Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikada se uplate nisu KNJIZILE istog dana sa ATM-a. Samo su bile raspolozive.
 
Dobio sam poruku da mi je nova kartica poslata u utorak ali nista ne stize, koliko ste vi cekali od ove poruke, u call centru kazu da cekam, nemaju oni pojma jel stvarno poslata ili je u proceduri slanja :(
Dan, dva. No verovatno zavisi od lokacije, zimbabwe je daleko :D
 
Od prvo dana mi nije knjizenje bilo istog, vec sledeceg radnog dana.

To sto je novac raspoloziv je drugo, ali stajale su mi.oduvek Na cekanju kao transakcije.

Kad je to bilo?
 
Od prvo dana mi nije knjizenje bilo istog, vec sledeceg radnog dana.

To sto je novac raspoloziv je drugo, ali stajale su mi.oduvek Na cekanju kao transakcije.

Kad je to bilo?
Da ne licitiram sa datumima, ali recimo sredina 2016 sasvim sigurno. Opet, činjenica je da već duže od godine ne rade u istom danu.
 
opušteno. ne sećam se koliko ali nije brzo [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Jako im glup sistem da mi posalju poruku da je kartica poslata na moju adresu a onda da iste nema danima... jos kad ih zoves nemaju pojma jel poslata ili nije

Dan, dva. No verovatno zavisi od lokacije, zimbabwe je daleko :D

Izgleda je bas do toga ... ne znaju oni gde ja zivim
 
Poslednja izmena:
^ Ne bih 100% da tvrdim, prosle sedmice mi je uplata RSD na ATM proknjizena istog radnog dana. Ne obracam puno paznje, ali ove nedelje cu vas izvestiti kad uplatim (verovatno zavisi i od vremena uplate). ;)
 
Nikada se uplate nisu KNJIZILE istog dana sa ATM-a. Samo su bile raspolozive.

Upravo sam uplatio 17000 dinara na bankomatu TB. Momentalno je proknjiženo, ne samo raspoloživo kako ti kažeš.
Neka još neko kaže svoje uskustvo sa uplatom na bankomatu, pošto meni momentalno te uplate su proknjižene.
 
Mislim da si u pravu, eno linkovao sam i svoje iskustvo od skora, koje kaze suprotno.
Ranije je bilo konzistentno izgleda.

Imam i uplatu koja je proknjizena 2. januara, koji je neradni, tako da nisam bio u pravu, samo nisam primetio da se izmenilo.
 
Ja sam jedino evre uplacivao na bankomatu i koliko se secam sve je bilo proknjizeno, ako ne istog momenta, onda u narednih 15minuta... Imao sam evre na stanju spremne za upotrebu...
 
Nema direktne veze sa ovom temom, ali zanima me od cega zavisi kad ce kome stici plata na TR? Kolegama koje su u drugim bankama (Intesa, Kombank, Unicredit, RF itd.) stigao je novac oko 12 a meni tek u 18:30, svaki mesec znatno kasnije u odnosu na druge


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Vrvt je tebi kasnije placeno.

U TB mi novac stize brzo iz svih banaka odakle su mi stizale, to sam siguran da nije do njih.
 
Da ali bas mi je cudno da mi uvek poslednjem stigne, niti sam skoro dosao, ne znam uopste koji bi parametar mogao da bude. U svakom slucaju hvala, znatizelja :)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
pa tesko da neka firma ima racun u telenor banci

pitanje je sa kog racuna vam uplacuju pare. obicno se trude sa racuna iz banke na koju uplaćuju a tu je malo problem za telenor [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kliring NBS sistemu obavlja u ciklusima netiranja i to u 10:30, 12:30, 14:45 i 17:00.

Tako da tesko da je 18:30...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Plate obicno idu iz banke firme, po nekom spisku. To radi softver banke te firme automatizovano.

Moguce da on prvo salje unutar banaka gde im se najvise isplati, ili u slucaju Intese prvo, da bi se zavrsilo u toku dana (jer Intesa nije u IPSu), dok banke koje su u IPSu mogu da ostanu i za kasnije.


Sta da kazem ja? Iz KB u KB, sa racuna firme, na moj racun, prodje i po pola sata :D
 
sa softverom za zarade sa kojim sam se ja susretao nema tu nikakve dodatne logike oko banaka. Softver jednostavno pusti sve naloge u ebanking odjednom. Naravno može radnik u ebankingu nešto da bira i kalkuliše ali po mom iskustvu nisam video da se tako nešto dešava. Ne kažem da nije moguće samo ne vidim interes da se neko tako nečim bavi osim ako nije maliciozan ili kuburi sa novcem.
 
Kubure sa resursima.
Ne dodje to jedna firmica od 10 ljudi i to je to danas, nego po 10.000. To je low priority task sigurno
 
Nema direktne veze sa ovom temom, ali zanima me od cega zavisi kad ce kome stici plata na TR? Kolegama koje su u drugim bankama (Intesa, Kombank, Unicredit, RF itd.) stigao je novac oko 12 a meni tek u 18:30, svaki mesec znatno kasnije u odnosu na druge
Пуно је то за кашњење,било хитно или редовно.Смрди ми на банку примаоца,али ко зна.
 
On je u TB. Ako su nesto OK uradili to je brzina primanja i slanja ;)
 
Сумњам да је ТБ толико беспријекорна,бар у том смислу.Нек пита у рачуноводству како и до кога је,да не нагађамо,бар да на некога указујемо.:)
 
Potvrđujem da kasni u telenoru. Meni kad je stizala plata na taj račun, obično je kasnila par sati u odnosu na kolege. Uplaćivano je iz intese i to ručno, pa znam da je npr. meni poslato pre nego nekom drugom, a njemu pre stigne.
 
Ako se plate uplaćuju pojedinačnim nalozima onda sve zavisi od banke platioca. Ako plate idu zbirno preko fajlova onda zavisi i od banke platioca(kad pusti nalog) i od banke primaoca(kad proknjiži fajl).

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
LOL

kako se kome zalomi ne mogu svi u istom trenutku
 
Ja placam iz RF, KB i MB u TB, a ranije i iz Intese (dok nije bio IPS uopste ni u najavi).
Osim iz MB, sve govorim placanja iz firme. Stizu odmah, rucno ih saljem, osim iz Intese, gde ume da kasni prilicno.

Iz KB nekada kasni, nekada ne.

Ovo pricam za plate, sifra 240, dakle nesto jako specificno za placanje (banke moraju da provere BOP ili kako se vec zove onaj kontrolni broj sada). Obicna slanja mi skoro uvek stizu momentalno u TB.

U slucaju KB, cim dobijem poruku od njih o odlivu sa racuna, dobijem i e-mail od TB o prilivu na racun, dakle tu mogu da ispratim olako. U RF->TB je uvek instant (naravno tokom platnog prometa).


Tacno vidim da novac i dalje stoji na racunu u banci iz koje saljem, da ne cekam u TB da se proknjizi nesto. Cim ga nema vise na racunu firme/mene u drugoj banci, odmah mi je na raucnu u TB.


Vidite sa knjigovodjama da vam daju neki nalog, sa VREMENOM slanja, da se vidi zasto se zadrzava. Ako vas bas zanima naravno.


Meni se i dalje u KB desava da iz KB -> KB, sifra 289/290 cekam i po pola sata :D


Izvinjavam se na malo nabacanom postu, kuckam u povratku prokuvan :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno