Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konačno su se smilovali:

У складу с планираним активностима, до 31. марта 2024. године, банке прихватиоци ће омогућити прихватање бесконтактне Дина картице на целокупној мрежи DinaCard, док ће од 1. јуна 2024. године све банке издаваоци почети да издају бесконтактне Дина картице.


 
Poslednja izmena:
Konačno su se smilovali:

У складу с планираним активностима, до 31. марта 2024. године, банке прихватиоци ће омогућити прихватање бесконтактне Дина картице на целокупној мрежи DinaCard, док ће од 1. јуна 2024. године све банке издаваоци почети да издају бесконтактне Дина картице.



kolika pokrivenost unionpay u evropi i svetu? ako ima neko ko dosta putuje pa da prenese iskustva :)
ovu trenutno discover sam viđao na nekim mestima
 
znam za taj sajt ali to ništa ne znači
gde god sam bio nisam video unionpay oznaku sem u srbiji (što ne znači da ne prihvataju, na nekim mestima nisam video ni master oznaku a primaju)
čak sam i discover video dosta puta trenutna dina nam je discover
teško da imaju i pola pokrivenosti kao master i viza
 
UnionPay credit cards and signature debit cards (password not required) are accepted on most of the merchant websites in the US as long as there is a Discover card mark. PIN based debit cards can only be used in merchants where cardholders complete payment on the UnionPay online payment gateway after clicking the UnionPay logo.

Dakle, bez brige, UnionPay je prihvacen sirom sveta.

Ovo sto NSB namerava da omoguci beskontaktno placanje Dina karticom je prvenstveno zbog placanja u Srbiji. Niko nema strpljenja (pa ni ja) da placa kontaltno i da ukucava PIN, kada pomocu Visa ili MasterCard moze da zavrsi posao za bukvalno par sekundi.
 
da li je kreditna multivalutna kao i ostale ili samo dinarska pa se to konvertuje
 
da li je kreditna multivalutna kao i ostale ili samo dinarska pa se to konvertuje
Da. A razlika je, kada se prebacuju pare sa osnovnog računa na kreditnu karticu, za isnos potrošen u dinarima uplaćuju se dinari, a za iznos potrošen u stranoj valuti kupuju se Euri na osnovnom računu pa se zatim uplaćuje u Eurima na kreditnu karticu. Svakog 1. u mesecu dobiješ izvod sa kreditne kartice u kome je navedeno koliko je zaduženje u dinarima i u Eurima. Takođe u izvodu je navedeno koji je minimum potreban za uplatu u dinarima i u Eurima. Banka 15. u mesecu automatski prebacuje sa osnovnog računa na kreditnu karticu iznos koji je naveden kao minimum. Naravno u koliko sami ne uplatite minimum ili veći iznos.
 
znači meni na kraju meseca stiže izvod koliko treba min da uplatim do 15og?

jel uzimao neko sa osiguranjem da vidim šta pokriva sve i koliko traje. ove u poslovnici nemaju pojma ništa, kažu da je ako uzmem sa osiguranjem veća i kamata i procenti a u stvari sve je isto
 
znači meni na kraju meseca stiže izvod koliko treba min da uplatim do 15og?

jel uzimao neko sa osiguranjem da vidim šta pokriva sve i koliko traje. ove u poslovnici nemaju pojma ništa, kažu da je ako uzmem sa osiguranjem veća i kamata i procenti a u stvari sve je isto
Ja sam uzeo sa osiguranjem za mene i suprugu, koja pokriva 30 dana godišnje do 30.000 Eura. Održavanje je 250,00 RSD mesečno, a kamata i procenti su valjda isti. Održavanje za karticu bez osiguranja je 195,00 RSD.
 
pa dobro, to je ok za 50 dinara više mesečno
možda i ja uzmem tu ali razmišljam se još

koliko godina važi kartica?
 
Kako da promenim pin za logovanje u aplikaciju? Stigla mi je nova kartica sa novim pinom, a logujem se starim i dalje :)
 
Kakve veze ima pin za logovanje u aplikaciju sa pinom kartice?
 
Kako da promenim pin za logovanje u aplikaciju? Stigla mi je nova kartica sa novim pinom, a logujem se starim i dalje :)

Ova tvoja rečeni nema nikakve logike i smisla. Kao što je @Condor napisao, jedno sa drugim nema nikakve veze. Jedino da si mislio da pitaš kako da promeniš PIN za logovanje u aplikaciji da bude isti kao PIN za karticu???
 
Ne sećam se kada sam se prvi put logovao u app pre 4-5 godina da li sam sam izabrao pin za logovanje ili sam morao da koristim pin kartice. Ne znam sta vam nije jasno.
 
Moje glupo pitanje i lenjost, promenih u aplikaciji za 2 minuta. Sorry :)
 
Dragi forumaši, odlučio sam da pokrenem novu temu na forumu koja je posvećena DinaCard nacionalnoj platnoj kartici. Ovde sam primetio da postoje članovi koji zaista imaju odlično znanje što se tiče funkcionisanja bankovnih i kartičnih sistema pa bih voleo da vidim šta oni misle o temi i o značaju DinaCard. Verujem da će tema biti zanimljiva i daćemo moći da podelimo najnovije vesti o DinaCard karticama. Izvninite ako sam malo izašao iz teme na ovom forumu koji mi je puno pomogao da razumem račun koji imam i koristim sa zadovoljstvom. Hvala svima koji će učestvovati u novoj temi! Evo i linka:

 
Да ли постоји неки проблем везан за mts дина картицу, у последње време? Јуче сам у меркатору на каси извадио дину, и рекао да хоћу износ (око 9000) да поделим на рате. Жена на каси је у старту рекла, да ми неће проћи картица (?) На моје инсистирање провукао сам картицу, више пута, и увек је била грешка "Odbijeno. Nema veze sa host-om"
 
Kako novu MasterCard karticu Poštanske Štedionice da zamenim starom Mts Banke u Google Walletu? Imam neka plaćanja koja bih želeo da sačuvam a koliko vidim jedina opcija mi je da onda tu staru karticu ne brišem nego da tako stoji? Što mi je delimično problem jer imam 4 druge kartice aktivirane u Walletu.
Verujem da se neko već susretao sa ovim problemom?
 
Dešavalo mi se u brzini da postavim pogrešnu za primarnu i ode sa skroz druge kartice u odnosu sa koje je trebalo. I onda dok to ispeglan zažalim i što sam platio preko Gwalleta. Pa zakonom verovatnoće što više kartica veća šansa da postavim pogrešnu. Mada ova neaktivna istekla tako da ne bi prošla.
 
Poslednja izmena:
Imam jednu situaciju koja je počela da se dešava kada sam prešao sa iphone SE na 13 mini, ranije su mi uplate i lozinke (kodovi) stizali sa jedinog posted "kontakta" a sada lozinke sa POSTED a uplate posted (velikim, malim slovima), jel postoji neko rešenje možda da stiže sve sa jedinog kontakta? Nisam u mts banci nego postanska štedionica ali kapiram da je to to?
 

Prilozi

  • IMG_3662.jpeg
    IMG_3662.jpeg
    44.9 KB · Pregleda: 19
i za samu Poštansku (200 računi) je tako
IMG_20231105_010030.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno