-om. Prošli je bio Box4 plavi po 4800 din/mesečno. Nudili su mi "isti" paket, za 5000 din, sa 7 meseci upola cene. Sad je u paketu "Omorika 15" i wifi extender. Pošto mi to nije bitno, tražio sam moj dosadašnji paket koji su nazvali Box4 plavi lite po 4600 din/m. Uz malo natezanja dali su 5 meseci upola cene.
Meni su to isto nudili kao i tebi sve kad su me zvali sa 064/733 pritom ja sa VDSL treba da pređem na optiku. Odbio sam i najavio gašenje svih usluga ako ne ponude 12m po 1 Rsd.
 
Cim sam raskinuo ugovor zena pozvala i rekli joj da moze da predje na box4 i dobila 12meseci po 1 dinar. Nismo morali da cekamo mesec dana.
Ček tražio si IDP? I onda su te zvali da razdužiš opremu ili kako teče dalje? Nisam najjasnije shvatio taj momenat? I da li si bio vec na otici kod Mts ili vdsl?
 
Danas sam potpisao novi ugovor sa MTS-om. Prošli je bio Box4 plavi po 4800 din/mesečno. Nudili su mi "isti" paket, za 5000 din, sa 7 meseci upola cene. Sad je u paketu "Omorika 15" i wifi extender. Pošto mi to nije bitno, tražio sam moj dosadašnji paket koji su nazvali Box4 plavi lite po 4600 din/m. Uz malo natezanja dali su 5 meseci upola cene.
Ово је јако лоша понуда, не знам зашто си пристао.
 
Imaš jeftiniji predlog istog sadržaja? Osim MTSa mogu samo SBB, ali mi oni nisu povoljniji u ukupnom zbiru.
 
Presao na box 3 optiku sa sbb-a. Internet kao internet znatno brzi ali totalno nepotrebna razlika u brzini cak i nekom kao meni ko radi dva razlicita posla preko neta.

Tv na mts-u tj slika losija od sbb-a i to u svakom mogucem smislu:

Beli/svetli delovi npr lica isprani totalno/presvetli da se ponekad ni konture lica nerazaznaju.

Znaci to svetlo a sve ostale boje prigusene kao da sam brightness smanjio za 30% u odnosu na sbb.

Sami kanali u manjoj rezoluciji/manje cista slika(fox,hbo,cinemax...kanali).

Jedina prednost po pitanju tv-a je to da arena kanali imaju bolju sliku od sportklub kanala u smislu rezolucije ali opet mnogo prigusene boje i na kraju i to izgleda losije od sportklubovih kanala
За интернет се не слажем 100%, можда ти не користиш на начине на које би приметио и/или си био један од срећних који су имали ок интернет услугу у СББу.
Остало што си рекао потписујем, и сам сам поменуо лошу слику више пута, остаје нада да ће нешто некад поправити.
 
Nazad
Vrh Dno