Šta je novo?

MIUI - opšta tema

ПФКСРБ

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2020
Poruke
135
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9 lite
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Пошто не постоји генерална тема за MIUI у којој бисмо писали предности и мане отварам ову за дискусију.
Шта Вам се допада код тренутне MIUI 12 верзије, а шта не?
Шта су уклонили са тренутне верзије, а имали сте у претходној верзији? Шта треба исправити или додати у следећим верзијама?
Шта очекујете од нове MIUI 12.5 верзије?
Надам се да тема не смета модераторима, хвала унапред.
П.С. Предлажем и да се направе сличне теме и за Samsung, iPhone, Huawei, OnePlus, Realme телефоне...

v1Tw2Te.jpg
 
MiUI 12.5 je ono sto su trebali odavno da urade.

-Smanjen bloat (sistemske aplikacije koje ne mogu da se obrisu) na minimum.

-Smanjena potrosnja resursa sistemskih aplikacija.

-Odvajanje FSG na zaseban thread tako da su sistemske animacije bas glatke, prvi put nakon 3 godine na MiUI da nema ikakvog seckanja u sistemskim animacijama kada se koristi FSG. Doduse da bi ovo izveli napravili su da budu deo launchera, pa FSG ne radi sa third party launcherima.

Ja koristim Xeu baziran na A11 i MiUI 12.5. I sam Android 11 je vise peglanje 10-ke nego dodavanje nekih novih stvari, tako da nije ni cudo sto je ovo (subjektivno) najbolji MiUI do sada.
 
Ja sam za to da se vrati miui dialer i snimanje razgovora na global verzije.

I baš me zanima da li postoji verzije romova sa snimanjem razgovora za procesore koji nisu snapdragon, kao što je mediatek koji sve više stavljaju
 
Resih da flesujem Xeu, vidim da je na 12.5 vec, MIUI 12 global je nesto najgore sto sam koristio u poslednjih 5 godina. Ne znam kako su samo dozvolili da se ovo pusti kao official release.
 
Ja sam za to da se vrati miui dialer i snimanje razgovora na global verzije.

I baš me zanima da li postoji verzije romova sa snimanjem razgovora za procesore koji nisu snapdragon, kao što je mediatek koji sve više stavljaju

Malezijski ja koristim na rn8pro baš zbog miui dialera tj snimanja
 
Ja hoću da promenim telefon i sledeći koji budem kupio mora da ima podršku za miui dialer, a kupio bi neki sa mediatek čipom jer su em jeftini em su odlicni, ali ne bi za se zeznem pa da za njega nema romova.

Kakva je situacija sa redmi note 9?
Ima li za njega xeu ili taj malezijski?
 
Ma gde odlicni :)

Mi A3, Mi 9 Lite i Mi 9T su bili klasa za sadasnju midrange ponudu.
 
^^ ja mislim da nema XEU za mediatek romove? Ili ako ima tu uvek ima nekih problema, znam da sam viđao po xeu temi da se uvek preporučuje qualcomm od strane xeu developera.
 
Ako hocete da se igrade sa romovima samo Snapdragon.Ni jedan Dev ne gubi vreme na Mediatek,ako se i desi slucajno da iskoci neki rom za Mediatek brzo se obustavi rad na njemu.Nista nije bolji od Kirina ili nesretnog Exynosa po pitanju rootovanja i romova..Mozda ovaj Mediatek Dimensity nije los procesor ali je i dalje daleko od toga da mu se poklanja paznja kao Snapdragonu za romove..Razmislite sta zelite od telefona pre nego sto ga pazarite..
 
Jedna od nebuloza, kada koristite FSG ne može da se ukljuci one hand mode.
Ok koristim FNG ali i dalje jednom rukom ne mogu da dohvatim vrh telefona...ne razumem kojom logikom su ovo smislili
 
Poslednja izmena:
Na MIUI 12.0.3. mi se ne sviđaju nove aplikacije za kontakte, sms i pozive. Nekako su konfuzne a nema ni snimanja razgovora što mi je jako korisno...
 
.....a nema ni snimanja razgovora što mi je jako korisno...
To je zato što zbog GDPR-a na Global ROM-ovima ova opcija mora da se isključi. Kod Kineza (pa i na XEU) radi.
Post automatically merged:

^^ ja mislim da nema XEU za mediatek romove? Ili ako ima tu uvek ima nekih problema, znam da sam viđao po xeu temi da se uvek preporučuje qualcomm od strane xeu developera.
Update regarding HMnote8Pro MTK [begonia] support:
- We dropped support for HMnote8Pro MTK [begonia] due to a lot of bricks caused by installing TWRP or Magisk or any other mods.. MTK does not allow to boot to Fastboot if something "goes wrong" and users are forced to flash images via SPFlash Tool EDL mode which is locked by Xiaomi for few authorized accounts only.. so for safety of users, we will not release any ROMs for this device..
PS: We do not recommend buying MTK devices if you want to use our ROMs..
Ovo je sa XEU foruma
 
To je zato što zbog GDPR-a na Global ROM-ovima ova opcija mora da se isključi. Kod Kineza (pa i na XEU) radi.
Da, čitao sam o tome sad gde je sve zabranjeno snimanje razgovora...

Probao sam par aplikacija da instaliram i zanimljivo da neke ne rade uopšte a neke snimaju samo moj glas a sagovornik se ne čuje 😄
 
MiUI 12.5 je presao na stable granu za kinesku verziju, sada je na Xeu beti MiUI 12.6.
 
Ima li vesti kada ce na global?
 
Da, čitao sam o tome sad gde je sve zabranjeno snimanje razgovora...

Probao sam par aplikacija da instaliram i zanimljivo da neke ne rade uopšte a neke snimaju samo moj glas a sagovornik se ne čuje 😄
Izmedju ostalog i u Srbiji gde su kazne poprilicne ako sagovornih ne zna da ga snimas.
 
Izmedju ostalog i u Srbiji gde su kazne poprilicne ako sagovornih ne zna da ga snimas.
Да, мислим да саговорника мораш одмах обавестити да снимаш дали то било путем аудио или видео снимка.
 
Svi Call centri prvo obaveste "ovaj razgovor može biti snimljen bla bla...."
 
Bas me zanima sta vi zamisljate u vasim glavama za sta ljudi traze snimanje razgovora? :)
ako ste zaboravili snimanje razgovora je postojalo jos na prvim mobilnim telefonima.
 
Poslednja izmena:
Nemam ja ništa protiv snimanja, meni je jako korisno jer mi nije trebalo zapisivanje bitnih informacija dok vozim ili radim nešto...
 
Šta se meni sviđa na na 12.0.2 :

1. konačno su stavili App drawer
2. System navigation Gestures
3. Video toolbox - ima opcija da YouTube pusti video a zatim iskjučiš ekran dok audio sadržaj ide, sitnica ali meni je ovo super.

Inače, ovaj google dialer mi je sasvim OK, već sam ga koristio i ranije.
 
Mene nervira google messages jer kad ostanem u chatu ne stigne mi zvuk da imam novu poruku... Mora da se izlazi na back da bi notifikacije radile normalno.
 
Sto se tice snimanja razgovora, bice...

Google aplikacija za pozive podrzava tu funkciju i koliko znam u fazi je testiranja, ne znam da li je negde vec sada u potpunost impemenitrana.

S tim da funkcionise tako sto pre aktiviranja snimanja raygovora zvuncna notifikacija obavesti drugu stranu da ce razgovor biti sniman, kako bi opcija bila u skladu sa vazecim zakonima o zastiti privatnosti, dakle nece moci kao MIUI dialer da snima a da druga strana pojma nema.
 
Nece to skoro biti kod google
ja sam sa android 11 se vratio na android 10 i miui 12 koji je svetlosnim godinama ispred googlovih resenja i za sms i za snimanje.

samo kada se setim da google na android 11 dialer ima samo 60 dana call history, a sms nije automatski sinhronizovan i bekapovan...


na miui dialer izlista da li sam nekog zvao pre nekoliko godina i ponudi da cujes razgovor...i to tako radi godinama u nazad.

google android nas vraca nekoliko godina u proslost, i sada najavljuju u 2021 godini snimanje razgovora kao neki feature i mi treba da budemo srecni oko toga?
 
Ja stvarno nisam znao da ljudi toliko cene prakticnost snimanja razgovora i imaju potrebu za istom, niti sam znao da je bila tolika potreba za tim pre nego sto se pojavio Xiaomi sa svojim dilalerom i njegovom nenadmasivom opcijom snimanja razgovora.

Meni je licno drago da je MIUI dialer zamenjen Google apilkacijom jer je zamenjen bas iz razloga sto njegova opcija snimanja razgovora, u formi kakva jeste, pruzala priliku da se narusi necija privatnost bez znanja i saglasnosti.
 
Google dialer je nešto najgore što postoji. Ne koristim snimanje razgovora na MIUI dialer-u, ali po svemu je bar 5x bolji od guglovog. Liste poziva, bekap, brzo biranje, direktna pretraga imena kucanjem brojeva, mnogo lepši i prilagođen dizajn, više opcija za razgovor. Ma ludilo, možda i najbolji dialer na tržištu. Google dialer bi mi bio jedino bolji kad bi se poredio sa iOS. Ne vidim poentu forsirati ga, kao i messages aplikacije koja je takođe polufunkcionalna i dizajnerski odvratna.
 
Kako se ubacuje miui dialer?
Hteo bi da probam, ne svidja mi se ovaj.
 
Nazad
Vrh Dno