Šta je novo?

Fotografije - 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne ulazim u tehničke detalje, ali Beograd izgleda prelepo kada ga ti fotografišeš.
 
^
Hvala drugar :) Ne ulazim ni ja, nite se nesto previse bavim bilo cim sem idejom koju ima, i nacinom realizacija. Vecina ovih fotografija samo su razglednice, ali svaka u osnovi ima ideju i realizaciju u skladu sa tom idejom, bilo da je akcenat na vizuelnoj dopadljivosti ili nekim drugim elementima vezanim za sadrzaj fotografije, a sve sem takvog pristupa samo skljocanje pa sta nam Bog da hehe :p
 
Auuu,vrh...svaka cast.

Sent from my Nexus 5X blue
 
^zajebani, meni nema sete u ovoj fotografiji. Možda se golub samo smorio/la u 27. marta tamo gde su svi nanizani na jednom kablu i na krilnom odstojanju, i.e. menjaj naziv :)

Inače, vrlo lepa kompozicija i dosta realno. Postoji li način malo nebo da dofarbaš, deluje mi prilično flah u ovoj kombinaciji - bar na ekranu. Možda bi na velikom formatu bilo gotivno zbog modernih sivkastih tonova, ali ovako mi baš deluje praznjikavo.. Pozz
 
Fala drugar :) Nebo je belo, zato sto je zaista belo kada se WB koriguje ka toplijim tonovima, a ne zato je pregorelo kao sto inace biva u kontri, sto se vidi i po prelazima izmedju tamnih partija i neba. Naravno da sam mogo obradom da ga zafarbam malo, i razmisljao sma o tome, ali sam ipak na kraju taj detalj ostavio takav kakav jeste na orginalu. Sustinski meni se svidela kompozicija kadra i to sto se fino namestio na 400mm da isprobam novi obojektiv a da to ipak ne bude tek radi probe, posto inace ne praktikujem skljocanje u prazno :p
 
2q3u2yg.jpg
 
400mm? Bravo za oštrinu ptice! ;)
Ovo je prvi put sa objektivom ovog tipa i to iz ruke ss1/50, golub se jedva vidi na toj daljini :D Ostalo ide na racun opreme sto se tice ostrine, ipak je ovo Canon EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II...
 
Ovo je prvi put sa objektivom ovog tipa i to iz ruke ss1/50, golub se jedva vidi na toj daljini :D Ostalo ide na racun opreme sto se tice ostrine, ipak je ovo Canon EF100-400mm f/4.5-5.6L IS II...
1/50? Au, respect! Znaš kako, ja imam jednog Vivitar-a 70-300 od 5e koga razvlačim na crop-u Nex-u. Kad vidim ovakve oštrine, uke*jam se. Ali je kod mog bokeh bolji :)))

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Meni je sve to sem ostrine sustinski nebitni. Nemam nameru da fotkam tice sem ako se neka ne namesti ovako :p Svidjam mi se kako komeresije planove na 400mm, potpuno nova dimenzija fotkanja :) Sa 16 i 400mm ubedljivo najzanimljivije fotke :)
 
^
Resio si da se uozbiljis :) Sta je sa svetlom ? Ne bi reko da je samo blic...
Ono sto sigruno nije dobro to je ova kapa sa ovom ljastecom bojom, previse privalci paznju, trebao si to u obradi da smiris nekako.
 
Jok, nije samo blic, bio sam u studiju kod micka i pravio foto sešn :) Nije studio laganica, treba pravilno pozicionirati svetlo, što sam kasnije video da nisam uradio baš najbolje zbog silnih senki ili prevelikih hajlajta. Za prvi put u studiju mi je ok, u narednom periodu ću mnogo češće iznajmljivati studio, izuzetno mi se dopalo koje mogućnosti otvara i koliko je zabavan rad sa modelom :) Opet, vrlo retko fotkam ljude, pa se radujem iskustvu koje ću da steknem kako što više budem pravio fotki ovog tipa :)

Jes, u pravu si za kapicu, planirao sam da smanjim malo saturaciju tu, ali zaboravih na kraju.
 
^
Resio si da se uozbiljis :) Sta je sa svetlom ? Ne bi reko da je samo blic...
Ono sto sigruno nije dobro to je ova kapa sa ovom ljastecom bojom, previse privalci paznju, trebao si to u obradi da smiris nekako.

Meni ne odvlači pažnju, tek nakon drugog-trećeg pogleda možda (i to kada si ti skrenuo pažnju na to). Prvo što mi "pada u oči" su njene oči. :)
 
@Gizmo
Samo napred drugar, praksa i anliza svega sto radimo cine cuda :) Ne znam kako je najbolje krenuti u radu sa svetlima, nekako mi najlogicnije deluje prvo sa jednim svetlom...

@old_bookmaker
Pogled posmatraca uvek ide prvo ka delovima kadra koji se na neki nacin izdvajaju od celine, kao recimo u ovom slucaju kolorno :) Fotka je inace u celini dobra pre svega zbog nje, a na ostalim elementima treba jos raditi...

Ovo je jedina fotografija od mojih fotki na kojoj je svetlo kontorlisano, a svetlo je stona lampa koju sam podesavao dok nisam ocenio da su senke i hajlajtovi na zadovoljavajucem nivou, sve ostalo doradjeno je obradom...

New hairstyle... :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Nenada, ti si maher. To si dokazao i ovde na forumu svojim fotografijama. ;)

Pratio sam tvoj "razvojni put" s vremenske distance od oko 2 godine (čitajući teme unazad, nisam pre zalazio u ovu "sobu" :D) i mogu da kažem da mi je to dosta koristilo i da sam na tvom primeru dosta toga i naučio.

Edit: A tvoju ženu kada bih video na ulici mislim da bih joj se javio sa "Zdravo!", misleći da je poznajem. :) Sjajan ste tim, ona kao model i ti kao fotograf.
 
Poslednja izmena:
@zajebani prelep portret,svaka cast.

Huawei P9 Lite White
 
Hvala ljudi :) Nije bas da sam maher, ipak je meni ovo samo hobi, al trudim se da to bude dobro, a nije bas ni da sam lazno skroman pa da se sad tu nesto prenemazem :D Tako da ako cemo objektivno znam i da je dobro, e sad koliko je kome dobro to je subjektivno kao sto je i umetnost subjektivna u osnovi... Ovde smo da po nekad o tome prokomentarisemo, nekad pohvalno, a nekad kroz kritiku i savet :)

Wrong way... by Nenad Ristic, on Flickr
 
Sjajna, po mom ukusu je apsolutno sve, estetski i sto je mozda i bitnije, narativno. Well done mate! :)
 
Odlicna Nenade! [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala drustvo :) Sta da vam kazem, rodila me majka za sve hehe :D
Imam jos jednu kao sto su ove dve predhodne koja pripada ulicnoj fotografiji... To su neki kadrovi koje bi bilo steta da ih nisam zebelezio i ako to nije nesto sto me zanima da fotkam. Paradoks u mojoj foto prici je sto fotkam motive koje inace ne gladam kada gledam tudje fotke, a ono sto me zanima da pogledam to su upravo ulicne fotke :p Jos veci je paradoks sto sam prvo poceo da fotkam portrete, a to me tek ni najmanje ne zanima :p

@delevic
Dobra ti je fotka kolega :) Ne pitaj me zasto, jednostavno mi se dopada :)
 
Jedna poklon fotka za mene ranoranioca :) u 5h ujutru, na pesackom kod Jata, izmedju fotkanja Pesica i skulpture ispred skupstine...

The Great Gatsby :) by Nenad Ristic, on Flickr
 
Probah neki dan Sigmu 10-20 u planini i ne znam u čemu je fazon sa njim kad slikam direktno u sunce dobijem ovakvu fotografiju, sa ostalim objektivima mogu da dobijem ili nebo sagorelo a ostalo normalno eksponirano ili je nebo OK a ostalo crno?

DSC_8825.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno