Šta je novo?

Logitech MX Master 3

koliko normalno može da izvuče baterija na MX masteru ?

imam MX Master duže vreme ali sam sada počeo inenzivno da ga koristim ( u proseku 7-8 sati dnevno ) .... izvuče mi 10tak dana
da li je baterija oslabila ili je ovo normalno ?
 
MX Master 3 koristim svaki dan po 8+ sati i sigurno ga ne punim na svakih 10 dana. Bukvalno zaboravim kada ga punim, imam utisak kao da je jednom mesečno.
 
moj je Master jedinica ... ima par godina nije trojka
 
Normalno je posle par godina da ne traje bas isto baterija. Meni ok zvuci i tih 10 dana, sta znam, ne bih se cimao mnogo. Mozda da gasis na dugme, ako se iz nekog razloga budi dok stoji, mozda ti to poveca autonomiju.
 
Ma ni 10 dana nije loše, daleko od toga. Meni je neverovatno da meni traje i ovoliko, ali jednom u 10 dana puniti stvarno nije ništa loše.
 
ma da .... samo da proverim
nego čudno mi bilo pre par dana vidim stoji još na 90%
kad danas upali alarm na 5% :-(

i brzo mi se napunio ponovo na 90% za nekih sat vremena

inače imam 2 ista MX master .... jednog ćera korsti za gejming i punim je možda 1x mesečno max ili duže
ali ga koristi samo vikendom ( kad ne uči :- )

Inače MX je masterpis .... za bisnis malo velik ali ja ga koristim uz laptop.... precizan do bola i brutalno precizan
leži u ruci kao da je deo nje... vredi svaku paru
 
Poslednja izmena:
Može li da se zameni baterija na Master 3(S)? Hteo bih da ga kupim, ali mi je malo cigaNJski ako ne može da se promeni baterija.
 
jel valja neka od ovih za zamenu originalen u MXu ?

model 602040 - 500mah

model 602535 - 600mah

model 802040 - 700mah
 
Pitanje: koristi li neko Mastera na beloj iverici visokog sjaja!? Ne znam da l senzor ima problema sa takvim materijalom. Ako se dobro secam kad sam ga kupovao negde sam citao da moze i po staklu da radi,pa kontam da mu verovatno ni sjaj ne bi pravio problem,al opet eto da pitam :)
 
Sigurno može i ovde, samo nije "gospodski" u smislu da otvoriš poklopac i staviš drugu, već mora da se rasklapa miš
 
Odape jos jedan mx master 2s, drugi po redu. Nikad vise logi precenjeno smece.
 
u tim jeftinim nema ni sta da se pokvari :D
 
Moguce i da je to u pitanju :D
Evo ga Master 2S kod mene, 3 godine svakog dana 8h rada
 
Kod mene Master 3 godinu ipo dana, za sada bez greške.
 
I ja duže od dve godine, sve radi bez problema. Najmanje 8h dnevno ga akam.
 
Oko 2 god su zivela oba. Nisu moja, kupio devojci, koristila samo za posao. Sva sreca pa su madjarski i nisu placeni po 16k koliko su jedno vreme kostali kod nas.
 
Posle par dana korišćenja sam baš zadovoljan mišem. Koristim ga kad je zaključan skrol, jer kao što su neki pominjali na početku teme malo je neprecizan u free modu i klapće. Isto sam primetio kad je u free modu, kada ga podignem od stola i recimo uperim ka gore, random skrolne na dole jednom. Al' kapiram da je to zbog magneta i ove tehnologije, ali neka hvala. Jedino što bih voleo da sidescroll ima odziv neki, odnosno kao ovaj ratchet na običnom skrolu
 
Baterija u prvih godinu do godinu ipo dana života morala bi da izdrži 25-30 dana korišćenja po 10+ sati dnevno, bar je meni toliko trajala na prethodnom primerku i toliko mi traje na sadašnjem primerku.

Svojevremeno sam uspeo da prethodni primerak ubacim u neki sirup.. pa sam pokusao sa rasklapanjem i čišćenjem što baš nije urodilo plodom, par senzora se spalilo u procesu i nikad se više nije sastavio... :)

a zamena baterija na seriji 2 i 3 je svakako moguća ali nije plug and play već zahteva malo cimanja i kao i zamenske teflonske podloge koje poginu pri skidanju i otvaranju miša.. može i da se ubaci jača baterija.. Primer zamene...
 
Sigurno da jeste. Jedino što može da ne valja je ako imaš nezgrapnu šaku, neko je ovde pisao da nikako nije mogao da se navikne na ergonomiju i da ga je ista bolela posle dužega korišćenja, ostalo sve je extra, sve živo može da se podesi i maksimalno olakšava i ubrzava rad na računaru!
 
Ja ih koristim jos od revolution-a, do sad nijednu zamerku nisam imao (valjda imam kompatibilnu saku) :D

Jedino su se sad pro*rali sa ovim bolt risiverom i izbacivanjem unify.. jedan risiver za tastaturu (mx mini) jedan za mx master (non S)
 
Posle prvih nedelju dana koriscenja mogu da kazem da mi mis savrseno ergonomski odgovara i po tom pitanju sam prilicno zadovoljam njime.

Nisam imao previse vremena da se poigram programiranjem dugmadi i sa gestures - samo sam dodelio copy/paste opcije bocnim dugmadima kroz Logi options ali iako pise da su im te funkcije dodeljene u stvarnosti te opcije ne rade. Verovatno treba odraditi jo nekih podesavanja a time cu se pozabaviti kada nadjem malo vise vremena.
 
Posle prvih nedelju dana koriscenja mogu da kazem da mi mis savrseno ergonomski odgovara i po tom pitanju sam prilicno zadovoljam njime.

Nisam imao previse vremena da se poigram programiranjem dugmadi i sa gestures - samo sam dodelio copy/paste opcije bocnim dugmadima kroz Logi options ali iako pise da su im te funkcije dodeljene u stvarnosti te opcije ne rade. Verovatno treba odraditi jo nekih podesavanja a time cu se pozabaviti kada nadjem malo vise vremena.
Proveri da se podesavanje ne odnosi na neku aplikaciju, a ne na sve
 
Uzeh i ja mx3s posto je na predhodnom misu poceo da otkazuje levi klik, a i vec neko vreme ga merkam sto zbog ergonomije sto zbog toga sto moze da se koristi uparen sa do 3 uredjaja. Ergonomija je extra, tasteri i skrolovi mi deluju vrhunski, klizaci takodje dobri. Plasio sam se da ce mi biti pretezak ali ok je tezina i ne smeta toliko. Jedina mana, po meni, mu je nizak polling rate. Predhodni mis mi je bio gamerski Roccat kone PureSel 1000hz-a i bas se oseti razlika u korist starog misa( pri tom mislim na standardno koriscenje u windowsu, browseru i programima koje koristim). Inace ostalo sve je na strani ovog mx-a.
 
Nazad
Vrh Dno