Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Baš to,tili da budu bliže CoD fanovima,i pogubili se negde u prevodu,ko milion puta do sad

Seo na mitraljez od tenka,kako tenak skreće tako meni nišan trza,nemoš ništa pogodit

Uzo DMR,nit je snajper nit je neki avtomat,nemogu ništa pogodit,a i kad pogodim skinem mu vrh nokta

Da ne govorim o nevidljivom lagu,pucam sa matroljezom u tipa ispred mene na 10-15 metara,sasujem mu pola od tih 20 komada,on mene ladno ubija

Kontam da je beta,al zar oni nikako da nauče sve to do sad?

Svaki BF ima porođajne muke,al enti miša ovaj ko da rađa trojke

Mislim da gore bate nije bilo,i ne samo u BF,već i u drugim naslovima.....BF car medu neoptinizovanim betama

Samo da dodam,zanimljivije mi gledat vulkan na La Palmi nek igrat ovu ....polu betu
 
Poslednja izmena:
gde ovo moze biti dobro...... pucam na coveka na 120 metara odprilike snajperom, i gledam elevaciju metka kako opada pola metra ispod??????????????????
2042 godina, a snajper radi ko pistolj na kapisle?
uzas blagi......
Pa bullet drop je oduvek prenaglašen u BF igrama, ne znam kako je to bilo kome novost? Ako hoćeš realističnu balistiku arkada poput BF nije za tebe, već neki Squad, Tarkov i slično.
 

Evo kako izgleda gameplay bez aim assist-a (po meni cheat) na konzoli...
 
Ja kao da sam igrao drugu vrstu bete od svih vas ovde... Ovo za tenk stoji, trza, to se i meni dešavalo, ostalo; koj crni drop bulet... metak ide pravo kod mene, to me malo iznerviralo i dok sam se naviko... DMR je kidara, 3 metka ćao... Snajp nikad ne koristim, ne volim ga... Lag imao samo 2 puta....

Svakako... Nakon viđenog, ne bih je sad poručivao... Da dam tolke novce i da bude igra slična beti... Pa maloumanlisam 🤣🤣 treba se sačekati, po meni, minimum par meseci. Da upeglaju.
 


Kad se ovako stavi na gomilu sve što je izbačeno iz prethodnih naslova, shvatiš da je 2042 u stvari prazna igra.
 
Ja kao da sam igrao drugu vrstu bete od svih vas ovde... Ovo za tenk stoji, trza, to se i meni dešavalo, ostalo; koj crni drop bulet... metak ide pravo kod mene, to me malo iznerviralo i dok sam se naviko... DMR je kidara, 3 metka ćao... Snajp nikad ne koristim, ne volim ga... Lag imao samo 2 puta....

Svakako... Nakon viđenog, ne bih je sad poručivao... Da dam tolke novce i da bude igra slična beti... Pa maloumanlisam 🤣🤣 treba se sačekati, po meni, minimum par meseci. Da upeglaju.
Daj se odluči,dal ćeš sa plavima ili sa crvenima :p

Prvi deo posta fališ,drugi deo post kukaš :p

Previše kontroverza
 
Sada kada je beta gotova, posle vise dana igranja utisci su malo drugaciji.
Ima pozitivnih stvari koje bih dodao prethodnim utiscima ali ima i negativnih.
Mozda je rano suditi o teamplayu jer je beta i vecina se fokusirala da testira sto vise stvari ali ga nije bilo. Mozda je 64 ljudi previse za jedan tim koliko god privlacno zvucalo. Stvar je u tome sto je tolki broj ljudi na ovolikoj mapi vise neophodnost nego sto je deo zabave. U prethodnim delovima se ne tako retko dogadjalo da 10+ ljudi trci od zastavice do zastavice jer su mape bile ipak malo manje pa se timska igra spontano desavala.
Ovde zauzmemo jedan objektiv, ko ugrabi vozilo ima smisla da ide do sledeceg objektiva, ko ne ugasio ga je. Ili ce da te pregazi neprijateljski tim ako ostanes sa jos jednim ili 2 igraca u odbrani ili ce deo tvog tima sa vozilima da zauzme zastavicu dok ti peske dodjes do nje i onda u tom medju prostoru ides tamo vamo, svuda kasnis i tako dok te ne ubiju na otvorenom.
Sektori tu spasavaju stvar. Jer ce vecina partija da se odvija u jednom sektoru gde ce na malom prostoru izmedju 2 ili vise zastava da se juri odredjena grupa ljudi. Iz tog ugla kakvu zabavu imaju igraci od 128 ljudi na serveru? Srazmerno povecavanje broja igraca i velicine mapa je promasaj i trosenje resursa. Bolje da su te resurse iskoristili da unaprede staru formulu sa reicmo boljom destrkcijom.
Sledeci problem je sto se helikopteri prelako voze pa su ljudi posle 2 dana krenuli masovno da rovare sa njima. Nije moglo da se dise od letelica.
Ovih dana mi se stalno igralo sto znaci da mi je igra uopsteno dobra ali kada bih usao ne bih se bas najbolje snalazio.
Od full verzije ocekujem dosta vise. Posebno od Portal moda. Tu mislim da ce ljudi biti kreativni u prilagodjavanju igre po razlicitim ukusima.
Ja cu prvi cim izadje odmah na portal da se bacim da vidim sta on sve moze.
Bice tu i onaj treci mod koji nije jos ni predstavljen.
A i ostaje da se vidi kako ce ostali standardni modovi da se pokazu na ovim mapama i sa 128 igraca. Mislim da ce rush i breakthrough malo vise smisla dati celoj prici.
krastavac tesko je udovoljiti narodu. Sigurno je tesko napraviti nastavak ovako masivne igre tako da bude dovoljno drugaciji od prethodhodnog nastavka, da ljudi ne kazu da je copy-paste, da je reskin itd, i da ne bude previse drugacija pa da ljudi pricaju ovo nije moj battlefield.
 
ma sve to stoji da je beta....ali mnogo mi COD-oliko deluje, imam osecaj kaoda igram warzone u drugoj mapi.......

I moj je utisak takav... Nisam mnogo igrao, ali sam baš bio pod utiskom da ima COD vajb... Možda je do mape doduše. dosta je sinematična po sebi, i deluje kao postavka koja bi se pre našla u COD nego BF igrici.

No opet, kada se podvuče paralela između BF 2042 i i BF 4 recimo, moj afinitet naginje ka BF 4, što neko reče vidiš iz ove perspektive koliko je ispred svog vremena. A u poređenju sa njom, 2042 deluje (za sada) samo kao njena verzija blago futuristički prožeta sa više gameplay sadržajnosti , koje ja lično ne smatram garantom za bolji dojam FPS igre, niti dovoljnim po sebi.

Ali videćemo za kraj... Moj je utisak svakako krajnje subjektivan, volim BF, igram ga otkad znam za sebe, ali sam ipak neko ko naginje više ka svedenijim naslovima kao što je recimo Insurgency Sandstorm, koji jeste reper mojih FPS MP afiniteta, pa onda BF igru koja dolazi sa mnogo drugačijim sadržajem ne mogu jasno oceniti.
 
I moj je utisak takav... Nisam mnogo igrao, ali sam baš bio pod utiskom da ima COD vajb... Možda je do mape doduše. dosta je sinematična po sebi, i deluje kao postavka koja bi se pre našla u COD nego BF igrici.

No opet, kada se podvuče paralela između BF 2042 i i BF 4 recimo, moj afinitet naginje ka BF 4, što neko reče vidiš iz ove perspektive koliko je ispred svog vremena. A u poređenju sa njom, 2042 deluje (za sada) samo kao njena verzija blago futuristički prožeta sa više gameplay sadržajnosti , koje ja lično ne smatram garantom za bolji dojam FPS igre, niti dovoljnim po sebi.

Ali videćemo za kraj... Moj je utisak svakako krajnje subjektivan, volim BF, igram ga otkad znam za sebe, ali sam ipak neko ko naginje više ka svedenijim naslovima kao što je recimo Insurgency Sandstorm, koji jeste reper mojih FPS MP afiniteta, pa onda BF igru koja dolazi sa mnogo drugačijim sadržajem ne mogu jasno oceniti.
Interesantno je to sto je i BF3 od strane veterana bio docekan na krv i noz dok se BF BC2 dizao u nebesa. Za nove igrace BF3 je bio vrh vrhova. Potom je BF4 za obe kategorije bio proglasen za reskin. Kada je izasao BF1 stari igraci su bili dosta skepticni. Onda je izasao BFV pa je BF1 postao ikona. Sada se pojavilo ovo i BF4 je prava stvar. Ljudi po inerciji odbijaju nesto sto je drugacije i novo.
 
Daj se odluči,dal ćeš sa plavima ili sa crvenima :p

Prvi deo posta fališ,drugi deo post kukaš :p

Previše kontroverza

Samo iznosim svoje mišljenje bez da bilo gde naginjem, trudim se da budem objektivan i ne vidim šta je tu kontraverzno :) ?
 


Kad se ovako stavi na gomilu sve što je izbačeno iz prethodnih naslova, shvatiš da je 2042 u stvari prazna igra.


Ne bih rekao da su izbačene već da su zamenjene kako bi se apostrofirali drugi gameplay elementi.

Recimo u 2042 fortifikacije ne bi imale preterano smisla kada je primat dat dronovima, Destrukcija okruženja je opet redukovana jer je kvalitet taktičke upotrebe okruženja zamenjen kvantitativnim elementima da igrači više budu uključeni u open space borbu...
Sad se može reći a zašto to svejedno nije zadržano, a to je verovatno ili neka vrsta kompenzacije na konto drugih ideja ili radi forsiranja drugačije dinamike igre.

Mada se slažem sa članom koji je napisao da smo skloni po inerciji da povlačimo paralele i tražimo mane pre vrlina možda, i da svakako se ne može doneti iskristalisani utisak dok igra stvarno ne zaživi.
 
Volim ovo pravdanje preko deset godina zasto destrukcija nije implementirana bolje. Od BC2 destrukcije je sve manje. Ok u BF5 ali i dalje nije na nivou igre stare 11 godina.

" tražimo mane pre vrlina možda"

2042 nema nista bolje od drugih BF naslova. Cak ni grafiku. Samo je drugaciji settings. Nista vise. Dok kada su izasli BC2 ili BF3, upadali smo na guzicu.

Sami su krivi. Bili su lideri u industriji a sada zaostaju za svojim starim igrama.

Mene trenutno brine optimizacija. Performanse su lose ali u vecini slucajeva CPU i GPU vrti na sedamdesetak %. Vjerobvatno fale adekvatni driveri ali opet ista prica: Treba testi BF cijelu godinu da bi ga oni onda napustili. Prica stara koliko Battlefield IP.

Ja cekam 32p BC2 mape i normalne 64p mape. Ali i tada morma platiti EA play da testiram. Ako tu profulaju, treba poceti ganjati hell let loos ili nesto trece

BF3 i BF4 su postale kultne Battlefield igre samo zato sto su BF1 i BF5 downgrade.

BF1 i BF5 ce postati kultne igre jer je 2042 downgrade.
 
Nije tajna da su angažovali neke ljude što su radili na COD serijalu. Vidi se to sa skinovima i operatorima. Napadaju konzolašku bazu, tu je lova. Nadam se da se neće ponoviti bf4 kad im je trebalo godinu dana da optimizuju sve. Ja svakako uzimam day1, uzeo bih i preorder da može early access, al' im ne dam 80e lol.
 
Malo spektakularnih efekata

Inace Hell let loose se odavno igra zarad hard core 50vs50 akcije.
Dok nisam krenuo HLL da igram, trazio sam ga u Battlefieldu. Trazio HC servere itd.
Sad Battlefield igram dosta opustenije.
 
Poslednja izmena:
BF3 HC serveri su bili super sa odredjenom ekipom. Nije bas bio igriv kao u drugim naslovim gdje je FF ukljucen ali ako se desi pravi sloj igraca, kidalo je i ako sam dugom izbjegavao HC servere battlefielda. Vjerovatno takva baza igraca. Ali neki dobar HC mod bi preokreno sve BF naslove 2x. Zato sam ja zeljno iscekivao BR mod misleci da ce biti neko HC iskustvo. PUBG na steroidima jer imaju resurse i engine za to. Ali eto, koliko im je trablo da i Firestorm napuste. Još od BF 1 govorim sto BF nema neki mod za ozbiljniju ekipu koja zeli taktičku igru. Samo trebaju ukloniti par stvari i to je to. Ne treba ni 1$ ulaganja u dodatni razvoj.

Ove godine nema kampanje. Imaj uvise vremena i ljudi za MP razvoj. Na papiru izgleda obecavajuce sa sadrzajem tako da beta mozda ne bude prava slika igre. Ali kroz iskustvo developmenta, beta ce biti Day 1 i onda ide patchovanje.


BF1 je nekom magijom bio bug free vecinu vremena i problemi su bili samo balans i odluke kakav gameplay treba biti.

Imotep95

Ja mislim da operateri nisu maznuti od COD-a vec od R6. Meni se svidja ideja specijalista. Sam oen znam koliko to odgovara ovakvoj arkadnoj pucačini.
 
Tokom BF1 oni su u jednom trenutku posle launcha napravili zaseban "competitive" mod.
Mod se zvao Incursions i zasebno se skidao sa origina. Jackfrag je bio jedan od testera tokom kreiranja Incursionsa pa je u videu rekao da DICE pravi planove da u buducnosti napravi neki ozbiljniji takticki mod. I da je taj Incursions samo proba.
Tako da sam se s najavom petice nadao da ce da predstave tako nesto.

Kad su najavili da im 60 studia radi na novom BFu negde je i moglo da se ocekuje da ce igru maximalno prilagoditi mainstreamu ne bi li povratili sve te ulozene resurse. Neko odelo u EAu kad cuje termin battlefiled veteran sa foruma, ispoliva se sa kafom od smeha.
 
Na papiru zvuci dobro.
Jack objasnio sire o cemu se radi.
 
Poslednja izmena:
BF3 i BF4 su postale kultne Battlefield igre samo zato sto su BF1 i BF5 downgrade.

BF1 i BF5 ce postati kultne igre jer je 2042 downgrade.
Žao mi je sto se moram citirati..

image.png


 
Treba imati u vidu da ja Battlefield Hardline poslednjih 6 godina bio poslednji battlefield smesten u moderno vreme. I pored zelje igraca da ponovo zaigraju battlefield smesten u moderno vreme niko ga nije igrao, svi su ga preskakali i igrali 2 godine stariji BF4. Da li nesto sto je lose moze da postane dobro... Ako se pogleda Hardline ne moze. Sto se ostalih delova tice, nekome su se svideli odmah, nekome malo kasnije.
 
Baš,BF1 mi sad izgleda ko igra stoleća :p,a na početku sam je pljuvao
 
Izgleda da je Forknife ciljana publika za novi BF. Nema veze. Cekamo naredni Battlefield.

 
Igram BF of prvog BF-a (1942) i ovo nema veze sa BF. Sve je napravljeno da bude kao neka budalastina tipa Fortnite i slicno, pocev od neke cartoon like grafike do samog gameplaya sa veranjem po zgradama itd. Bolje da su remasterizovali BF4 i to izdali. Po meni je ovaj attrition warfare iz BF 5 normalna stvar, tako je uvek bilo u pocetku dok posle nisu izmislili unlimited ammo i self regenarting health, a u 2042 su to digli na visi nivo, da slucajno se neki klinja ne rasplace sto ga brzo ubiju vec se sakrije iza kamena i op health na 100%.
 
Ni jedan bf nisam preskocio od kako je izasao bbc2 pre toga sam nesto malo igrao stare verzije ,vise se i ne secam.Ovo definitivno preskacem,igrao betu nekih 2-3 h i to mi je bilo i vise nego dovoljno,dalje i nisam imao zelju da je igram.Sto kaze "face" budalastina.Igra kao da je radjena za klince od max 10tak godina.
 
Nazad
Vrh Dno