MIUI - opšta tema

ПФКСРБ

Flash Drive
Učlanjen(a)
09.08.2020
Poena
8
Пошто не постоји генерална тема за MIUI у којој бисмо писали предности и мане отварам ову за дискусију.
Шта Вам се допада код тренутне MIUI 12 верзије, а шта не?
Шта су уклонили са тренутне верзије, а имали сте у претходној верзији? Шта треба исправити или додати у следећим верзијама?
Шта очекујете од нове MIUI 12.5 верзије?
Надам се да тема не смета модераторима, хвала унапред.
П.С. Предлажем и да се направе сличне теме и за Samsung, iPhone, Huawei, OnePlus, Realme телефоне...

v1Tw2Te.jpg

ivanbass1

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poena
63
MiUI 12.5 je ono sto su trebali odavno da urade.

-Smanjen bloat (sistemske aplikacije koje ne mogu da se obrisu) na minimum.

-Smanjena potrosnja resursa sistemskih aplikacija.

-Odvajanje FSG na zaseban thread tako da su sistemske animacije bas glatke, prvi put nakon 3 godine na MiUI da nema ikakvog seckanja u sistemskim animacijama kada se koristi FSG. Doduse da bi ovo izveli napravili su da budu deo launchera, pa FSG ne radi sa third party launcherima.

Ja koristim Xeu baziran na A11 i MiUI 12.5. I sam Android 11 je vise peglanje 10-ke nego dodavanje nekih novih stvari, tako da nije ni cudo sto je ovo (subjektivno) najbolji MiUI do sada.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
63
Ja sam za to da se vrati miui dialer i snimanje razgovora na global verzije.

I baš me zanima da li postoji verzije romova sa snimanjem razgovora za procesore koji nisu snapdragon, kao što je mediatek koji sve više stavljaju

Zupermen

Flash Drive
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poena
18
Resih da flesujem Xeu, vidim da je na 12.5 vec, MIUI 12 global je nesto najgore sto sam koristio u poslednjih 5 godina. Ne znam kako su samo dozvolili da se ovo pusti kao official release.

nuk

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.02.2013
Poena
38
Ja sam za to da se vrati miui dialer i snimanje razgovora na global verzije.

I baš me zanima da li postoji verzije romova sa snimanjem razgovora za procesore koji nisu snapdragon, kao što je mediatek koji sve više stavljaju

Malezijski ja koristim na rn8pro baš zbog miui dialera tj snimanja

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
63
Ja hoću da promenim telefon i sledeći koji budem kupio mora da ima podršku za miui dialer, a kupio bi neki sa mediatek čipom jer su em jeftini em su odlicni, ali ne bi za se zeznem pa da za njega nema romova.

Kakva je situacija sa redmi note 9?
Ima li za njega xeu ili taj malezijski?

ivanbass1

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poena
63
Ma gde odlicni :)

Mi A3, Mi 9 Lite i Mi 9T su bili klasa za sadasnju midrange ponudu.

nightshadow

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poena
63
^^ ja mislim da nema XEU za mediatek romove? Ili ako ima tu uvek ima nekih problema, znam da sam viđao po xeu temi da se uvek preporučuje qualcomm od strane xeu developera.

Pavell

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.05.2017
Poena
38
Ako hocete da se igrade sa romovima samo Snapdragon.Ni jedan Dev ne gubi vreme na Mediatek,ako se i desi slucajno da iskoci neki rom za Mediatek brzo se obustavi rad na njemu.Nista nije bolji od Kirina ili nesretnog Exynosa po pitanju rootovanja i romova..Mozda ovaj Mediatek Dimensity nije los procesor ali je i dalje daleko od toga da mu se poklanja paznja kao Snapdragonu za romove..Razmislite sta zelite od telefona pre nego sto ga pazarite..

darkonda

Flash Drive
Učlanjen(a)
08.06.2018
Poena
18
Jedna od nebuloza, kada koristite FSG ne može da se ukljuci one hand mode.
Ok koristim FNG ali i dalje jednom rukom ne mogu da dohvatim vrh telefona...ne razumem kojom logikom su ovo smislili

Poslednja izmena:
Vrh Dno