Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, rekli su da su poslali karticu 15. januara. Još nije stigla. Sad, ili lažu da su poslali nego su poslali boga pitaj kad, u kom slučaju mogu još da se strpim, ili su stvarno tada poslali, a ona se izgubila, u kom sučaju moram da tražim da je opet izrade.

Ako je još nekom kasnila kartica, a vidim da jeste, šta je na kraju kod vas bilo? Jel stigla ona koja je prvobitno izrađena, i koliko je kasnila?
 
Ja nisam protivnik Dine. Naprotiv, odlična priča, samo da ima čip i pin. Na to što je izrađuje opet nečiji brat, imam druge načine da se borim.
 
dina ima pin ali za bankomate. ni ove bezkontaktne nisu ništa sigurnije. ne koristim dine iz prostog razloga što se naviknem na multivalutne kartice i njima mlatim bilo u zemlji bilo napolju a pogotovu bezkontakte.

pre BK ni sam nemam pojma koliko puta sam zaboravio karticu na onim samouslužnim kasama [emoji28]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ali bolje da ti trgovac ima korist nego banka.
Na 100.000 prometa to je preko 1000 koje idu trgovcu umesto banci. I 10x manje politicaru ovde umesto MC ili Visi.
 
Ima pin za bankomat, ali sam kupio skup komad bele tehnike sa njom, nisu mi ni potpis trazili. Jezivo.

A kao lokal patriota i bolje za trgovce, sa zadovoljstvom bih je koristio.
 
Za PIN krivi banke, ne zele da se izradi PIN varijanta, jer od toga (Dine) MNOGO manje zaradjuju (u slucaju stranih banaka, nije samo u pitanju zarada nego i mogucnost iznosenja novca van zemlje).

Nije jezivo, ako se ne poklapa potpis, prodavac odgovara.
Kad su MC PayPass masovno izlazile, ljudi su se plasili kako ce im neko pokrasti usput preko beskontaktnog :)
 
Ali bolje da ti trgovac ima korist nego banka.
Na 100.000 prometa to je preko 1000 koje idu trgovcu umesto banci. I 10x manje politicaru ovde umesto MC ili Visi.
Ovo apsolutno nije istina. Provizije su smanjene i izjednačene za sve kartice. Ako neko daje popust na to što ću platiti Dinom onda ok. Ako ne, biram ono što mi je lakše za korišćenje a to je MC.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ajde procitaj jos jednom sta sam ja rekao i sta si ti napisao ;)
Trgovcu je itekako jeftinije da koristi Dinu.

Provizije NISU jednake za sve kartice, niti je to IGDE u svetu ograniceno ili regulisano. To o cemu vi verovatno mislite nema veze sa ostatkom ovoga.
 
Ako je to istina, a ne daju popust za plaćanje Dinom, onda ću samo MC da koristim. ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Maxi i Idea se nece potresti zbog toga, ali manje prodavnice hoce.
A da ti daju po 1-2 din sto koristis Dinu... :)
 
Telenor Banka

Provizije (koje placaju trgovci) izgleda nisu regulisane. Bar nisu bile oko NG. U jednoj od banaka su mi rekli rekli - koliko budu trazili da se spusti za dinu, toliko ce biti vece za Visu/MC. A onda ce trgovci to da svale na nas i eto profita za banke. Svaka takva (pri)sila nije dobra donela. Iako je dobra ideja, ali nazadnjacka realizacija


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Maxi i Idea se nece potresti zbog toga, ali manje prodavnice hoce.
A da ti daju po 1-2 din sto koristis Dinu... :)

To naravno da ne.
Ali, MC je reagovao na Dinu popustom kod Telenora 3x300 dinara.
Za Visu si ti dao primer, ako se dobro sećam, nagradno putovanje je u pitanju.
Mogla bi i Dina da uradi slično. Recimo, popust kod MTSa, Radijus Vektora i Kopernikusa, 6 meseci 50% popust, ko plaća račune Dinom.
 
Na RTS1 da, ali na ovom forumu... :)

U EU je recimo.zabranjeno od juna da naplacujes vise za bilo.koje sredstvo placanja, cak i PayPal, Sofort.. mozes da ne primas samo.
Ne mogu trgovci prvo da prime samo.Dinu. Niti bi sami racuni bili manji dovoljno da ljudi ne pomisle samo "mrs" :) jer mogu %, 2 da se smanje. Znas kako ljudi na to reaguju?:)

To sto je Visa uradila je bas bezobrazno, jer moras svaju transakciju rucno uneti.
MC odaaaaaaavno tih promocija. Mislim da sam preko 5000e do sada na njima "dobio".
 
Ali bolje da ti trgovac ima korist nego banka.
Na 100.000 prometa to je preko 1000 koje idu trgovcu umesto banci. I 10x manje politicaru ovde umesto MC ili Visi.
Мени као политичару и крајњем кориснику,није.:)Молим без дискриминације.Ионакао се неће никад ништа промијенити без нових људи.

Могу трговци да бирају картице које ће примити а које не,али се провизија не одричу ,иако на крају све то ми плаћамо.Зато једину корист има----држава.Логично би било и њени становници,али пракса је показала другачије.
 
Poslednja izmena:
Sto vise ostane u drzavi, na kraju i mi imamo vise.
 
Neko ko koristi godinama MC ili Visu sa pogodnostima koje ima, verujem bas da boli uvo da koristi Dina karticu jer je domaca.

Mislim da to nije klasican bojkot, nego vise koji ce mi djavo?
 
Ljudi hoce da kradu i imaju cilj koliko ce da ukradu - ako vise ode banci, oni ce od negde drugde krasti ;)
Tako da, da - sto vise ode van, manje imaju da kradu, manje ostane drzavi, oni ne ca drugi nacin uzeti od nas ;)

Imam kroist u tom smislu, da.
 
nisi ti baš tako naivan. svaki trgovac je u formiranju cenu ugradio najviše marže. meni lično sve jedno ko će uzeti banka ili trgovac. zašto misliš da je trgovac bolje???

samo male prodavnice mogu tu nešto uštedeti a većina ih ili ne prima kartice ili su svesni svojih troškova. da se ne lažemo trgovcu je najbolji keš [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kes mu je dobar samo da bi muljao, ne u smislu da je jeftiniji ili da mu ostane vise :) Izracunali su vec pametni ljudi da je kes inace skuplji od kartica na duze staze (predaja pazara, vreme, netacni iznosi, gubitak novca, kradja..).

Naravno da mi nije svejedno da li uzme banka ili trgovac. Ako vam smeta sto je nekome namesteno da uzima novac (Dina), onda vam i smeta sto je bankama namesteno da mogu da se ugradjuju u cene, i da zaradjuju nekad i vise nego trgovac.
Ili je ocigledno nesto drugo u pitanju?:)
Banka ne radi nista, samo je inbetweener koji garantovano zaradjuje u tome. Isto kao i slicne stvari koje postaju sve popularnije, a sav rizik se prebacuje na druge ucesnike trzista.
 
Pitanje u vezi bankomata. Moze li da se prekine transakcija nakon odabrane sume za povlacenje? Pre par dana sam ubacio karticu, isao na podizanje novca i na onom ekranu za odabir sume tapnuo dugme "drugi iznos", medjutim bankomat se nesto zaglupi i vidim po "feedback-u" da je registrovao da je pritisnuto 30k. Sledeci ekran nema dugme za povratak, vec nudi sa ili bez konverzije. U brzini, nisam se ni setio da probam crveno dugme dole na tasterima, pa me je ovo kostalo dodatnih nekoliko eur zbog 2 transakcije umesto jedne.
 
Preključe. Ista situacija, NCR ATM ali RF banka. Čekanje da podignem evre, pa beli ekran čitav minut, počeo da okrećem broj za podršku istovremeno pritiskajući otkaži i prekini. Vratilo me na početak kada je bankomat došao sebi.

Nisam znao da naplaćuju dizanje para? Jel to iz inostranstva?
 
^moze da se otkaze Cancel dugmetom bilo koja transakcija (ako se bankomat ne zaglupi bas previse).

Nemojte RF da koristite za ino kartice, ima cak i u cenovniku da se to naplacuje 500DIN.
Kod TB ima zvanicno da se garantovani kurs naplacuje 8%, ali to se barem moze izbeci. Meni nesto kaze da su te greske kada ne zna korisnik sta da pritisne namerne.


Inace, odo u RF danas da odradim za ED Nis i Naissus trajne naloge mojima - ne moze! :) Ni RF ne radi trajne naloge za ta dva preduzeca, a ja rek'o samo TB ne zeli da saradjuje sa njima.
Cudno - jer ED Nis, Naissus i JPK ON Nis svi prihvataju placanje platnim karticama. Cudno da ne prihvataju trajne naloge u nekim bankama, kao sto je RF.
 
Meni prvo bilo cudno da je registrovao pritisak na skroz drugo dugme, posle mi jos cudnije sto nigde nema cancel na ekranu, a ne setih se dole tastera, posto koristim samo brojeve za unos PINa.
 
Kakva je to obracunska kamata od 2.28 din. na Starter racunu? Jeste sitno, cisto me zanima, sta se obracunava, zar nije samo 500 din. izdavanje kartica?
 
Nikakav minus nije bio, uplaceno je 600 din, skinuli 500 din za kartice, nov je racun. Definitivno baguje im sistem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno