Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
za klik samo ono što ima, nema podešavanja i sl. baš čudno što kod telenora nije bilo za mts [emoji16]

PS
to ne znači da ne možeš da ih zoveš i pitaš možda i ubace [emoji848]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne mogu da te nateraju, to ako bi uradili bilo bi definitivno ćao zdravo za mnogo korisnika. Mada od nas takvih i nemaju nikakve prihode heheh. Ja imam svoju računicu i odgovara mi i osnovni ovakav kakav je, dok je džabe. Kad ne bude bio, adios.
Na starteru sam im mesečno ostavljao više od 400-500 din kroz provizije, jer mi je baš odgovarao i koristio sam ga redovno. Mesečnu naknadnu ne dam.

Sada na osnovnom neće imati skoro ništa od mene.

Pucali su sebi u noge opušteno.
 
Čitam nekoliko puta i ne razumem, a ono xxx joke. [emoji3]
 
mislim da ne misli na proviziju za placanja, nego na koriscenje kartica (ono da procenat dva ide banci nazad)...jedino to mi je logicko objasnjenje :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam štednju po viđenju u Telenor (mobi) banci po kamati od 3% i stiže mi mail:

"Dragi korisniče,

Zahvaljujemo se na ukazanom poverenju i što ste štedeli sa nama u proteklom periodu.

U skladu sa pravom Banke predviđenim članom 10 stav 2 Ugovora o dinarskom depozitu po viđenju, koji ste zaključili sa Mobi Bankom dana xx.xx.xxxx. godine, ovim putem vas obaveštavamo da raskidamo Ugovor uz poštovanje otkaznog roka od 15 (petnaest) dana. Sa datumom isteka navedenog roka, sredstva sa vašeg štednog računa će zajedno sa pripadajućom kamatom, biti preneta na vaš tekući račun u Mobi Banci.

Ukoliko želite da nastavite da štedite u Mobi Banci nakon isteka Ugovora, u prilici smo da vam ponudimo štednju po viđenju ili oročenu štednju na 12 meseci, sa važećom kamatnom stopom u trenutuku deponovanja sredstava. Sve što treba da uradite je da prebacite sredstva putem internog transfera sa tekućeg na novootvoreni štedni račun. Više informacija o ponudama štednje možete pronaći na sajtu banke.

Podsećamo vas da štedni račun možete otvoriti u svakom momentu putem mobilne ili internet aplikacije, u Katalogu proizvoda.

Vaša,
Mobi Banka"

Naravno, sad je kamata 1,7% (da se ne lažemo i to je relativno ok kamata za štednju po viđenju)
Brzo će oni rasterati klijente.
 
Uvek im je štednja po viđenju trajala godinu dana. Nakon toga gase štednju i pare prebacuju na tekući.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
samo je pitanje da li mu je istekla ili nije godina
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li se prelazak sa Starter na Progresiv paket moze obaviti "full online" bez odlaska na prodajno mesto?
 
Pitao sam zato sto je moj prijatelj tako uradio a onda ga zvali da dodje a on je to i uradio jer je van zemlje...Ok hvala...
 
Zasto su ga zvali, totalno nepotrebno.
Ja iz app presao na osnovni niko me nizasta nije zvao.
 
Da.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Čitam nekoliko puta i ne razumem, a ono xxx joke. [emoji3]

Nije nikakva fora, trebalo je samo da koristiš Progresiv paket i plaćao bi 300 dinara mesečno umesto tih 400-500 dinara mesečno. Plus lakše bi spavao, jer onda ne bi sabirao svaku proviziju svaki dan. :) I onda je suludo što imaš taj princip "mesečnu nadoknadu ne dam", a tako bi ti bilo jeftinije. Pritom već i daješ pare mesečno, samo ne odjednom, nego kroz puno provizija.

A ovo što kaže stopke, nema ničeg takvog što se plaća na obe vrste računa, osim priliva iz inostranstva na tekući račun (0.20%; min 100 RSD, max 10,000 RSD) ili na karticu (1.5%). Ima i slanje deviza, ali tu je minimalna provizija 2400 dinara pa na više, tako da to sigurno nisi koristio, jer se to ne uklapa u 400-500 dinara mesečno, kao ni isplata gotovog novca na bankomatu u inostranstvu (minimum 400 dinara).

Dakle, jedino kako bi Starter sa redovnih 400-500 dinara provizija mesečno mogao da se koristi promišljeno (da ne bude jeftinije preći na Progresiv), jeste da svakog meseca imaš prilive iz inostranstva na tekući račun ili karticu, a da pritom uopšte ili skoro uopšte ne koristiš usluge kao što su plaćanje preko računa u zemlji, plaćanje karticom online, podizanje novca sa drugih bankomata, menjačnica...
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio samo na te provizije nego i na masu provizija koje su uzimali prilikom vrlo aktivnog koriscenja MC i za najsitnija plaćanja. Prihod od toga im je verovatno bio mnogo veći od tih 400-500 koje sam ofrlje naveo.

Dinu neću koristiti ni približno.


Donekle se slažem se sa logikom u tvom postu ali to ne važi u mom slučaju.

Kombinujem korišćenje usluga više banaka pa mi njihov progresiv ne treba.

Verujem da nisam jedini, i da ce im se odluka da uvedu plaćanje mesečnog održavanja na starteru debelo obiti o glavu.

To je bila poenta mog posta. Generalno boljka našeg tržišta, svi bi da šišaju što više uz što manje angažovanja. Malo ko zasuče rukave i bere plodove maksimalne uposlenosti kapaciteta i velikih prometa uz male margine u procentualnom smislu.
 
Poslednja izmena:
Na starteru je godisnje odrzavanje 1800 din. Sto je jako smesna cifra :D
 
Za ono što trenutno nudi starter paket,1800 dinara za god. nije smešna cifra.
 
Nisam mislio samo na te provizije nego i na masu provizija koje su uzimali prilikom vrlo aktivnog koriscenja MC i za najsitnija plaćanja.

O čemu pričaš, za korisnika nema nikakvih provizija za korišćenje MC, osim ako misliš na onlajn plaćanja, ali u tom slučaju upravo ne bi imao tu proviziju na Progresiv paketu i koštalo bi te fiksno 300 dinara umesto 400-500 ili koliko već više si mislio.
 
U odnosu na druge banke u nasoj zemlji nudi sasvim pristojnu uslugu. Modernizovanije je, nema cimanja po salterima, imas visevalutni sistem, proveru stanja preko mob i weba. Odavno su prosla vremena da nesto bude dzabe. Za 1800 din ne mozes da kupis jednu majicu ili pizzu u restoranu, a ovako imas godinu dana ziro racun sa dve kartice, smesno :D
 
Ne pričam o provizijama koje sam ja plaćao već o prihodima koje su oni ostvarivali od mene kao korisnika Starter paketa bez održavanja.

Svaki put kada privučeš karticu banka "pokida" trgovačko mesto sa cca 2.5% koje dele banka koja je postavila POS i banka koja je izdala karticu.

Ja nisam ništa podizao keša već sam sve trošio preko kartice i online plaćanjima, što više neće biti slučaj.
 
Poslednja izmena:
Jedino si provizije pri plaćanju zaboravila da spomeneš, tako da na godišnjem nivou onih 1800 dinara nije baš 1800 dinara, već mnogo više.

U odnosu na druge banke u nasoj zemlji nudi sasvim pristojnu uslugu. Modernizovanije je, nema cimanja po salterima, imas visevalutni sistem, proveru stanja preko mob i weba. Odavno su prosla vremena da nesto bude dzabe. Za 1800 din ne mozes da kupis jednu majicu ili pizzu u restoranu, a ovako imas godinu dana ziro racun sa dve kartice, smesno :D
 
Poslednja izmena:
svaka druga banka ima provizije, od toga i zive, meni je starter spram drugih banaka isplatljiv, ko nadje povoljnije neka slobodno napise kod koga ima. Mts je mozda uveo skoro nesto da se prvih 6 meseci ne placa odrzavanje, mada i to moze da se promeni.
 
Ili osnovni ili progresiv paket kod mobi banke, zavisi od potrebe.
Ali nikako starter, njega su baš upropastili.
 
Osnovni racun je mozda samo za penzionere i one koji vrse transakcije samo na teritoriji Srbije, ko putuje ili radi sa strancima tesko da ce mu to odgovarati.
Ipak su napravili sa svaku kategoriju stanovnistva, nemaju svi iste uslove primanja.
 
Moze da bude i "dzabe" progresiv ako nekome ne smeta da mu stednja po vidjenju ode na to i ima dovoljno dinara za tu akrobaciju.
 
Osnovni racun je mozda samo za penzionere i one koji vrse transakcije samo na teritoriji Srbije, ko putuje ili radi sa strancima tesko da ce mu to odgovarati.
Ipak su napravili sa svaku kategoriju stanovnistva, nemaju svi iste uslove primanja.
Ko putuje i radi sa strancima, može da ima i račun vani, to je ipak bolja opcija.
 
Mozda je bilo reci o ovome, ali me interesuje da li mogu da placam preko NFC-a? Telefon mi prepoznaje Mobi banka aplikaciju kada odem u sekciju tap and pay. Pokusao sam na terminalu u prodavnici i ostvari se konekcija ali kaze da nije podrzana kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U odnosu na druge banke u nasoj zemlji nudi sasvim pristojnu uslugu. Modernizovanije je, nema cimanja po salterima, imas visevalutni sistem, proveru stanja preko mob i weba. Odavno su prosla vremena da nesto bude dzabe. Za 1800 din ne mozes da kupis jednu majicu ili pizzu u restoranu, a ovako imas godinu dana ziro racun sa dve kartice, smesno :D
Sve to imas i kod mtsb i jos vise a za manje para tj 100 din.
Imas mogucnost da dizes kintu na svakom bankomatu u zemlji za razliku od mobi banke gde i za progresiv vazi bese 5 podizanja besplatnih na drugim bankomatima, drugo nemas proviziju pri kupovini online(ako pricamo o starteru a o njemu pricamo koji je i takav ogoljen skuplji od mtsb), imas visevalutni racun kao u mobi banci, proveru stanja preko app i web.
Jedino gde je u prednosti mobi je sto mozes na vise bankomata(posto mtsb ima valjda za sada samo 1 svoj bankomat) da sam uplatis novac sto je super, dok kod mtsb moras ili da ides na taj jedan bankomat ili da uplacujes u posti na svoj racun u mtsb bez orovizije ili da uplacujes sa drugog racuna na mtsb sto ja radim u 99% situacija.
Po meni mnogo vise za manje para nudi mtsb imam obe banke od pocetka rada i jedne i druge i telenor banka iz onog perioda i ova mobi banka nemaju veze jedna sa drugom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno