Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni stiže mešano POSTED i posted. Od kad su to čačkali, mislim da su rešili problem kašnjenja poruka koji smo povremeno imali.
 
Da pitam ovde posto se u Postansku mora ici sa predznanjem, da li je moguce imati vise racuna, ovaj racun plus ili kako se vec zove?
Dodatno, da li eventualni novi racun moze biti vezan za vec postojeci br telefona?

Hteo bih da mi ostane ovaj stari, od samog pocetka mts banke za net ajebanciju, a da novokreirani bude glavni.
 
Naravno da je moguće imati više računa.
Ali taj sa brojem telefona mora biti glavni i na njemu ti je povezana kartica.

U poštanskoj nije moguće dobiti račun po broju telefona ali ja sam ćerki otvorio račun plus u Mts filijali nakon priključivanje poštanskoj sa svim benefitima tog računa
 
Njega zapravo interesuje da li može da kao u Mobi banci što je štednja po viđenju, dobije dodatni račun u mts banci. Koliko znam, bivša mts banka je omogućavala samo oročenu štednju, a da li može da se otvori dodatni 360 račun sada u Poštanskoj je pravo pitanje (pripajanje je obavezalo Poštansku da ispoštuje postojeće, ali ne i da sklapa nove ugovore za ostale preuzete tipove računa mimo Računa Plus) i da li konkretan klijent ima pravo da duplo otvori Račun Plus. Postoji opcija za kreditnu karticu, ali to je već druga priča i interni prenos sa partije kartice na tekući bi ti se računao kao podizanje na bankomatu/šalteru, jer hoćeš da pozajmiš keš i banka tako zarađuje. Prosto, @churla moraš da to vidiš sa njima kako stoje stvari i da li je uopšte tako nešto moguće.
 
Da i ja imam dodatni štedni račun, samo što sam ja to davno otvorio

Svakako ja ne bih išao u poštansku nego u neku od bivših filijala, u poštanskoj to sigurno neće moći da uradi ne treba ni da pita.
 
Dva tekuca sam hteo zapravo i da, kao sto je @uji primetio, hocu da bude 360- racun, da koristim taj software. Nisam nikad video software koji nativno koristi PS.
OK, moguce da sam prvi koji bi ovo hteo, pitacu ovih dana pa javljam. Nepoznaot je i da li je moguce postati novi korisnik Racun plus, sto bi to postanska radila uopste. Njima je cilj da svi novi imaju racne na njihovom "starom" sistemu.
 
Pa online postoji i dalje opcija za otvaranje novih Racun Plus. Inace softver za klasicne bps racune je katastrofa. Ovaj sto je preuzet od mts banke za Racun Plus je meni odlican, cak i u poredjenu sa mnogim drugim bankama zato sto radi solidno i na telefonima pa ne moraju da se koriste kojekave lose aplikacije.
 
Obavio plaćanje u Idei, sad d vidimo kako ide cashback, da li automatski na karticu/račun, da li može na wallet, čuvam slip i fiskalni za svaki slučaj.
 
Situacija - imao sam račun u MTS banci koji sam ugasio u avgustu 2021 (kako su prešli na Poštansku i počeli da naplaćuju održavanje i sl), sve ok, završena priča, pre toga otvorio novi iRačun kod RF banke, nikakve uplate nisu trebale više da dođu.

Iz znatiželje sam juče proverio svoj Kreditni biro i primetio dve nelogičnosti - prva da imam aktivan račun u Poštanskoj, otvoren 3.11.2021 (niti sam ga otvarao niti sam uopšte bio u Srbiji u to vreme😀) i isto tako Master kartica od bivšeg MTS računa se i dalje vodi kao aktivna.

Da li je neko od ExMTS banka korisnika imao slično iskustvo ili sam to ja neki baksuz? 🙂
 
@dufko86 prikazuju mi se kartice koje sam ugasio, ali to je zato, koliko znam, što je kreditni biro u obavezi da čuva te podatke minimalno tri godine pa tek onda u četvrtoj stavlja ugašene kartice van snage. Iz istog razloga mi je preduzetnički deo bio dostupan do prošle godine (tri godine nakon gašenja, iako sam ove tj. četvrte ponovo otvorio paušalca).
 
Situacija - imao sam račun u MTS banci koji sam ugasio u avgustu 2021 (kako su prešli na Poštansku i počeli da naplaćuju održavanje i sl), sve ok, završena priča, pre toga otvorio novi iRačun kod RF banke, nikakve uplate nisu trebale više da dođu.

Iz znatiželje sam juče proverio svoj Kreditni biro i primetio dve nelogičnosti - prva da imam aktivan račun u Poštanskoj, otvoren 3.11.2021 (niti sam ga otvarao niti sam uopšte bio u Srbiji u to vreme😀) i isto tako Master kartica od bivšeg MTS računa se i dalje vodi kao aktivna.

Da li je neko od ExMTS banka korisnika imao slično iskustvo ili sam to ja neki baksuz? 🙂
Da ti nije otvoren namenski račun u Poštanskoj za neke dividende od NIS-a, Aerodroma ili šta već imamo? Jer ako nisi imao aktivan račun, onda po difoltu ide u Poštansku.
 
Stigla mi je studentska kartica. To jeste obična beskontaktna Dina UnionPay, sa jednom jedinom razlikom, sa zadnje strane ima ištampan jedinstveni obrazovni broj. Ostatak kartice je identičan, onoj za šire mase.
Proces traje 20ak minuta potpisuju se standardni papiri za otvaranje računa. Nakon uručenja kartica postaje aktivna tek za 48h. Ne može odmah da se traži mobilno, elektronsko bankarstvo, sms obaveštenja, sms kod i dodatna mastercard. Nego tek onda kad se sve aktivira znači nakon dva dana. Na računu u startu ima 500 dinara.
Evo i slika:

IMG_0917.jpeg
IMG_0918.jpeg
 
Ne može odmah da se traži mobilno, elektronsko bankarstvo, sms obaveštenja, sms kod i dodatna mastercard. Nego tek onda kad se sve aktivira znači nakon dva dana. Na računu u startu ima 500 dinara.
Takođe imam studentski ranije ugovoren i tada je bilo mobilno bankarstvo promotivno godinu dana pa posle uslovno za tri i više transakcije bez održavanja ili 50 dinara mesečno za manje i zato imam samo eBanking. Možda se nešto u međuvremenu promenilo. SMS kod je ustvari funkcionalnost za potvrdu plaćanja nalozima za prenos, a pre toga uzimaš LIB za pravljenje Homebanking naloga. 500 dinara u startu verovatno ostavljaju za standardne troškove Master kartice, ukoliko je budeš tražio (100 plastika i 250 dinara godišnje ako se ne varam, znam da je skuplja od Vize i pritom bi imao održavanje avista deviznog u mesecu prometa od 50 dinara ako bi koristio Master sa deviznim). Moj izbor je svakako bila Visa internet devizna.
 
500 dinara je poklon studentima od banke tako je rečeno. Pošto su to one nove kao državne studentske kartice. Moblino bankarstvo je besplatno prvih godinu dana, nakon toga 25 RSD mesečno. 10 dinara je nalog za prenos. Master se plaća kako si i napisao.
 
Meni ni LIB nisu danas, rekli su sve najbolje od ponedeljka, jer sam danas bio kasno (oko 5) pa nije sigurno dal ce moci sutra.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ima li neke razlike kad je plaćanje u evrima da li ja izvršim konverziju kroz aplikaciju i imam evre na računu koje direktno skida ili dopustim sistemu da sam izvrši konverziju kad mu zatreba za plaćanje?
 
Ima li neke razlike kad je plaćanje u evrima da li ja izvršim konverziju kroz aplikaciju i imam evre na računu koje direktno skida ili dopustim sistemu da sam izvrši konverziju kad mu zatreba za plaćanje?
Kada sam nešto nedavno kupovao sa AliExpress-a baš sam se i ja to pitao i iz MobiBanke sam dobio odgovor da je najbolje imati na računu valutu u kojoj se vrši plaćanje na tom sajtu (u mom slučaju €)

Kod mts banke je i onako povoljan kurs za € pa uvek promeni onoliko € koliko ti je potrebno za kupovinu... bolje nego da ti oni konvertuju! ;) :)
 
@geteks Uvek je dobro da se na računu ima valuta kojom se nešto plaća, da se ne bi radila nepotrebna konverzija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno