Šta je novo?

Logitech MX Master 3

Kada ih maltretiraš do zla Boga.
Sve crkne kada se pretera
Bukvalno nikako. U principu dosta pazim elektroniku, mobilni imam preko 4 godine, koristio sam do nedavno Microsoft Ergo 4000 iz 2009. godine i u odlicnom je stanju. Promenio sam je jer me kolega navukao na mehanicke tastature. Ti kineski misevi o kojima pricam su tipa 10 godina stari i za to vreme su imali prilike da prodju bilo sta, jedan je koristio otac na radnom stolu, mislim da ima ostecenja od lemilice na sebi kako ga dokacio par puta. Taj sada koristim dok ne vidim sta cu. Ovaj Master 2S koji je otkazao je pazen i mazen jer je kolega imao i MX Revolution i MX Master i pricao mi je da su osetljivi, pre svega tasteri. Kuplio sam ga pre same pandemije i nije mi napustio radni sto, ne znam da li je 2x bio u rancu. Izbegavao sam da se igram sa njim, a cak i ne igram neke shootere ili slicno. I opet je uspeo da crkne. Pre toga sam sahranio nekoliko M500, njima su crkli tasteri i/ili skrol.

Majci sam kupio pre neko vreme neki mali bezicni, ona zena jedva da ga je koristila, drzala casove online tokom pandemije i to je delimicno radila na iPadu bez misa, delimicno na desktopu, i njoj je crkao levi klik. Na poslu sam dobio neki isto manji, mislim da je M525, i dalje nisam nasao povrsinu na kojoj radi bez greske. Kako god, izgleda da mi opet ne gine Logitech, ovaj put 3S. Ergonomija mu je neprevazidjena, pa dokle traje...
 
Verovatno cu i ja. Ne jer hocu vec jer mi svaki crkne. Izvinjavam se, dosao sam da ventujem malo, 2S je prosto resio da otkaze veceras, klikovi rade, dioda radi ali ne detektuje pokrete od veceras. Mislim da je bilo dosta para Logitechu iz mog dzepa, bukvalno crkava sve sto kupim od njih dok neki kineski klonovi koji su bacani po sobi, gazeni i polivani svim i svacim odbijaju da crknu. Daj Boze da nadjem alternativu MX Masteru 3, bukvalno bi mi muka pala da moram ponovo da uzmem.
Otvori ga i otpusti šraf na tasteru pod palcem "gesture button". To im je poznata mana, rešava se otpuštanjem tog šrafa.
 
Otvori ga i otpusti šraf na tasteru pod palcem "gesture button". To im je poznata mana, rešava se otpuštanjem tog šrafa.

Jao da, zaboravio sam na to, hvala! Tako smo jednom kolegi oziveli jedinicu, ali je takoreci odmah ipak otisao u djubre jer mu je ispao i polomio se, pa sam skroz zaboravio na tu epizodu. Bas cu da probam, samo da nadjem ovaj minijaturni torx. To prokleto dugme cak i ne koristim. Bukvalno sam se spremao da izadjem iz kuce i odem do GIgatrona da uzmem 3S.
 
Poslednja izmena:
Samo nekoliko postova pre 🤣
p.s. Nema bolje od MX Master 👍
Znam, deluje sizofreno, ali bukvalno sam koristio taj mis sprzen lemilicom, a ceka me duga nedelja na poslu :D .

Inace operacija je uspela. Nisam ni hteo da gubim vreme sa srafovima, precvikao sam skroz kabl koji vodi do tog tastera. Glajderi su se izvitoperili, ali ok je, za 10 eura cu naruciti nove. Manje je od 150 svakako. Hvala puno @nickname .
 
Pozdrav, nabavio sam MX Master 3 za Mac, povezao ga na MacBook Air M1 i vidim da je poprilicno primetan lag, tacnije ne bih to okarakterisao ni kao lag, vec jednostavno nije toliko fluidan mis kada ga koristim.

Devojka isto ima M1 MacBook Air, i isto ima MX Master 3, i ona nema taj problem ni sa svojim ni sa mojim misem.

Pokusavao sam da resetujem BT modul na laptopu, pokusavao sam da iskljucim Continuity, da ponovo povezem misa, ali opet se primecuje isti problem.

Da li je neko imao slicnu problematiku?
 
Kod mene se na MacBook pro to isto desava kad mi je povezan bluetooth zvucnik u isto vreme
 
Kod mene gotovo nikad nije nista osim misa povezano preko BT, tu i tamo povezem AirPods ali to je otprilike to, problem u svakom slucaju ostaje nazalost.
 
Pozdrav, nabavio sam MX Master 3 za Mac, povezao ga na MacBook Air M1 i vidim da je poprilicno primetan lag, tacnije ne bih to okarakterisao ni kao lag, vec jednostavno nije toliko fluidan mis kada ga koristim.

Devojka isto ima M1 MacBook Air, i isto ima MX Master 3, i ona nema taj problem ni sa svojim ni sa mojim misem.

Pokusavao sam da resetujem BT modul na laptopu, pokusavao sam da iskljucim Continuity, da ponovo povezem misa, ali opet se primecuje isti problem.

Da li je neko imao slicnu problematiku?
Navodi se logicno pitanje, da li ti imas problem sa njenim misem? Ako ne, zamenite miseve i uzivajte :)
 
Haha, nazalost da, probali smo i tu kombinaciju. Ostaje mi eventualno da probam da instaliram svez MacOS na MacBooku jer vucem sistem jos iz 2017.-2018. godine koji sam redovno samo updateovao i prebacivao s uredjaja na uredjaj bez nekog ciscenja i sredjivanja, moguce da je u tome problem pa brlja. .
 
Pozdrav da nije neko naleteo na situaciju kao meni da koci ponekad tj pocne da baguje ti pomeras strelica secka, u smislu krene stane krene stane ? Meni se to sporadicno desava ne znam sta bi mogao uzrok biti. Posto je nakacen na na lap top probam sa touchpad-om nema seckanja vratim se na mis secka. I prestane pa posle sporadicno opet
 
Isti problem imamo, i meni ponekad baguje, isto na laptopu. Isto probam touchpad i trackpoint, radi normalno, a miš secka. Probao sam da izvadim Receiver ali ne pomaže.
 
Razmisljam o kupovini ovog misa. Interesuje me kako se prelazi sa USB na BT konekciju. Da li je moguce da da naizmenicno koristim mis na desktopu (USB veza) i laptopu (BT veza) i kako? Da li postoji neko dugme kojim se prebacuje sa jednog na drugi rezim rada?
Mislim da sam pazljivo citao ali nisam nasao odgovor na ovo pitanje u temi.
Unapred hvala na odgovoru.
 
Moguće je, naravno. Imaš ispod miša dugme kojim prebacuješ na drugi uredjaj.
 
Moguće je, naravno. Imaš ispod miša dugme kojim prebacuješ na drugi uredjaj.
Jel si probao 100% da radi kada je mis prikacen kablom na jedan racunar da promenom na taster on ugasi usb konekciju i poveze se na bluetooth? Nemam pri ruci da probam ali valja to istestirati
 
Nisam to probao, punim miša preko punjača od mobilnog, ne punim ga preko računara.
 
Isto i ja. Čak mislim i kad ga vežeš kabelom za kompjuter da se samo puni tako, a i dalje je vezan preko dongla ili bt-a.
 
Isto i ja. Čak mislim i kad ga vežeš kabelom za kompjuter da se samo puni tako, a i dalje je vezan preko dongla ili bt-a.
Tako je...

@DeonTuck
Bez problema se možeš prebacivati između ta 3 konektovana uređaja, bilo da je BT ili Logitech USB adapter u pitanju.
 
Aha, da, ni ja nisam probao da li radi mis preko kabla ili se samo puni. Mislio sam samo na vezu sa kablom kada je rekao USB, nisam se setio za dongle. To moze, ali za kabal ne znam. Provericu posle.
 
Hvala. Ako sam dobro shvatio moze prebacivanje, pomocu dugmeta koje se nalazi sa donje strane misa. Na M590 se dugme za promenu USB-BT nalazi odmah iza scrola.... Da ne moze neki od programabilnih dugmica na misu da se podesi u tu svrhu?
 

Prilozi

  • mouse-kg-carpio.jpg
    mouse-kg-carpio.jpg
    563 KB · Pregleda: 85
Kako si zadovoljan? Ja kada sam podlogu od njih uzimao, razmišljao sam i to da poručim, ali sam odustao.
Podlogom nisam nešto preterano zadovoljan, bolja mi je stara Steelseries QCK+.

Plus su ludački spamovali mejlovima posle :D
 
Aha, da, ni ja nisam probao da li radi mis preko kabla ili se samo puni. Mislio sam samo na vezu sa kablom kada je rekao USB, nisam se setio za dongle. To moze, ali za kabal ne znam. Provericu posle.
Ne radi na kabal, samo se puni, tako da mora ili BT ili USB receiver. Zaboravio sam da napisem pa se setih sad.
 
Kako si zadovoljan? Ja kada sam podlogu od njih uzimao, razmišljao sam i to da poručim, ali sam odustao.
Podlogom nisam nešto preterano zadovoljan, bolja mi je stara Steelseries QCK+.

Plus su ludački spamovali mejlovima posle :D
Danas je prvi dan kako koristim pa se navikavam još uvijek. Navikao godinama na podlogu za miš sa gelom za zglob. Mogu ti reći da sada imam veći opseg kretanja u odnosu dok sam koristio podlogu za miša samo.

Javim nakon par dana korištenja.
 
Samo da se pohvalim....stigao juce MX Master 3s. Narednih dana cu se malo zanimati sa proucavanjem opcija i podesavanjem tastera za razne aplikacije, ali prvi utisak je zaista sjajan. Savrseno lezi u ruci, senzor odlicno funkcionise i na podlozi i na stolu i na kaucu, preciznost bez greske scroll odlican. A sto se tice levog i desnog klika, ja tise do sada nisam cuo..... zaista je besuman.
Ja za sada prezadovoljan, a dalje cemo da vidimo, ali sa Logijem nema greske....
 
Takođe, stigao naslednik 🤗 Nažalost uzeo beli...nisam hteo da dajem 15e više samo zbog boje!...a i da promenim malo, zadnja dva mastera 3 su bila crni.
 

Prilozi

  • 20221103_172322.jpg
    20221103_172322.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 51
sta fali belom :)
 
Videćeš posle godinu dana....:D
 
Meni je beli lepsi dok je nov, jedino je nepraktican zbog prljanja i posle izvesnog vremena bude sav musav i ruzan. Sto je najgore vise se ne da posteno oprati i vratiti u prvobitno stanje.
 
Nazad
Vrh Dno