Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srbija Voz ima verifikaciju, možda si sačuvao karticu prvi put, posle toga više ne traži to je standardno ponašanje.
 
Da li se nekome desilo da je Dina kartica dosla neispravna?
Meni je stigla pre 2-3 nedelje i do sada je nisam koristio.
Hteo sam danas da proverim da li radi (posto planiram na rate da uzmem nesto) i na bankomatu mi je odbilo.
Posle toga mi je i u Maxiju odbilo.

Dakle, najverovatnije je neispravna kartica.
Da li se nekome desilo?
 
Ako je kartica od bivše mts banke koja dolazi poštom, mora obavezno da se aktivira putem call centra.
 
@Shimec Ako si karticu aktivirao, a ne radi, bilo je postova ranije da su neki dobijali sa neispravnim čipom. Dakle ako je ovo drugo u pitanju, prijavi i zameniće ti je.
 
Srbija Voz ima verifikaciju, možda si sačuvao karticu prvi put, posle toga više ne traži to je standardno ponašanje.
Sacuvana je kartica, ali bio sam ubijedjen da OTP verifikacija nema veze sa tim da li je sacuvana ili ne.
Takodje, ne mogu 100% da tvrdim, ali na nekim drugim mjestima takodje imam sacuvanu karticu, ali ipak mora verifikacija OTP kodom.
Ispraticu u narednom periodu...
 
Uglavnom je ponašanje da kad sačuvaš karticu više ne traži verifikaciju, npr Srbija Voz, Putevi srbije, EnPay, A1, Yettel, Ananas...

Ipak postoje pojedini sajtovi koji traže otp kod svaki put.
 
Da li se nekome desilo da je Dina kartica dosla neispravna?
Meni je stigla pre 2-3 nedelje i do sada je nisam koristio.
Hteo sam danas da proverim da li radi (posto planiram na rate da uzmem nesto) i na bankomatu mi je odbilo.
Posle toga mi je i u Maxiju odbilo.

Dakle, najverovatnije je neispravna kartica.
Da li se nekome desilo?
Meni se licno desilo da je stigla neispravna Dina kartica bas preko mts banke. Iako aktivirana preko call centra na bankomatu je bila neupotrebljiva i na pos uredjajima. Zamenili je odmah za drugu koja je bila ispravna (videli su odmah u sistemu da je neispravna), ali sam morao dugo da cekam na izradu i slanje...
 
Meni se licno desilo da je stigla neispravna Dina kartica bas preko mts banke. Iako aktivirana preko call centra na bankomatu je bila neupotrebljiva i na pos uredjajima. Zamenili je odmah za drugu koja je bila ispravna (videli su odmah u sistemu da je neispravna), ali sam morao dugo da cekam na izradu i slanje...
Hvala na odgovoru, ali kod mene je bilo samo cista lenjost sa moje strane da procitam uputstvo na papiru. 🤫

Nego, jos jedno pitanjce.
Danas mi je stigla i kreditna kartica MasterCard Plus i pise da moze da se deli transakcija na rate.

Da li neko moze, ukratko, da mi objasni kako? Kada izvrsim transakciju, pojavice se u listi transakcija u aplikaciji i onda tu mogu da izaberem podelu na rate?
 
Meni u decembru ističe MTS Master kartica.
Ako ništa ne tražim, da li stiže na kućnu adresu ili se ide u PŠ?
I koliko pre isteka bi trebalo da stigne? Okvirno, ako je sve ok...
 
Ako ništa ne tražiš stiže na kućnu adresu. Ako ti stara ističe zadnjeg dana decembra, nova bi trebalo, po dosadašnjem iskustvu, do 20og decembra da ti stigne.
 
@dexx01 Na svom nalogu/aplikaciji možeš da pratiš stanje nove kartice. Kada krene izrada pojaviće se na tvom naloga sa statusom "u izradi" ili tako nešto, kada bude završine i poslata promeniće se status u"čeka aktivaciju" ili "naktivna", tako nešto. Kartica se šalje na kućnu adresu, a ako si dobar sa tvojim poštarem kažeš mu da ti javi kad stigne.
 
Danas mi je stigla i kreditna kartica MasterCard Plus i pise da moze da se deli transakcija na rate.

Da li neko moze, ukratko, da mi objasni kako? Kada izvrsim transakciju, pojavice se u listi transakcija u aplikaciji i onda tu mogu da izaberem podelu na rate?
kako funkcioniše kreditna?
jel ima drugi račun na koji se prebacuju pare ili je sve na istom računu pa se skida kad treba?
jel mogu slike iz aplikacije da vidim kako izgleda i kako radi to sve pošto se i ja razmišljam za kreditnu
i da li si uzeo sa ili bez osiguranja
 
Možda je već rečeno, ali da pitam: jel nova kartica (exMTS master) ima isti broj računa?
 
kako funkcioniše kreditna?
jel ima drugi račun na koji se prebacuju pare ili je sve na istom računu pa se skida kad treba?
jel mogu slike iz aplikacije da vidim kako izgleda i kako radi to sve pošto se i ja razmišljam za kreditnu
i da li si uzeo sa ili bez osiguranja
Funkcionise tako da imas limit, kao novi racun da imas sa stanjem koji je odredjen limitom koji ti je dozvoljen. Kada placas karticom, skida sa tog limita i preostali limit je manji.
Onda kada uplatis sa tekuceg racuna na taj racun za kreditnu karticu, vraca se raspoloziva kolicina limita.
Uzeo sam bez osiguranja.
 
a kako npr da sam kupio dve stvari kreditnom
prebacim sa tekućeg na kreditnu i onda biram u aplikaciji koju ću od te dve da otplatim ili kako?
 
@dj90
Ne.
Ako nisi podelio na rate, recimo da si kupio 2 stvari, jednu 2000 drugu 3000 din.
Tebi je racun zaduzen 5000 dinara. Ti si u obavezi sledeci mesec da platis 5% od tog zaduzenja a ostatak ako ne platis, ide kamata. Ako platis recimo 3000 sledeci mesec, onda ti ostaje 2000 zaduzenja, na koje ide kamata.
Ako uzimas na rate, recimo uzeo si 2 stvari, jednu 10000 din, drugu 20000 din, obe na 6 rata.
Tebi sledeci mesec dolazi zaduzenje 1666.66 din i 3333.33 din. (ustvari ce biti malo vise, posto koliko sam ja procitao, ako se kupi nesto na rate, onda se na svaku ratu dodaje 0.5% od ukupne transakcije)
Dakle, tebi je taj mesec zaduzenje 5000 din, ali opet si ti u obavezi da platis samo 5% a ostatak ako ne platis, ide kamata.
Onda sledeci mesec opet dolaze rate na naplatu, plus neisplacen deo od proslog meseca, plus kamata od proslog meseca i opet si u obavezi da platis 5% a na ostatak ide kamata
 
  • Like
Reagovanja: uji
Prema javno dostupnim informacijama za Dinu, prva rata dospeva 30 dana nakon podele, odnosno dan pre dospeća dobiješ sms poruku. Mogućnost podele na rate se obavlja na pos terminalima bpš. Verovatno je isto i za mts Master kreditnu.
 
U sustini, ja sam jedno vreme koristio kreditnu karticu kao odlozeno placanje.
Sve bi placao sa njom, dakle sa tekuceg racuna ne bi nista skidao.
Onda bi sledeceg meseca isplatio ceo prethodni mesec i na taj nacin nemas nikakve kamate.
Bukvalno, mozes praviti buffer sa placanjem, ako ti je frka za kes u datom momentu pa odlozis placanje za sledeci mesec ako znas da ces imati sve da pokrijes. Onda neces nista vise platiti nego da si placao sa debitnom karticom, samo ti je to placanje malo odlozeno.
 
Verovatno je isto i za mts Master kreditnu.
Kao što je i objašnjeno nije isto, za Mastercard Plus kreditnu je nebitan POS, nego se deljenje na rate vrši kroz aplikaciju (kao Mobi i Unicredit npr)
 
  • Like
Reagovanja: uji
znači npr danas je 11ti i platio sam nešto 10000, imam fore da isplatim sve do 15 sledećeg meseca i nikakve kamate nema, samo tih 10000+održavanje računa?

a ovo za rate ne znam šta da kažem, završio sam kao neke elektro škole i imao matematiku ali očigledno ti treba ekonomski faks da bi skapirao. Ne znam da li banka obavesti koliko treba da platiš 😂
 
@dj90
Recimo ovako...
Imas kreditnu karticu sa 100000 limita.
Danas odes u Maxi u kupis nesto za 1000 din.
Sutra odes i kupis za 2000.
I tako redom, svaki dan nesto kupis. I recimo da si do kraja meseca potrosio 20000 din sa kartice. Na kraju meseca ti ostaje raspolozivo 80000 din.
Onda do 15. (valjda, ne znam koji je tacno datum) sledeceg meseca uplatis 20000 din sa tekuceg na kreditnu i to je to. Nemas ni kamate ni nista. Opet ti je limit 100000 din.

E sad, kupovina na rate je razlika u tome, sto tebi kreditni limit zaduzi za ceo iznos, ali ti na naplatu dodje samo 1 rata.
Dakle, recimo da si, osim toga sto si potrosio u Maxiju 20000 din, kupio si nesto jos od 20000 din na 5 rata. Tebi na kraju meseca na kreditnom limitu ostaje 60000 dinara, ali tebi na naplatu ne dolazi svih 40000 dinara, nego 20000 dinara onoga sto nisi podelio na rate i 4100 dinara rata posto se uz svaku ratu racuna 0.5% od celokuopnog iznosa.
Dakle, ti sada u sledecem mesecu imas da platis 24100 din. Ako sve isplatis, nemas nikakvu kamatu. Ako ne isplatis sve ide kamata. Ali moras da platis bar 1205 dinara, to je onih 5% koje si obavezan da platis.


krastavac, zavrsio sam matematiku, i radio kao nastavnik, pa sam valjda uspeo da objasnim :D
 
znači po tvom treba da platim 24100+1205 za prvi mesec?
ja sam našao ovo objašnjenje koje kapiram ali nije baš isto kao tvoje, verovatno što oni nisu uračunali onih 0,5% za svaku transkakciju

a npr kada nema nikakve potrošnje jel moram da imam na tom kreditnom računu za održavanje ili se to sa tekućeg skida da ne bude neka kamata i za to ako nemam na računu
 
Ne.

Prvi mesec platis 24100 din i to je to.
Drugi mesec, pod pretpostavkom da nisi vise nista uzimao, platis samo 4100 din

Onih 1205 din iz prvog meseca je ono sto moras da platis (minimalni iznos od 5%), ali ako platis svih 24100 onda si pokrio i taj deo.

Kad nema potrosnje placas samo odrzavanje. Sa kog racuna skidaju nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
pa nekako mi je to malo, mislio sam da više treba da se plati
uglavnom videću ako uzmem testiraću sve sa nekim malim iznosima, ništa bez prakse. mada meni za rate bi dina služila a ova za "odloženo" plaćanje do 15og bez kamate a najviše za renta car jer u inostranstvu samo kreditne primaju za to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno