Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali ovo mi je najjače da je telenorovski da ih neko brani. Kao da mi imamo nešto od toga.
Kad god je Telenor poskupeo, neko ih je branio :)

Lepo čovek napisa da je to jedini račun bez održavanja,
Pa nije u pravu skroz. Firme dobijaju besplatne tekuce za odredjeni broj svojih radnika, kako gde... u RF i KB je 1-2 samo po firmi, u Intesi mozes da se dogovoris za vise.
Dosta tekucih se ne placa ako nema prometa.
U RF se dobije bez odrzavanja ako trazis da zatvoris racun da bi se prebacio u drugu banku, barem ako si dobar klijent. A i daju cesto nesto tipa 5-6000 da bi presli kod njih, sto efektivno znaci 3 godine si dobio bez odrzavanja.
SoGe ima besplatan racun ako koristis debitne/kreditne koje idu uz njega preko neke sume.

Iskreno ovih 35 dinara pogadja samo one cija ED nije na spisku za Klik i slicno. Infostan, EDB, SBB, Informatika NS, i jos neke ED mogu da se placaju bez provozije preko Klik racuna ili trajnog naloga.
Ali nepotrebno je da pilicare samim tim na tome.
Ovo ostalo, u sustini isto, ali samo placanje u inostranstvu pogadja vecinu nas. To bi vec preslo sume koje ja placam u svim drugim bankama, zajedno.

FYI, i ja ne zatvaram racun, dodje mi kao zgodan nacin brzog slanja novca :)

Kad pitaš šta je alternativa, svi alternativno ćute.
Kako cute? Ja sam vec 3x pisao sta su moguce alternative, pitanje je prvo sta kome treba.
Ako trazis da placanje u inostranstvu bude bez provizije (primarno sta trazim ja licno), onda se zna: AIK (neke samo, ne sve kartice), UC (isto ne sve izgleda po ovom iskustvu od pre neki dan), neke KB, Intesa (sem Amexa za non-EUR placanja i izbegavati Visa Inspire za svaki slucaj jer je vise-valutna), MTSB i to je to :)
Ako treba i ta kartica da bude bez odrzavanja onda samo AIK FLEXI MC i Intesa Visa Electron KOme treba Visa zbog Paypal povlacenja, ocigledno Intesa VE.
Kome treba bankomat da moze da prima/isplacuje EUR, onda RF, UC i PCB (mada PCB izbeci jer u BGu ima sada 4 filijale i samim tim 4 lokacije za takve bankomate, i ima proviziju za ino placanja)
Za placanje u zemlji, realno, vecini i pogotovu prosecnom gradjanu verovatno ce TB biti najjeftinija nakon sto MTSB uvede vodjenje racuna.

Sa računima u više banaka se plaća i više naknada za održavanje.
Odakle ti to?:) Ja imam trenutno 20 kreditnih/debitnih (pogasio skoro nekoliko AMexa, neke debitne za racune nisam uzeo nove, ali dobio sam 3 Dina kartice skoro :D), samo u Intesi preko 20 racuna (kartica+racuna), i jos 20 u ostalim bankama sigurno (a-vista racunam samo kao racune) - jedino sam u KB platio racun od tih, i to zato sto se nisam uhodao oko placanja kreditne iz druge banke :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
I u komercijalnoj visa one and only 500rsd za 3g,mislim da se dobije i ebank i sms uz to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Plaćanje u inostranstvu podrazumeva plaćanje karticom u nekoj prodavnici i podizanje na bankomatima preko, ili obuhvata i kupovinu preko PayPal-a i direktno online plaćanje?

Sent from my T03 using Tapatalk
 
@alfaunits
Postoji li neka bolja alternativa korisnike poput mene koji samo povremeno koriste račun, ne žele da plaćaju održavanje, i žele jednostavno rešenje za net/mobilni banking, pošto nisam u situaciji da idem svako malo u poslovnicu, a što je bilo aktuelno kod Intese?
 
verovatno ne postoji

Nema alternative, kombinacija više banaka za kompletan doživljaj. Kod mene Intesa+Telenor+Mts.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

apsolutno...
korisnim sličnu kombinaciju, samo komercijalna umesto intese... :)
 
Poslednja izmena:
Plaćanje u inostranstvu podrazumeva plaćanje karticom u nekoj prodavnici i podizanje na bankomatima preko, ili obuhvata i kupovinu preko PayPal-a i direktno online plaćanje?

Sent from my T03 using Tapatalk
Mislim da se i dalje lome koplja.
Formulisano je tako da implicira smo transakcije koje su se fizički desile u inostranstvu i nekome je korisnički servis potvrdio da je tako, ali je Alfa bio skeptik :)

Pitao sam TB emailom pre par dana, nisam još dobio odgovor.
 
Plaćanje u inostranstvu podrazumeva plaćanje karticom u nekoj prodavnici i podizanje na bankomatima preko, ili obuhvata i kupovinu preko PayPal-a i direktno online plaćanje?
Zvanicno ne obuhvata online placanja, ali ne verujem da je tako u praksi, jer ostale banke slicno/isto formulisu tu tarifu i sve naplacuju i online kupovine. Kao sto rekoh, AIK cak tretira online kupovine na nasim sajtovima kao INO kupovine, i to ide kroz EUR! U slucaju da je kartica EUR, primenjuje se Visa/MC kurs (EUR/RSD); ali ako je dinarska mislim da ide provizija, nisam mogao da proverim to.

Ako nisam u pravu za TB, odlicno! Nije lepo sto uvode proviziju za POS, ali ipak nece to pogoditi onda ni blizu kao online placanja. Samo se time pilicare za gluposti onda (i ova provizija 25->30->35 sto je u roku od godinu dana povecana za placanja van banke, i sada ako je samo za POS terminale, je bukvalno nepotrebno pilicarenje, koje tesko da ce im doneti bitnu razliku, a nervira korisnike).

@alfaunits
Postoji li neka bolja alternativa korisnike poput mene koji samo povremeno koriste račun, ne žele da plaćaju održavanje, i žele jednostavno rešenje za net/mobilni banking, pošto nisam u situaciji da idem svako malo u poslovnicu, a što je bilo aktuelno kod Intese?
Kod Intese to nije vise aktuelno.
Ako samo povremeno koristis racun, to verovatno znaci vrlo malo placanja u inostranstvu? Pa onda TB nije problem.
Ako je ova provizija ipak primetna, onda Komercijalna ili UniCredit. Da, u UC izgleda nema vise besplatnih kartica+racun, ali ima jeftinijih od Progresiv, a imaju isto ATM za uplatu/isplatu.
 
Poslednja izmena:
Master kartica mi kasni 20-tak dana, zvao sam centar i rekose da je zastoj kod NBS u izradi i da cu karticu sigurno dobiti do kraja prosle nedelje...Da li neko ima informaciju kada ce se izrada normalizovati?
 
Kod Intese to nije vise aktuelno.
Ako samo povremeno koristis racun, to verovatno znaci vrlo malo placanja u inostranstvu? Pa onda TB nije problem.
Ako je ova provizija ipak primetna, onda Komercijalna ili UniCredit. Da, u UC izgleda nema vise besplatnih kartica+racun, ali ima jeftinijih od Progresiv, a imaju isto ATM za uplatu/isplatu.
Ja i u Srbiji koristim norveške kartice jer mi tako najviše odgovara, Telenor imam čisto da imam neki dinarski račun. Proveriću šta nudi Uncredit, mada ne verujem da ću naći neki razlog za prelazak.
 
Problem je kada je u gradu gde ima jedan bankomat on više dana u kvaru pa si primoran da podigneš gotovinu na bankomatu druge banke i platiš 200 dinara zbog njihove greške i neažurnosti.
Letos u SU bio par dana u kvaru, trebao sam da putujem nisam mogao da uplatim novac na račun.
 
Master kartica mi kasni 20-tak dana, zvao sam centar i rekose da je zastoj kod NBS u izradi i da cu karticu sigurno dobiti do kraja prosle nedelje...Da li neko ima informaciju kada ce se izrada normalizovati?
Ne znam da li si pročitao par postova iznad, ja svoju karticu čekam od 10.02.

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Ja i u Srbiji koristim norveške kartice jer mi tako najviše odgovara, Telenor imam čisto da imam neki dinarski račun. Proveriću šta nudi Uncredit, mada ne verujem da ću naći neki razlog za prelazak.
A ne, mislio sam da pitas za nekog drugog, ili generalno. Za tebe nema smisla uopste promena.
Nijedna druga banka nema mogucnost uplate na bankomatima, a da je racun besplatan (kod RF, UC i PCB moze, ali se placa bilo koji racun! S' tim da kod UC mislim da se ne placa ako nema prometa/sredstava, kao u Intesi).
Tu nece TB imati konkurencije do kraja ove godine barem.
Intesa ocigledno nece ubacivate novije bankomate, a KB je vec izmenila da moze isplata evra, tako da nece skoro menjati ni oni :(

Problem je kada je u gradu gde ima jedan bankomat on više dana u kvaru pa si primoran da podigneš gotovinu na bankomatu druge banke i platiš 200 dinara zbog njihove greške i neažurnosti.
Letos u SU bio par dana u kvaru, trebao sam da putujem nisam mogao da uplatim novac na račun.
Nije samo SU, cak i u Beogradu ti dosta bankomata dodju "jedini u gradu", ako ne zivis na Dorcolu i moozda jos ponegde u BG ili eventualno Nis.
U Nisu nisu blizu, ali grad je mali pa moze da se ode. U Beogradu vecina delova ima jedan ATM, a sledeci dodje pola sata voznje. Neces sa NBG ici u Stari Grad sigurno, ako si u Borci i ne radi ti jedan jedini, moras preko Pancevackog Mosta, znaci po pola sata. Ako si na Vracaru (Pravni/Vuk), i ne radi ti kod Slavije, moras do Londona, Makenzijeve ili Maksima Gorkogili negde na kraj Bulevara. A ni Slavija nije blizu u stvari :)
 
Компликујете с више банака,поготово 2+ и ако је збир одржавања већи од 250,300 дин ,а и километража је већа.Боље је онда све имати и објединити у једној банци.Ово се не односи на специфичне потребе неких клијената,моје мишљење.Већа је мана недостатак банкомата него стајање у реду у банци.
 
@alfaunits
Ne znam da li si pročitao poslednju rečenicu. Znači morao sam na put nositi gotovinu što sam naravno hteo da izbegnem. Par dana nije radio bankomat. Mislim da bi odvojio pola sata da odem do drugog bankomata da uplatim novac na račun.
 
Stigao odgovor iz Telenor banke.

Pitao sam ih za pojašnjenje 2 stvari, plaćanja U inostranstvu i priliva novca iz inostranstva na "karticu".

Izmene se odnose isključivo za plaćanje karticom na pos terminalima u inostrasnstvu, na Sterter paketu, dok se naplata za prilive iz inostranstva na debitnu karticu za korisnike Starter i Progresiv paketa - 1.5%, odnosi isključivo na prilive po osnovu prodaje kriptovaluta.
 
Bas super, otvorio racun 16.3. sad citam ovde, svima kasne kartice, a kartica je bukvalno jedina stvar koja mi treba xD
 
Kasni svima, Intesina Electron kartica stigla za 4-5 dana a od ove ni traga ni glasa jos, za obe istog dana otvoren racun.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Da li uopste moze na MC da se povuce aa menjacnica, recimo?
EDIT ne moze posle 1h: da li moze na BILO koju MC da se povuce sa menjacnica, ili samo na onu kojom je dopunjeno i sa limitom nekim?
Posto recimo Oanda daje tu mogucnost da se povuce na karticu, kao i FXCM, ali FXCM max. do iznosa koji je povucen sa kartice (kao da je cist refund), a Oanda do 1.25x iznosa koji je povucen.

Vidim da CEX moze na MC, ali ne vidim nigde da ima limita?
 
u Beogradu ti dosta bankomata dodju "jedini u gradu", ako ne zivis na Dorcolu i moozda jos ponegde u BG
Ako ideš trolejbusom u smeru ka gradu, od Gradića Pejton do Studentskog trga imaš TB ATM na svakoj stanici. To je najbolje pokriveni deo grada.

Na žalost, pre 2 god stali su sa postavljanjem novih ATM-ova, sem par u novim tržnim centrima. Od vremena kada su započeli proces prodaje (više puta pokušan i neuspešno završen).
 
EDIT ne moze posle 1h: da li moze na BILO koju MC da se povuce sa menjacnica, ili samo na onu kojom je dopunjeno i sa limitom nekim?
Posto recimo Oanda daje tu mogucnost da se povuce na karticu, kao i FXCM, ali FXCM max. do iznosa koji je povucen sa kartice (kao da je cist refund), a Oanda do 1.25x iznosa koji je povucen.

Vidim da CEX moze na MC, ali ne vidim nigde da ima limita?

Jel mozes malo jasnije ovo da napises :) ?

Ako se otvori Starter/Progresiv racun i izvadi jelte Master Card Telenor banke, da li sada moze bez ikakvih problema da se svlaci novac sa menjacnica ?
Ja sam rudar (pre 2 meseca krenuo), nisam trgovac, mada nije previse bitno to, poenta je da ce mi withdraw iznosi sa menjacnica biti relativno mali.

Imam nalog na cex-u, ali nisam jos isao u Telenor da izvadim karticu.
 
Pa ne znam dali moze direktno, nemam iskustva sa menjacnicama :)
 
Telenor Banka

Ako ideš trolejbusom u smeru ka gradu, od Gradića Pejton do Studentskog trga imaš TB ATM na svakoj stanici. To je najbolje pokriveni deo grada.

Na žalost, pre 2 god stali su sa postavljanjem novih ATM-ova, sem par u novim tržnim centrima. Od vremena kada su započeli proces prodaje (više puta pokušan i neuspešno završen).

Plus što ih ima i u samom centru, Sremska, Knez, Francuska, Balkanska...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam ih pitao na FB, imaju neke probleme i cim bude reseno poslace svima kao urgentne posiljke.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno