Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^
E pa super onda, prilicno je zanimljva :)

@iH8Sn0w
Drugar i ova je dobra, ovako centralno kadriran ima fin balans, uz to atmosfericna :) Isto mobilnim ili neka kamera ?
 
Poslednja izmena:
Imam ih u telefonu, povremeno cu da uplodujem. Da ne spamujem grupu :)
 
@zajebani .... blic ko blic ...staje u torbicu sa aparatom ..... Ja imam Profoto sklopivi, mekani beauty dish ....zaista je malen kada se sklopi , kao neka mala torbica, mozes da se setas..... neka opcija male Okte za blic koja se otvara kao kisobran bi ti bila idealna.... Ionako stalno fotkas dakle nece ti biti tesko za nositi a otvorices sasvim jedan novi svet fotkanja i sebi i nama siguran sam .....

Ovaj portret decaka je predivan ....ali opet izvlacen iz dobre podeksponiranosti .....
 
^
Pa i ne bas, nema tu preteranog dodavanja ekspozicije na devojcici +40 na decaku +10. Mozda je to neka razlika canon vs nikon u netaknutim raw fajlovima, sta znam. Aj baci mi sliku kako to sto mi predlazes izgleda, mozda ga malo ubacim u upotrebu po nekad, i to na neki nacin prosiruje kreativne mogucnosti :) Imam blic 580 ili 600 canon, nisam siguran znam da je najbolji sto canon moze da ponudi...

@iH8Sn0w
Samo napred drugar, i ti i ostale kolege :)
 
Pre neki dan, Lumia930
 
Iz auta, hladno jutro, a sunce se radja. Nista doradjivano nije, sunce je palo bas gde treba
 
Nikon d80, 18mm, malo podeksponirano.
 
Kaci ove nikonove slike, lumia nek ide na onu temu o telefonskim kamerama.

I zbog cega raspali tapatok prikazuje ovako mizerne slicice, a kada se pregleda preko browsera, vidi se normalno...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Manastri na Fruskoj gori, Lumia 930, manuelna podesavanja, rucna ekspozicija
 
Kaci ove nikonove slike, lumia nek ide na onu temu o telefonskim kamerama.

I zbog cega raspali tapatok prikazuje ovako mizerne slicice, a kada se pregleda preko browsera, vidi se normalno...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk


Izvinjavam se, upravu si :). Sledece sa telefona idu u odgovarajucu temu.
 
I zbog cega raspali tapatok prikazuje ovako mizerne slicice, a kada se pregleda preko browsera, vidi se normalno...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
To je do postimage.org, Tapatalk ih prikazuje tako kako ih prikazuje.
 
Al ga iskomplikovase sa skidanjem BB code odmah... Upload sam sa moba pa otuda cudna (niska) rezolucija, kompresija i bela linija uz ivicu...




Jedno off pitanje,,,koja je fora da se na flickr-u ne moze videti cime je slikano?

Hvala
 
Jedno off pitanje,,,koja je fora da se na flickr-u ne moze videti cime je slikano?

Hvala


Iskreno ne znam, moguce da ranije kada sam radio nesto u LR kada sam brisao exif info pa je ostalo ukljucena ta opcija, inace sasvim slucajno.

Prva i treca 5D mk2, druga je 7D, sve sa 50mm 1.8 STM. Konkretno na kojoj blendi sam fotkao ne mogu da se setim. Mislim da je druga oko 1.8 ili 2.0, prva je moguce oko 2.8, a treca oko 2.2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@delevic
Pa ja se i ne trudim da sve bude prirodno i idealno, cak sta vise namerno dodajem ili kreiram te neka blago apstraktne elemente gotovo na svakoj fotografiji :)

@krkojzla
Na sta mislis drugar ?
 
"Sunstars", iliti u ovom slucaju "Lampastars" :p

Svaki lens pravi drugacije "zvezdice" odnosno razvlaci svetlost prilikom zatvaranja blende, samo sto taj lens to radi izvanredno. Poceo sam malo da se zanimam oko sirokih lensova pa se edukujem :p
 
"Sunstars", iliti u ovom slucaju "Lampastars" :p

Svaki lens pravi drugacije "zvezdice" odnosno razvlaci svetlost prilikom zatvaranja blende, samo sto taj lens to radi izvanredno. Poceo sam malo da se zanimam oko sirokih lensova pa se edukujem :p

I svaki otvor blende pravi drugacije zvezdice.
 
@krkojzla
Govoris vezano za fotografiju koju sam postavi ? To je novo staklo EF16-35mm f/2.8L III USM, inace ta lepsa zvezda koju pravi i manje flera su neka od poboljsanja u odnosu na predhodne verzije, pored nesto bolje ostrine preko celog kadra u rasponu 16~24mm, ima bolju ostrinu nego L Canon stakla 14mm i 24mm :)
 
Poslednja izmena:
@Gizmo
Bolje bi bilo da si uradio portretnu varijantu. Ovako mi je prazan desni deo slike.


Evo od mene jedna fotka iz Kneza :)

Kodak Portra 400, Nikon FM, 50mm 1.8 E.

 
Ili da je centrirao kadar...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E ovaj put cu morati da se ne slozim sa vama. Centrirano losije izgleda, probao sam i tako, a uspravno hvatam rsum ispod nivoa ovog stola iza, plus i nisam hteo tako. Ne znam cemu filozofija, ovo je tipican rule of thirds kadar.
 
^
Ne fali nista, al bilo bi dobro nesto da ispunjava ovaj prazan prostor po dubini :) Centralno samo kada imas dobru simetriju u kadru, ili malo uzi kadar pa jedno oko pri kadriranju taco po sredini kadra, tako je model malo pomeren iz samog centra i stvara se utisak da posmatraca prati pogledom ;)

Ovako nesto.

Trecina...
Color of night... by Nenad Ristic, on Flickr

Oko po sredini kadra...
Rhapsody in white... by Nenad Ristic, on Flickr

Simetrija...
Get up and move on! :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Ali ovde bi i bila simetrija manje/vise [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i od mene jedna, posle dužeg vremena. :)
Natalija by Stefan Barna, on Flickr



Jedna stvar, pošto sam počeo da veDŽbam u photoshopu, dešava mi se da obriše ceo exif prilikom exporta iako mi nije čekirana ta opcija. Jel zna neko u čemu je fora?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno