Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedino gde je u prednosti mobi je sto mozes na vise bankomata(posto mtsb ima valjda za sada samo 1 svoj bankomat) da sam uplatis novac sto je super, dok kod mtsb moras ili da ides na taj jedan bankomat ili da uplacujes u posti na svoj racun u mtsb bez orovizije ili da uplacujes sa drugog racuna na mtsb sto ja radim u 99% situacija.

Meni je to ogromna prednost jer baratam uglavnom sa kesom. Ne daj boze da moram bilo kakva posla da imam sa postom, osim paketa. To je nocna mora. Placam progresiv 300 dinara, i imam kontrolu nad svojim novcem. Imam i racun u intezi zbog stambenog kredita i svaki put kada moram da odem do saltera prezivim mali nervni slom. Uplata na bankomatu, u svako doba dana i noci je ogromna pogodnost.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Samo ti bankomati vrede 300 dinara progresiva. MTSB nema nijedan svoj bankomat. Za svaku deviznu uplatu mora da se ide kod njih u poslovnicu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
O čemu pričaš, za korisnika nema nikakvih provizija za korišćenje MC, osim ako misliš na onlajn plaćanja, ali u tom slučaju upravo ne bi imao tu proviziju na Progresiv paketu i koštalo bi te fiksno 300 dinara umesto 400-500 ili koliko već više si mislio.

Kakva provizija za MC online plaćanja? Misliš 1% za plaćanje u inostrantsvu?
 
Mozda je bilo reci o ovome, ali me interesuje da li mogu da placam preko NFC-a? Telefon mi prepoznaje Mobi banka aplikaciju kada odem u sekciju tap and pay. Pokusao sam na terminalu u prodavnici i ostvari se konekcija ali kaze da nije podrzana kartica.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Me može još uvek.
 
Ne pričam o provizijama koje sam ja plaćao već o prihodima koje su oni ostvarivali od mene kao korisnika Starter paketa bez održavanja.

Svaki put kada privučeš karticu banka "pokida" trgovačko mesto sa cca 2.5% koje dele banka koja je postavila POS i banka koja je izdala karticu.

Ja nisam ništa podizao keša već sam sve trošio preko kartice i online plaćanjima, što više neće biti slučaj.

Znači sve vreme pričaš o novcu koji banka zarađuje od tvog korišćenja kartice, ali koji ne daješ ti, nego prodavac? Ne razumem, zašto tebi ima ikakve veze koliko Maxi od tvojih plaćanja daje Mobi banci mesečno? Ili si samo mislio na to da će nakon izmena koje su uveli Mobi banci sada biti manji prihod od tebe i mnogih koji su koristili račun kao ti? To ima smisla, ali sigurno će i mnogi da pređu na Progresiv, pa banka neće biti u tolikom gubitku, a i nisam siguran koliko je baš takvih kao ti koji maltene ne koriste usluge koje se naplaćuju na nižim paketima, kao što je plaćanje preko računa, podizanje s tuđih bankomata, online plaćanja. Jer ako koristiš neke od ovih usluga, brzo se kroz provizije približiš ceni Progresiv paketa.

Meni je za bezbrižnost idealno da ne moram da mislim šta ako mi hitno treba da podignem novac sa najbližeg bankomata, a na Starteru sam (150 dinara mesečno), i kad podignem novac s bankomata (200 dinara provizija), već sam na 350 dinara tog meseca, samo zbog tog trenutka + ko zna još koliko provizija od raznih plaćanja tog meseca, znači uveliko sam premašio cenu Progresiv paketa od 300 dinara, na kom ne moram da razmišljam ni o čemu, da ne sabiram koje sam sve usluge koristio i koliko.

Kakva provizija za MC online plaćanja? Misliš 1% za plaćanje u inostrantsvu?

Da, ta provizija se odnosi na sva online plaćanja osim na domaćim sajtovima, što je verovatno mali procenat od ukupnog korišćenja kartica online.
 
Poslednja izmena:
Hmmm... kada sam uzeo telefon na rate, rekli su mi da telenor banka nema pretplatu, ne naplacuje se odrzavanje racuna. Sada imaju 150din za odrzavanje racuna. Da li je neko ko je uzeo telefon gledao da li Telenor/Mobi ima prava da uvodi ovu naplatu po ugovoru?

Nije mi do 150din mesecno ali to automatski znaci da je telefon jos skuplje placen jer su mi dodali 150din mesecno a to nije bio dogovor kada sam uzimao telefon.
 
па пређи на основни рачун па опет немаш "претплату". може банка да мења услове како хоће само да те обавесте на време
 
Meni je to ogromna prednost jer baratam uglavnom sa kesom. Ne daj boze da moram bilo kakva posla da imam sa postom, osim paketa. To je nocna mora. Placam progresiv 300 dinara, i imam kontrolu nad svojim novcem. Imam i racun u intezi zbog stambenog kredita i svaki put kada moram da odem do saltera prezivim mali nervni slom. Uplata na bankomatu, u svako doba dana i noci je ogromna pogodnost.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Prica je bila u odnosu na starter, ne progresiv.
Pa zato i kazem po meni je bolja mtsb za manje dobijes vise mtsb(100din)vsmobi(150din) e sad nekome se vise svidja starter u odnosu na racun plus(mtsb) to je individualno i to je ok, kako kome se svidi.
 
Prica je bila u odnosu na starter, ne progresiv.
Pa zato i kazem po meni je bolja mtsb za manje dobijes vise mtsb(100din)vsmobi(150din) e sad nekome se vise svidja starter u odnosu na racun plus(mtsb) to je individualno i to je ok, kako kome se svidi.
Mts banka nije bolja ni po čemu. Osim što je jeftinija. Ako je to jedini kriterijum, onda ti račun i ne treba.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Samo ti bankomati vrede 300 dinara progresiva. MTSB nema nijedan svoj bankomat. Za svaku deviznu uplatu mora da se ide kod njih u poslovnicu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ima 1, drugo uporedjivao sam starter i racun plus, progresiv je znatno skuplji i ne opravdava(po meni) toliku razliku u ceni jer opet kazem vise se dobije za 100 nego za 150 a i bogami 300, jer mozes kako ja to radim prebacim kes iz SoGe banke na mtsb u roku od odmah u pola noci cak i bolje ne moram da idem do bankomata a iskreno mobi mi je na 50m od zgrade.
Ja imam oba i po meni je to pun pogodak ali da jedan valja ne valja ovako imam oba za 100 din.
Ti imas recimo 1 za 300 din a opet ne mozes da ne razmisljas dal ces 6 put juriti mobijev bankomat ili neces, ja ako mi zatreba kes najblizi.
Sad ti mozes da kazes hipoteticki da ti ne treba kes da dizes vise od 5 puta na bankomatu, ali to je opet ogranicenje za 300 din dok ovi za 100 to nemaju.
Oni nemaju uplatu na bankomatima sem na tom jednom logicno jer ostali nisu njihovi to je resivo kazem uplatom kao ja sto radim. Tamo gde je bas prednost ali to manjini treba je sto mozes lakse da uplatis evre na racun(zato izmedju ostalog imam osnovni) ali to zaista manjini treba narocito sto € u mtsb kupujes za bolji kurs osim ako vec imas € kod sebe pa hoces da kupis € nesto.
Zato kazem najbolje oba i tad je usluga kompletna.
 
Mts banka nije bolja ni po čemu. Osim što je jeftinija. Ako je to jedini kriterijum, onda ti račun i ne treba.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Boga mi po svemu je i po ceni odrzavanja.
Nije jedini ni prvi.
A odkud ti to da ti znas sta je za mene dobro i da mi treba ili ne treba racun?
 
Poslednja izmena:
Ne zelim nikakav šalter ni da vidim a kamoli da čekam u redu u Pošti. :D
To mi vredi i više od 300 dinara mesečno. Plus besplatni računi na klik. O uplati/isplati eura da ne pišem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne zelim nikakav šalter ni da vidim a kamoli da čekam u redu u Pošti. :D
To mi vredi i više od 300 dinara mesečno. Plus besplatni računi na klik. O uplati/isplati eura da ne pišem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Pa o kakvom salteru pises, ni na ih ne volim nisam bio bar 5 godina na salteru pa te bas ne razumem.
 
Pa o kakvom salteru pises, ni na ih ne volim nisam bio bar 5 godina na salteru pa te bas ne razumem.
Pa kako drugačije da uplatim gotovinu? I dinare i eure. Za dinare šalter u Pošti ili za eure samo njihov šalter, ne znam ni da li ih ima u mojoj blizini.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ove Telenorove bankomate sam do sad koristio za sve zivo, izmedju ostalog i za proveru da li su evri i dinari falsifikat, da rasitnim 5000 dinara drugaru, da vratim 30 evra kusura od uplate itd.

Meni te sitnice vrede ako nista drugo bar posedovanja osnovnog paketa.
 
ово да уситниш евре нема цене [emoji16] знаш како те погледају у другој банци [emoji48]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa kako drugačije da uplatim gotovinu? I dinare i eure. Za dinare šalter u Pošti ili za eure samo njihov šalter, ne znam ni da li ih ima u mojoj blizini.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ne citas ili se pravis da ne citas.
Lepo sam u tri posta napisao da je mobi + sto imas mogucnost da uplatis sam sebi brzo i lako, dok to isto mozes samo na jednom bankomatu mtsb.
Za uplatu novca sam rekao da ja u 99.9% slucajeva uplacujem sa racuna u SoGe na mtsb racun.
Ukoliko zelis iskljucivo kes da uplacujes tada naveo sam mobi banka veliki plus.
Tako da ili citaj ili ne znam samo provociras.
 
Ove Telenorove bankomate sam do sad koristio za sve zivo, izmedju ostalog i za proveru da li su evri i dinari falsifikat, da rasitnim 5000 dinara drugaru, da vratim 30 evra kusura od uplate itd.

Meni te sitnice vrede ako nista drugo bar posedovanja osnovnog paketa.
Tako je isto i ja mislim, zato i imam od prvog dana osnovni racun tada doduse starter jer je bio free od pre mesec dana osnovni isto jel je free a ne trebaju mi druge funkcije imam ih u mtsb i soge banci tako da mi uplata din i evra dobro dodje u mobi banci ako to budu ukinuli gasim racun sada star vec 5 godina i koristicu mtsb i soge.
Prosto.
 
Svako koristi ono što mu odgovara, pa tako i ja. Ne slažem se sa tobom da je isplativo imati račune u dve banke kao sto ti imas, već sam naveo prednosti Mobi banke u odnosu na MTSB. S obzirom na to da koristim samo jedan račun, meni Mobi progresiv savršeno odgovara.
Svako dobro.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Slazem se samo ja vidim prednost u mtsb u odnosu na mobi progresiv da ne kazem na starter tu je mtsb dalekoooo ispred.
Sportski pozdrav.
 
Ne zelim nikakav šalter ni da vidim a kamoli da čekam u redu u Pošti. :D
To mi vredi i više od 300 dinara mesečno. Plus besplatni računi na klik. O uplati/isplati eura da ne pišem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Konačno jedan pravi komentar, čitam i čudim se , progresiv + je zakon, dižeš na svim bankomatima bez provizije neograničen broj puta , a da ne pričam o uštedi na provizijama za plaćanje računa . Meni je progresiv plus ne skup nego ja na njemu zaradim jer ne plaćam ništa .
 
Slazem se samo ja vidim prednost u mtsb u odnosu na mobi progresiv da ne kazem na starter tu je mtsb dalekoooo ispred.
Sportski pozdrav.
Do sad nisam ni gledao MTS banku, do ove promene vlasnika i uvodjenja placanja starter paketa...

Znaci na MTS-u ne bih imao ove provizije za kupovinu u inostranstvu i placao bih 100 dinara mesecno odrzavanje.

A podizanje para sa bankomata u inostranstvu?
 
Kako mislis previse ocekujem?
Naravno da će biti provizije, samo je pitanje da li je povoljnije u mobi ili MTS banci.
 
Do sad nisam ni gledao MTS banku, do ove promene vlasnika i uvodjenja placanja starter paketa...

Znaci na MTS-u ne bih imao ove provizije za kupovinu u inostranstvu i placao bih 100 dinara mesecno odrzavanje.

A podizanje para sa bankomata u inostranstvu?

Tako je nema provizije za online kupovinu, 100 din mesecno i to samo kad imas neku promenu na racunu, u zemlji na bilo kom bankomatu mozes da dizes novac neograniceno puta, za inostranstvo moze ali ne znam kolika je provizija.
 
Kako mislis previse ocekujem?
Naravno da će biti provizije, samo je pitanje da li je povoljnije u mobi ili MTS banci.
Mislio sam nije gratis

Evo koliko su provizije
b15390ff4706d3150833771063337efa.jpg
 
Kako smeju moj racun koji sam otvorio, kada sam platio 500din za otvaranje i bez mesecnog odrzavanja, da pretvore u racun sa mesecnim odrzavanjem ?
Pa ja da sam to u startu hteo, ne bih davao 500din za otvaranje, vec bih besplatno otvorio starter racun sa mesecnim odrzavanjem onomad, pre oko 2 godine.

Ja taj racun uopste ne koristim, otvoren je za potrebe mininga, ali sam novcice prodao lokalno, tacnije licno.
 
Poslednja izmena:
Platio si izradu kartice a ne racun.

I starter je bio besplatan pa je 150 dinara sad.

I citajte proklete poruke, banke nisu zezanje.
 
Znaci nema neki osnovni paket na koji mogu da se prebacim, koji nema odrzavanje ?

Sad vidim da ima.

Sa Starter paketom ide Master Card, a sa osnovnim paketom Dina Card.

Za placanje neke usluge/proizvoda u inostranstvu je potreban Master Card, samim tim i Starter paket ?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno