Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Morao sam ipak ovo da probam u ovoj pocetnoj fazi :D
Utisci pozitivni. Osvezeni battlefield 4. Sto je u sustini nesto sto mi je i trebalo.
Gameplay odlican. Napucavanje je arkadno-odlicno, kao sto je i forza horizon arkadna voznja ali odlicna :D
Brinuo me je grapplinghok ali ima cooldown tako da je to ipak dobar gadget za sada. Kasnije ce verovatno dodati jos neki uslov za koriscenje.
Opste je lozenje na attachmente, super moci, perkove, abilitie, pa je battlefield resio da iskoristi to sto se vozila tako lepo utapaju u njihov gameplay. I tako su neka vozila svedena na nivo igracevog abilitia koji ima svoj cooldown.
O cas posla izvadis tablet odaberes dzip on ti padne sa neba za 5 sekundi i ti nastavljas dalje.
Audio, hud efekti su odlicni.
Vizualno igra izuva cak i sve na low.
Orbital mapa je velika i zadovoljavajuca. Dosta poceca na Caspian Border vizuelno, sa dosta zelenila i extremno visokim objektom okruzen pretezno ravnicom. Tako da za ovu mapu mogu da kazem da je poboljsani Caspian Border jer ima dosta vise visinskih razlika u terenu pa pesadinac moze komotnije da ide od zastavice do zastavice.
Jedino je problem sto je jedna mapa u beti pa se vec posle 5 partija zasitim. I verujem da ce ubrzo ubaciti jos jednu mapu u rotaciju. U BF3 su prvo izbacili Caspian Border pa su naknadno dodali i metro.
Bio je tu i tamo neki bag, ali nista strasno.
Na serveru od 115 playera bilo je jedno 15-20 AI-a i tako u svakoj rundi.
R5 2600
1660 super
16gb
2k(1440p)
sve na low 58-68fps.
Malo je futuristicki, ali su ti futuristicki delovi nekako lepo blendovani i dozirani. Menjanje atacmenata na oruziju u trku ce sigurno lepo da se primi kod igraca.
Za sada mislim da ce igra da bude super.
Da li je mozda jos neko imao problem da otvori mapu ili da menja zum na radaru?
 
I taj tornado ce da bude zabava od tri dana a posle ce svima da ide na q. Apsolutno nepotrebno.
 
Ja ne vide tornado za 10 partija. Zanima me da li mu je putanja uvek ista.
 
A vala ni ja ga ne videh....

Ima bagova, podnošljivi za betu.. Ne smeta igri...grappling hook ume da bude koristan...neverovatno haha
 
Probao, utisci pozitivni i idu ka sjajnim :)
 
Ja ne vide tornado za 10 partija. Zanima me da li mu je putanja uvek ista.
Nije, rekli su da je putanja uvek random. Inače sem što je vizuelno zanimljiv prvi put, ne videh da uvodi nekakve značajne promene u gameplay. Leteo sam helišem uz sam tornado, padobranci se takođe zezaju oko njega, umesto da kida i cepa... Teška beta ova open beta.
 
Rekose da je ovo neki early build. Mozda ima dva tri meseca ova verzija. Zabavno jeste al je prepuno bagova za sad. Ako je optimizuju i rese bar deo bagova bice ovo dobra zanimacija. Koliko sam primetio meni ne pravi vecu razliku od 10-15fps-a nebitno dal stavio na low ili high. Orbital mapa je ogromna. Dobro je menjanje atachment-a u hodu. Rekose da ce moci i da se sacuvaju pre igre setovanja za oruzja. Sad trenutno ne moze .
 
Na serveru od 115 playera bilo je jedno 15-20 AI-a i tako u svakoj rundi. <------ AI??????????

ja probao malopre, za sada, utisci, da me ama bas nista nije privuklo (iako sam ljubitelj BF-a)..... nazalost :(
 
Da li je mozda jos neko imao problem da otvori mapu ili da menja zum na radaru?
Evo nisam hteo odmah da pitam, rekoh možda je neki bag kod mene, možda nisam ni probao ali avaj... "explain yourself" :D !?


Niko do sad nije spomenuo ili ja to nisam primetio, ali... Da nije ovo malo vozila, čak i za betu... Znam da većina ljudi pi*di kada ima mnogo vozila, ali to je čar igre, obožavam napucavanje sa vozilima kad sam pešak npr...
Idalje niko ne oživljava, kao da je to ne znam šta... Mada su mogli malo da ubrzaju proces "revive", moje lično mišljenje.. Dobra strana je što svako svakog može da oživi, ali Đaba..
 
Sve u svemu, razmišljam se da povučem preorder…
 
Dobro je. Nisam jedini kome se ovo ne dopada.
 
Radi bolje na xbss/ps5 nego na grafičkim kartama od 300-500-800e. Nadam se da će srediti i za pc do zvaničnog izlaska.
 
Radi bolje na xbss/ps5 nego na grafičkim kartama od 300-500-800e. Nadam se da će srediti i za pc do zvaničnog izlaska.
meni radi na 5700xt, setts mix high/ultra na 80-90fps..... ne radi lose, ali kao da igram warzone, nekako sam takav utisak stekao..... mnogo COD-oliko deluje, a to je upravo ono cega sam se najvise plasio da ce ispasti tako....
 
@oogabooga Sličan je i fps kod druga na 5700xt, nego netcode ubija, vozila se 'teleportuju'. I meni se desi nekad ovo. Na konzolama nije ni jednom.
Ovako izgleda:
Nadaćemo se da je do servera.
 
Svaki BF do sa nije radio kako valja na početku izdaje,a ponajmanje u betama
 
Uuuu božje ti kape....pa ovo neradi nikako

Probam sutra
 
Little bird mi je jedino sto je ok od vozila. AA lenj i spor do zla boga. Napucavanje kao Fortnite.
 
Bice ovo dobro...na prolece negde dok je upeglaju. Igrao par sati sinoc, ok napucavanje. Prevelika je ono mapa za nekog ko voli infa napucavanje i gradske mape. Spremio se za preorder one srednje verzije ali ce ipak osnovna da se uzme.
 
Igra za mene previše kaotična,puna bagova,nezna se ko pije ko plaća

Non mi gusta
 
gde ovo moze biti dobro...... pucam na coveka na 120 metara odprilike snajperom, i gledam elevaciju metka kako opada pola metra ispod??????????????????
2042 godina, a snajper radi ko pistolj na kapisle?
uzas blagi......
 
Zamisli, balistika i bullet drop postoje i u 2042.

surprised_pikachu.jpeg
 

Mozda su blizanci.
 
Ne bih znao, nisam se tad još bio rodio 😁

Inače pored velikog i čudnog bullet drop na snajperu, još mi je čudniji oblak prašine koji digne metak pada padne na zemlju, sasvim dovoljno da uzbuni ovog kojeg gađam...
 
Ja mora da sam lud, ali kad neko kaže da je BETA verzija...podrazumevaju se bagovi jbt... Ko šta radi samo se žalite na nešto što je očeivano u beti... Lično mišljenje moje...
Ja ušao sa ortakom između zida i okna samog lifta, bukvalno smo prošli kroz zid i šta sad...smejanje normalno :)
Ja bih samo izmenio mehaniku pucanja, postavio ISTO kao u BF4... Ipak je ovo BF serijal a ne COD...
Leteti je znaaaaatno lakše ovde no u BF4, lično meni prijatnije i zanimljivije...

Edit: Kad uporediš novu i igru staru skoro 8g shvatiš kolko je BF4 ispred svog vremena bio..

 
Nazad
Vrh Dno