Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Moraš da flešuješ xeu rom.
 
Meni je licno drago da je MIUI dialer zamenjen Google apilkacijom jer je zamenjen bas iz razloga sto njegova opcija snimanja razgovora, u formi kakva jeste, pruzala priliku da se narusi necija privatnost bez znanja i saglasnosti.
Nije xiaomi izmislio snimanje razgovora, to su imali telefoni i pre 25 godina, ali sada da umesto telefon radi za korisnika 2021 godine ja treba da trazim papir i olovku da zapisem zbog ugrozavanja moje privatnosti.
Ja stvarno nisam znao da ljudi toliko cene prakticnost snimanja razgovora i imaju potrebu za istom, niti sam znao da je bila tolika potreba za tim pre nego sto se pojavio Xiaomi sa svojim dilalerom i njegovom nenadmasivom opcijom snimanja razgovora.
Vrlo verovatno ne radis sa ljudima u pokretu, u kolima gde stalno imas potrebu da zapisujes nesto pa ne razumes to,
nema tu nikakvih privatnosti kada ti neko izdiktira direkciju ili listu dok vozis auto.
 
Zna li neko sta je ovo i zašto ovoliko trosi bateriju?
Jedina promena koju sam napravio u odnosu na prethodni period korišćenja telefona jeste otkljucavanje telefona uz pomoc ocitavanja lica, da li je to to?
Mada koliko sam gledao na netu to ima veze sa otiskom prsta koji ja ne koristim.

IMG_20210419_194139.jpg
 
Trebalo bi da je otključavanje prstom. Koristim i otključavanje licem ali u statistici potrošnje baterije ja nemam ovaj podatak...
Našao sam neki video o brisanju keša i podataka iz aplikacije pa isprobaj, verovatno će ti obrisati sačuvane otiske prsta i lica pa ih ponovo unesi.

 
Ja koristim obe metode za otključavanje i potrošnja mi je ispod 5%.
 
U App Info ga imam, ali potrošnja baterije 0% a koristim oba otključavanja?!
 

Prilozi

  • IMG_20210419_201629.jpg
    IMG_20210419_201629.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 105
Zaustavila se potrosnja, izgleda da je pomoglo clear data. Hvala

Ali mi je obrisao i face unlock :D
 
Poslednja izmena:
Na Mi 10 xeu rom koristim i fp i face unlock, nikad mi ne prikazuje preko 2% potrošnje a otključam ga sigurno 150 puta dnevno.
 
Можда буде неке користи од ове анкете.
 

Prilozi

  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    32.5 KB · Pregleda: 149
Od ankete sigurno nece biti koristi...

Mislim da je xiaomi ubacio te google aplikacije samo da ne bi prosao kao huawei, i onako je jednom nogom na kori od banane.

meni samo nije jasan google koji gura tako glupe aplikacije u 2021 godini.

Instalirao sam xiaomi eu rom i imam istoriju poziva i sms od 2017te godine....a ne 60 dana.
 
Bukvalno je Mi phone savršena aplikacija. Gugl je buđava, nešto najgore što postoji. Ne znam zašto je toliko forsiraju kad je gora od one na 3310.
 
We have listed all MIUI 13 eligible smartphones from Xiaomi under the Mi, Redmi, and Poco branding that may receive the MIUI 13 update.
 

Prilozi

  • miui-13-update-eligibility-list.jpg
    miui-13-update-eligibility-list.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 109
Ma samo udri dizi u nebesa
A to sto na MI note 10 lite i dalje uvetom mutiram poziv i prekidam, nema veze :D
 
Šta se meni sviđa na na 12.0.2 :

1. konačno su stavili App drawer
2. System navigation Gestures
3. Video toolbox - ima opcija da YouTube pusti video a zatim iskjučiš ekran dok audio sadržaj ide, sitnica ali meni je ovo super.

Inače, ovaj google dialer mi je sasvim OK, već sam ga koristio i ranije.
To sve postoji od samog početka! Mislim posebno na Youtube i screen off. Kupio sam tel prošle godine cim se pojavio i sa prvom verzijom softvera je sve radilo.
 
Kako se ubacuje miui dialer?
Hteo bi da probam, ne svidja mi se ovaj.
Mislim da ga imaš na apkmirroru, skineš i instaliraš.

Inače slažem se sa pomenutim iznad, i meni je takođe MIUI dialer kao i miui messages nezamenjiv. Ne koristim snimanje razgovora gotovo nikad, tako da mi to nije bitno niti mislim da je to prednost naspram guglog dialera i poruka, već sve ostalo počev od dizajna, praktičnosti, funkcionalnosti. I jako me iritira što me redovno gugl napinje da zamenim dialer i poruke njihovom aplikacijom iako sam bezbroj puta odbio, bezobrazluk na maksimum.

Inače čeka se i taj čuveni zvanični updejt na 12.5 miui, po onome što sam gledao biće to stvarno vredan prelazak, samo da ispeglaju sve to kako treba da nas ne okinu sa fluidnošću i brzinom.
 
Nema šanse da se miui dialer instalira kao obična apk on mora biti deo sistema.

Bilo bi suviše dobro da može tako 😁
 
12.5 nije ništa specijalno. Malo bolje je upeglan od 12 ali opet nedovoljno.
Ne može miui dialer da se instalira kao apk, probao nekoliko različitih verzija. Sreća pa na xeu romu dolazi miui pa ne moram da se cimam i nerviram oko zamene za beskorisnu Gugl aplikaciju.
 
Iako nisam probao, meni se konatantno čini da oni iz Xiaomia prodaju muda pod bubrege kroz svoje najave i priču i da ljudi previše očekuju.
I ja sam spadam među te ljude.
Baš sam pogledao jedan review/osvrt na yt i ista priča, nedovoljna razlika i daleko manje od očekivanog po pitanju rada samog UI-a.
 
Poslednja izmena:
Ma taj 12.5 nista ne donosi

Oni nisu sredili ukljucivanje one handed moda dok su ukljuceni gestures.. imas opciju koja ne može da se ukljuci? Wtf
 
Na osnovu cega kazes da nista ne donosi?

Koristim 12.5 od kako je izasao Xeu rom baziram na toj verziji (od decembra 2020) i ovo je definitivno najbolji MiUI do sada. Telefon (10T Pro) je hladan sve vreme, animacije klize, autonomija osetno bolja nego na prethodnoj verziji (12.3).

Poenta 12.5 je da se ispegla ispod haube, sto i jesu uradili.
 
Ma taj 12.5 nista ne donosi

Oni nisu sredili ukljucivanje one handed moda dok su ukljuceni gestures.. imas opciju koja ne može da se ukljuci? Wtf
Zezas se ili sta?
kako ces da koristis one hand mode ako imas full screen mode i nemas "navigation panel"?

Bas me zanima kako bi ti to resio...
One hand mode zahteva navigacioni panel, a gesture jednostavno zahtevaju ceo ekran
 
Ne zezam se. Sta je problem i zasto su potrebni tasteri? Back i forward ne mogu da rade na pola ekrana?

Sta mi vredi ta FGM kad ne mogu jednom rukom da dohvatim vrh ekrana.. ne znam zasto je osmisljen ILI - ILI
Uostalom nek naprave kad se ukljuci one handed mode da se pojave tasteri.
To i jeste poenta, treba mi da mi olaksa korišćenje kad mi je druga ruka zauzeta
 
za gesture treba velika slobodna povrsina kako bi sistem prepoznao sta treba da radi,
a tasteri trebaju jer sve postaje suvise sitno u one hand modu.

Ovaj predlog da se dugmici pojave/nestaju kada je one hand mode aktivan nije los,
samo postoji problem sto ne mozes uci u one hand mode dok ne prevuces prstom po navigation baru koji si iskljucio.

Prevlacenje prstom po dnu na full screen modu ima po meni mnogo korisniju opciju a to je da se moze brzo kretati izmedju otvorenih aplikacija, i to radi samo kada je ukljucena ona dole linija (ne znam kako se zove) a i ona moze da se iskljuci ali onda nema te funkcionalnosti.

jednostavno ne moze i jedno i drugo da se ima istovremeno,
ja stalno ponavljam da nas je miui mnogo razmazio, treba ponekad uzeti neki drugi telefon pa cete brzo videti sta vam sve fali a sada to uzimate zdravo za gotovo.
 
Pa evo ja koristim sve i svašta, meni osobno su Oxygen, EMUI, pa i Samsung UI miljama ispred MIUI-a i daleko manje bugova imaju.

I evo, četvrti put sam da šansu Xiaomiu i četvrti put sam u globalu razočaran.
 
Kako je kod njih reseno one hand mode u kombinaciji sa full screen gesturama?
 
Problem je samo upaliti FNG kad nemamo tastere .
Idite ukljucite tastere, ukljucite one handed mode, idite nazad i vratite se na gestures.
One handed mode radi saveseno na skraćenom ekranu bez tastera :)
Znaci njihov bug je samo sto nam nisu omogucili da uključimo OHmode

Sto se tice nase razmazenosti, ako hoce da im telefon kosta kao iphone onda mora sistem da bude ispeglan kao ios.
U suprotnom nek spuste cene
 
Poslednja izmena:
Ali zvukovi prirode sa raznih kontinenata sa sve opisom životinja koje prave te zvukove, novina na 12.5. Mislim Xiaomi stvarno wtf?
Dobro je što se sada do notification panela može doći svajpom sa control centra a ne da svajpujem levu stranu ekrana na dole.
 
Pa evo ja koristim sve i svašta, meni osobno su Oxygen, EMUI, pa i Samsung UI miljama ispred MIUI-a i daleko manje bugova imaju.

I evo, četvrti put sam da šansu Xiaomiu i četvrti put sam u globalu razočaran.
Oxygen je najbolji Ui, ostali ne mogu vodu da mu nose, furao sam ga na Poco F1, sve je odlicno radilo i klizilo, ali sad na Poco X3 nije lepo odradjen, mozda su sad ispravili sa nekim apdejtom, ne znam nisam ga odavno probao...
 
Nazad
Vrh Dno