Šta je novo?

Banka Intesa

Kao sto je PJ napisao, ako su sredstva slobodna, uplati. Kamata se obračunava na dnevnoj bazi.
Aman ljudi kakva dnevna baza za revolving kreditnu karticu? Sve lepo piše u uslovima na sajtu. Vi mešate sa dozvoljenim minusom gde jeste na dnevnoj bazi. Kod revolving kreditne kartice presek se pravi jednom mesečno.
 
...ali tad kada se napravi, obračunava se na dnevnom nivou, za prethodni period, zar nije tako?
 
Kao što sam napisao, meni se desilo jednom prilikom da zakasnim za jedan ili dva dana i obračunao mi je kamatu za taj period. Ima tome bar 5+ godina, ali mi je ostalo u sećanju, jer je to jedna jedina kamata koju sam ikada platio banci kao fizičko lice.
 
Aman ljudi kakva dnevna baza za revolving kreditnu karticu? Sve lepo piše u uslovima na sajtu. Vi mešate sa dozvoljenim minusom gde jeste na dnevnoj bazi. Kod revolving kreditne kartice presek se pravi jednom mesečno.
Kada se zakasni sa uplatom ili delimicno pokrije iznos rate nakon 10 u mesecu, kamata se obracunava na dnevnoj bazi za tu ratu, ne za preostali celukupan iznos. Da li je sada jasno?
 
Kada se zakasni sa uplatom ili delimicno pokrije iznos rate nakon 10 u mesecu, kamata se obracunava na dnevnoj bazi za tu ratu, ne za preostali celukupan iznos. Da li je sada jasno?
Meni je jasno ali izgleda da vama i mnogim ljudima nije jasno.
Ako se uplati 11. u mesecu opet će ti doći isti iznos kamate kao da si uplatio 9. sledećeg meseca.
Presek se pravi na jedan dan u mesecu (u slčaju mastera 10., u slučaju Amexa 15. itd.) i koliko tada imate dugovanje, na njega se obračunava kamata.
Posle tog dana možete da trošite i uplaćujete koliko hoćete, nema veze s kamatom, sve do sledećeg preseka.
Pričam za REVOLVING KREDITNU karticu, ne za dozvoljeni minus odnosno dug po debitnoj kartici, koji se obračunava na dnevnom nivou
 
A za telefon i call centar nisi cula?:unsure:;)
Cula sam, ali od kada su mi dali pogresnu informaciju, a pri tome mi nabili racun za roming, vidim da pojma nemaju ti u call centru, kada je neki problem u pitanju, sem onih najprostijih. Bila sam skoro 100% sigurna da nije tako kako mi je rekla, ali racunam, valjda oni znaju.
A ispostavilo se da ne znaju!
Vidis da ni ovde ljudi nisu sigurni, a i meni se cini da je kod kreditne kartice presek jednom mesecno i da nije na dnevnom nivou.
Sad ne mogu do banke, ali otici cu.
Meni je jasno ali izgleda da vama i mnogim ljudima nije jasno.
Ako se uplati 11. u mesecu opet će ti doći isti iznos kamate kao da si uplatio 9. sledećeg meseca.
Presek se pravi na jedan dan u mesecu (u slčaju mastera 10., u slučaju Amexa 15. itd.) i koliko tada imate dugovanje, na njega se obračunava kamata.
Posle tog dana možete da trošite i uplaćujete koliko hoćete, nema veze s kamatom, sve do sledećeg preseka.
Pričam za REVOLVING KREDITNU karticu, ne za dozvoljeni minus odnosno dug po debitnoj kartici, koji se obračunava na dnevnom nivou
Sto bi znacilo da ja sada mogu da uplatim neki iznos i sebi smanjim dug, ako zelim, ali ce kamata biti obracunata na dug koji je bio 10-og?
I to je onda svejedno, sad ili sledeceg meseca, jedino ako je nekome lakse da malo uplati sad, malo sledeceg npr.
 
Poslednja izmena:
Sto bi znacilo da ja sada mogu da uplatim neki iznos i sebi smanjim dug, ako zelim, ali ce kamata biti obracunata na dug koji je bio 10-og?
I to je onda svejedno, sad ili sledeceg meseca, jedino ako je nekome lakse da malo uplati sad, malo sledeceg npr.
Pa da. Samo je ipak bolje uplatiti sada, iako je kamata ista, jer se pare na računu lako potroše, pa onda kad dođe sledeći mesec nema ni para, nit je kartica razdužena
 
Meni radi,malo pre placao nesto.
 
da li sada intesinom visa internet karticom mogu da placam i obicne dinarske uplatnice na racun posto vidim da je forma omogucena, a pre nije bilo tako? ako moze kolika je provizija po uplatnici?

1697294621761.png
 
Čini mi se da izbacuje poruku tipa nemate odgovarajući račun, a i tehnički je neizvodljivo plaćati sa deviznog.
 
Da li je neko imao problem da ne mogu da se prebace sredstva na kreditnu karticu (master gold)? Hteo sam sad unapred da uplatim ratu koja dospeva tek sledećeg meseca, probao više puta i samo kaže transakcija odbijena. Pre je moglo.
 
Na kreditnu možeš da prebaciš koliko želiš, i dinare i eur. Moguće je da aplikacija trenutno ne radi.
 
Sačekao sam par sati, probao ponovo i onda je prošlo. Nešto je bilo izbagovalo iako je sama aplikacija radila.
 
Od juce (a mozda i vise) ne radi pravljenje virtualnih kartica, izbacuje serversku gresku. Pitao sam, kazu rade na otklanjanju problema. Sad posto imam vec porudzbinu, moram da upisujem pravu karticu sa tri i po milijarde dvesta dvadeset cetiri dinara i tri pare
 
pa ja je pre 3 sata napravio :)
 
Ni meni nije htelo da napravi virtuelnu karticu pre 2 dana. Izbacuje serversku grešku
 
Jel probao neko da pretrazi placanja/transakcije?
kod mene ne radi ni na androidu ni na web-u...
 
Na androidu kad ukucas u pretrazi nesto, ne pojavljuje se rezultat dok ne stisnes na tastaturi lupu, bar kod mene. Web nisam probao.
 
ma baguje nesto... evo malopre proradilo, pa sad opet ne radi...

a jel vam radi pretraga po primaocu? meni ne
 
Meni radi. Prva slika u prilogu Pregled zarade a druga slika pretraga po posiljaocu. U pitanju je IOS
 

Prilozi

  • IMG_2292.jpeg
    IMG_2292.jpeg
    53.1 KB · Pregleda: 84
  • IMG_2293.jpeg
    IMG_2293.jpeg
    57.1 KB · Pregleda: 99
da li moze da se vidi sa koje virtuelne kartice je nesto naplaceno?

Ideja je da ako je neki sajt kompromitovan, i ukradeni su podaci moje virtuelne kartice, potom kartica iskoriscena negde, ja na osnovu toga koja je virtuelna kartica koriscena mogu da zna i gde je ukradena...
 
Sad udjem u aplikaciju, i bezveze udjem u sekciju moje kartice, kad ono, nijedna kartica mi se ne vidi, ni dina, ni visa inspire, ni devizna a ni kreditna. Dal je ovo moguce sa ovako oni postupaju, vise su mi se smucili. Slika u prilogu gde mi nudi samo katalog. Daleko bilo vise
 

Prilozi

  • IMG_2340.png
    IMG_2340.png
    129.2 KB · Pregleda: 63
Postoji li način da se vide transakcije starije od 2 godine? Na aplikaciji prikazuje samo do novembra 2021.
 
Tada su bese menjali ebankarstvo, mozda je do toga. Uvek mozes da odes u poslovnicu i da trazis da ti odstampaju karticu partije(karticu prometa po racunu). Ne znam da li su poceli da naplacuju, ali bilo je besplatno
 
Zdravo svima. Planiram da prevremeno otplatim deo stambenog kredita. Rata je svakog meseca 10og. Da li postoji neka znacajnija razlika u zavisnosti od toga kada se u toku meseca odradi ta otplata (npr pre 10og vs posle 10og)?
 
Postoji li način da se vide transakcije starije od 2 godine? Na aplikaciji prikazuje samo do novembra 2021.
za starije od 2 god moras u banku, mozda moze i preko telefona/savetnika ako ga imas...

Da li se nekom desava kod rata za mastercard, da na web ap stoji jedna suma (tacna), na mob app stoji pogresna/veca suma za uplatu (razlika nekih 5%)?
To je u izboru ponudjenih suma za uplatu, obicno ima minimalna za uplatu, tacna za uplatu i custom...
 
Vrh Dno