Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nezavisni su slotovi za punjenje i davanje novca, navikneš se :)
Kad sam dizeo vise od limita rekli su mi sa mcache da dižem da to ne sabira sa limitom.

Nedavno sam isto za hitno morao podici iznad limita i taj bankomat nije hteo da mi ocita nista sa onim barcod čitačem i ako je sijao. Pa sma isao na drugi bankomat, koji je u par km.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Moj problem je na kraju bio taj jer u bankomatu, inace jedinom u ovom gradu nije bilo dovoljno novca, pretpostavljam. Prvi put pokisao da posignem 270k, bankomat prihvata, pocinje brojanje para, cuje se i izbaci obavestenje da nema dovoljno sredstava. Drugi put na 250k, ista prica, cuje se da broji pare i isto obavestenje. Treci pokusaj na 100k izbacuje da sam prekoracio dnevni limit, a ja dinara ne podigoh.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Mislim da ti je limit za podizanje 100k a da je sistem podešen da prvo obavesti da nema dovoljno sredstava.

Da si četvrti put pokušao da podigneš 95K, mislim da bi prošlo.
 
Pa nece bankomat prvo da krene da broji, pa da stane zbog limita. To je bio neki problem
 
Danas me zvali iz CC, nude mi 5.000 din na 30 dana, bez kamate.
Kažem neću, kod Vučića mi povoljnije, ne moram da vraćam [emoji23][emoji23][emoji23]
Šalim se, odbio sam
 
То је онај такозвани ''брзи кеш кредит''?
Мени редовно нуде по 15-20.000
Пар пута сам искористио прилику и узео (да докупим Bitcoin јер му је у том моменту била ниска цена).
 
Uzmeš keš i staviš na štednju po vidjenju i dobar si za mesec dana 6din [emoji3]
 
po kojoj računici?

NKS 0%
EKS 175.79%

omg

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pozdrav,
Hoću prijatelju koji ima račun u "Vojvodjanska banci" da pošaljem neki novac, pa me zanima nekoliko stvari.
* Prvo: da li je moguće preko "Mobi bank" aplikacije, u delu "plati osobi na račun" da ustvari tako prebacim novac.
Odnosno kao da plaćam neku uslugu ne pravnom licu, nego "plati osobi"
*Drugo: je li ovo broj računa (koji sam poslao na screen shot) na koji šaljem-odnosno plaćam.
Pretpostavljam da može nego nisam nikada tako radio.
Ostalo bi bilo klasika:
Ime i prezime,
Adresa
broj računa
Sutra placanja-289
Transakcije po nalogu gradjana.
Hvala
2f6b0a5bb4c0073d00eec26cb40518a2.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Odgovor na oba pitanja je - Da.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
I stavi instant (ako si Progresiv nemas provizije)... u suprotnom nece biti prebaceno do ponedeljka u 9.
 
Ako nema dinara na racunu i podize se sa bankomata, automatski se vrsi konverzija sa evra i isplacuju dinari bez ikakvog obavestenja unpared , pre transakcije, ili posle, da je to uradjeno.
da li je moguce dobiti upozorenje ili obavestenje.

nesto slicno se dogodi i kod mts, cini mi se.
 
Od kada rade tu konverziju na bankomatu?

Znam da rade pri potrosnji, pa je bolje koristiti menjacnicu...

A resenje je - otvoris avista stednju kroz app i sklonis EUR sa primarnog tekuceg.
 
Poslednja izmena:
Ili jednostavno znaš koliko para imaš na računu [emoji848]
 
Pozdrav,
Interesuje me da li moram da menjam evre (pošto imam samo evre na kartici) da BiH kupio odredjeni proizvod (TV za ćaleta u "Tempu), ili ne.
Ako ne moram kako mi se obračunava kurs.
Pozdrav i hvala

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Najbolje je da ih zamenis jer je kurs dosta nepovoljniji ukoliko ih oni budu automatski menjali. Ti menjas po kursu iz online menjacnice, a ukoliko ih oni budu automatski menjali onda ide po zvanicnom kursu banke koji je nepovoljniji.
 
Obavezno prodaj kroz menjacnicu. Inace TV se kupuje na KP :)

U suprotnom ide los kurs i mozda neka provizija.
 
Obavezno prodaj kroz menjacnicu. Inace TV se kupuje na KP :)

U suprotnom ide los kurs i mozda neka provizija.
Pitam zbog toga jer mi ove godine iako sam imao dinare, za "HBO GO" pretplatu uvek skidao evre sa računa.
Taj "TV" nema na KP....hahah, na neka "star" Marka 8990.
Hvala svima

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Jer HBO ide naplata iz inostranstva, pa prioritet je EUR, pa ako nema ide sa dinarskog - opet po losem kursu.
 
Proradio IPS u aplikaciji.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Mislis IPS QR :) i to su pametno spojili sa mCash.

ALI IPS skeniraj za sada moze da se koristi za placanje na prodajnom mestu, a ne za placanje racuna EPS i infostan... :D

6c30e3d96ab22bc3274eb91d2e07814f.jpg
 
Poslednja izmena:
Jos da uvedu biometrijsko otkljucavanje (faceID, otisak) i bice super.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislis IPS QR :) i to su pametno spojili sa mCash.

ALI IPS skeniraj za sada moze da se koristi za placanje na prodajnom mestu, a ne za placanje racuna EPS i infostan... :D

Novosadska Informatika na svojim računima ima veliki QR kôd, probaću baš da ga skeniram da vidim hoće li app reagovati na njega.
 
Иста грешка ми се појављује кад покушам да платим мтс рачун...
 
Napisao je decko u drugoj temi - za sada radi samo placanje na prodajnim mestima, ne i placanje racuna skeniranjem QR koda
 
Kao sto rece teniser u IPS temi je decko objasnio da jos to ne radi za placanja QR kodom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno