Šta je novo?

Logitech MX Master 3

Legit je i to pakovanje, to je od recikliranog kartona, i koriste ga većinom za online prodaju (Amazon...), tj. tamo gde se kutije ne odlažu na policama, dok za retail radnje pakuju u ono standardno pakovanje sa ilustracijama.
 
Hvala ti, rekose mi da im samo crni stize ovako, ostale boje i modeli u klasicnom pakovanju u boji.
Mogu da odahnem.
 
82 eur. Krecu se od 81 do 90. Za ovaj sam se odlucio jer su ga odmah imali na stanju sa 2god. garancije.
 
Dosta dobra cena, ja gledam da uzmem verziju za Mac, pošto mi dongle ne treba, i ta verzija je koliko vidim 85€. A ti si koliko vidim uzeo klasičnu za manje para.
 
Imas mac verziju i za manje 77-78eur. Precesljaj KP. Mada zbog par evra razlike bolje uzeti klasicnu verziju.
 
Mene vuče odmah da naručim i mx keys i ako mi tastatura realno ne treba trenutno. 😁
 
Isti si ja, naručio Master 3 Mac, kao neću tastaturu, ne treba mi... Prekjuče naručio i tastaturu, Mx Keys :D
Isti si ja, naručio Master 3 Mac, kao neću tastaturu, ne treba mi... Prekjuče naručio i tastaturu, Mx Keys :D
 
Da, ali ga nisi dobio u ovakvom pakovanju, zato sam pitao.
Inace radim manikir, pa ako ti treba profi usluga, javi se 😊
 
Vidim pominje se zaključavanje skroll dugmeta. Kako se to radi?
 
Drugari jel ima još neko problem sa skrolovanjem levo-desno (znači onaj skroll pod palcem što je), u Steamu kad ode na Library i onda pokuša da skroluje po nekoj od polica levo-desno?!
Znači nekad ne skroluje uopšte, nekad samo trzne malo, tj.krene i stane odma posle toga, a nekad radi skroz normalno (u najređem broju slučajeva). Istovremeno kada istu radnju radim u browseru, wordu, excelu itd, skrol radi savršeno. Rešenje?
 
Drugari jel ima još neko problem sa skrolovanjem levo-desno (znači onaj skroll pod palcem što je), u Steamu kad ode na Library i onda pokuša da skroluje po nekoj od polica levo-desno?!
Znači nekad ne skroluje uopšte, nekad samo trzne malo, tj.krene i stane odma posle toga, a nekad radi skroz normalno (u najređem broju slučajeva). Istovremeno kada istu radnju radim u browseru, wordu, excelu itd, skrol radi savršeno. Rešenje?
Jel ti podeseno per application ili samo tvoj custom setup? Ja sam stavio da mi koristi samo moje podesavanje a ne da menja po aplikaciji i evo sad sam probao u steamu, radi horizontalni skrol u prvom baru.
 
Sve je def, mada sam probao i custom po appikacijama i isti đavo. Inače već treći laptop u poslednje dve godine sa istim simptomima (samo stim pravi problem i to ne uvek).
 
Sve je def, mada sam probao i custom po appikacijama i isti đavo. Inače već treći laptop u poslednje dve godine sa istim simptomima (samo stim pravi problem i to ne uvek).
Pa nemoj onda default vrednosti. Ja sam isao na custom i sve podesio i iskljucio ono sto ima da menja funkcije u zavisnosti od applikacije i zaista radi svuda a koristim na 3 laptopa, samo stiskam ono dugme. Cak mi je i flow lepo radio.

Pretpostavljam da mu on nesto izmeni za steam ako ti je default setup. Stavi custom za sve i cepaj. Meni su gestures gore screenshot, dole paste, desno minimize window levo close window, pomocno dugme nazad je backspace i ukljuceno da backspace ide nazad u browser a za napred mi je enter jer tako oslobodim ruku za enter. Skrol ostavis da bude skrol.
Aj sa srecom
 
Da li znate koj misevi imaju izmenjive funkcije pomocnih tastera? Imam ovaj model, ali mi treba jos jedan dosta jeftiniji sa pomocnim tasterima gde bih ih podesio na copy/paste.
Marka i model nisu bitni.
 
Oho, moje zelje su kanda uslisene :D Logitech je izbacio tihu verziju ovog misa u vidu Mx Master 3S:
LOGITECH MX MASTER 3S REVIEW: THE BEST WIRELESS MOUSE GETS SLIGHTLY BETTER

Izgleda i da se povezuje samo preko Bolt receivera (umesto Unify).
Znaš li (ili neko drugi) provereno, ako je tastatura (mx keys full) stigla sa unify resiverom, ima li šanse da radi na boltu? Trentuno i miša i tastaturu kačim preko tog unifi; hteo bi da kupim novi master 3s (zato što su tasteri dosta tiši) ali ne bi da koristim 2 različita risivera?!
 
Koliko sam ja procitao, ne mogu da rade zajedno (bolt i unify), nazalost. Neka me neko slobodno ispravi. I ja sam u dilemi. Da li da (uzalud) vijam Business (bolt) varijantu Mx Keysa ili da uzmem unify, obizorm da mi je mis koji koristim povezan putem bolta, a i buduci MX Master 3S bi bio takodje..
 
Ne moze da se miksuje,odlucis se u startu ides li na bolt ili unifi uredjaje.Ako uzmes jedan sa unify,jedan sa bolt risiverom,onda oba risivera moraju da se ubace u USB portove. Vec sam i zaboravio,mislim da je MX Mini Keys samo bolt verzija. U sustini za korisnika trenutno nebitno koji je risiver,jer ne postoji vidljiva razlika. Bolt je navodno samo sigurnija veza. Ali ono o cemu morate voditi racuna je to da ce mislim sve nove periferije da idu vecinom na bolt,tako da ukoliko kupite danas jednu periferiju,a drugu planirate za godinu,dve licno bih isao na bolt.Ako sad kupujete odjenom sve potrebne periferije nema razloga da se uzima bolt. Eto,moje skromno misljenje
 
Nije da vas ne razumem ili nešto slično negativno ali nije ni doba P2 i 2-3 USB porta na matičnoj...

Ima portova, risiveri mogu raditi paralelno, Bolt zahteva Oprions+ dok stari risiver radi na obe verzije Options-a. Sa druge strane, koliko sam ispratio, noviji uređaji tipa MX3 i MX Keys i novi koji će tek doći rade na Options+ dok starije trenutno podržava samo Options.

Options+ je još u beta fazi i valjda rade na tome da ubace podršku i za neke starije uređaje, bar sam ja dobio norifikaciju da će biti u budućnosti podržan MX2s.
 
Nije da vas ne razumem ili nešto slično negativno ali nije ni doba P2 i 2-3 USB porta na matičnoj...
Laptopovi? Obicno imaju do 3. Ja na gejmerskom imam 3 plus usb - c
Ne volim visak da mi bude ubodeno ako ne mora, zato sam i uzeo Mac verziju MX3, ne treba mi USB, BT mi je ok, a mac verzija lepsa :D
 
Nije da vas ne razumem ili nešto slično negativno ali nije ni doba P2 i 2-3 USB porta na matičnoj...

Ima portova, risiveri mogu raditi paralelno, Bolt zahteva Oprions+ dok stari risiver radi na obe verzije Options-a. Sa druge strane, koliko sam ispratio, noviji uređaji tipa MX3 i MX Keys i novi koji će tek doći rade na Options+ dok starije trenutno podržava samo Options.

Options+ je još u beta fazi i valjda rade na tome da ubace podršku i za neke starije uređaje, bar sam ja dobio norifikaciju da će biti u budućnosti podržan MX2s.
Dell xps 13, 15, i gomila novih ultrabookova imaju 0 ili 1 usb-a 😉 Ovakvi miševi se po meni više kupuju za svakodnevni rad nego igranje
 
Pa Bluetooth iskoristite za sve uređaje koji imaju integrisan BT, funkcionalnost miša je ista (Options(+) isto radi). Ja mog MX2s imam konektovanog na 3 kompa ukupno (moj desktop sa risiverom, moj lap sa BT i ženin lap isto na BT).

MX Keys takođe, desktop sa risiverom a za lap (po potrebi) konektovana preko BT-a.
 
Meni USB portovi nisu problem, i tako koristim USB switch koji ih ima cetiri :) Nego bih eto, kao da mi budu upareni (mis i tastatura), iako realne potrebe za tim, usled ovog switcha (da ih prebacujem s jednog na drugi racunar), nemam :D
 
Kao što napisa kolega, BT i radi kao sat, i kod mene sa 3 uređaja, bez da štuca….doduše, u pitanju je MX 2S
 
Najbolja Logitech-ova periferija.
MX Master. Vrhunski kvalitet
Koristio sam prvu verziju, evo sada koristim treću.
Verovatno ću i u budućnosti kupovati petu, sedmu, devetu verziju kada budu izlazile na tržište.
 
^
Kod mene:
1. MX Revolution (i dalje najbolji utisak, bez obzira na stari tip risivera, pre-unify model)
2. Performance MX (najslabiji utisak, onako meh; prvi sa Unify risiverom)
3. MX Master 2S (utisak odmah ispod MX Revolution, veliki plus konekcija na 3 uređaja i Unify+BT)
 
Najbolja Logitech-ova periferija.
MX Master. Vrhunski kvalitet
Koristio sam prvu verziju, evo sada koristim treću.
Verovatno ću i u budućnosti kupovati petu, sedmu, devetu verziju kada budu izlazile na tržište.
Verovatno cu i ja. Ne jer hocu vec jer mi svaki crkne. Izvinjavam se, dosao sam da ventujem malo, 2S je prosto resio da otkaze veceras, klikovi rade, dioda radi ali ne detektuje pokrete od veceras. Mislim da je bilo dosta para Logitechu iz mog dzepa, bukvalno crkava sve sto kupim od njih dok neki kineski klonovi koji su bacani po sobi, gazeni i polivani svim i svacim odbijaju da crknu. Daj Boze da nadjem alternativu MX Masteru 3, bukvalno bi mi muka pala da moram ponovo da uzmem.
 
Verovatno cu i ja. Ne jer hocu vec jer mi svaki crkne. Izvinjavam se, dosao sam da ventujem malo, 2S je prosto resio da otkaze veceras, klikovi rade, dioda radi ali ne detektuje pokrete od veceras. Mislim da je bilo dosta para Logitechu iz mog dzepa, bukvalno crkava sve sto kupim od njih dok neki kineski klonovi koji su bacani po sobi, gazeni i polivani svim i svacim odbijaju da crknu. Daj Boze da nadjem alternativu MX Masteru 3, bukvalno bi mi muka pala da moram ponovo da uzmem.
Kada ih maltretiraš do zla Boga.
Sve crkne kada se pretera
 
Vrh Dno