Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li neko ideju zašto sam u minusu 2.85 din. a nisam obavljao nikakve transakcije? Starter račun je u pitanju.
 
Verovatno ako zađeš u transakcije, pisaće ti šta je i kada naplaćeno pa je dovelo do tog stanja.
 
I ja sam u minusu, piše "Obračunata kamata"

Pretpostavljam da je kamata za onih 500 dinara za karticu, pošto su mi iskusno zadužili račun u petak popodne, naravno iako sam odmah uplatio sa Raiffeisena online, prošlo je tek u ponedeljak, i eto kamate.
 
Poslednja izmena:
Ma bila je sala, ovde ceka bar desetak ljudi tu karticu, ja vec udjoh u trecu nedelju cekanja :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
I ja sam u minusu, piše "Obračunata kamata"

Pretpostavljam da je kamata za onih 500 dinara za karticu, pošto su mi iskusno zadužili račun u petak popodne, naravno iako sam odmah uplatio sa Raiffeisena online, prošlo je tek u ponedeljak, i eto kamate.
Na jedan dan je to previse, cini mi se? To ispada preko 100% mesecno kamata :)
 
Piše da je kamatna stopa na nedozvoljeno prekoračenje 41,63%, kapiram da su obračunali petak, eventualno subotu, mada je neradan dan, možda i ponedeljak... To je ona fora, APP - ako prođe prođe, neće niko da se cima za 2 dinara, i to je to, milion ljudi po 2 dinara pa ti vidi :D Čuvena fora iz Supermena ;)
 
Koja fora iz Supermena??

TO je ~3.5% mesecno, sto nije 2 din na dan ;) A racunaju se i neradni dani za kamate!
 
Malo sam pobrkao, nije baš to to, ali fora kada je Ričard Prajor zaokruživao svima plate, i te cente koji su pretekli prebacivao na svoj račun, niko ne bi provalio da nije *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* kupio odmah sutradan Ferari :)

A za kamatu su stvarno preterali, sad vidim da je @zero isti iznos u minusu kao i ja? Nije nego...
 
App varijanta. Prebaci 10 din na racun i ne misli o tome :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Malo sam pobrkao, nije baš to to, ali fora kada je Ričard Prajor zaokruživao svima plate, i te cente koji su pretekli prebacivao na svoj račun, niko ne bi provalio da nije *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* kupio odmah sutradan Ferari :)
Samo Pryor-a kad si pomenuo, odmah sam shvatio o cemu je rec :D

A za kamatu su stvarno preterali, sad vidim da je @zero isti iznos u minusu kao i ja? Nije nego...
Sa onom stopom od 41.63% godisnje, to tacno izadje za 6 dana kamata :)
 
Da li neko zna kakva je situacija kod zatezne kamate za kred. karticu. Iznos je oko 200din u minusu.

Jel se u tom slučaju računa zatezna samo na taj mali iznos ili na ukupno zaduženje s obzirom da trenutno ide regularna kamata na zaduženje ?
 
Uplatite odmah i nema kamate. I zasto preko RF da uplacujes kada si mogao na bankomatu preko mCache


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Mislis, nisi platio iznos koji treba platiti?
Ako je uplacen minimalni iznos (za revolving kartice je to obicno 5%, dok je za ostale 100%), ide kamata na sve dospele obaveze isto.
Ako nije placen taj minimalni iznos, tu obicno idu oni troskovi opomena i plus kamata.

E sad, neke banke nisu bas strikne da uvek mora na dan dospeca da se uplati, i ne racunaju ni kamatu niti naplacuju opomene (desilo mi se 3x u Intesi zbog knjizenja iz druge banke, nijednom nista naplaceno).

Ovo je genericko, i uzjedno kako ide kod Intese i Piraeusa. Nisam siguran kako tacno rade TB kreditne :) Jer nije u svim bankama odlozeno 30-50 dana, bez kamate, kao u Intesi (i RF, gde je 50 dana za neke kartice).
 
Uplatite odmah i nema kamate. I zasto preko RF da uplacujes kada si mogao na bankomatu preko mCache


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Pa ovo je bilo u petak uveče, a imam RF online i rekoh bolje da uplatim odmah, proći će ujutru, kad ono cvrc

Sent from my S8 using Tapatalk
 
@alfa

Nismo se razumeli. Plaćena je rata za ovaj mesec, ali je iznos iskorišćen ponovo takoreći do hiljadu dinara a 31. je pristigla kamata koja je bila veća od 1000din i dovela do toga da kreditna bude u minusu nešto preko 200 dinara.
 
Bolje da pretpostavljam, posto nemam iskustva sa TB karticom, neka se javi neko ko ima :(
 
Da li je jos nekome stigla poruka da je kartica poslata?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako sam jedini kome ova banka cesto baguje onda se izvinjavam, ali svaki put im nesto zakaze. Poslednja glupost je da mi vec drugi dan odbija podizanje xy iznosa na bankomatu, onda unesem drugi a on racun zaduzi za oba iznosa i sve mi to uredno pise na slipu. Tek za pola sata dobijam poruku da je prva transakcija stornirana. Jos kad treba da menjate evre pa da podignete dinare, vise ne znate sta ste dizali a sta ne. Da ne pricam da se desava da ne mogu da izdaju slip, da ne rade uplate, da na bankomatu bude logo Windowsa, ili jos gore, da radi ali trokira a napravi se poveci red. Sreca pa mi je sekundarna kartica, ali bas iz tih razloga me i nervira, kad god mi treba nesto ne radi.
 
Ako sam jedini kome ova banka cesto baguje onda se izvinjavam, ali svaki put im nesto zakaze.
Hehe, ako mislis da si toliko "poseban", samo ne citas temu ^^ :p

Poslednja glupost je da mi vec drugi dan odbija podizanje xy iznosa na bankomatu, onda unesem drugi a on racun zaduzi za oba iznosa i sve mi to uredno pise na slipu. Tek za pola sata dobijam poruku da je prva transakcija stornirana.
Ovo je middle-ground... uglavnom ljudima brzo bude stornirana nevazeca transakcija, ali desilo se i da 2 nedelje bude nedostupan iznos!

Jos kad treba da menjate evre pa da podignete dinare, vise ne znate sta ste dizali a sta ne.
Znas da imas pravo da se zalis i da storniraju takve transakcije? Ne mislim na ATM transakcije nego i na same menjacke transakcije!
U vecini banaka nece ni cimati nego ce ih stornirati cim dodje prigovor (RF je meni jednom imala nesto manji problem od toga, zalio sam se licnom bankaru, istog dana stornirano - da moze jedna osoba da dozvoli takva storniranja, bilo bi instant, ali ne moze, i iskreno je to dobro, sto ne moze jedna osoba da pravi kursluz).

Da ne pricam da se desava da ne mogu da izdaju slip, da ne rade uplate
Karticom ili mCash? Ja nisam imao skoro problema za uplate karticom, a bila je cesta pojava. I mCash se dosta popravio, on je bagovao za uplate >90% vremena.
, da na bankomatu bude logo Windowsa, ili jos gore, da radi ali trokira a napravi se poveci red. Sreca pa mi je sekundarna kartica, ali bas iz tih razloga me i nervira, kad god mi treba nesto ne radi.
Skroz te razumem, imam utisak da prenosis moje iskustvo :(

Jedan veci problem, kako pocne toplije vreme... bankomati koji su vani, beskorisni dok je sunce ka njima. Bankomat u Francuskoj do negde 15-16h (zavisi kada zadje sunce) ne samo da se maltene ne vidi ekran, nego prsti izgore koliko su vrela metalni tasteri za PIN).
A zimi, ti spoljni bankomati, smrznu prste metalom (ali ajde za njih moze rukavica..) a onda touch screen (nisam nasao rukavice sa kojima radi, mada iskreno nisam ni pokusavao, kada je bas hladno, trebaju mi bas dobre rukavice, a ne screen-gloves)

Samo dopunjujem iskustvo, nemam resenje :D Jedino ako ti uplate baguju preko mCasha, predji na karticu.
 
Mislim da su svi ekrani rezistivni, kao na starijim telefonima sa touch screenom, a ne kapacitivni, kao na novim, tako da bi bilo kakav pritisak na opciju na ekranu trebalo da radi posao, ne mora samo go prst ili provodna rukavica.
 
Probao rukavicom, ne rade.
 
Jel to i ovde "ratuju" MTS i Telenor, danas pokušao da podignem novac sa telenorovog bankomata u Ideji na Bež. kosi i nije mi prihvatio MTS master card karticu. Samo je ubacim i ne pita me za pin i slicno odmah je izbaci i tako dva puta. Posle otisao na bankomat Postanske štedionice i tamo normalno podigao novac
 
Ali ovo sa karticama je karambol veka. Ne znam da li se ovo dešava bankama u Burundiju. Niko da uputi zvanično izvinjenje, nijedna banka, zavod, ko god... Svake nedelje govore sledeće nedelj,e već je postalo mučno i da ih pitaš i da dobijaš beznačajne odgovore.
Danas nekom dečku na tviteru rekli da će biti do kraja ove nedelje. Do kraja koje nedelje sunac ti žareni, kad je već u petak neradan dan. Moja drugarica se baš nadala, trebalo joj je za praznike, ali sada je sigurna da pre 11. aprila od prispeća kartice nema da bude ništa. Za ovakvo stanje bi trebalo svim klijentima koji čekaju da daju progresiv na godinu dana. Ali, Srbistan je ovo među buzdovanima...
 
Uredno poslali mail pre par dana da je kartica poslata, da su je preko goluba pismonoše poslali, stigla bi do sada

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Ljudi, moramo u bezaniju, ko nema kredit. Ova banka je skroz u autu. Pre 10 dana me obaveste da mi istice dozvola za dozvoljeni minus 5 aprila.
Krenem ja odmah sa zahtevom, ali, ali, kao i uvek program im je NULA ! Udjem u sajt, nadjem gde je odobren zahtev i gde treba da se napise prihvatam i da bude uredu. Medjutim, NECE, izadje na crvenom polju da je duplikat i ne prihvata. Evo vec 10 dana se akam sa operaterima, oni zovu te zombi sluzbe i nista nisu uradili. U medjuvremenu dodje mi otplata kredita 31og i dobijem veliki crveni krug da sam u minusu. Sad nam biva jasnije zasto ih nisu kupili !
 
Treba ih koristiti samo za dinarsko/devizno placanje max i to je to, za sve ostalo su u prevelikom rasulu, kredit tek nikako.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ne čekajte operatere. Pišite službi za prigovore. Oni su još uvek ekspeditivni i rešavaju prigovore jako brzo jer ih na to zakon obavezuje. Kolegu su zvali istog dana kad je uputio zvaničan prigovor.
 
Sad gledam nesto ovu mCash opciju, i pise da onaj kod moze da se koristi i za placanje preko neta? Jel zna neko kako to radi, tj. gde sve moze da se placa sa tim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno