Šta je novo?

MIUI - opšta tema

'ладно раде рекламе у Чистачу и са MIUI 13... Не могу се искључити препоруке никако. 😡
 
Ovo tebe ne interesuje, ali ipak, ranije je bila situacija kad deštikliraš šta treba i ne koristiš miui aplikacije reklama je bilo nula.
E sad, ja pišem iz ugla korisnika koji ne koristi proizvođačeve aplikacije, koji god telefon da koristim od 2010 na ovamo proizvođačeve aplikacije me ne interesuju, browser, galerija, fajl menadžer, sms aplikacija i sve ostalo koristim ono što se meni pokazalo dobro.
I na taj način sam nezavistan od marke telefona (koliko je to moguće naravno).
 
Dugo sam i ja koristio taj dns.adguard.com i odlično radi posao ali od skorije neće da mi radi aplikacija Aik banke a čuo sam i Intese zbog njega.
 
Probaj da ugasis dev.options ako ti je aktiviran. Neke bank app nece da rade kada se aktivira developer options.
 
Ajd malo da prodrmam košnicu... Kladio sam se da ni jedan jedini novi xiaomi nema proximity senzor vec samo neki virtualni kao :)
 
Sta smatras pod novim ? :unsure:
 
Ljudi obično tokom razgovora dodirnu senzor kažiprstom pa im se ekran uključi a da ne znaju...i ja sam mislio da imam problem sa proximity senzorom na note 10 pa i na mi 11 lite, kada sam primetio šta se događa i kada sam počeo da obraćam pažnju na to kako držim telefon problemi su nestali...
 
Ljudi obično tokom razgovora dodirnu senzor kažiprstom pa im se ekran uključi a da ne znaju...i ja sam mislio da imam problem sa proximity senzorom na note 10 pa i na mi 11 lite, kada sam primetio šta se događa i kada sam počeo da obraćam pažnju na to kako držim telefon problemi su nestali...
Koj senzor, za otisak prsta? Koja je logika da mi pali ekran dok pričam čak i da ga dodirnem, kakva je onda svrha proximity senzora? Treba da pažljivo pazim kako držim telefon tokom desetominutnog razgovora npr, nerealno.

A definitivno imaju virtualne/softverske a ne hardverske proximity senzore, bar ovaj moj, proverio sam. Hardverski nikad ne bi dozvolio da se ekran upali kada je telefon naslonjen na uvo.
 
Takođe nisam imao te probleme sa uključivanjem ekrana tokom razgovora, ni sa Mi10, Redmi 9 Pro( u dva navrata), Mi 12, a ni sada sa Mi 11. Ni pre njih sa Mi 9, Mi 9 T, Mi 9 T Pro, Mi 8, Mi 6, Mi 5, Mi 4 i Mi 3(prvi Xiaomi).
 
za ne poverovat. nekima je xiaomi izgleda dosao iz kine umesto iz indije :) joking !!
ja sam imao taj problem na mi 10, 11t /pro, note 9 pro, mi 12x... isti problem na svakom, pali se ekran u toku razgovora i usima se biraju opcije po ekranu npr mute call, ide se u neka podesavanja za koja ni ja nisam znao. jednom prilikom sam usima u toku razgovora otkljucao developer mode :)
 
Sa mi note 10 lite je sa 12.5 MIUI prvom verziom bilo nemkguce pricati. To je period kada su svima syebali virtualno proxy senzor ko god je dobio 12.5 MIUI update. Nakon toga su fiksali pa je bilo lakse ali se i dalje palio. Jer je bio fol da zakljucas telefon u toku razgovora ali su bili i to ubrljali dok nisu vratili.

Sa 11T ista prica, nakon 2m sam ga poklonio. Ali je isto i sa ostalim proizvodjacima. Ko god ima virtualni proxy ima iste probleme. Ne mogu oni zamjeniti hardverski koji se ne moze ugraditi u ove telefone jer nema dovoljno prostora u okviru telefona. Samo ostave rupu za kameru a proxy senzor je iste velicine.

To da neko nije nikad imao problema jednostavno ne vjerujem.


One of the annoying problems of a number of Xiaomi smartphones is the incorrect operation of the proximity sensor.



Svi koji imaju telefone sa virtualnim senzorom imaju isti situacije samo je XIAOMI najgori po tom pitanju, nekada je gore nekada podnosljivo. Jer virtualni mjeri udaljenost lica doslovno sonarom plus kalkulacija pozicije teleona. Ako se ne drzi po 90 stepeni ima tendenciju da se pali bez obzira sto si ga poklopio licem.

Will see kako ce mi biti sa 12T. Nisam eto u ova 2 dana obracao paznju.
 
RN4 (najdraži ikad ☺️), MI A2 lite, RN7, RN9 Pro, MI 9t i sad RN11. Svi radili normalno.
 
Nemaju oni koji telefoniraju malo, par kratkih poziva dnevno. Bilo ko koristi telefon malo vise (duzi pozivi) za telefoniranje, ima problem sigurno redje ili cesce, u zavisnosti od modela.
 
Ne radi se o drzanju, nego o tome koliko je Xiaomi nesposoban da ispegla rad sw-a i hw-a. To je vec neka losa prica koja traje vec godinama i trajace.... Njih to ne zanima , jer sramota je da se takav problem godinama vuce i niko ne reaguje... Senzor kao senzor radi ok i to moze lako da se proveri , ali dzabe sve kada oni to nece/ne zele/ne znaju i sta god da ispeglaju da to radi kao kod ostalih proizvodjaca.
 
pa da. Treba uz telefon manual kako drzati telefon pravilno da usi ne igraju mortal kombat dok razgovaramo...ili koristit ovo moderno drzanje telefona ispred fioke kao milka cokoladicu dok speaker sheruje vas razgovor sa okolinom
 
SOT miui 13? Bio nekad u opcijama baterije. Ja ga sad ne vidim.
 
Nemaš ovako?

Klikni ovde gde piše ranking kod mene, pa stavi all ili hardware.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-01-15-10-23-57-499_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-01-15-10-23-57-499_com.miui.securitycenter.jpg
    56.1 KB · Pregleda: 47
Nemaju oni koji telefoniraju malo, par kratkih poziva dnevno. Bilo ko koristi telefon malo vise (duzi pozivi) za telefoniranje, ima problem sigurno redje ili cesce, u zavisnosti od modela.
Upravo tako, imao sam 7-8-9 modela, od RN3 do Poco F3, iskustva su bila od "sve je super", do "ovo je neupotrebljivo", a ne pričam mnogo (manje od 300 minuta mesečno, uključujući dolazne pozive).
Navodno, 12T pro (možda i non-pro, nisam proveravao) dolazi sa pravim senzorom, pa ćemo da vidimo. Inače, žena već dve godine ima nekog Samsunga A serije i vidim da joj je često upaljen ekran dok priča, tako da nije ni Samsung imun na te probleme.
Koliko god me MIUI nervirao nekim svojim glupostima, vraćam se na njega za par dana jer me i Samsung nervira nekim idiotskim rešenjima.
 
Nazad
Vrh Dno