Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da budemo realni, da sam kupovao na $11 teorije nema da bih kupovao na $2k
 
Ne znam zašto napadate toliko čoveka. Lično ga ne poznajem ali cenim njegovo razmišljanje.
Ko je gledao World War Z i pamti scenu kada Bred Pit dolazi u Izrael i priča sa onim likom iz Mosada - 10 ljudi, 9 misli isto a deseti ne.
Ne znači da je taj neko, ili bilo ko drugi zapravo, uvek u pravu ili da uvek greši ali kada neko iznosi svoje zaključke potkrepljene informacijama, statistikom i sličnim, takvog čoveka makar i mucao- saslušaću ga pa ću da procenim na kraju.
Primer je Džordan Piterson koji govori o tome zašto razume ateiste ali nije jedan od njih.
Oni koji su najglasniji i koji se slažu jedni sa drugima, to previše često bude zapravo nametnuto mišeljenje/razmišljanje bez da iko od njih to i shvati. I ne, ne napadam ikoga od vas ali - svi ste videli vesti, čitate informacije... Jeste li bili možda da vidite zapravo stanje ili znate nekoga ko vam je PROVERENO rekao kakvo je zapravo recimo trenutno u SAD, Kini, Tajvanu, Japanu... Neko ko se kreće u ozbiljnim krugovima? Neko ko stvarno bi imao šta da kaže?
SIGURNO ne mislim na tetku i teču iz NemačkU koji su sve videli i sve prošli ali su na odmor došli u svoje selo novim A8 jer je odmor na Madagaskaru bezveze.
Jedna od stvari koje sam "pokupio od jednog profesora" - ako znaš da imaš nešto dobro (ideja, informacija, proizvod...) ne dozvoli da to prodaš jeftino a NIKAKO ne dozvoli da to ode džabe. Ne znam šta je morbius po profesiji ali ga razumem zašto mu se "ne sviđa" kripto. Svoju prognozu svakako neću da dajem jer je to još jedna stvar koju sam, kako sam i napomenuo već - duboko urezao (možda i grešim pa neću i druge da povučem na dno). Uostalom, da imate pouzdane informacije, biste li ih vi ispričali drugima... Na internetu?
Sa srećom junaci i da svi, što da ne, zaradimo :coffee:
 
@morbius sta kaze Michael Burry? Vidim da ga pominjes i pratis, a jako lepo predvidja.


Imao je bolje performanse nego S&P 500 u periodu 2000-2008 i to ne gledajuci njegov short housing marketa.
Imao je bolje performanse nego S&P 500 i u periodu posle 2008me godine.
Predvideo je GME sagu mesecima pre nego sto je iko cuo za massive short pozicije i short squeeze.

Da li je sada u pravu, ko ce ga znati, ako i jeste, ko zna kada ce biti crash (ako ga uopste bude). Takodje treba znati da je on vise bull nego bear igrac.
 
@morbius sta kaze Michael Burry? Vidim da ga pominjes i pratis, a jako lepo predvidja.

Čovek je bukvalno prodao sve akcije iz svog fonda, sa izuztekom neke korporacije koja drži zatvore. Ima i gomile put opcija. On se baš svojski pozicionirao za debeli crash. Mislim, očekujem crash i ja, al ne bih baš uložio sve što imam na tu opkladu. Burry međutim kad nešto zaključi, on je potpuno nepokolebljiv.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovde imas stablecoin mc i cryptocurrency mc
Koliko vidim na sajtu nema direktno poredjenje koje si trazio, ali mozda mozes da iskoristis ove podatke 🤷‍♂️

A mozes da probas i ovu skriptu koju je napisao ovaj lik za Tradingview

 
Bogu hvala za ovaj popust, nastavljam da DCA pretezno u ETH.

1661043724656.png

Trenutan average buy za ETH je oko 1400$ ; Zadovoljan sam sa svakim orderom i padom koji uhvatim. Ide mu taj dugo ocekivani prelazak na PoS i bice hype-a.
 
Obično cena raste pre događaja. Nakon događaja kreće lagani (ili brži) pad.
 
Kada očekuješ da će cena biti najveća, neposredno pre ili posle PoS-a?

Zapravo ne planiram da prodajem vise od 30% tokom hype-a jer verujem da ce prelazak na POS dugorocno imati mnogo veci uticaj na cenu.
Emisija ETH-a koja trenutno iznosi 12.800 ETH/day ce biti smanjena na samo 1280 ETH-a ( ekvivalent trostrukom bitcoinovom halvingu ). I vremenom ce se to drasticno odraziti na cenu.

Celokupna situacija oko marketa ne izgleda bas najbolje, ali nema veze, dno niko nece ubosti, a ETH smatram da ce za godinu-dve biti na 8-12k , tako da mi nije ni bitno da li ga uzeo na 1500, 1000, 800, 500.... Prelazak na PoS se vuce jos od 2015-te i sad napokon dolazi.

Trenutno smo na oko 1500-1600, dakle ne toliko daleko od ATH-a od proslog ciklusa, cena je i dalje u padu, a merge je sve blizi. Smatram da je veoma dobar risk/reward kako na kratke staze (zbog hype-a) tako i na duze.
 
Važno da je Morbius predvideo da posle $900 sa letnje cene biće duplo manje i propašće ETH zbog inflacije :poop:
Kao sto se vidi na ovom chartu ispod, mi se trenutno nalazimo gde i ova bela linija, zuta linija je chart iz 2008. godine. Ako je ispratimo vrlo lako je moguce da ce ETH biti po ceni duplo nizoj od $900.
Naravno nece propasti, ali je cena realno ostvariva gledajuci istorijske dogadjaje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220806-212155_Reddit.jpg
    Screenshot_20220806-212155_Reddit.jpg
    118.1 KB · Pregleda: 139
Interesuje me kakvo je vase misljenje za polygon/MATIC , dal se isplati uzeti nesto na long?
Sta god uzmes od ovih top20 coina i tokena sad, ce biti isplativo ako BtC dozivi novi ATH.
Tako biva vec 5ti put. Pitanje je samo koji ce od njih biti x 5 , x10 ili x100….
Pogledaj AllTime Chart svih top10 - top20 coina i videces istu stvar
 
Nema šanse da se to ostvari.
Zasto ne bi imalo sanse?
Ako pogledamo zadnja 3 ciklusa btc je padao 95.6%, 85.7%, 85.3%.
Ova cena od 22k je trenutno 69.4% od ATH (69k)
Ako se ciklus nastavi kao i do sada i opet btc vidimo na oko 80-85% od ath-a, izracunaj kolika je cena na dnu..
Izmedju 9k i 12k.
Prvi put ce da se desi da je btc pao ispod svog ath iz razloga, sto je u proslom bull-u porastao samo 3.5x od prethodnog ath-a + prvi put prezivljava bear market u inflaciji.
Buduci da pratimo s&p500 tek treba da vidimo pravi pad na jesen/zimu kada ce krenuti faza akumulacije.
22 septembra fed podize kamate vrv za 0.75
Zima dolazi, a gasa u evropi nema
Mozemo da naslutimo krah svetske ekonomije, a ona vuce ceo crypto dole.
Mozda sve ovo zvuci nerealno nekim novim igracima, ali ljudi koji prate market duze od nastanka crypta nije novina. Sve moze da padne preko noci 50%, pa i svetska ekonomija, a pogotovo crypto koji je relativno novi.
Nema šanse da se to ostvari.
Zasto ne bi imalo sanse?
Ako pogledamo zadnja 3 ciklusa btc je padao 95.6%, 85.7%, 85.3%.
Ova cena od 22k je trenutno 69.4% od ATH (69k)
Ako se ciklus nastavi kao i do sada i opet btc vidimo na oko 80-85% od ath-a, izracunaj kolika je cena na dnu..
Izmedju 9k i 12k.
Prvi put ce da se desi da je btc pao ispod svog ath iz razloga, sto je u proslom bull-u porastao samo 3.5x od prethodnog ath-a + prvi put prezivljava bear market u inflaciji.
Buduci da pratimo s&p500 tek treba da vidimo pravi pad na jesen/zimu kada ce krenuti faza akumulacije.
22 septembra fed podize kamate vrv za 0.75
Zima dolazi, a gasa u evropi nema
Mozemo da naslutimo krah svetske ekonomije, a ona vuce ceo crypto dole.
Mozda sve ovo zvuci nerealno nekim novim igracima, ali ljudi koji prate market duze od nastanka crypta nije novina. Sve moze da padne preko noci 50%, pa i svetska ekonomija, a pogotovo crypto koji je relativno novi.
 
Nema šanse da se to ostvari.
Koliko puta sam samo pojeo go*** sto sam to samo pomislio.
Naravno da ima sanse a mozda necemo dugo ni cekati. Para ima, to je jasno. Ali za sada nema razloga da skace cena a ne vidim ni akumulaciju. Sve vodi ka tome da cekamo testiranje supporta i trazenje novog dna. Kad krene damp sve je moguce.
 
Flying The Rocketeer GIF
ide raketa jel probiva ath
 
Izgleda da nam se blizi vreme da se ponovo ispita support na 20K.

izgleda da je (opet) support izdrzao i drzi se na 21k posle kratkog ronjenja ? ;)

DAmn SAJ tvoji postovi i tvoje predvidjanje kao lakmus papir. Kazes ga a ono desi se - suprotno. Ni to nije lose.
Imam osecaj da vise ne smes nista glasno pomisliti a kamo li reci :).
bajdvej da li si se vratio sa odmora ?
aj na pp gde si bi ako nije problem
POZ.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno