Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ilion

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2014
Poena
0
Ne ulazim u tehničke detalje, ali Beograd izgleda prelepo kada ga ti fotografišeš.

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
^
Hvala drugar :) Ne ulazim ni ja, nite se nesto previse bavim bilo cim sem idejom koju ima, i nacinom realizacija. Vecina ovih fotografija samo su razglednice, ali svaka u osnovi ima ideju i realizaciju u skladu sa tom idejom, bilo da je akcenat na vizuelnoj dopadljivosti ili nekim drugim elementima vezanim za sadrzaj fotografije, a sve sem takvog pristupa samo skljocanje pa sta nam Bog da hehe :p

Pega

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.04.2006
Poena
38
^zajebani, meni nema sete u ovoj fotografiji. Možda se golub samo smorio/la u 27. marta tamo gde su svi nanizani na jednom kablu i na krilnom odstojanju, i.e. menjaj naziv :)

Inače, vrlo lepa kompozicija i dosta realno. Postoji li način malo nebo da dofarbaš, deluje mi prilično flah u ovoj kombinaciji - bar na ekranu. Možda bi na velikom formatu bilo gotivno zbog modernih sivkastih tonova, ali ovako mi baš deluje praznjikavo.. Pozz

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
Fala drugar :) Nebo je belo, zato sto je zaista belo kada se WB koriguje ka toplijim tonovima, a ne zato je pregorelo kao sto inace biva u kontri, sto se vidi i po prelazima izmedju tamnih partija i neba. Naravno da sam mogo obradom da ga zafarbam malo, i razmisljao sma o tome, ali sam ipak na kraju taj detalj ostavio takav kakav jeste na orginalu. Sustinski meni se svidela kompozicija kadra i to sto se fino namestio na 400mm da isprobam novi obojektiv a da to ipak ne bude tek radi probe, posto inace ne praktikujem skljocanje u prazno :p

MR.BIG

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.12.2004
Poena
38
2q3u2yg.jpg

Pega

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.04.2006
Poena
38
Ovo je prvi put sa objektivom ovog tipa i to iz ruke ss1/50, golub se jedva vidi na toj daljini :D Ostalo ide na racun opreme sto se tice ostrine, ipak je ovo Canon EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II...
1/50? Au, respect! Znaš kako, ja imam jednog Vivitar-a 70-300 od 5e koga razvlačim na crop-u Nex-u. Kad vidim ovakve oštrine, uke*jam se. Ali je kod mog bokeh bolji :)))

Sent from my 6055K using Tapatalk

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
Meni je sve to sem ostrine sustinski nebitni. Nemam nameru da fotkam tice sem ako se neka ne namesti ovako :p Svidjam mi se kako komeresije planove na 400mm, potpuno nova dimenzija fotkanja :) Sa 16 i 400mm ubedljivo najzanimljivije fotke :)

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
^
Resio si da se uozbiljis :) Sta je sa svetlom ? Ne bi reko da je samo blic...
Ono sto sigruno nije dobro to je ova kapa sa ovom ljastecom bojom, previse privalci paznju, trebao si to u obradi da smiris nekako.

Gizmo

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poena
48
Jok, nije samo blic, bio sam u studiju kod micka i pravio foto sešn :) Nije studio laganica, treba pravilno pozicionirati svetlo, što sam kasnije video da nisam uradio baš najbolje zbog silnih senki ili prevelikih hajlajta. Za prvi put u studiju mi je ok, u narednom periodu ću mnogo češće iznajmljivati studio, izuzetno mi se dopalo koje mogućnosti otvara i koliko je zabavan rad sa modelom :) Opet, vrlo retko fotkam ljude, pa se radujem iskustvu koje ću da steknem kako što više budem pravio fotki ovog tipa :)

Jes, u pravu si za kapicu, planirao sam da smanjim malo saturaciju tu, ali zaboravih na kraju.

old_bookmaker

Darth Vader's accountant
Učlanjen(a)
19.08.2015
Poena
83
^
Resio si da se uozbiljis :) Sta je sa svetlom ? Ne bi reko da je samo blic...
Ono sto sigruno nije dobro to je ova kapa sa ovom ljastecom bojom, previse privalci paznju, trebao si to u obradi da smiris nekako.

Meni ne odvlači pažnju, tek nakon drugog-trećeg pogleda možda (i to kada si ti skrenuo pažnju na to). Prvo što mi "pada u oči" su njene oči. :)

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
@Gizmo
Samo napred drugar, praksa i anliza svega sto radimo cine cuda :) Ne znam kako je najbolje krenuti u radu sa svetlima, nekako mi najlogicnije deluje prvo sa jednim svetlom...

@old_bookmaker
Pogled posmatraca uvek ide prvo ka delovima kadra koji se na neki nacin izdvajaju od celine, kao recimo u ovom slucaju kolorno :) Fotka je inace u celini dobra pre svega zbog nje, a na ostalim elementima treba jos raditi...

Ovo je jedina fotografija od mojih fotki na kojoj je svetlo kontorlisano, a svetlo je stona lampa koju sam podesavao dok nisam ocenio da su senke i hajlajtovi na zadovoljavajucem nivou, sve ostalo doradjeno je obradom...

New hairstyle... :) by Nenad Ristic, on Flickr

old_bookmaker

Darth Vader's accountant
Učlanjen(a)
19.08.2015
Poena
83
Nenada, ti si maher. To si dokazao i ovde na forumu svojim fotografijama. ;)

Pratio sam tvoj "razvojni put" s vremenske distance od oko 2 godine (čitajući teme unazad, nisam pre zalazio u ovu "sobu" :D) i mogu da kažem da mi je to dosta koristilo i da sam na tvom primeru dosta toga i naučio.

Edit: A tvoju ženu kada bih video na ulici mislim da bih joj se javio sa "Zdravo!", misleći da je poznajem. :) Sjajan ste tim, ona kao model i ti kao fotograf.

Poslednja izmena:

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
Hvala ljudi :) Nije bas da sam maher, ipak je meni ovo samo hobi, al trudim se da to bude dobro, a nije bas ni da sam lazno skroman pa da se sad tu nesto prenemazem :D Tako da ako cemo objektivno znam i da je dobro, e sad koliko je kome dobro to je subjektivno kao sto je i umetnost subjektivna u osnovi... Ovde smo da po nekad o tome prokomentarisemo, nekad pohvalno, a nekad kroz kritiku i savet :)

Wrong way... by Nenad Ristic, on Flickr

Marti Misterija

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poena
63
Sjajna, po mom ukusu je apsolutno sve, estetski i sto je mozda i bitnije, narativno. Well done mate! :)

ence

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poena
18
Odlicna Nenade! [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

zajebani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poena
48
Hvala drustvo :) Sta da vam kazem, rodila me majka za sve hehe :D
Imam jos jednu kao sto su ove dve predhodne koja pripada ulicnoj fotografiji... To su neki kadrovi koje bi bilo steta da ih nisam zebelezio i ako to nije nesto sto me zanima da fotkam. Paradoks u mojoj foto prici je sto fotkam motive koje inace ne gladam kada gledam tudje fotke, a ono sto me zanima da pogledam to su upravo ulicne fotke :p Jos veci je paradoks sto sam prvo poceo da fotkam portrete, a to me tek ni najmanje ne zanima :p

@delevic
Dobra ti je fotka kolega :) Ne pitaj me zasto, jednostavno mi se dopada :)

ATI`

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.04.2006
Poena
38
Probah neki dan Sigmu 10-20 u planini i ne znam u čemu je fazon sa njim kad slikam direktno u sunce dobijem ovakvu fotografiju, sa ostalim objektivima mogu da dobijem ili nebo sagorelo a ostalo normalno eksponirano ili je nebo OK a ostalo crno?

DSC_8825.jpg

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno