Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni takođe plata stiže normalno. Nikad nije kasnila, bude kad i svima ostalima. Račun firme je u Rajfajzen banci.
 
Ja od danas bez debitne master card. Istekla u ponoć stara, a novu nisam dobio. U aplikaciji stoji da je poslata još 15 januara (zajedno sa onom usranom dinom) i ništa. Proveravao nekoliko puta prošle nedelje, pošta ne zna ništa, a u Telenor banci tvrde da će stići "samo što nije" [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
je li ti oni šalju po autizmu ili si popunjava neki zahtev za izdavanje kako NBS insistira :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja od danas bez debitne master card. Istekla u ponoć stara, a novu nisam dobio. U aplikaciji stoji da je poslata još 15 januara (zajedno sa onom usranom dinom) i ništa. Proveravao nekoliko puta prošle nedelje, pošta ne zna ništa, a u Telenor banci tvrde da će stići "samo što nije" [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najveći problem je, ako si na progresiv paketu a nije ti stigla kartica.
Biće ti naplaćeno 300 dinara (za održavanje računa) a nećeš moći da koristiš usluge.
 
Ima mCash...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ova Telenor banka puna bagova, 03.08.2018 podneo zahtev za novu MC karticu jer se stara izlizala i nazad se nije video CVV bro, važnost stare kartice da je nisam zamenio bi bila do 1/19. Blokiraju staru karticu, iniciraju novu uredno naplate 500 RSD, kartica stigne kroz nekih 14 dana i važi do 8/22 . 01.02.2019 to jest danas udjem u aplikaciju Telenor banka i skinuto mi 500 RSD za izdavanje kartice po automatizmu i ako mi je izdata nova još 08/2018. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ To se lako rešava jednim mejlom/pozivom. ;) Storniraće 500din.
 
Najveći problem je, ako si na progresiv paketu a nije ti stigla kartica.
Biće ti naplaćeno 300 dinara (za održavanje računa) a nećeš moći da koristiš usluge.

Nisam. Starter paket imam. Skinuli danas 500 din za izradu kartice. Kakvi aljkavci jebt....
@ZAP
Po automatizmu se obnavlja kartica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Telenor Q4 Report (30.01.2019.):

"On 15 June 2018, the Group entered into an agreement to sell 100% of the shares in Telenor Banka to PPF Group. The acquisition of Telenor Banka by PPF Group requires necessary regulatory approvals. The transaction is expected to be completed within the first quarter 2019."

Transakcija bi trebalo da uskoro bude završena.
 
Poslednja izmena:
Znaci na klasis reizdavanje kartice opet naplacuju kad istekne, na progresiv ne?
 
Klasik nema MC karticu, ne naplacuje se ona ni na koji nacin.
Progresiv se naplacuje isto reizdavanje, ali manje (ako pogodis bas samo tog meseca da koritsis Progresiv, dodje kao da si imao free Progresiv tog meseca, ali cik da uspes da pogodes kada ce da naplate!).
 
Stigla MC i Dina. U novčanik ode samo
MC [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
d3346cb1cec9e1d70d09b238a4ddba2e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@BoskeBG Većina korisnika je mislim tako postupila. [emoji88]
 
Poslednja izmena:
Posle se k****** kada vam dizu cene ;)
Em se placalo da se urade kartice, em ih i ne koristite da manje ide bankama.

Sve je to super, samo napred :D
 
pa tako je to "od kad je veka" kad se nešto na silu uvodi [emoji41]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Klasik nema MC karticu, ne naplacuje se ona ni na koji nacin.
Progresiv se naplacuje isto reizdavanje, ali manje (ako pogodis bas samo tog meseca da koritsis Progresiv, dodje kao da si imao free Progresiv tog meseca, ali cik da uspes da pogodes kada ce da naplate!).
Na starter mislim, kako nema? Uzecu progresiv mjesec kad bude isticala pa neka i drugi ostane, mada sad u drugu banku omam sve dzabe 6 mj, ne znam ni sto ce mi telenor sa ovim glupostima sto uvode, jedino iz navike zbog racuna na klik i sto mi je lako uplatit pare kad ocu
 
Na Starteru se napalcuje, da.
Nije MB porediva sa drugima, previse malo stvari i moze da se uradi (osim sto je def. free podizanje na svim bankomatima, gde nema premca).
App ne radi na vecini uredjaja. ebanking cesto ne moze da se skroluje (zabaguje mi, racunar, fon (posto ne radi mBanking), itd.), nema trajnih naloga preko eBankinga (sem dva za MTS, cak ni za to nema svih), mora u poslovnici...
Nije to to :(

@Zap, na silu je da nemas izbora drugih kartica. Ovde bas imas prilicno dat izbor, kakav je i u Nemackoj i Svedskoj bio. Lokalna alternativa mora free - ostale mogu ako korisnik trazi.
Ovde je ocigledan samo bojkot nekoga.. (posto nisam bas u politiku upucen, ne znam ni koga, mada vidim sta pisu po forumu).


E sad, da li je bolje da se koristi Dina ili da novac izvlace banke kao "troskove", sami se pitajte... ko hoce da krade vec ima target. AKo ne ukrade ovako, ukrasce od negde drugde.
Dina je stvarno pozitivna stvar za drzavu i drustvo, protivljenje je prilicno negativna stvar.


*kaze covek koji Dinu koristi samo za ATM, jer ne voli potrosnju sa debitne kartice ;) Posto na kreditnoj tacno imam osecaj i mogu odlicno da proverim kako je i kada, koliko, gde potroseno, a tekuci ima jos 25+ stavki.
 
slab mu je to izgovor ja imam i kreditnu dinu tako da i on može da je uzme

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mislim da samo KB i PS imaju kreditnu dinu?
Ako se ne placa, nije losa opcija. Onda je jedino manjak beskontaktnog minus, mada i swipe njoj ide brzo ;)
 
pa tako je to "od kad je veka" kad se nešto na silu uvodi [emoji41]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Posebno kad se izrada te (oduvek) beskorisne kartice namesti bratu premijerke. Bar od transakcija neće vlast imati vajde. Izrada je svakako već naplaćena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mali broj ljudi bojkotuje Dinu iz političkih razloga, a u vezi brata premijerke. Nije se to odmah ni saznalo, a revolt je već bio popriličan. Dosta ljudi bojkotuje Dinu jer im je na silu uvaljuju. Najveći broj ljudi je bojkotuje jer je zastarela i nije bezbedna. Ni meni nije jasno kako je moguće da neka kartica postoji bez PIN-a. Pre 20 godina ok, ali tada se pokazivala LK i upoređivao potpis. Sada ništa od toga. Provučeš je na kasi bez ikakve kontrole.

Da su napravili normalnu čip karticu, a besplatnu, još ubace nagradnu igru kao Visa ili neki popust pri plaćanju računa kao MC i narod bi se otimao za nju.
 
Ima PIN... a on je samo za bankomate?!


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Najveći broj ljudi je bojkotuje jer je zastarela i nije bezbedna. Ni meni nije jasno kako je moguće da neka kartica postoji bez PIN-a. Pre 20 godina ok, ali tada se pokazivala LK i upoređivao potpis. Sada ništa od toga. Provučeš je na kasi bez ikakve kontrole.

Muslim da većina ljudi ne zna mnogo o bezbednosti i da su glavni razlozi za bojkot ona prva dva koja si naveo. Drugi ponajviše.
 
Vecinu ljudi boli za bojkot.
Nego im banke daju kartice uz pricu kako je Dina beskorisna.

Sa jedne strane vama smeta sto se naneo nekome posao za to, a to sto se bankama navodi posao za zamenu deviza (sto firme recimo ne mogu izbeci, a to cini >95% kupoprodaje) i sto im je sada doneo pola milijarde dinara mesecno od stambenih zajednica, koga shisha?
Kad se bunite, bunite se za nesto sto je uradjeno samo da bi neko imao korist (ovo drugo). Dina je barem delimicno dobro osmisljena (samo sto nema cip) i svaka zemlja koja ide na strane kartice unistava svoj finansijski sistem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno