Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Krenuo content, sutra izlazi igra za one koji poseduju Gold ili Ultimate verziju igre.
 
Da li se moze sutra igrati sa EA Play obicnom, ne pro?
 
Samo zaradi Portala ću je uzet....kad bude duplo manje,taman da je pokrpaju

 
Da li se moze sutra igrati sa EA Play obicnom, ne pro?
Mislim da ne. Sa tom sabskripcijom ces imati 10h probnog perioda ali mislim tek 19og.

Samo zaradi Portala ću je uzet....kad bude duplo manje,taman da je pokrpaju
Ko zeli da kreira nekakav mod za portal, moci ce to da uradi i ako nema igru. Dovoljno je samo da ima validan EA account. A podesavanja ce se raditi preko browser-a na EA sajtu. Za isprobavanje naravno mora igra.
 
Poslednja izmena:
upropastise ime "battlefield"...... sad gledam Westija uzivo, sta je ono , uzas....
ko oskrnavljeni inace glupi warzone...... ovo je za decu iz pred zabaviste uzrasta....
 
Rame uz rame sa Hardline-om.
Apsolutni promasaj, igram i placem.
Portal mi nije legao, a mislio sam da cu samo njega igrati.
Ove mape, ko god da ih je pravio, ja ne znam, apsloutno bez smisla ocajne, ogromne, neigrive...
 
Nadam se da si kupio na posebnom nalogu bar da mozes da prodas igru...
 
Jesam, zato sto mi je stari nalog banovan,i oduzet sa svim igrama.
Ovo mi je sada jedini, skroz bezvredan.
Svima preporucujem, da uzmu EA play, nije mnogo( 4e), i da probaju 10 sati.
Jednostavno,ne mogu recima da opisem, koliko je sve lose.
 
Šta znaci "portal ti nije legao" ? Portal se moze modovati do beskonacnisti. Od zombi modova do onog idiotaskog gdje svi imaju rpg a reload dobiejs nakon 5 poskakivanja.

Ali nije u tome poenta vec u slobodi modifikacije. Ja cu sacekati 19ti da preko EA Play da probam. Ne znam zasto si se zaletio i kupio.
 

Samo ovo mi je dovoljan razlog da kupim igru 😋
 
Platio 90e preorder i ne mogu ni da kazem da li je losa kao i beta jer jednostavno ne radi. Prvo kresuje posle 10min dok namestam settings uz poruku DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG, a ni na server ne moze da se nakaci jer stalno dobijam poruku "unable to load resource data" sto vidim da je do njih i da svi dobijaju. Pritom BF V radi normalno, najnoviji driveri itd. Nemam vremena sada da se mlatim da vidim do cega je, ali vidim po netu da nista nije ispravljeno. Pritom, apsolutno ne mogu da verujem da igra u 2021 nema server browser, ne mozes da biras mapu, region nista vec samo te ubaci gde ona hoce. Neverovatno da je neko izdao igru u ovom stanju.
 
Gdje su sada oni s pocetka teme koji kazu: joj ne interesuje me FPs vec igra. Sta se pise o optimizaciji.

Well, igraj sada 10 FPS slideshow.

Igra je nedovrsena. Ne sjecam se jedne Battlefield igre zadnjih deset godina da je imala ovoliko tejničkih problema oko neiskoristenosti hardvera. Ovo je prvi put i sto kaze ovaj dole, izgleda da su us'ali engine. Uopste ne koristi sav hardware i to od bete. I niko nije ukazivao na to.



Sto se same igre tice, izgleda kao trečina sadrzaja nekog AAA full naslova.

face

"apsolutno ne mogu da verujem da igra u 2021 nema server browser, ne mozes da biras mapu, region nista vec samo te ubaci gde ona hoce."

Ovo sve imaš u PORTAL modu. Kada kliknes na server browser, mozes da stimas filtere. Ali ljudi zaboravljaj uda jos od BF1 oni pokusavaju da izbace server browser. JEr se igraci rasipaju vec godinama pa na jedno dugme koncentraciju igraca sastave zajedno. U BF5 neko ko prvi put igra ni ne zna za server browser jer je sakriveno kroz pet klikova.

Takodjer, nema score boarda. Ne vidis ni ko je na serveru ni koliko ljudi ni koliko botova ni koji ti je score. Ništa.

I by the way, kako se neko moze zaletiti na preorder BF igre kada deset godina imaju probleme na izlasku. BF3 je bio fijasko a on je izasao 2011-te. BF5 najgori development imao i nakon BF5 da se preorderuje, what ?
 
Ma mene zaista ne zanima 90e, imam 37g i ovo igram 2h nedeljno kad uhvatim vremena jer sustinski imam desktop samo zbog toga, jedina stvar koju igram ikada je BF jos od BF1942. Uopste nije stvar para niti cu traziti refund, ne zanima me, ali tako neke gluposti poput nemanja scoreboard-a i server browsera su neverovatno. Da ne spominjem da iz bete igra ne lici na BF vec na neki crtani.

Video sam (dok nije crashovalo) da ima na poralu server browser, ali to je valjda samo za portal mape. Ili mozda i nije. Kako god budalastina, ne mozes da filtriras i igras sta hoces. Bas kao da je pravljen neki konzolni port za decu do 12 godina.

Probacu da istrazim do cega kresuje pa da probam da odigram makar par sati pre nego sto definitivno popljujem :). Za sada deluje ko krs. Ali dobro doslo neko novo vreme, valjda klinci vole ovakve stvari otkud znam. Kapiram da korporacija kao EA zna kako da zaradi lovu.
 
Pa evo ti razlog. Ljudi se rasipaju:

image.png


BF comunity nije veliki kao nekada. Zato nismo imali custom servere u BF5. Pokusavaju da koncentrisu igrace na manji broj servera. Sa Evropom igraju afrikanci.

Scoreboard je mislim zbog botova. Kada bi ljudi vidjeli akcija 124 igraca i onda upalis scoreboard i vidis ima deset ljudi naserveru, svi bi izasli.
 
Kako nema scoreboard? Vidiš svoj skor ali ne i drugih igrača?
 
Kazu da nema ni nacina da se komunicira sa ljudima iz suprotnog tima.
 
Ja sam zatrazio refund.

Bezlicna igra. Mislim da je problem izmisljeni konflikt iz buducnosti koji da bi se docarao kako treba, mora tu biti maste i jake premise, atmosfere. Mape ne da nemaju atmosferu, vec su neverovatno sterilne. Cak je i grafika nekako suvise cista... Ako se secate kada su isto vreme izasli Witcher 3 i DA Inquisition? E ovaj Bf je kao tada Inquistition. Cak je i COD ozbiljan u odnosu na ovo - operativac u novom Bf se smeje konstantno na loading screenu i kaze ''smekerskim'' glasom Let's have some fun! Pa koji fun, majku ti tvoju, koji fun?! Ovaj nivo cringe-a u igri nisam skoro video. Hit reg ne postoji. Do 20-30 metara udaljenosti i nekako, preko toga kao da igram pikado sa povezom preko ociju. Neko je uporedio sa Hardline-om, ali ovo je crnje i od njega.

Portal je jedina svetla tacka, ali ako hocu da igram bf3 ili bc2 ukljucicu te igre, a ne po dve mape i po skrnava 3 oruzja iz svake igre.
 
Sad ne radi binding za misa, ne mozes da promenis dugme. Odmah ga veze na neki mouse 5 button i ne moze da resetujes. I drugi ljudi imaju isti problem. Neverovatno, igra tehnicki ne radi, nema veze ostalo, ali ne mozes da igras.
 
Kad ovo čitam, dobro je što sam otkazao preorder posle bete. Kako uništiše franšizu 🙄
 
Za binding kome ne radi samo se obrise cash file iz u bf2042 folderu i moze da se binda. Crashovanje makar kod mene bilo zbog o/c grafike, to smanjio i sve ok.
Sto se same igre tice igrao 2h i mrzi me da igram dalje bukvalno. Bas mi za decu pravljena.
 
Zvuci kao teorija zavrjere ali gledam svi ovi youtuberi sto su sponzorisani od EA ne igraju Portal.
 
Zvuci kao teorija zavrjere ali gledam svi ovi youtuberi sto su sponzorisani od EA ne igraju Portal.
To nije zavera. Dobiješ uputstvo:
Koje delove igre pokrivaš, sa kolikom minutažom, koje teme možeš da pominješ koje ne, kada možeš da pominješ druge teme. Dobiješ uputstvo od 3 strane kako i na koji način smeš da prikazuješ igru. Bio sam u content creator programu jednog velikom izdavača i game franšise pa imam iskustvo iz prve ruke.
 
Koju li lovu dobije npr Jackfrags od EA kad pored 3.8m subskrajbera i sigurno velike love od youtubea, prihvata da ukalupi svoj kontet...
 

perafilozof

To stoji za sponzorisane video montaze. Mislio sam na live streamove. Poprilicno je kažnjivo ako ne rade "disclose". Ali i da je tako, zasto bi EA sakrivao bolju polovicu igre. Zasto bi sakrivao bilo koji dio. To mi nije jasno. Ali svi ti popularni y tuberi nisu ušli u Portal.

Kurttrasel

Kazu da nisu dobili nista cak ni za ovo "sponzorisano od EA". Pa ti sad skontaj koji su to dogovori. Mozda se operu za jedno putovanje i hotelski smještaj.

EDIT: 1:15

 
Koju li lovu dobije npr Jackfrags od EA kad pored 3.8m subskrajbera i sigurno velike love od youtubea, prihvata da ukalupi svoj kontet...
Nije lova u pitanju nego pristup. Igraš nedeljama pre svih, verzije igre koje nisu ni javne još, imaš direktan kontakt sa dev timom na Discord-u, ostavljaš feedback koji Dev tim uzima u razmatranje, dobiješ pakete sa svim informacijama, slikama, detaljima.

Da bi poznati content creatori ostali na vrhu gledanosti njima je potrebno da znaju sve pre svih i imaju pristup pre svih.
 
To stoji za sponzorisane video montaze. Mislio sam na live streamove. Poprilicno je kažnjivo ako ne rade "disclose". Ali i da je tako, zasto bi EA sakrivao bolju polovicu igre. Zasto bi sakrivao bilo koji dio. To mi nije jasno. Ali svi ti popularni y tuberi nisu ušli u Portal.

Sve bude pokriveno. Svaki detalj, svaki vid sadržaja, svaki način prikaza. Imaš čak i nivoe za content creatore. Ko od kog datuma sme da prikazuje šta. Najveći kreatori prvi prkazuju zato imaju najviše pravila koje moraju da poštuju.
 
@Glenn u inicijalnim videima ja videh da su odigrali sva 3 moda. Kasnije vise nisam ni gledao sta kace. Moguce je da nema igraca na portalu i to sto ima razbacano je na 200 unikatnih servera sa po 2-3 igraca i 60 botova, to ce po meni biti losa strana portala jer razbija playerbase.
 
Nazad
Vrh Dno