Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Pozdrav ekipa, zna li neko kako se (i da li se moze) na miui 13 smanjiti ona dole navigaciona traka sa dugmicima za nazad, home i to? Znaci citavoj traci bi smanjio visinu.
Nabavio sam redmi note 11 pro i do sada sam na xiaomiju koristio gesture navigaciju prevlacenjem sa strana ali maska ima onako malo vece ivice i jako je tesko koristiti tu opciju. Ukljucio sam dugmice ali nekako mi je ta traka beapotrebno prevelika...
 
Moze jedino ako root-ujes telefon. Bez root-a, cisto sumnjam da moze ista tu da se uradi.
 
@LukasP Nađi temu Limitless ona ima jako male navigacione tastere.
@Kidence ako možeš objasni, ili daj link, kako se radi da imam za svaki slučaj
 

Prilozi

  • IMG_20221208_210501.jpg
    IMG_20221208_210501.jpg
    141 KB · Pregleda: 40
Ja koristim gestures i nikakvih problema nemam zbog maske koja je došla u pakovanju sa njim.
 
Uradim unlock bootloadera na redmi 9a, i udje u bootloop samo se resetovao, i flasnem officijalni rom preko mi flash tola al kineski, i sad butuje rom. AL znam zasto je bio u bootlloop, nisam sklonio PIN za zakljucavanje. Imao sam i Xiaomi Mi Note 10 i na njega recimo nije hteo kineski rom da se flesne, a na ovaj oce.
 
Nema veze pin, on svejedno nakon uspesnog unlock-a odradi factory reset...
 
Evo, resetovao se telefon da se apdejtuje rom, i opet dodje do redmi logo-a i restartuje se. Nece ni u Recovery, samo hoce u fastboot. Nzm sta se desilo. Pisalo je da se otkljucan kako treba.
 
Da li si zakljucao BL nakon flesovanja?
 
Nisam, isao sam na clean all bez locka. Uspesno flesovao rom butovao, usao da apdejtujem jel izbacio apdejt i opet isto kad se resetovao.
EDIT: Hteo sam da ubacim custom rom, al nzm sta se desilo, zato sam i otkljucao BL i cim sam otkljucao on se resetovao, i ovako dodje do logo screna i resetuje se samo, Na Mi Note 10 ovako nesto nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Sto je najgore, nece ni da se iskljuci na power dugme o_O
 
To je to, reseno kad sam zakljucao BL.....i formatirao memkarticu, Radi sve, plus imam kineski rom officijalni. :p
 
Kada si flesovao, koju si opciju birao dole desno u Mi flash tool-u ?
 
Ima li negde spisak koji ce sve modeli dobiti MIUI 14?
 
Pozdrav
Pre nekog dana sam ažurirao MIUI na verziju 12. 5. 5 na mom Xiaomi Redmi Note 8T i od tada imam problema sa gugl servisima (Youtube, Google disk, Chrome, Gmail) itd. Svaki od servisa stalno neće da se učita ili ne radi ili ne reaguje. Npr. sve radi super par sati i onda opet ne rade... Situacija se sredi resetovanjem ali samo privremeno i posle par sati krene sve opet isto. Ima li neko neku ideju do čega bi mogao da bude ovaj problem?
 
Је л' може да се искључи оно мало обавештење доле када очистим/угасим све апликације?
 
Malo padobranski ali koji je najjaci Xiaomi telefon koji je izasao zadnjih pola godine a da se moze normalno kupiti, da nije samo za Kinesko trziste? 12T ili .... ?

12 ultra se tu i tamo pojavi ali nisam siguran da se moze tek tako uzeti.
 
12 Pro ili 12T Pro, zavisi sta podrazumevas pod najjaci. Sledeceg meseca izlazi puno bolja 13ta serija, 12 je za zaborav.
 
Upravo to, sta je u rangu recimo 12 Pro a da je mladje. 12 Pro je izasao u decembru 2021. Staro mi je to. na 12T Pro sam zaboravio. Mozda pogledam njega onda. Thx.

A 13ka ce mislim biti preskupa prvih dana.
 
Uglavnom spuste cenu na početku prodaje, 12T pro se prodavao po nižoj ceni i davali su neku xiaomi grejalicu od 100€ uz njega....
Koliko sam ispratio nikada više nije mogao da se kupi po toj ceni kao kada je prodaja počela.
Ta akcija je trajala mesec dana, znam zato što sam bio zainteresovan i pratio sam...
Praksa im je da novim telefonima spuste cenu na početku prodaje....sad, da li će tako biti i od proleća ne znam....
 
Da li je neko koristio onaj mi mover za prebacivanje podataka? Kada hocu drugu da prebacim podatke sa mi 10t pro na mi 12t pro na posiljaocu-telefonu mi izadje “confirm password”. Koji password?
 
Da li je neko ažurirao rn9pro na 13? Vidim žale se da ima problema?
 
Uglavnom spuste cenu na početku prodaje, 12T pro se prodavao po nižoj ceni i davali su neku xiaomi grejalicu od 100€ uz njega....
Koliko sam ispratio nikada više nije mogao da se kupi po toj ceni kao kada je prodaja počela.
Ta akcija je trajala mesec dana, znam zato što sam bio zainteresovan i pratio sam...
Praksa im je da novim telefonima spuste cenu na početku prodaje....sad, da li će tako biti i od proleća ne znam....
Serija 12 jeste na zalasku ali cu prije ja telefon promjeniti nego sto ce prestati podrska tako da sam danas uzeo 12T, kontao sam 12T PRO al ije bio dosta skuplji pa odustao. Za sad ja zadovoljan.
 
O 12t sam i ja više razmišljao nego o pro....uzeo sam na kraju Vivo x80 lite
 
Nazad
Vrh Dno