Šta je novo?

Banka Intesa

Ne uzima proviziju, nego rezervise vise, pa posle vrati, tako da sta god uzimas, ako je 150$, moras da imas 160e. Ja uglavnom tako i nikad problem.
 
Pa koliko to "reservise" vise i sta mu uopste to rezervisanje znaci?.....mislim da znam za ubuduce da ne dolazim u ovako glupe situacije....imam pare na racunu a ne mogu da platim zbog Intezinog rezervisanja,provizije ili sta vec

Ustvari ja pokusavam da platim nesto na EBAY putem PayPal-a......i paypal uzima od te cifre neku proviziju?
 
PP uzima proviziju, e sad koliko ne znam, znam da je nekad uzimao par dolara vise kada sam uzimao igre, pa sam batalio da ga koristim.
 
Šta mu uopšte to rezervisanje znači?
To je ono kad provučeš karticu i stoji ti na čekanju ta transakcija dok se ne očisti. E, ta tri radna dana dok prođu, Inteza ti drži nekih 6-7% više nego što treba da platiš pa čim proknjiže po Visa kursu, puste razliku nazad na devizni račun.
 
Intesa bi trebalo da drži +6%, a PP ne uzima proviziju kupcu, ukoliko koristiš redovne prodavnice na ebay, a ne licitiranje kod fizičkih lica.
 
Ako je placanje u $ ili ne EUR valuti, i ako nije odabrao bez PP konverzije onda i tu gubi i do 10%.
 
Ako je placanje u $ ili ne EUR valuti, i ako nije odabrao bez PP konverzije onda i tu gubi i do 10%.

A gde se odabere bez te PP konverzije?........trebam da platim u dolarima,a na računu imam,naravno, eure...

Ovako dobijem u PP-u pred plaćanje

Capture1.JPG

Ako kliknem na "See currency options",imam ovo

Capture2.JPG


A ako gore kliknem na EUR

Capture3.JPG
 
Uvek placaj u valuti koja je na sajtu, kako bi viza odradila konverziju koja je mnogo povoljnija od pp.

EDIT:

Uplati samo 7% vise kao sto su ti kolege vec napomenule i trebalo bi da ti prodje. Osim ako ti kartica nije blokirana od strane banke, onda moras njih da pozoves.
 

Prilozi

  • Capture2.JPG
    Capture2.JPG
    39.8 KB · Pregleda: 17
A gde se odabere bez te PP konverzije?........trebam da platim u dolarima,a na računu imam,naravno, eure...
Otvoriš chat, zaobiđeš bota, tražiš agenta i pišeš
Dear PayPal support, can you please change card currency for Visa debit card ending xxxx to USD?
Gde su xxxx poslednje 4 cifre i kada ti valuta kartice bude promenjena u USD, konverziju će raditi samo Visa, a ne PayPal i Visa. Isto važi i za povlačenje dolara na devizni u evrima.
 
Dobija li neko ne aplikaciji poruku "Greška prilikom učitavanja parametara" ili tako nešto. Probao sam da izvršim uplatu ali ne prolazi zbog toga. Radilo je super pre par dana, ne znam zašto sada baguje.
 
Ja sam jutros kopirao nalog iz proslog meseca i hteo samo da ponovim uplatu, medjutim izasla mi je ista poruka kao i tebi Greska prilikom ucitavanja parametara....
Ne znam sta reci vise u vezi aplikacije... no comment
Ja sam jutros kopirao nalog iz proslog meseca i hteo samo da ponovim uplatu, medjutim izasla mi je ista poruka kao i tebi Greska prilikom ucitavanja parametara....
Ne znam sta reci vise u vezi aplikacije... no comme
 
Nisam u intesi vec dve godine niti pratim temu, ali koleginica ima problem sa aplikacijom od pre jedno 10ak dana. Konstatno joj izbacuje poruku da ne moze da aktivira nalog (koji je do tada uredno radio) jer joj je navodno root-ovan telefon, sto nije slucaj. Jedino pomisljam da neki zvanican OTA update od avgusta nije nesto poremetio. U pitanju je galaxy a34 telefon.
 
Aplikacija ne radi od pre desetak dana, nova verzija u opticaju, mora se ponovo aktivirati. Meni su napravili problem, posto nisam u Srbiji.
 
Nisam u intesi vec dve godine niti pratim temu, ali koleginica ima problem sa aplikacijom od pre jedno 10ak dana. Konstatno joj izbacuje poruku da ne moze da aktivira nalog (koji je do tada uredno radio) jer joj je navodno root-ovan telefon, sto nije slucaj. Jedino pomisljam da neki zvanican OTA update od avgusta nije nesto poremetio. U pitanju je galaxy a34 telefon.
da dopunim post, strucnjaci iz intese savetuju da se radi vracanje na fabricko podesavanje telefona. Kad bi se ustanovilo da i to ne radi, verovatno bi predlozili da se kupi novi telefon, ne daj Boze da je do njih.
 
Po komentarima bice da sam se sjebo sto sam juce otvorio racun, deluje mi da su slabo zadovoljni ljudi ovom intesom?
Koja je razlika izmedju master i american kartice? Ovo mi je prva banka tako da slabo se razumem u ovo.
 
Po komentarima bice da sam se sjebo sto sam juce otvorio racun, deluje mi da su slabo zadovoljni ljudi ovom intesom?
Koja je razlika izmedju master i american kartice? Ovo mi je prva banka tako da slabo se razumem u ovo.
Nisi se "sjebo" što si otvorio račun u intesu. Sve je to manje-više slično, tako da ne možeš puno da pogrešiš.
Intesa je najveća banka u Srbiji sa ubedljivo najviše korisnika, tako da ne bi sigurno toliko ljudi imalo račun kod njih da su najgori.
Velika prednost intese je što na njihove kreditne kartice možeš kupovati na rate skoro u svakoj većoj prodavnici u Srbiji bez kamate.
Razlika između master i american kartice je ta, da na većini prodajnih mesta uopšte ne prihvataju american. Ne znam tačno šta je smisao te american kartice osim možda putnog osiguranja koje dobijaš uz nju. Inače ovako, potpuno je besmislena
 
Po komentarima bice da sam se sjebo sto sam juce otvorio racun, deluje mi da su slabo zadovoljni ljudi ovom intesom?
Koja je razlika izmedju master i american kartice? Ovo mi je prva banka tako da slabo se razumem u ovo.
Na ovom forumu ces naci uvek nezadovoljne, to prihvati kao normalnost.
Uvek se trazi dlaka u jajetu.
Uzivaj, ako ti se ne svidja banka odes u drugu. Ja sam u BI od 2010. dobra stvar je sto neskidaju odrzavanje ako nemas promet po racunu, tako moja sestra koja nema promet i dalje je kod njih.
Odlicna stvar je njihova kartica podlea na rate, ja samo nalazim nove prodavnice da trosim pare :)
 
Ne trazi se dlaka u jajetu, vec ima i realnih razloga. Bio sam 7 godina u intesi dok nisu resili da krenu da naplacuju odrzavanje svakog deviznog racuna, te bi me umesto dotadasnjih 300 dinara, odrzavanje kostalo 350+120+120.
Da ne pricam o nonsensu zvanom izdavanje cekova u intesi.
Primer: Procenili su da mogu da dobijem 15 cekova. Podignem ih, ispisem 10, realizuju se, ostane mi 5. Da bih otisao ponovo po recimo 10 cekova (da dopunim do onih 15 prvobitnih), oni traze da imam na racunu u tom trenutku 5x5 = 25.000 za onih 5 sto je kod mene i JOS po 5.000 za svaki naredni cek, sto znaci da bih morao da imam na racunu 75.000 da bih dobio svih 15 cekova.
Ako to nije budalastina, ne znam sta je, jer u toj situaciji moze da se pozajmi novac, uplati na racun koliko treba, podignu cekovi i onda cim se izadje iz banke isti taj novac digne i vrati osobi od koje je pozajmljeno, sto sam i radio par puta dok mi nije prekipelo.
I da, za komentatore iz generacije Z, koja se sablaznjava na koriscenje cekova, i dalje su vazece sredstvo placanja, tako da ako bankama ne odgovara da ih izdaju, nek ih ukinu, ali onda bar znam da ih nema i to je to, ne koristim ih vise.
U drugoj banci nebitno kojoj, takodje je procenjeno da mogu 15 cekova, kako se koji realizuje, mogu da odem do banke da uzmem i "dopunim" bez ikakvih uslova. Takodje paket racun za 400 dinara ukljucuje i tekuci i 2 devizna, sto je meni i trebalo.
 
Jel može na bakomatima Intese da se podižu euri sa računa drugih banaka, i kolika je provizija?
 
Ne može, može samo na bankomatima matične banke, ako njihovi bankomati to podržavaju.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ovaj tekst se odnosi na podizanje dinara, nigde se ne spominju evri. Dinare možeš da dižeš bilo kojom karticom na bilo kom bankomatu (naravno uz proviziju koju propisuje matična banka, plus za inostrane kartice banka koja drži bankoma može da ima dodatnu proviziju za inostrane kartice).
 
Jedino što mi pada napamet je da povuče pare na paypal, i onda sa njega da povuče na drugu karticu npr. banke intese.
 
Može tako, imaš i servise poput paysend-a (ali slanje u Srbiju je moguće samo na Mastercard kartice)

Edit: da dodam i domaći servis Tizi, ali ne znam jel je moguće slanje samom sebi, novac se podiže u ekspoziturama Banke Poštanske Štedionice https://tizi.posted.co.rs/tizi/
 
Jedino što mi pada napamet je da povuče pare na paypal, i onda sa njega da povuče na drugu karticu npr. banke intese.
Ne može da se uplaćuje sa kartice na PayPal balans, ali s druge strane, može PaySend-om da pošalje na Master karticu u drugoj banci. Ovo potpada pod sivu zonu, ali pošto je posrednik Paysend kao pos prihvatilac, to bi možda moglo da se uzme kao obrazloženje u slučaju da se poreska ili nbs uhvate za to kao odrednicu za kršenje zakona o deviznom plaćanju između rezidenata (iako on te pare samom sebi prebacuje).
 
Ne može da se uplaćuje sa kartice na PayPal balans, ali s druge strane, može PaySend-om da pošalje na Master karticu u drugoj banci. Ovo potpada pod sivu zonu, ali pošto je posrednik Paysend kao pos prihvatilac, to bi možda moglo da se uzme kao obrazloženje u slučaju da se poreska ili nbs uhvate za to kao odrednicu za kršenje zakona o deviznom plaćanju između rezidenata (iako on te pare samom sebi prebacuje).
Koliko sam skontao iz Erste teme kartica je inostrana, tako da ima i inostrane papire što ne spada u sivu zonu. Takođe ako je paypal registrovan na Hrvatsku može da uplaćuje pare na balance.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Paypal je domaći. Znači ostaje samo paysend kao opcija.
EDIT: Pitanje u vezi Paysenda. Jel moraju obe kartice da budu njene? Tj. jel može da se pošalje npr na moju karticu u Intesi?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Može naravno, ali kartica mora da bude Mastercard što je u Intesi samo kreditna
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pročitavši iz Erste teme kartica je inostrana, tako da ima i inostrane papire što ne spada u sivu zonu.
Nisam pratio. To je onda već u redu i najizvodljivije za njega.
Ostaje samo paysend kao opcija. Je l' moraju obe kartice da budu njene? Tj. jel može da se pošalje npr na moju karticu u Intesi?
Ne mora, može bilo kome da se šalje, samo što postoji limit do verifikacije identiteta pa kad se to prođe, mogu i veći iznosi. Ako je i dalje tako, prvi transfer uz registraciju preko referal koda je besplatan. Do sada nisam koristio, ali verovatno će ti neko drugi dati ili možeš da izguglaš.
 
Znači nije tačno ovo što piše na Paysendu "Transfer money online to Visa or Mastercard cards in Serbia for only 149 RSD."
 
Vrh Dno