Šta je novo?

Logitech MX Master 3

Moguće da ti taj oblik ne odgovara. Meni šaka nije nešto velika ali mi je ok. Mada sam i ja nomad, radim i sa kreveta i na kožnoj garnituri i za šankom, samo na keHnjari nisam radio 😅
 
Moguće da ti taj oblik ne odgovara. Meni šaka nije nešto velika ali mi je ok. Mada sam i ja nomad, radim i sa kreveta i na kožnoj garnituri i za šankom, samo na keHnjari nisam radio 😅
Ma definitivno mi ne odgovara, jedan momak mi je dao 2S da probam i čini mi se mnogo bolja situacija što se tiče visine, tj kao da je dosta niži i da je manji nagib zadnjice od 3.
 
Moram priznati da sam se vec navikao na misa i da sad imam vec mnogo bolje misljenje o njemu.Jednostavno preko 10 godina sam koristio MX518 i trebalo je malo vremena da se ruka prilagodi.
 
Moram priznati da sam se vec navikao na misa i da sad imam vec mnogo bolje misljenje o njemu.Jednostavno preko 10 godina sam koristio MX518 i trebalo je malo vremena da se ruka prilagodi.
Koliko se već dana zezaš sa njim?
 
Od petka mislim,ali nemam mnogo sati koriscenja... polako sve ide svojim tokom ;)
Pitam se zato što se već dva dana mislim da mu opet pružim priliku... Videću ako se nakanim u narednih par dana...
 
Meni je za naviku na drigačiji nagib ruke trebalo nedelju dana. Utisci za sada su da je ubedljivo najbolji miš za rad koga sam imao. Videćemo kako će stariti i kakva će mu digovečnost biti. Za cenu od 77€ bih voleo da izdrži fino barem 4 godine.
 
I meni stigao MX Master 3, godinama već koristim Logitech G400 i on mi savršeno odgovara što se tiče ergonomije. Ali kupih MBA pa ajde da probam ovaj... Nekako mi je čudan nagib, onaj mi dosta lepše leži u ruci, opuštenija je šaka. Ali tek sam ga jedno poslepodne koristio, možda treba vremena za navikavanje...
 
Meni je za naviku na drigačiji nagib ruke trebalo nedelju dana. Utisci za sada su da je ubedljivo najbolji miš za rad koga sam imao. Videćemo kako će stariti i kakva će mu digovečnost biti. Za cenu od 77€ bih voleo da izdrži fino barem 4 godine.
Jao sada i ti kažeš da ti je trebalo nedelju dana za navikavanje, definitivno ću sada morati da probam da mu dam još jednu šansu, čak me je i danas bivši kolega nešto zvao da kaže da je pazario MX Master 3 i da mu je najbolji miš na planeti ikada :LOL:
 
Sinoc sam malo podesavao osetljivost... i sad mi se bas cuju magneti kad se sklapaju dok scrol tockic staje,pa imam osecaj kao da mi pod rukom Optimus Prime :D
Super je mis,navikao sam se vec,kao sto rekoh pre problem je bio decenijsko korsicenje MX518,jednostavno je trebalo vreme da ga ruka zaboravi :) Gledam na nekim slikama u softveru za podesavanja ima i skala za brzinu skrolovanja ((mislim) ja to u svojim opcijama nema.Drugar ima MX Vertical,al nikako da skoknem do njega da vidim kakav je on. Meni se pre svega vizuelno ne dopada i zato sam bez razmisljanja izabrao Mastera,a cena im je podjednaka. Napravio sam tastere forward i back da budu copy/paste,al ne vredi,na 500 copiranja 3x se setim da ih koristim,a mnogo je brze i lakse sa njima. Inace jedina "mana" koju sam primetio kod misa je da mi je tesko pogoditi valjak za horizontalni scroll,uvek udarim na copy/paste tastere. Taj scroll taster za moju ruku mi je totalno nepristupacan. I da... muki koristi ga nedelju,dve... zaljubices se brzo
 
Jao sada i ti kažeš da ti je trebalo nedelju dana za navikavanje, definitivno ću sada morati da probam da mu dam još jednu šansu, čak me je i danas bivši kolega nešto zvao da kaže da je pazario MX Master 3 i da mu je najbolji miš na planeti ikada :LOL:
Definitivno mu treba pružiti šansu, ja ga koristim 15 dana već i tek mi je sad legao...Sad mi stari G400 čudan :) Ja sam kupio Mac verziju, podesio funkcije za tastere po različitim aplikacijama, jedino u Photoshopu neće da radi horizontalni skrol kao brush size, izgleda da je do poslednje verzije PS-a, dosta ljudi kažu da im ne radi na najnovijoj verziji...Tako da sam tu dodelio zum.
 
Da li koristite kakvu podlogu za Mastera ili je direktno na stolu? meni je na stolu,i kada ga pomeram imam osecaj kao da je neki kamencic izmedju misa i stola,jednostavno nesto grebucka,al nikako da provalim gde i sta,brisao sam sve i opet isto.
 
Ja imam matoru razer excat mat podlogu...mislim da ima jedno 15 godina ali služi svrsi
 
Ja ne volim te podloge,a desetak godina koristim Asus Lamborghini mis i on se uopste ne cuje,klizi po stolu besumno skroz
 
Ja imam neku sa Apple-ovim znakom, jabukom, naručio sa Ali-ja, dopala mi se izgledom ali nije baš neki kvalitet. Godinama nisam koristio podlogu ali sam zimus promenio radni sto i na ovom površina nije glatka, neki rustik fazon, hrapava je, i miš bude neprecizan kad se radi nešto opipljivo u PS, LR, beži, tako da sam morao kupiti podlogu.
 
E vidis i moj sto ima neku teksturu,mozda ona zeza... mislim nije neki problem od kog zivot zavisi,al se primecuje
 
Primećuje se definitivno, naročito kad je nešto opipljivo, brush u PS, nije to to...
 
Pozdrav, pročitao sam ceo thread od početka, hvala svima na savetima i iskustvima. Ima li nekoga ko koristi MX3 sa većom šakom? Moja spada u X-large (20 cm od vrha srednjeg prsta do početka zgloba) pa sam do sada uvek morao da koristim fingertip grip za sve miševe. Međutim, ovaj MX3 deluje da je dosta velik pa se pitam mogu li ga koristiti osobe sa većim šakama? Ako da - koji grip?
Trenutno koristim Steelseries Rival 3 sa fintertip grip i savršen mi je. Hoću da kupim MX3 pa se plašim da mi neće odgovarati.

Inače, neko je pomenuo da mu u radnji ne dozvoljavaju da otpakuje miša i proba. To se rešava ovako: poručiš Online i označiš da dostave na kućnu adresu. Stigne ti i otpakuješ na najfiniji mogući način uređaj tako da ga kasnije možeš vratiti tako kako ti je stigao. Dakle, sačuvaš svaki papirić, najlon ne kidaš nego odlepiš ili secneš, i slično. Probaš do 14 dana miša i ako nisi zadovoljan/na - vratiš. Po Zakonu o zaštiti potrošača svako ima pravo da vrati uređaj kupljen van prostorija prodavca (dakle web shop) bez ikakvog objašnjenja i dobija punu refundaciju (dostavu prilikom vraćanja uglavnom kupac plaća, ili odneseš lično). Bitno je samo da vratiš uređaj u stanju u kojem je poslat sa svim delovima, papirima, kartonima, najlonima... itd. Ovo sam bio uradio sa jednom tastaturom i sve bilo ok, uplatili novac na račun koji sam naveo. Zašto to ne uradim i sada? Jer mi treba iskustvo nekoga sa većom šakom ko koristi ovog miša duže od 14 dana. hvala :)
 
Ja imam relativno malu šaku i taman mi paše miš...brat sa njegovom ručerdom kad uzme smešno videti. Opet, ničije iskustvo ti ne može pomoći kao tvoje lično. Ako si iz ns i okoline možemo rešiti da probaš i vidiš da li ti odgovara. Mad ovo sa 14 dana ne bi razmišljao, poruči igraj se i vrati u krajnjem slučaju ako ti ne valja (opravdanje imaš u pitpunosti).
 
Evo ja da ti napišem kao neko ko se ovde raspitivao kod kolega forumaša i savetovao se, i na kraju ga pazario, tek da bi ga posle desetak dana prodao dalje. Da, ovaj miš definitivno mora da se proba samo zbog jedne stvari, a to je - visina. Imao sam i miševe koji se vode pod "velikim" i koristio sam ih bez problema, kao na primer Deathadder, ali je taj Deathadder u najvišem delu dosta niži nego MX Master 3. I naravno tu visinu moraš da ukombinuješ sa gripom koji koristiš. Znači za ovaj miš je rođen za palm grip, da nabiješ celu šaku u njega i tako ga koristiš, claw može da prodje za srednje/velike šake, a fingertip samo za XXXL po meni tipa Boban Marjanović i Kawhi Leonard :).
 
Poslednja izmena:
Evo ja da ti napišem kao neko ko se ovde raspitivao kod kolega forumaša i savetovao se, i na kraju ga pazario, tek da bi ga posle desetak dana prodao dalje. Da, ovaj miš definitivno mora da se proba samo zbog jedne stvari, a to je - visina. Imao sam i miševe koji se vode pod "velikim" i koristio sam ih bez problema, kao na primer Deathadder, ali je taj Deathadder u najvišem delu dosta niži nego MX Master 3. I naravno tu visinu moraš da ukombinuješ sa gripom koji koristiš. Znači za ovaj miš je rođen za palm grip, da nabiješ celu šaku u njega i tako ga koristiš, claw može da prodje za srednje/velike šake, a fingertip samo za XXXL po meni tipa Boban Marjanović i Kawhi Leonard :).
Dakle moja šaka je prevelika za palm grip i premala za fingertip grip ako sam dobro razumeo? Claw ne mogu nikako jer mi je skroz neprirodan položaj, probao sam jednom i stalno me bolela šaka. Onda bolje da preskočim ovaj.
 
Dakle moja šaka je prevelika za palm grip i premala za fingertip grip ako sam dobro razumeo? Claw ne mogu nikako jer mi je skroz neprirodan položaj, probao sam jednom i stalno me bolela šaka. Onda bolje da preskočim ovaj.
Za palm grip nisam siguran da li je problematično ili ne za velike šake, jer mogu malo da ti i vise prsti preko, iako je to nekako neprirodno. Ali za fingertip je ja mislim raspad totalni upravo zbog te grbe. :) Svakako je proba pod moranjem, i to na duži vremenski period, po meni.
 
Ok izgleda da će biti MX Anywhere 3 na kraju jer ima sve funkcije kao MX Master 3 samo je pravljen za fingertip grip i jeftiniji je. Jedino nema dedicated horizontal scroll ali se rešava tako što se drži neki od onih tastera sa strane pa se skroluje glavnim točkićem (što je i bolje jer imaš magnetni točkić za horizontal - što nije slučaj kod Master 3). Onaj gesture taster kod palca dole takođe nema ali se može programirati onaj gornji kod točkića da oponaša istu funkciju (i on je bolji jer se lakše pritisne - po iskustvima koje sam čitao). Tako da ne gubim ništa od funkcija, imam isti tačkić (čak i unapređena verzija) i pogodan je za fingertip grip. Hvala svima na savetima :)
 
Ok izgleda da će biti MX Anywhere 3 na kraju jer ima sve funkcije kao MX Master 3 samo je pravljen za fingertip grip i jeftiniji je. Jedino nema dedicated horizontal scroll ali se rešava tako što se drži neki od onih tastera sa strane pa se skroluje glavnim točkićem (što je i bolje jer imaš magnetni točkić za horizontal - što nije slučaj kod Master 3). Onaj gesture taster kod palca dole takođe nema ali se može programirati onaj gornji kod točkića da oponaša istu funkciju (i on je bolji jer se lakše pritisne - po iskustvima koje sam čitao). Tako da ne gubim ništa od funkcija, imam isti tačkić (čak i unapređena verzija) i pogodan je za fingertip grip. Hvala svima na savetima :)
I za njega ti moram reći da ideš da probaš. I ja sam bukvalno krenuo tim stopama. Kupio pa prodao MX Master 3, onda pošto sam imao MX Keys tastaturu, želeo sam da uzmem nešto iz MX seta, pa sam išao na kombinaciju sa MX Anyhwere 3. I njega sam probao u dve radnje i odustao. On mi je bio premali, i nekako čudan za držanje, mislim da mu je prednji deo kod skrola bio prenizak. Na kraju sam završio sa Razer Orochi v2, i ne da se nisam pokajao, nego je možda i najbolji miš koga sam do sada imao. I on je sličnih dimenzija kao MX Anywhere 3, ali je ukupna zapremina miša drugačije raspoređena u odnosu na MX Anywhere 3 da je bukvalno nebo i zemlja. Tako da još jednom kažem, sve mora da se proba generalno.
 
I za njega ti moram reći da ideš da probaš. I ja sam bukvalno krenuo tim stopama. Kupio pa prodao MX Master 3, onda pošto sam imao MX Keys tastaturu, želeo sam da uzmem nešto iz MX seta, pa sam išao na kombinaciju sa MX Anyhwere 3. I njega sam probao u dve radnje i odustao. On mi je bio premali, i nekako čudan za držanje, mislim da mu je prednji deo kod skrola bio prenizak. Na kraju sam završio sa Razer Orochi v2, i ne da se nisam pokajao, nego je možda i najbolji miš koga sam do sada imao. I on je sličnih dimenzija kao MX Anywhere 3, ali je ukupna zapremina miša drugačije raspoređena u odnosu na MX Anywhere 3 da je bukvalno nebo i zemlja. Tako da još jednom kažem, sve mora da se proba generalno.
Zato sam poručio online pa imam 14 dana rok za vraćanje. Uporedio sam 3D modele mog trenutnog i Anywhere 3 (slika u prilogu) i razlika je samo što Anywhere nema nazad "gepek" i malo je niži - što apsolutno nije bitno za fingertip grip. Inače svaki moj prethodni miš je bio još manji od Anywhere 3, bilo mi je teško da se naviknem na Rival 3.
Takođe, pošto miša držim samo sa 2 prsta sa strane (palac i mali), deluje mi da neće biti razlike. Širina dela za hvatanje je uža za samo 3mm kod Anywhere dok su ostali tasteri i točkić na manje-više istom mestu kao kod Rival 3.
Razer inače više nikada neću kupiti, do sada sam svaku periferiju vratio zbog control quality issue i brzog crkavanja tastera (srećom pa je sve bilo u garanciji).
Anyway, skrećemo sa teme jer je ovo thread za Master 3 :)
 

Prilozi

  • Image 002.png
    Image 002.png
    54.8 KB · Pregleda: 62
Zato sam poručio online pa imam 14 dana rok za vraćanje. Uporedio sam 3D modele mog trenutnog i Anywhere 3 (slika u prilogu) i razlika je samo što Anywhere nema nazad "gepek" i malo je niži - što apsolutno nije bitno za fingertip grip. Inače svaki moj prethodni miš je bio još manji od Anywhere 3, bilo mi je teško da se naviknem na Rival 3.
Takođe, pošto miša držim samo sa 2 prsta sa strane (palac i mali), deluje mi da neće biti razlike. Širina dela za hvatanje je uža za samo 3mm kod Anywhere dok su ostali tasteri i točkić na manje-više istom mestu kao kod Rival 3.
Razer inače više nikada neću kupiti, do sada sam svaku periferiju vratio zbog control quality issue i brzog crkavanja tastera (srećom pa je sve bilo u garanciji).
Anyway, skrećemo sa teme jer je ovo thread za Master 3 :)
Dobro si ovo prostudirao :) Pu, pu, ja za sada ni sa jednim mišem nikada nisam imao problema. A imao sam i Razer i Logitech i Steelseries. I svi su me služili baš baš.
 
Mene interesuje da ne kazem plasi kako ce se ponasati ovi gumirani delovi sa strane Mastera... jer sam bio u prilici da skoro pronadjem u fioci neki mali uredjaj,malo veci od USB fles diska koji je oblozen slicnom gumom i na kome se ta guma na neki nacin razgradila tj.postala veoma lepljiva na dodir,jednom recju neupotrebljiva.Inace za uredjaj sam i zaboravio da ga imam,nisam ga koristio jedno 2-3 godine,i kazem sad taj gumirani deo kao zelatin,pa me i ovaj Master asocira na slican problem u nekom buducem vremenu
 
I ja sam se dvoumio izmedju Master 3, Magic Mouse i Anywhere 3 i na kraju uzeo Anywhere. Prezadovoljan sam misem, kompaktini je i laksi za nosenje i pogodniji za fingertip grip.
 
Narucio preko Madjara i dobio u ovakvoj kutiji. Nigde nisam vidjao u ovom soc izdanju. Jesu i ovo regularna pakovanja?
 

Prilozi

  • IMG-14b9c458445995b8983d8a81b88fff3b-V.jpg
    IMG-14b9c458445995b8983d8a81b88fff3b-V.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 54
  • IMG-bd904e984735f27ae12a2fc6117c4179-V.jpg
    IMG-bd904e984735f27ae12a2fc6117c4179-V.jpg
    115.7 KB · Pregleda: 54
Nazad
Vrh Dno