Šta je novo?

Logitech MX Master 3

Preko se na svakih par sati menjaju cene,ne znam kako ih ne mrzi,i to za svaki proizvod koji mi interesantan :D Te povecaju cenu,te naplacuju dostavu,te spuste cenu,te dostava besplatna... neverovatno. Ja sam ga ugrabio za 83 eura i besplatnom dostavom. Jedino sto moram malo duze cekati da mi ga neko donese :)
 
Kako ti deluje lag u odnosu na 2s u realnom radu?
Nekako trazim opravdanje da uzmem 3 a deluje mi da necu apsolutno nista dobiti...
Iskreno nisam nikada primetio lag u radu. Sada sam malo potražio o tome na YT, ali nemam problema.
Jedini razlog što sam sa 2s prešao na 3 je taj što je 2s crkao u garanciji, pa sam mogao da uzmem ovaj uz malu doplatu.
Ako već imaš (ispravan) MX2s, lično ne vidim neki razlog prelaska na MX3. Na MX3 su back/forward dugmići sa strane malo bolje rešeni, ali i na MX2s sam se bio navikao. Drugačiji je skrol, ali opet meni su sasvim odgovarali i jedan i drugi...
 
Poslednja izmena:
Iskreno nisam nikada primetio lag u radu. Sada sam malo potražio o tome na YT, ali nemam problema.
Jedini razlog što sam sa 2s pređao na 3 je taj što je 2s crkao u garanciji, pa sam mogao da uzmem ovaj uz malu doplatu.
Ako već imaš (sipravan) MX2s, lično ne vidim neki razlog prelaska na MX3. Na MX3 su back/forward dugmići sa strane malo bolje rešeni, ali i na MX2s sam se bio navikao. Drugačiji je skrol, ali opet meni su sasvim odgovarali i jedan i drugi...
Hvala puno na odgovoru, kazem, vise trazim opravdanje da predjem na 3 cisto da bih malo promenio, iz hira. Ja lag iskreno osetim ali obzirom da ga koristim iskljucivo za posao, navikao sam se i voleo bih da je manji ali kao sto ti kazes, verovatno nije vredno prelaska dokle god ovaj radi.
 
Ako si već nameračio da potrošiš nešto para, potroši ih ipak na nešto drugo :)
 
Uređaji su već upareni sa Unify risiverom koji dolazi uz njih, ako hoćeš da koristiš jedan Unify risiver moraš instalirati softver i upariti tastaturu ili miša uz njega, zavisi koji si odabrao od onih što su stigli uz opremu.
 
Miš je babaroga stvarno. Mnogo lepo leži u ruci i baterija kida koliko traje.
 
Posle dosta dugo vremena i dopisivanja sa određenim članovima foruma, odlučio sam se na kombinaciju MX Keys i MX Master 3. Mx Keys tastatura je fantastična i imam samo reči hvale što se nje tiče, jedina stvar koja me nervira je to što sam dobio skraćeni levi Shift, ali je to očigledno normalno za evropsko tržište. Ne znam da li ću moći da se naviknem kroz vreme na ovo, ali verovatno da ću moći. Ali što se tiče Mx Mastera 3, moram da kažem da sam razočaran. Jeste vrhunski kvalitet izrade, jeste to sve super, ali je miš za ljude sa malom šakom (kao ja - dužina 17,5cm) miš bukvalno neupotrebljiv. A takođe, da bih dohvatio skrol bukvalno moram da pustim miš iz šake i da pružim ruku da bih ga dohvatio. Ovo sam čitao po netu, ali nisam očekivao da je baš ovakva situacija, bukvalno imam bolove u šaci posle 20 minuta korišćenja, kao i u podlaktici. Na žalost, moj Mx Master 3 ide na doboš, moraću da idem ili na Mx Anywhere 3, ili na neku totalno drugu kombinaciju.
 
Na žalost, moj Mx Master 3 ide na doboš, moraću da idem ili na Mx Anywhere 3, ili na neku totalno drugu kombinaciju.
Juuu... ja svoj jos nisam ni otvorio :D Al koristim MX518 koji je isto poveliki,nadam se da necu imati problem... bude li ga,moracemo jedan drugom obarati cenu :D :D :D
 
Juuu... ja svoj jos nisam ni otvorio :D Al koristim MX518 koji je isto poveliki,nadam se da necu imati problem... bude li ga,moracemo jedan drugom obarati cenu :D :D :D
Ja koristim Steelseries Sensei Raw, pre njega sam imao Razer Deathadder, a pre njega MX Revolution koji je bio neka preteča MX Master miševa kakve danas poznajemo. Nikada do sada nisam imao ovakav problem. Ali je možda problem i u mom gripu, ja koristim Claw grip koji je za ovaj miš "no-no". Želeo sam da mu pružim šansu, ali ne vredi, dva puta sam radio na njemu po sat vremena i odustao od bolova. Zato i ide na doboš. Ljudi kažu da je dosta viši od 2S i da je genralno tu nastao problem.
 
uuuuh.... koliko sam odusevljen tastaturom,toliko sam razocaran misem... veceras ga probao i momentalni bol u zglobu.... jednostavno skroz druga ergonomija u odnosu na mx518. Nadam se da cu se ipak navici nekako... jedino resenje koje mi za sad prija je da se maksimalno zavalim na naslonjac stolice.... iskreno mx518 mi za sad deluje kao babaroga u odnosu na Mastera,jedino sto je kablovski,a kabel mi smeta senzorima tastature... iskreno nisam ocekivao ovakav rezultat

nadam se da cu se vremenom navici... inace klik tasteri su fenomenalni
 
Meni možda čak pored toga što me boli šaka još dodatno smeta to što je miš za neke moje standardne neprecizan. Da li je to do toga što je polling rate samo 125, a ja furam već X godina 1000 na svom Sensei Raw mišu. Ne znam kada bih na silu radio jedno dva-tri dana da li bi bolovi u ruci nestali i da li bih se navikao... Inače, išao sam da vidim i MX Anywhere da uzmem kao zamenu za MX Master, on mi je premali za svakodnevno korišćenje. Ipak će se kao i uvek ispostaviti da su "gaming" miševi više "productivity" miševi nego productivity miševi...
 
ja imam oko 8 meseci mx3, sve mi je super, ali me i dalje nervira sto su klikovi preglasni. Ostalo mi je ok. Iskreno, malo sam ocekivao bolji kvalitet, ne znam, klikovi mi nisu nesto.
 
ja imam oko 8 meseci mx3, sve mi je super, ali me i dalje nervira sto su klikovi preglasni. Ostalo mi je ok. Iskreno, malo sam ocekivao bolji kvalitet, ne znam, klikovi mi nisu nesto.
ne znam... ocekivao sam nekako vise... i skrolovanje mi se cini da radi isto bez obzira da l je zakocen ili otkocen tockic... kad je otkocen nekako mi sve neprirodno....jedino sto mi je top na onaj taster ispod palca za sad sam stavio da bude MUTE :D U sekundi stopira ton sto mi je vrh... videcu sta i kako dalje... imam i Asus Lamborghini Mouse ( https://www.techpowerup.com/148514/asus-wx-lamborghini-wireless-mouse-appears-in-stores) od laptopa koji je savrsenstvo (ili je u pitanju samo navika ), bele je boje ne uklapa se bas ni sa cim,al moze biti dzoker:D
 
ne znam... ocekivao sam nekako vise... i skrolovanje mi se cini da radi isto bez obzira da l je zakocen ili otkocen tockic... kad je otkocen nekako mi sve neprirodno....jedino sto mi je top na onaj taster ispod palca za sad sam stavio da bude MUTE :D U sekundi stopira ton sto mi je vrh... videcu sta i kako dalje... imam i Asus Lamborghini Mouse ( https://www.techpowerup.com/148514/asus-wx-lamborghini-wireless-mouse-appears-in-stores) od laptopa koji je savrsenstvo (ili je u pitanju samo navika ), bele je boje ne uklapa se bas ni sa cim,al moze biti dzoker:D
Meni je skrol vrhunski. Podesis u SW ponašanje kad je zakocen i onda je druga priča. Generalno sam zadovoljan, samo eto ti klikovi su glasniji i imao sam problem da se čuje zvuk nakon klika. Izludjivao me pa sam stavljao papir ispod klika da s ene čuje pa je nestalo vremenom. Video sam da se žale ljudi po netu za to, nisam jedini :D
 
Tastatura malopre imala Firmware update. Kuda ode ova tehnika...
 
Sta ste vi podesavali na misu? Nisam sinoc najbolje ukapirao sve... ako onaj taster ispod palca postavim da komp ide na mute,da li to znaci da ga ne mogu koristiti u sklopu sa pomeranjima misa!?
 
Ništa... Malo podesio brzinu u Winu i to je to. Nikad se nisam navikao da koristim dodatne dugmiće i točkiće osim glavna tri.
 
I ja sam podesio brzinu,i taj taster za mute.al ima bas mnogo opcija,steta ne iskoristiti
 
I ja sam podesio brzinu,i taj taster za mute.al ima bas mnogo opcija,steta ne iskoristiti
Ja sam za 2-3 sata podesio horizontal scroll za Adobe Premiere i Adobe After Effects, i to radi jako lepo za timeline. Možda mu pružim još jednu šansu za par dana, sve mi je žao da ga okačim na oglase...
 
Najgore sto me od jutros ruka boli i na ostalim misevima :D Al.. pripitomice on mene :D :D :D
 
Cini mi se da mis zahteva da podlaktica bude na stolu,a ja sam navikao da mi podlaktica bude u vazduhu tj.da je mis blizu ivice stola i tu je caka bar kod mene.Ukoliko uspem da se naviknem da celu podlakticu drzim na stolu nece biti problema u radu,al videcu.. najgore sto mi se nijedan drugi mis ne svidja
 
Cini mi se da mis zahteva da podlaktica bude na stolu,a ja sam navikao da mi podlaktica bude u vazduhu tj.da je mis blizu ivice stola i tu je caka bar kod mene.Ukoliko uspem da se naviknem da celu podlakticu drzim na stolu nece biti problema u radu,al videcu.. najgore sto mi se nijedan drugi mis ne svidja
Pa normalno da te boli ruka, to ti je kao da se zavuces ispod stola a kupis stolicu od 1000e i onda stolica nije dovoljno dobra. Normalno da nije pravilno drzati ruku u vazduhu, ne bi trebalo to ni sa jednim misem.

A sto se tice opcija, naravno da je poenta iskoristiti sve sto pruza. Ja sve gestures koristim. Na gore mi je screenshot. Na dole Paste, na desno close window , na levo minimize. Na horizontalni skrol mi je menjanje tabova. Na bocno dugme napred mi je enter a na zadnje dugme mi je backspace, tako da mogu da brisem i da koristim kao back dugme.
 
Pa normalno da te boli ruka, to ti je kao da se zavuces ispod stola a kupis stolicu od 1000e i onda stolica nije dovoljno dobra. Normalno da nije pravilno drzati ruku u vazduhu, ne bi trebalo to ni sa jednim misem.

A sto se tice opcija, naravno da je poenta iskoristiti sve sto pruza. Ja sve gestures koristim. Na gore mi je screenshot. Na dole Paste, na desno close window , na levo minimize. Na horizontalni skrol mi je menjanje tabova. Na bocno dugme napred mi je enter a na zadnje dugme mi je backspace, tako da mogu da brisem i da koristim kao back dugme.
Svaka čast na toliko gestures-a. Meni je glavni problem taj što mi je cela podlaktica na stolu, a sam miš previše visok da mi saka stoji pod nekim uglom od skoro 70 stepeni i odatle dolazi bol koji mi se javlja. Možda trebam da se bavim ovim mišem jedno dve nedelje pa da se naviknem...
 
Nazad
Vrh Dno