Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Koristite li face unlock? Ako da, koliko vam od punjena do punjenja pogrosi baterije miui biometric?
 
ja 99% koristim face unlock od samog pocetka, prvi dan baterija bude na oko 60% drugi dan dan zavrsi na punjacu oko 20%

Miui biometric ni ne znam sta je ne pojavljuje se na listi aplikacija.
 
Ovako izgleda

IMG_20210517_151007.jpg
 
Izgleda da ne troši ništa, dosta ga koristim kao i otisak. Nisam primetio neku razliku u potrošnji još od prošlog redmi 5 plus kad sam dobio face unlock sa ažuriranjem.
U statistici baterije ga nemam...
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-05-17-15-10-49-590_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2021-05-17-15-10-49-590_com.miui.securitycenter.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 29
Meni taj miui biometric za 2 dana potrosi 150mah
Neki bug je prisutan
 
Probaj da obrišeš sve otiske, lice, šifre i šablone pa ponovo uneseš
 
Da li se zna kada ce MIUI 12.5 za global verziju?
 
Meni na mi 10 jos uvek nije...
 
Prevlacenje prstom po dnu na full screen modu ima po meni mnogo korisniju opciju a to je da se moze brzo kretati izmedju otvorenih aplikacija, i to radi samo kada je ukljucena ona dole linija (ne znam kako se zove) a i ona moze da se iskljuci ali onda nema te funkcionalnosti.
Moze se svajpovati izmedju aplikacija i bez te linije na dnu, malo je teze ubosti u pocetku ali kasnije nije problem.


Koristite li face unlock? Ako da, koliko vam od punjena do punjenja pogrosi baterije miui biometric?
0.0%
 
Sledeci apdejt je 12.5
Мислим да ће одмах ићи на МИУИ 13, тако сам нашао на нету да се шушка. Сад да ли је истина не знам.
 
Pozdrav, da li moze pomoc, kako mogu da izbrisem vise kontakata odjednom? Trazio sam po netu Ali nisam nasao?
 
Pozdrav, da li moze pomoc, kako mogu da izbrisem vise kontakata odjednom? Trazio sam po netu Ali nisam nasao?
Prvi kontakt koji hoćeš da izbrišeš držiš malo duže. Kada je on označen, za ostale ide samo običan "tap", pa na kraju ikonica kante u gornjem desnom uglu.

Navodno, stiže MIUI 12.5 za još 4 uređaja, između ostalih i za POCO X3.
 
Nisam do sad imao priliku da brisem vise kontakata, a nemam ni sad :D drzim druze 10 sekundi nista se ne dešava.. ne treba mi to, hteo sam samo da testiram.
Uglavnom ne moze da se ode na ikonicu od poziva pa na kontakte, mora direktno da se udje u google contacts pa tu da se brise.
 
Poslednja izmena:
A možeš da odeš na google kontakte preko desktopa, pa da čekiraš sve one koje hoćeš da obrišeš.
 
Pozdrav, da li moze pomoc, kako mogu da izbrisem vise kontakata odjednom? Trazio sam po netu Ali nisam nasao?
Ideš na contacts, pa gore desno tri tačkice, settings i onda izaberete batch delete i tada Moze više kontakata da se selektuje i briše

Screenshot_2021-05-29-17-05-44-289_com.android.contacts~2.jpg
 
Drustvo koja je najbolja i najbrza app za prebacivanje podataka. Nisam Xiaomi koristio do sad, treba iz Samsunga u Xiao da prebacim. Ne znam dal ona app Smart Switch radi u ovom slucaju?
 
Ajde da pitam ovde, nije MIUI pitanje ali jeste Xiaomi.

Jel to Xiaomi neke nove telefone poceo da isporucuje u pakovanjima sa bezbednosnim stikerima umesto u vakum foliji?
 
Da li postoji nacin da se omoguci samo jednoj aplikaciji da salje notifikacije a ostale da budu Silent? Treba mi zbog IP kamere, Redmi Note 9, MIUI 12.0.8.
 
Mozes to na dva načina
Da podesis preko notifications & control centre za svaku app posebno ili da jednostavno zadržiš prst na notifikaciji koju nećeš i ugasis je
 
To ne resava nista jer onda preko dana ostale aplikacije nece obavestavati nista. Potrebno mi je da nocu samo ta jedna aplikacija ima dozvolu da propusta zvuk a ostale da budu silent. Izgleda da je to neizvodljivo.
 
Hoces da kazes da kada ti je aktiviran DND hoces samo ta aplikacija da ti salje zvuk?

Mislim da tako nesto nije moguce.
 
Da, bas to. Na drugim sistemima moze jer ima opcija Ignore DND, ovde toga nema.
 
Jedino da probaš neki custom ROM ili možda Tasker?
 
Da li može na miui launcheru da se namesti double tap turn off ekrana, kao na nova launcheru? Vidim da može na lock screenu, što mi je beskorisno. Trenutno je uključena ta opcija i super je da se upali na double tap, ali ne može da se ugasi sa home screena.
 
Da li može na miui launcheru da se namesti double tap turn off ekrana, kao na nova launcheru? Vidim da može na lock screenu, što mi je beskorisno. Trenutno je uključena ta opcija i super je da se upali na double tap, ali ne može da se ugasi sa home screena.
Na xeu radi odlično, na Global romu naravno ne može. Kao i gomila drugih korisnih stvari. Pilićari uvaljuju lošiji rom za svet (uz lošiju podršku), dok je kineski duplo bolji, fluidniji i stabilniji.
 
Nazad
Vrh Dno